Kol valdininkai tyli, Rąžė ėda kopas

Kol valdininkai tyli, Rąžė ėda kopas

Linas JEGELEVIČIUS, Alfredas PUMPULIS, 2012 01 05

Neišvalius Rąžės upelio vagos patvinę vandenys, užuot papildę Baltiją, pasiglemžė apie 1 hektarą paplūdimio, niokoja kopas ir grasina toliau jas naikinti. Iki šiol nuo smėlio upelio vagą išlaisvindavę Palangos komunalininkai skėsčioja rankomis – miesto aplinkosaugininkai reikalauja leidimų upelio vagai valyti ir gilinti. UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus sako, kad padaryti techninį projektą ir gauti leidimus tokiems darbams atlikti prireiktų ne mažiau kaip pusmečio. Su įstatymu komunalininkų direktorius nenori pyktis – Rąžė toliau ėda pajūrio kopas, kurių tvarkymui valstybė 2012-ųjų biudžete skyrė 240 tūkstančių litų, dar 100 tūkstančių pridėjo Palangos miesto savivaldybė.

 

Išsiliejusio upelio vaizdas pribloškė

Į „Palangos tilto“ redakciją užėjęs miesto aktyvistas Vitalius Litvaitis pasakojo, jog miesto valdžiai nesugebėjus sutvarkyti Rąžės upelio ištakų į jūrą, šis išsiliejo per kraštus ir netrukdomas naikina kopas.

„Išėjęs su šunimi pasivaikščioti pajūriu, buvau apstulbintas vaizdo prie upelio žiočių. Gyvendamas Palangoje jau 50 metų dar nebuvau matęs tokio vaizdo“, – sakė V. Litvaitis.

Jis negalėjo tiksliai prisiminti, kada pastebėjo upelio išsiliejimą, pasakęs, kad tai buvo „gerokai prieš Kalėdas“.

„Niekam apie patvinusį upelį nepranešiau – maniau, jog Palangos komunalinio ūkio darbuotojai yra atsakingi žmonės ir nedelsiant tai sutvarkys. Bet pasirodo ne viskas nuo jų gerų norų priklauso“, – piktinosi V. Litvaitis.

„Kai mačiau išsiliejimą, vaizdas buvo kraupokas, galiu tik įsivaizduoti, koks jis yra dabar... Pikta, kad niekas nieko nedaro, jog būtų užkirsta tolimesnė kopų erozija“, – pyko vyras.

Jis sakė šnekėjęs su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotoju Steponu Šepučiu apie kopų tvirtinimą.

„Jam daviau pasiūlymą, jog kopas reikėtų tvirtinti su gyvais karklo kuolais. Jis atsakė, kad tai būtų tinkamiausias būdas, ir komunalininkai jo imsis. Tačiau nieko iki šiol nepadarė. Ir toliau kopas tvirtina sausais kuolais, kurie nė trupučio neapsaugo kopų!” – piktinosi palangiškis.

 

Reikalauja leidimų

Anksčiau kiekvienais metais upelį sutramdydavo miesto komunalininkai – jam išsiliejus, miesto komunalininkai skubėdavo nukasti prie upelio įtekėjimo į jūrą susidariusias sankaupas.

Šiais metais sulaukę kurorto savivaldybės ekologės ir gamtos apsaugos tarnybos vadovės įspėjimo, kad negalima be projekto ir leidimų kasti upelio vagos, miesto komunalinio ūkio direktorius pasakė: „Jei negalima sutvarkyti be leidimo, nieko ir nedarysime“.

Miesto savivaldybės ekologė Reda Kairienė turi išduoti leidimą imtis upelio tvarkymo darbų, o ji jo neišduoda – liepia daryti techninį darbų projektą.

„Jį padaryti reikia apie pusės metų, o tvarkyti upelį reikia nedelsiant, kitaip žala bus nebepataisoma. Taip ir „kariauju“ su R. Kairiene jau beveik 3 savaites. Kol jokių rezultatų nesimato. Sako, gauk leidimus darbams“, – biurokratizmu piktinosi pašnekovas.

Jis įtaria, kad R. Kairienė jaučiasi labai tvirtai ir dėl savo vyro, kuris yra Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius. R. Kairienė pradėjo dirbti savivaldybės ekologe praėjusią vasarą.

Anksčiau komunalininkai nuolat išvalydavo upelį – iki keturių kartų rudenį ir porą kartų pavasarį.

„Tie vagos atkasimo darbai nebrangiai mums kainuoja – vos 200-300 litų. Akivaizdu, kad nesutvarkius upelio vagos, padaryta žala ir atstatymo darbai kainuos kur kas daugiau“, – teigia K. Skierus. Anot jo, Rąžė jau užtvindė apie 1 hektarą paplūdimio.

 

Nenori pyktis su įstatymais

Komunalininkų direktorius pasakoja, kad gruodžio pradžioje komunalininkai su reikalinga technika buvo atvažiavę prie upelio įtekėjimo, bet nepradėjus darbų, pasirodė R. Kairienė ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūros vedėja Ramunė Lukaševičienė.

„Jos ėmė iš komunalininkų reikalauti darbų techninio projekto, leidimų. Kai komunalininkai skėstelėjo rankomis, jos pasakė: „Šįkart atleisime – neskirsime baudos, kitąkart įspėjimu neatsipirksite“. Aš papasakojau apie padėtį merui, jis man pasakė: „Nekreipkite dėmesio, atlikite reikalingus darbus“. Bet nenoriu su įstatymais pyktis, todėl darbai taip ir liko neatlikti“, – pasakojo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus pastebi, kad susitvarkyti su tokiais gamtos pokštais nėra paprasta.

„Gamtą suvaldyti neįmanoma ir mes jos įtakoti negalime. Iki pavasario pajūrio pildymui smėliu bus skirta 8-9 mln. litų. Paplūdimys bus maitinamas smėliu, o čia dėl valdininkų nesusikalbėjimo paplūdimys ardomas. Reikės tartis su visomis pusėmis ką daryti“, – sakė B. Martinkus.

 

Turi būti skelbiama ekstremali situacija

R. Lukaševičienė nesutinka su jai sviedžiamais priekaištais: „Iškilus neatidėliotinoms gamtos sukeltoms situacijoms kaip ši, savivaldybė pati gali imtis spręsti problemas – šaukti ekstremalių situacijų komisijos posėdį, kad ši pripažintų, kad situacija yra ekstremali. Tokiu atveju nereikėtų nė mūsų leidimų“.

Vedėja sako, kad ne komunalininkai, o savivaldybės administracija turi kreiptis į agentūrą dėl leidimų techniniam upelio vagos gilinimo ir valymo darbams vykdyti.

„Kol nebus pripažinta, kad Rąžės patvinimas yra ekstremali situacija, tol mes turime teisę reikalauti leidimų darbams upelyje atlikti“, – sakė R. Lukaševičienė.

„Padėtis neatitinka ekstremalios situacijos reikalavimų, todėl tokios situacijos negalime skelbti. Užvakar buvau nuvykusi prie upelio su specialistais. Upelio vaga nėra užnešta smėliu. Pasikeitus vėjo krypčiai, vanduo turėtų atslūgti. Savivaldybė seka padėtį“, - sakė A. Kilijonienė.

 

 

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHAšoninis 2012-01-07 19:31 (IP: 78.61.48.182)
dar daugiau biurokratų į savivaldybę ir greitai nieko nebereiks tvarkyti-paprasčiausiai nebeliks ko

adomas 2012-01-07 09:08 (rutija94@gmail.com / IP: 78.61.102.4)
Teisingai

jomas 2012-01-06 11:13 (IP: 82.135.197.57)
idomu

Taip pat skaitykite

Palangos miesto reprezentacinė komanda, krepšinio klubas „Palanga“ buvo labai arti ketvirtfinalio kovų Nacionalinėje krepšinio lygoje, bet, deja, penkių rungtynių serijoje lemiamos rungtynės buvo pralaimėtos Kauno „Žalgirio“ jaunajai pamainai. Klubo direktorius Arūnas Vaitulionis skėsčioja rankomis – „Yra kaip yra“, tačiau jo užsispyrimas...


Pastarosiomis savaitėmis šalies ugdymo įstaigos atsisveikina su abiturientais – jiems įteikiami ilgai laukti ir sunkiu darbu pelnyti brandos atestatai. Tačiau kol pastarieji buvo gauti, nueitas sunkus kelias, kėlęs daug diskusijų ir nerimo. Tad galiausiai – kokie palangiškių rezultatai?


Už gražesnio ir tvarkingesnio miesto – įžvalgūs, kelis ėjimus į priekį numatantys UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus ir jo devynių padalinių vadybininkų protai ir virš šimto mieste ir Šventojoje triūsiančių komunalininkų rankos. Bet miesto komunalinio ūkio bendrovė jau baigia išsemti savo žmogiškuosius ir...


Šeštadienį erdvioje Palangos viešosios bibliotekos salėje bene primą kartą pritrūko vietos: ir joje, ir šalia jos būriavosi palangiškiai, gausiai susirinkę į mūsų miesto literatų kūrybos rinktinės „Takai per kopas“ pristatymą.


„Palangos tiltas“, kitam miesto laikraščiui nusprendus sumažinti periodiškumą, ne be konkurento pagalbos tapo pagrindiniu miesto laikraščiu – leidome, leidžiame ir leisime laikraštį kaip iki šiol – antradieniais ir penktadieniais.


Šimtą tūkstančių litų kainavęs skaidrumas

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 03 29 | Rubrika: Savaitės komentaras

Vasarą viešose kurorto vietose prekyba ir paslaugų teikimu užsiimantiems verslininkams paskutiniu metu turėjo sapnuotis stalo teniso kamuoliukai. Ypač oranžinės spalvos. Išvydus baltą kamuoliuką net per miegus juos, matyt, mušė šaltas prakaitas.


Kol valdininkai tyli, Rąžė ėda kopas  3

Linas JEGELEVIČIUS, Alfredas PUMPULIS, 2012 01 05 | Rubrika: Miestas

Neišvalius Rąžės upelio vagos patvinę vandenys, užuot papildę Baltiją, pasiglemžė apie 1 hektarą paplūdimio, niokoja kopas ir grasina toliau jas naikinti. Iki šiol nuo smėlio upelio vagą išlaisvindavę Palangos komunalininkai skėsčioja rankomis – miesto aplinkosaugininkai reikalauja leidimų upelio vagai valyti ir gilinti. UAB „Palangos komunalinis ūkis“...


Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB...


Baltija veržiasi į kopas

Aistas MENDEIKA, 2009 09 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį gamta dar kartą parodė, kad visada gali pasiimti tai, kas jai priklauso – Baltijos bangos susigrūmė su paplūdimio kopomis. Dabar pėsčiomis nuo tilto į jūrą pasiekti Rąžės žiotis nesušlapus kojų nebeįmanoma.


Kurorto valdžia pritarė investiciniam projektui, pagal kurį naujosios Savivaldybės administracinės patalpos būtų nuomojamos, o ateityje išperkamos. Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas įpareigotas rengti dokumentus, būtinus viešųjų pirkimų procedūroms atlikti, bei priimti rengtą, bet nebaigtą naujo pastato techninį projektą ir nutraukti su bendrove „Ardunay...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius