Alkanos stirnos siaubia Palangos kapines

Alkanos stirnos siaubia Palangos kapines

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 04 25

Po sniegingos žiemos išalkusios stirnos suįžūlėjo: drąsiai šoka per senųjų miesto kapinių tvorą ir, mindžiodamos kapus, skabo našlaites, rožių ir tulpių žiedus.

 

Atnešė tulpių, kitądien – tik jų stiebai

 

„Tik vakar ant tėvų kapo atnešiau tulpių, šiandien atėjusi aptikau tik stiebus. Iškart pamaniau, kad kapą nusiaubė vagys, bet atidžiau pažvelgusi pastebėjau stirnų kanopų įspaudus“, - pasakojo „Palangos tiltui“ palangiškė Neringa. Kalbinti kiti kapinių lankytojai teigė stirnų kapinėse regėję savo akimis. Vienas lankytojas teigė, kad ir zuikiai paskabyti kapų gėlių šmurkšteli pro dažniausiai atidarytus paliekamus kapinių vartus.

Ponia Neringa, man lankantis kišusi bežiedžius tulpių kotus į krepšelį, sakė besistebinti stirnų drąsa. „Žinote, kol pati savo akimis jų neišvydau, tol nepatikėsiu – juk stirnos yra baikštūs žvėrys. Anksčiau maniau, kad „bomžai“ kapus apvagia, bet ant kapo yra paliktos aiškios žvėriuko pėdos – nesiryžtu sakyti, kad stirnos“, - guodėsi palangiškė.

Ji sakė, kad ši žiema yra pirmoji, kuomet žvėrys taip drąsiai šeimininkauja kapinėse.

„Kažin ar galima kaip nors šią problemą išspręsti. Žiema buvo šalta, snieginga – išalko miško gyvūnai, ieško maisto arčiau miesto. Reikėtų šviesti kapinių lankytojus, kad išeidami, ypač vėlai vakare, uždarytų kapinių vartelius, kurie dažniausia paliekami atverti“,  - sakė kapinių lankytoja.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotoja Rima Milašienė, prižiūrinti Mantvydų kapą, irgi pyko ant stirnų. „Visus gėlių lapus ir žiedus nuėdė, dekoratyvinį krūmelį apskabė. Kaip nuo tų stirnų apsisaugoti, nežinau“, - nervinosi moteris.

Sutiktas kapinėse palangiškis džiaugėsi, kad ant jo lankomų kapų pasodinti tokie augalai, kurie nerūpi nei zuikiams, nei stirnoms. „Stirnos lengvai peršoka senųjų kapinių tvorą, zuikiai šmurkšteli pro paliktus atdarus vartelius. Pats esu matęs kapinėse vaikščiojančias stirnas“, - pasakojo vyras.

 

Komunalinis aukštesnės tvoros nestatys

 

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Steponas Šeputis sakė, kad komunalininkai jau sulaukę daug palangiškių skundų dėl stirnų miesto kapinėse. „Žiema stirnoms ir kitiems miško gyvūnams buvo nepalanki, todėl jie maisto ieškojo arčiau miesto. Yra kapinių sargė Liuda – ji dirba labai sąžiningai, bet jos naktį kapinėse nebūna. Kai ji baigia darbą, kapinėse dar yra daug lankytojų, kurie, kaip tikri „rūpūžiokai“, elgiasi neatsakingai – palieka neuždarytus vartelius“, - sakė S. Šeputis.

Anot jo, tokia problema yra aktuali tik senosioms kapinėms – naujųjų kapinių geležinės tvoros stirnos neįveikia. Pavaduotojas prisipažino ir pats matęs stirnų kapinėse. „Vaikštinėja po naująsias kapines, skabo gėles ir dekoratyvinius krūmus, ypač ant šviežių kapų. Ypač stirnos tapo tikra bėda Šventosios kapinėse. Komunalinis tikrai neketina aukštinti kapinių tvoros ar įdarbinti kapinių sargą nakčiai – žmonės turi būti sąmoningi ir išmokti išeidami uždaryti vartus“, - įsitikinęs S. Šeputis.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Išasfaltuotas kapines juosiantis keliukas

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 28 | Rubrika: Miestas

Artėjant Vėlinėms, ties Palangos miesto kapinėmis vyksta kapitalinis aplink kapines vedančio keliuko remontas. Ką tik išasfaltuota kelio danga, šią savaitę planuojama įrengti kelkraščius.


Girto vairuotojo vairuojamas automobilis naktį iš sekmadienio į pirmadienį Palangoje rėžėsi į tvorą ir ją išvertęs vos nesugriovė namo. Apie incidentą socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė „Reidas TV“. 


Kodėl nėra tualetų prie senųjų kapinių?

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 23 | Rubrika: Skundų dėžutė

Užėjusi į PT redakciją, ponia Zita pasiskundė, kad prie senųjų miesto kapinių nėra jokio tualeto. „Yra tik rodyklė, nurodanti naudotis tualetu laidojimo namuose, bet tai – nepatogu, ypač senjorams,“ – sakė palangiškė.


Aplankė mirusių kolegų ir grafo Tiškevičiaus kapus

„Palangos tilto” informacija, 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės tarybos nariai Visų šventųjų dienos išvakarėse, ketvirtadienį, aplankė mirusių ir kurorte palaidotų savo kolegų – Palangos miesto tarybos narių – kapus bei Palangos miesto garbės piliečio, grafo Alfredo Tiškevičiaus amžinojo poilsio vietą.


Mes, „greitabėgiai“ moderniųjų laikų žmonės, lyg pasakas ar seniai pamirštą stebuklą atrandame Palangos – Šventosios – Latvijos apylinkėse aptiktus ideliai civilizacijos nepaliestus kampelius, kur viskas, o viskas – tikra, kaip dangus su debesų laivynais, smėlio karalijos, kur gyvenimas yra milijonus metų toks, kurį tu, aš, mes bejėgiai...


Restauruojamo Palangos kurhauzo tvorą papuošė istorinės nuotraukos

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 06 28 | Rubrika: Miestas

Restauruojamą Palangos kurhauzą juosianti tvora papuošta senosiomis šio pastato nuotraukomis, tad J. Basanavičiaus gatve einantys miestiečiai ir svečiai turi puikią progą susipažinti su atstatomos kultūros vertybės istorija. Tokią istorijos pamoką besidomintiems pateikė kurhauzą restauruojančios Klaipėdos bendrovės „Pamario restauratorius“ atstovai....


Lapkričio mėnuo – ne tik lapų kritimo metas, bet ir vėlių mėnuo. Nuo seno susiklostė tradicija artimųjų amžino poilsio vietą sutvarkyti dar iki Vėlinių, o per jas puošti kapus gėlėmis bei uždegti žvakutę. „Pasirūpinkime ir apleistais kapais“, - ragina kapinių prižiūrėtoja Liudmila Palčikova.


Alkanos stirnos siaubia Palangos kapines

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 04 25 | Rubrika: Miestas

Po sniegingos žiemos išalkusios stirnos suįžūlėjo: drąsiai šoka per senųjų miesto kapinių tvorą ir, mindžiodamos kapus, skabo našlaites, rožių ir tulpių žiedus. 


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą yra vykdomas ES projektas „Nidos ir Preilos senųjų (etnografinių) kapinių sutvarkymas“. „Projekto tikslas – išlaikyti pažintinio turizmo objektus, kurie yra itin autentiški ir įdomūs. Atnaujintose kapinėse turistai galės jas pamatyti tokias, kokios jos buvo kadaise, o tai – labai didelė...


Įrengę naujas kapines užmiršome senąsias

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 06 | Rubrika: Miestas

Praėjo Vėlinės, kurios visus pamalonino šiltais, ramiais ir nelietingais orais. Palangiškiai ir savo giminaičius kurorte palaidoję kitų šalies miestų gyventojai būriais plūdo į miesto kapines pagerbti čia amžinojo poilsio atgulusius artimuosius. Vėlyvą rudenį temsta anksti, tad nemažas žmonių srautas kapines lankė jau sutemus. Ir jei ne savotiškais oreantyrais tarnavusios šviečiančios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas