Palangoje formuojasi nauji kurorto lankytojų įpročiai

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 08
Nors šilta vasara Palangai dovanojo kaip niekad ilgą aktyvųjį sezoną, baigiantis rudeniui poilsiautojų gretos viename populiariausių Lietuvos kurortų tradiciškai retėja, o gyvenimo ritmas pamažu grimzta į žiemos miegą.
Toks scenarijus būtų įprastas bet kuriam palangiškių rudeniui, tačiau šiemet jį kėsinasi perrašyti daugiafunkcė Palangos koncertų salė. Čia renginius organizuojančių įmonių atstovai vienu balsu tvirtina – Palanga keičiasi ir formuoja naujus kurorto lankytojų įpročius, siūlydama jiems kultūrinės veiklos ne tik sezono metu, o moderniausią įrangą turinti koncertų salė leidžia išpildyti sudėtingiausius atlikėjų reikalavimus.

Moderni įranga – skirtingiems žanrams

Daugiafunkcė koncertų salė Palangoje pastatyta 2015 metais. Nuo šių metų pradžios salės valdymą pagal koncesijos sutartį su miesto savivaldybe perėmus įmonių grupės „Infrastruktūra LT“ bendrovei UAB „Palangos koncertų salė“, išaugo tiek renginių skaičius, tiek aprėpiami žanrai.
Palangos koncertų salėje įrengta profesionali bei galinga skaitmenizuota elektroakustinė sistema, adaptuojanti salės akustinį skambesį pagal scenoje atliekamo muzikinio žanro poreikius, automatinė orkestrinės duobės pakėlimo ir nuleidimo sistema bei kiti modernūs sprendimai išplečia čia pasirodymus rengiančių atlikėjų galimybes ir pasiūlą žiūrovams.
„Mano vertinimu, čia yra geriausiai koncertams tinkama salė visoje Lietuvoje“, – tikina įmonės „Bravo events“ vadovas Vaidas Zdancevičius.
„Palangos koncertų salė – šiuolaikiška, funkcionali erdvė, kurioje publikai galima pristatyti tiek pasaulinio garso atlikėjus, modernius muzikinio teatro pastatymus, tiek mažesnius renginius, skirtus išskirtinio meninio skonio žiūrovams. Mus motyvuoja periodiškai pristatyti žiūrovams teatro repertuarą būtent Palangos koncertų salėje tai, kad ji suteikia puikias meno pateikimo auditorijai sąlygas“, – sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

Sezoniškumo įtakos mažinimas – nauda visam miestui

Kaip teigia įmonių grupės „Infrastruktūra LT“ vadovas Paulius Baltrėnas, Palangos koncertų salės galimybės suteikia miestui veiksmingų įrankių mažinti sezoniškumo įtaką.
„Ši salė yra vienintelė tokia Lietuvoje, kurioje gali vykti aukščiausio lygio tiek klasikinės, tiek populiariosios ar roko muzikos koncertai, tiek dramos spektakliai – ji pritaikyta įvairiems, skirtingo žanro renginiams ir gali būti pilnaverčiu traukos objektu bet kuriuo sezonu“, – tvirtina P. Baltrėnas.
Šiuos žodžius patvirtina ir renginių organizatoriai, teigiantys, kad Palangoje formuojasi pasiūla, kuri anksčiau buvo prieinama tik didmiesčiuose: auga muzikinių žanrų įvairovė, kurorte besilankantiems siūlomi ne vien koncertai, bet ir seminarai, mokymai, spektakliai, šokio spektakliai, kino seansai.
„Neabejotinai, Palangos koncertų salė keičia kurorto lankytojų įpročius ir skatina aktyvesnį posezoninį gyvenimą, pasiūlydama renginių ir šaltais vakarais, ir ne sezono metu. Sakyčiau, kad dabar šiuo požiūriu Palanga nebesiskiria nuo didmiesčių, ką matome ir žvelgdami į mūsų siūlomo repertuaro populiarumą“, – pastebi visoje Lietuvoje spektaklius rodančio profesionalaus komedijos teatro „Domino“ vadovė Diana Bukantaitė-Kutkevičienė.
Jos teigimu, keičiamas stereotipas, kad Palanga ir renginiai tarpusavyje suderinami tik vasaros sezono metu. Dabar kurorto lankytojai gali turėti turtingą kultūrinį laisvalaikį ir rudens ar žiemos savaitgaliais, o tokį poreikį patvirtina sėkmingi bilietų pardavimai.
„Iki šiol mus smarkiai ribojo erdvės – į Palangą negalėdavome atvežti pačių naujausių, geriausių „Domino“ teatro komedijų dėl dekoracijų dydžio, garso ir šviesų kokybės. Palangos koncertų salės administracijos siūlymai atitiko mūsų reikalavimus, taip ir užsimezgė bendradarbiavimas, kuriuo džiaugiamės ir jau dabar matome, kad pavyksta pritraukti nemažai žiūrovų ir pasibaigus vasarai“, – sako D. Bukantaitė-Kutkevičienė.

Metų pabaigoje – spalvinga renginių pasiūla

V. Zdancevičius skaičiuoja, kad jo vadovaujamos bendrovės organizuojamų renginių skaičius Palangoje išaugo dvigubai.
„Manau, kad tai lėmė ir smarkiai pagerėjusi Palangos koncertų salės vadyba. Renginių daugėja ne tik sezono metu, o tai – neabejotinai geros vadybos rezultatas. Su profesionalia ir į tikslą orientuota vadyba mums taip pat daug paprasčiau dirbti“, – pažymi renginių organizatorius.
Šiuos žodžius iliustruoja ir metų pabaigos repertuaras, suteiksiantis galimybę palangiškiams ir miesto svečiams rinktis iš spalvingos renginių pasiūlos. Palangos koncertų salėje vyks pasisekimo Lietuvoje ir Europoje sulaukęs miuziklas „Paryžiaus katedra“, baleto trupės „Maskvos miesto baletas“ vienas gražiausių spektaklių „Miegančioji gražuolė“, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ finalas, geriausių visų laikų miuziklų ir populiariausių jų kūrinių vakaras bei garsiausios „ABBA tribute“ grupės pasaulyje koncertas.
„Infrastruktūra LT“ valdomuose objektuose visoje Lietuvoje per metus suorganizuojama daugiau nei 150 renginių, kuriuose apsilanko daugiau nei 1 mln. 200 tūkst. lankytojų.

Ramūnas Pletkus
 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Praėjusį šeštadienį, birželio 1 dieną, palangiškiai buvo pakviesti į iškilmingą renginį – buvo įteiktas Mero ženklas Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui, taip pat inauguruoti du nauji Palangos miesto garbės piliečiai. Šis vardas suteiktas Mikeliui Balčiui bei Vidmantui Griciui. Iškilmingame renginyje dalyvavo daug svečių, atvykusių...


Meteorologė, fizinių mokslų daktarė, meteorologijos mokslo populiarintoja Audronė Galvonaitė, minint Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Nacionalinę bibliotekų savaitę, palangiškiams suteikė daug naudingų žinių apie klimato ir orų įtaką žmonių sveikatai. Gausus būrys gyventojų nepraleido progos susitikti su legendine meteorologe ir su ja padiskutuoti įvairiais...


Palangoje formuojasi nauji kurorto lankytojų įpročiai

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 08 | Rubrika: Kultūra

Nors šilta vasara Palangai dovanojo kaip niekad ilgą aktyvųjį sezoną, baigiantis rudeniui poilsiautojų gretos viename populiariausių Lietuvos kurortų tradiciškai retėja, o gyvenimo ritmas pamažu grimzta į žiemos miegą.


Šią vasarą Šventojoje pagaliau pasimatė pokyčių į gerąją pusę: nauji šaligatviai, vaikų žaidimų aikštelė, nors dėl jos vietos ne visi šventojiškiai patenkinti, daugiau dėmesio miesteliui skiria policijos pareigūnai bei Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, - pripažįsta bendruomenė. Tačiau per daug metų susidėjusios problemos ir toliau...


Vaikų parkas vėl laukia mažųjų lankytojų  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Atšilus orams, Palangoje vėl vartus atkėlė netoli jūros, šalia pušyno įsikūręs Vaikų parkas. Jame mažieji nemokamai pramogauti gali kasdien nuo 10 iki 20 val. Vakare parkas uždaromas, įjungiama signalizacija.


Vaikas formuojasi valgymo įpročius dar net negimęs

Rasma SIMONAUSKAITĖ , 2012 11 15 | Rubrika: Sveikata

„Vaikams iki šešerių metų nerekomenduojama saldinti maistą, jei jie cukraus negautų, imtų jo ieškoti kitur, pavyzdžiui, vaisiuose“, – sakė gydytoja gastroenterologė Birutė Čijunskienė, dirbanti Klaipėdoje, tačiau dažnai atvykstanti ir į kitus miestus susitikti su tėvais, kurie rūpinasi savo vaikų sveiku maitinimusi. 


Palangiškių patogumui – nauji suolai viešosiose erdvėse

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 30 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai ir kurorto svečiai netruko įvertinti vietos komunalininkų mieste įrengtus naujus suolus. „Dar praėjusiais metais sulaukėme ne vieno miestiečio prašymo pastatyti suolų. Viešose erdvėse jų reikia, nes pagyvenusiems žmonėms nepailsėjus sunku nueiti didesnį atstumą“, – kalbėjo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas...


Svečių laukiančioje Palangoje – nauji gėlynai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Vasarą pasitinkanti Palanga pražydo tūkstančiais įvairiaspalvių žiedų. Kaip ir kasmet, kurorto komunalininkai miestiečius ir svečius džiugina ne tik įprastose vietose, bet ir naujai įrengtais gėlynais. Jų plotas šiemet pasiekė beveik vieną hektarą. Visu grožiu Palangos želdynai atsiskleis birželio viduryje. „Darome viską, kad Palanga būtų kuo patrauklesnė“, –...


Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vos gimus vaikučiui tėvai skuba jį užrašyti į darželį. Neretai tėvai piktinasi ilgomis darželio eilėmis. Palangos lopšeliai-darželiai mažųjų lankytojų laukia visus metus – eilių čia nėra, nors, pavyzdžiui, Kretingoje eilės į juos didelės. Ne todėl, kad darželių Palangoje būtų labai daug, o todėl, kad, blogėjant demografinei padėčiai...


Palangos botanikos parke – nauji gyventojai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Visais laikais visame pasaulyje esantys parkai buvo faunos ir floros globėjai. Čia žydėdavo įdomiausi augalai, buvo auginami įvairiausi gyvūnai. Įspūdingą istoriją menantis Palangos botanikos parkas – ne išimtis. Neseniai į parką atkeliavo nauji gyventojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius