Aleksandras Jokūbauskas: „Geri valdžios darbai patys kalba už save, tačiau „nėra namų be dūmų“

Aleksandras Jokūbauskas: „Geri valdžios darbai patys kalba už save, tačiau „nėra namų be dūmų“

Linas JEGELEVIČIUS, 2018 03 08

 Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo atlaidesnis dabartinei valdžiai, su kuria dirbs iki naujų savivaldybės Tarybos rinkimų kitais metais. „Viskas, kas yra daroma miestui ir miestiečiams yra pozityvu,“- sakė A. Jokūbauskas.

- Ar jums nėra apmaudu, kad Tarybos nario mandato sulaukėte šiai kadencijai likus dirbti mažiau nei metus ir tokiomis aplinkybėmis?

- Apmaudu ne dėl mandato, apmaudu dėl savivaldybių tarybų rinkimų sistemos bei socialdemokratinių idėjų prestižo menkinimo. Dano Palucko atsistatydinimo faktas patvirtina, kad jis nebuvo atviras Palangos miesto bendruomenei ir dėl to žmogui, kuris save vadina politiku, turėtų būti gėda.

-Kalbama, kad ir jūs prisidėjote prie pažymos apie tariamą Dano Palucko įstatymo pažeidimą Italijoje. Žinoma, tai neigiate, ar ne?

-Tokių galių, kad atsirastų pažyma, neturiu. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) posėdžio metu informavo visuomenę, kad VRM apie D. Paluko teistumą Italijoje informaciją gavo dar 2008 metais. Prieš rinkimus 2012, 2015, 2016 metais, tokia informacija buvo pasiekusi ir VRK. Kodėl D. Paluckui buvo leista dalyvauti rinkimuose, šioje institucijoje dabar atliekamas atskiras tyrimas. Visa tai man tapo žinoma internete peržiūrėjus VRK 2018-02-22 posėdžio medžiagą. O jeigu jūs teigiate, kad D. Palucko pažeidimas yra tariamas ir dėl to net prisidėjo Aleksandras (Jokūbauskas), sau ir kitiems atsakykite - kodėl D. Paluckas, jeigu jis teisus, atsistatydino. VRK pareiga užtikrinti, kad rinkimų įstatymų normų būtų griežtai laikomasi. Ar to laikėsi D. Paluckas,kompetetingos šalies institucijos užklausiau aš.

-Kaip vertinate šios Tarybos darbą? Kokius nuveiktus darbus išskirtumėte?

Viskas, kas yra daroma miestui ir miestiečiams, yra pozityvu. Nors ir gerokai vėluojant, pagaliau palangiškiai ir miesto svečiai turės baseiną. Gaila, jog iki šiol neišspręsta dėl planuotos ledo arenos statybos. Blogai, kad didžiausias dėmesys skirtas antrinių būstų statybai (Malūno, Ganyklų gatvėse ir kitur). Šios teritorijos Tarybos sprendimais buvo numatytos komercijai, aktyviam poilsiui, pramogoms, t.y. objektų, kurių Palangoje labai trūksta, statybai.

-Ką atsakytumėte tiems jūsų kritikams, kurie jūsų veiklą praėjusios Tarybos kadencijoje vadino destruktyviu?

-Kiekvienas turi teisę turėti savo nuomonę ir visas jas aš gerbiu. Dirbti opozicijoje nėra lengva. Tą gerai žino ir buvę opozicionieriai, dabar esantys valdžioje. Paprastai apie destrukciją, politikavimą kalba tie, kurie negali atsakyti į oponentų argumentus.

-2015 metais rinkėjai stipriai simpatizavo Palangos konservatoriams ir jų lyderiui Šarūnui Vaitkui. Konservatorių, kaip valdančiosios koalicijos partijos, indėlio vystant miestą neįmanoma paneigti, tačiau jūs kritikuojate juos ir jų pirmininką. Kodėl?

-Geri darbai patys kalba už save. Tačiau kaip sakoma „nėra namų be dūmų“ . Todėl kritika, jos priėmimas ypač politikoje, yra vienas iš veiksnių leidžiančių save pamatyti iš šalies, skaidrinančių veiklą, verčiančių ją įvertinti, pripažinti ir taisyti padarytas klaidas. Klausti, aiškintis, domėtis, siūlyti, kad ir kiek kam tai nepatiktų, tokia yra savivaldybės Tarybos nario, dirbančio opozicijoje ir ne tik opozicijoje, pareiga. O esantiems valdžioje kritikos nereikia bijoti, iš jos reikia mokytis. Vien liaupsės ir pagyros veda į vieno asmens kultą. Ar to reikia Palangai, ar tik vienas asmuo myli miestą?

-Kokius sprendimų projektus ketinate teikti Tarybai?

-Padiktuos ateities darbai Taryboje. Yra problemų su priimtų sprendimų viešumu, reklama, būstų statyba mieste, ignoruojami seniūnaitijų veiklos principai. Kad būtų priimti opozicijos teikiami sprendimų projektai, reikia daugumos palaikymo. Ankstesnė to patirtis yra karti. Žiūrėsim kaip bus dabar.

-Ar dalyvausite naujos Tarybos rinkimuose kitais metais?

-Apie tai dar negalvoju.

-Ar dalyvausite LSDP Palangos skyriaus pirmininko rinkimuose?

Aš nesu LSDP narys. Nesutikdamas su palangiškių ir kretingiškių išrinkto garbingo Seimo nario Antano Vinkaus nepagrįstu pašalinimu iš partijos už šalies Konstitucijos ir visų rinkėjų suteiktais mandatais teisėtų funkcijų vykdymą, aš pats iš jos pasitraukiau.

-Kokį pažymį parašytumėte Danui Paluckui už vadovavimą skyriui iki atsistatydinimo?

-Negaliu ir nenoriu vertinti Dano Palucko. Bet pritariu pono Alvydo Ziabkaus „Palangos tilte" išsakytam įvertinimui, kad Lietuvos socialdemokratų partijos mieste nėra. Retkarčiais susitinka pasikalbėti, išgerti kavos, arbatos, paskanauti pyragėlių. D. Palucko suburtas jo gerbėjų būrelis. Norėtųsi tikėti, nes mano pažiūros kairiosios, kad toks pat likimas neištiks visos Socialdemokratų partijos.

-Ar baigėsi jūsų bylinėjimasis dėl garbės ir reputacijos pažeidimo su žurnalistu Tomu Čyvu, kuris paskelbė straipsnį, įrodantį, kad esate stambus žemvaldys Palangoje. Esate čia supirkęs ne vieną žemės sklypą abejotinomis priemonėmis?

-Jūsų minimas žurnalistas prieš 2015 metų savivaldybių tarybų rinkimus parašė užsakomąjį straipsnį. Neabejoju, kas yra šios idėjos autoriai. O jūsų teiginys, kad aš esu stambus žemvaldys, supirkęs ne vieną žemės sklypą abejotinomis priemonėmis, yra netiesa. Valdančios rankos nukreipti pavieniai miesto politikai, pasinaudodami šiuo straipsniu, kreipėsi į ne vieną valstybės instituciją. Atlikti tyrimai paneigė melagystes. Tokį tyrimą vykdė ir asmuo, kuris šiandien pats dirba daugumos suformuotoje savivaldybės administracijoje. Faktas, kad aš šiandien Palangos miesto savivaldybės taryboje, patvirtina, kad politinių intrigantų siekis paskleista apgaule sukompromituoti mane, jų nusivylimui ir gėdai, nepavyko. Tegul Aukščiausiojo malonė laimina jų kelionę.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATiesos nesuklastosi 2018-03-11 17:36 (IP: 90.131.41.62)
Žurnalusto Tomo Čyvo straipsnis čia : https://www.tv3.lt/m/naujiena/816681/stt-pensininko-nuotykiai

mikas 2018-03-10 12:12 (IP: 86.100.12.109)
Labai gerai prisimenu straipsnį, kuriame buvo išdėstyta tarybos nario sklypų supirkimo schema.

Patarle 2018-03-10 11:12 (IP: 84.15.180.121)
Lazda turi du galus...

Lina 2018-03-09 10:25 (IP: 90.131.38.152)
Labai nemalonus žmogus :(

Taip pat skaitykite

Šių metų Klaipėdos regiono turizmo rezultatai pozityvūs – keliautojų skaičius augo visose savivaldybėse, o atvykusiųjų viešnagė užtruko ilgiau. Klaipėdos regiono turizmo tarybos pirmininkės Romenos Savickienės teigimu, jei verslo, savivaldos, nacionalinių parkų atstovai ir kitos suinteresuotos šalys veiktų pagal vieningą konkurencingumą skatinančią strategiją ir...


Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo...


Mokyklose karaliauja anglų ir rusų kalbos, taip į šešėlį nustumdamos vokiečių ir prancūzų. Bent jau taip galima pagalvoti, pažvelgus, jog mokiniai jau ilgą laiką nebesirenka mokytis šių kalbų kaip pirmųjų užsienio kalbų, o ir egzaminų nelaiko. Tuo tarpu anglų kalbos egzaminą norinčiųjų laikyti skaičius kasmet vis auga. Niekas neabejoja, jog anglų kalba yra tapusi...


2011–2015 metų miesto savivaldybės Taryba baigia savo darbo kadenciją. Po kovo 1-ąją įvyksiančių savivaldos naujosios Tarybos ir – pirmąkart nepriklausomos Lietuvos istorijoje – tiesioginių mero rinkimų, kurorto ateitį kitus ketverius metus spręs naujos sudėties miesto Taryba su tiesiogiai išrinktu meru. Apie tai, ką pavyko nuveikti paskutinius mėnesius valdžioje...


Kiekvienais metais atšalus orams Palangos policijos pareigūnai mažiausiai kartą per savaitę aplanko apleistus pastatus – ir gyvenamuosius namus, ir buvusias poilsines ar gydyklas, ir sandėliukus bei garažus, – kuriuose prieglobstį ir nakvynę randa Palangos benamiai. Praėjusio ketvirtadienio rytą kartu su Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnais...


Vokiečių kalba su šypsena  1

Edita PETRUŠONYTĖ V. Jurgučio pagrindinės mokyklos vokiečių kalbos mokytoja metodininkė, 2013 01 17 | Rubrika: Jūros vaikai

„Deutsch ist gut!“ („Vokiečių kalba yra šauni!“) – sušuko Palangos „Baltijos“ ir Vlado Jurgučio pagrindinių mokyklų šeštokai, trečiadienį, sausio 16 d., dalyvavę Palangos švietimo pagalbos tarnybos salėje vykusioje viktorinoje „Vokiečių kalba linksmai“.


Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri buvo įkurta dar 1918 m. balandžio mėn., kai Lietuva tapo nepriklausoma. 1926 metais Seimui priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusišku nemokamu gydymu, tačiau daugelis lietuvių pritars minčiai, jog nemokamos medicinos Lietuvoje niekuomet nebuvo. Kalbos apie ją nuo pat...


Ateinantį savaitgalį visai Palangai ūžiant nuo švenčių maratono, tarp gausybės svečių bus ir atvykusių iš Kinijos. Su jais pabendrauti ir savus prisiminimus atgaivinti panoro penkerius metus Taivane gyvenusi palangiškė Vaida Piekutė. Daug įspūdžių palikusi ir nuolat nostalgiją žadinanti šalis traukia sugrįžti, tačiau kol kas miestelėnė pasiryžusi pasilikti gimtinėje. Jos įgytos žinios ir...


Nors dar gili žiema, tačiau kurorto valdžia suskubo tvirtinti naujas viešųjų vietų prekiauti ir paslaugoms teikti schemas bei nustatyti vietinės rinkliavos už išduodamus leidimus dydžius. Šiemet atsirado naujovė – itin paklausios paplūdimiuose paslaugų teikimo vietos už fiksuotą mokestį bus suteikiamos verslininkams, vykdantiems programas. Po ilgų diskusijų ir svarstymų nutarta sprendimą...


Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, pareiškusi nepasitikėjimą savo koalicijos partneriu vicemeru Edmundu Krasausku bei atstatydinus jį iš pareigų, patyrė nuostolių. Praėjusią savaitę pasirašyta nauja partijų koalicinė sutartis, kurioje dabar yra devyni liberalcentristai, dvi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės, vienas miesto Tarybos narys, deleguotas Liberalų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius