Ar Palangai poilsiautojų nebereikia?

Alvydas ZALECKAS, 2009 12 21

Romantiškiausiu Lietuvos miestu ir turistų labiausiai lankom kurortu pripažįstamos Palangos valdžia, regis, labiausiai stengiasi, kad išguitų visus poilsiautojus ir gerų emocijų pasisemti atvažiuojančius žmones.

 

Išradingi kultūros darbuotojai šiemet kaip reikiant pasistengė, kad visi prieš šventes ir per jas norėtų atvykti į Palangą. Įspūdingai papuoštas miestas, J.Basanavičiaus gatvėje vilnijanti Baltijos šalių alėja, kuri plačiai nuskambėjo šalyje, vilioja atvykti ja pasigrožėti ir, žinoma, Palangos verslininkams palikti pinigų.

Deja, tas, kas pastaruoju metu apsilankė Palangoje, antrą kartą čia sugrįžti nebenorės. Ir jei ieškosime kaltųjų, pirštu drąsiai galima besti į valdžios pusę.

Savivaldybės administracija parengė, o Taryba dar rugsėjo 10 dieną priėmė analogų Lietuvoje neturintį sprendimą. Politinė dauguma nubalsavo, kad automobilių stovėjimas miesto centre nuo rugsėjo 1 dienos iki gegužės 31-osios būtų apmokestintas visą parą. Paprasčiau tariant, dvidešimt keturias valandas per parą ir septynias dienas per savaitę.

Anądien į Palangą atvyko keli šventiškai nusiteikę klaipėdiečiai, kurie norėjo pasigrožėti kalėdiniu rūbu pasidabinusiu didžiausiu Lietuvos kurortu, pasėdėti ir pasistiprinti J.Basanavičiaus gatvėje esančiose kavinėse. Romantika ir džiaugsmas staiga užgeso tuomet, kai miesto svečiai pamatė užblokuotus automobilio ratus. Ir todėl, kad jie nesusimokėjo rinkliavos už stovėjimą. Naivūs klaipėdiečiai nežinojo, kad Palanga – tarsi ne Lietuva, kad čia galioja kitos taisyklės, pagal kurias mokėti už automobilio pastatymą reikia kiekvieną dieną ir visą parą. O jie, nesusipratėliai, tikėjosi, kad savaitgaliais ir po darbo valandų parkomatai „užmiega“ ir jų „maitinti“ nereikia. Miesto svečius galima suprasti, nes visuose šalies miestuose, kur įvesta rinkliava už automobilių stovėjimą, mokesčiai savaitgaliais ir darbo dienomis po 18 valandos nerenkami.

Panašiai elgtis žadėjo ir Palangos valdžia. Liepą įvedusi rinkliavą už automobilių pastatymą miesto centre, ji trimitavo, kad baigsis vasara, baigsis ir poilsiautojų „gręžimas“ – esą nuo rugsėjo 1 dienos iki gegužės 31-osios dviejų litų už valandą rinkliava bus renkama tik savaitgaliais ir tik nuo 10 iki 22 valandos.

Tačiau atėjo rugsėjo 1-oji ir genialieji „Palangos rinkliavų centro“ darbuotojai apsižiūrėjo, kad nupirko, švelniai tariant, truputėlį prastus parkomatus. Tokius, kuriems labai sunku būti penkias dienas išjungtiems, o paskui dvi dienas priiminėti monetas. Todėl Palangos valdininkai nusilenkė technikai ir pakoregavo rinkliavos taisykles, nustatydami, kad parkomatai turi dirbti visą parą septynias dienas per savaitę.

Tiesa, norėdami šiek tiek užglaistyti savo sveiko proto nebuvimą, sprendimą parengę valdininkai sugalvojo, kad tokiu būdų sumažins rinkliavą ir poilsiautojai bus patenkinti. Genialu – mažinant padidinti. Nesunku suskaičiuoti, kad jei rinkliava būtų renkama tik savaitgaliais nuo 10 iki 22 valandos, savaitę automobilį miesto centre pastatęs poilsiautojas turėtų sumokėti 48 litus. Pagal dabar patvirtintą tvarką, poilsiautojas iš savo piniginės už tą patį laiką turi ištraukti 168 litus. Tad kaip, gerbiamieji politikai, sumažinote rinkliavą?

Gerai, tarkime, kad šis mokestis yra skirtas tiems, kurie į Palangą atvažiuoja kelioms valandoms, vienai ar dviem dienoms, nes tie, kurie atvyksta ilgesniam laikui, turi kur nemokamai palikti automobilį. Tačiau ar kas nors skaičiavo, kiek pajamų verslininkams, o sykiu ir į miesto biudžetą, suneša tie vienadieniai poilsiautojai. Nesunku pastebėti, kad vienadieniai bei savaitgaliniai poilsiautojai ir išleidžia daugiausia pinigų, nes jie nevengia pramogų, maitinasi ir svaiginasi  kurorto kavinėse.

Dar vienas valdžios argumentas, kodėl esą tokia rinkliava reikalinga, – būtinybė miesto centre sureguliuoti automobilių srautus. Gerbiamieji, parodykite miesto centre žiemą susidarančias mašinų spūstis!

Po tokių miesto Tarybos sprendimų, kurie priverčia tik beviltiškai trūkčioti pečiais, neabejotinai teisūs yra tie, kurie burnoja „ant Palangos“, kurie mieliau renkasi svečių šalių kurortus.

Palanga jau anksčiau buvo vadinama nerealiai brangiausiu kurortu. Panašu, kad tokį titulą ir stengiamasi išsaugoti.      

Net ir didžiausius sentimentus bei meilę kurortui jaučiantys piliečiai vis dažniau renkasi Ventspilį, kur latviai net išmoko lietuviškai kalbėti, ar Turkiją, kur už 600 litų galima gauti ne tik savaitę viešbutyje su „viskas įskaičiuota“, bet ir garantuotą orą.

Bet kokį norą atvykti į Palangą užmuša įvesti vienas už kitą išradingesni mokesčiai ir 5 litus kainuojanti balta kava, kai tokios kainos jau yra praeitis.

Imkite, kas nemokama. Todėl Palangos valdžiai ir verslininkams siūlau pasinaudoti nieko nekainuojančiu patarimu: gal nesistenkite kurti Kalėdų ir naujametės šventės, nes jau persistengėte, kad į jas niekas neatvyktų.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Pats mačiau, Europos Parlamentare Valentinas Mazuronis, naujasis Darbo partijos vedlys, vaikšto gunktelėjęs, nejaunatviškai- kaip 60-etį perkopęs vyras. Bet ko nepadarysi vardan Šventosios ir Palangos- atvažiavęs į pajūrį praėjusį sekmadienį protestuoti dėl įvažiavimo mokesčio Palangoje įvedimo, politikas pasigriebė vietinę moteriškę ir ėmė trypti šokio...


Praėjęs savaitgalis buvo dosnus renginiais visoje Lietuvoje. Ne išimtis ir Palanga. Gal dėl to kurorte šurmuliavusi „Palangos stalo” šventė, kuri šiemet buvo dosni ne tik siūlomų patiekalų įvairove, bet ir rekordų gausa, sulaukė mažiau svečių nei ankstesniais metais. Viena iš priežasčių – kaimyninėje Kretingoje vykusi „Derliaus...


  Paskutinįjį balandžio penktadienį keletoje šiukšlių gausumu pasižyminčių Palangos vietų knibždėjo per šešis šimtus talkininkų, atsiliepusių į penktąjį kartą surengtos Palangos jaunimo visuotinės švarinimosi akcijos „DAROM‘14“ koordinatorių kvietimą.


Šią vasarą Palanga sulaukė per 3 milijonus poilsiautojų. Tiek žmonių galėjo aplankyti kurortą suskaičiavus prie jūros važiavusias transporto priemones. Karšta ir daug žmonių prie jūros pritraukusi vasara Palangai užminė mįslę – kiek poilsiautojų didžiausią šalies kurortą aplankė per tris vasaros mėnesius? Pernai birželį įvestas „pagalvės“ mokestis...


Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį sostinėje Palangos miesto savivaldybės vadovai bei specialistai turėjo daug susitikimų su įvairių ministerijų bei departamentų vadovais ir grįžo į Palangą su geromis naujienomis, kuriomis meras Šarūnas Vaitkus pasidalijo su „Palangos tiltu“.


„Neseniai buvau Rygoje ir Vilniuje. Miestai puikūs, bet žmonės labai nemandagūs, ypač pagyvenusio amžiaus“, – neseniai man pasakojo solidaus amžiaus anglas, grįžęs iš kelionių po Baltijos šalis. Išgirdęs tokį jo verdiktą labai nenustebau, nors burnoje nemenkas kartėlio jausmas liko. Tai, jog mūsų viešajame gyvenime išliko dar daug...


Lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vakar surengtoje metodinėje dienoje netrūko teigiamų emocijų. Salėje susirinkusios visų miesto darželių „mamos“ – auklėtojos  gausiomis ovacijos palydėjo kiekvieną mažųjų pasirodymą. O mažieji nykštukai pasirengę buvo ypač stropiai: dainavo apie rudeniniais lapais nuspalvintą valsą, miške...


Atsižvelgiant į užklupusią visus lietuvius šilumą, Palanga jau visiškai pasiruošusi sutikti poilsiautojus. Ko gi daugiau bereikia – saulutėje įdegti jau galima, ir netgi stipriai, maudytis jūroje – taip pat, viešbučiai ir restoranai išskėstom rankom laukia atvykstančių turistų, o ir pramogų jau galima rasti. Tačiau, kaip papasakojo Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla...


Kam labiausiai reikalingas alkoholis naktį?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 03 21 | Rubrika: Miestas

Pradėjęs riedėti naujai išrinktos būsimos Palangos valdžios partnerių vežimas, regis, rimtai užkliuvo už pirmojo akmenėlio.  Liberalus tiesiog pašiurpino konservatorių programinė idėja mieste uždrausti alkoholio prekybą po vidurnakčio.  Liberalcentristų lyderis Saulius Simė ruošiasi net paprotinti kurorto konservatorius, kad šie atsisakytų savo minties. Anot, S.Simės, visa...


Ar Palangai poilsiautojų nebereikia?

Alvydas ZALECKAS, 2009 12 21 | Rubrika: Miestas

Romantiškiausiu Lietuvos miestu ir turistų labiausiai lankom kurortu pripažįstamos Palangos valdžia, regis, labiausiai stengiasi, kad išguitų visus poilsiautojus ir gerų emocijų pasisemti atvažiuojančius žmones.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius