Automobilių parkavimas „Žaliojoje zonoje“: 1 valanda – 6 litai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 29
Automobilių parkavimas „Žaliojoje zonoje“: 1 valanda – 6 litai

Po ilgų diskusijų prieš įjungtą televizijos kamerą – vakar kurorto politikai tiek diskutavo net pačiais, regis, nereikšmingiausiais klausimais, kad sugebėjo sužlugdyti balsavimo procedūrą dėl vieno iš svarstytų Tarybos sprendimų projektų, – Palangos miesto tarybos nariai balsų dauguma nusprendė: norintys automobiliais privažiuoti kuo arčiau jūros „Žaliojoje zonoje“, ribojamojoje Vytauto, J. Basanavičiaus, Kęstučio gatvių ir Meilės alėjos, už jų parkavimo valandą mokės po šešis litus.

 

Įnešė sumaišties

Vakar vykęs Palangos miesto tarybos posėdis ir prasidėjo, ir baigėsi sumaištimi. Jo pradžioje prieš pereinant prie darbotvarkės klausimų pasisakyti iš piliečių tribūnos miestui aktualiais klausimais buvo užsirašiusios dvi palangiškės – Ramutė Radzikevičienė ir Albina Rakauskienė. Tačiau miestui aktualūs klausimai virto neaiškių pretenzijų išsakymu Tarybos nariams.

R. Radzikevičienė politikams guodėsi dėl jų kolegos A. Jokūbausko, kuris teisme gynė su ponia besibylinėjusią jos kaimynę. Gi A. Rakauskienė pradėjusi nuo išties aktualių klausimų dėl „Palangos butų ūkio“ – ji teiravosi jam vadovaujančio D. Palucko, iš kokių pinigų šis apmoka už advokatų paslaugas bendrovei besibylinėjant su gyventojais, pasirinkusiais kitą daugiabučių administratorių, – perėjo prie priekaištų R. Kirstukui dėl jo interviu laikraštyje „Palangos tiltas“ išsakytų minčių ir žodžių.

Ar šių dviejų palangiškių iš pusiausvyros išmušti, ar matę, kad posėdžių salėje buvusių televizijos operatorių kameros įjungtos ir iš visų jėgų besistengę prieš jas pasipuikuoti ir kuo įmantriau papostringauti politikai į posėdžio pabaigą taip „išsiderino“, kad salėj esant kvorumui nebesugebėjo laiku paspausti balsavimo mygtukų ir už vieną iš Tarybos sprendimų tebalsavo 10 politikų. Tiek balsų nepakanka sprendimui priimti – turi būti mažiausiai 11, tad ir šis, ir dar vienas su juo susiję klausimai perkelti kitam posėdžiui.

Nebalsavęs bene daugiausiai gražbyliavęs A. Jokūbauskas paskui aiškino esąs labai pavargęs...

 

Gadina kurorto įvaizdį?

Nevietinės žiniasklaidos dėmesio ir daugiausiai politikų kalbų sulaukė Rinkliavų skyriaus vedėjos Žanetos Žulkuvienės pristatytas sprendimo projektas, kuriame numatyta be jau galiojusių zonų, kuriose vasaros sezono metu renkama rinkliava už automobilių stovėjimą, užbrėžti dar vieną vadinamą „Žaliąją zoną“, ribojamą Vytauto, J. Basanavičiaus, Kęstučio gatvių ir Meilės alėjos. Šioje zonoje siūlyta vietoj 3 Lt už valandą mokesčio rinkti 6 Lt.

Tarybos nariai E. Židanavičius ir D. Paluckas teiravosi, ar buvo derintas šis sprendimas su verslininkais ir bendruomene: esą verslas nukentėsiąs, o palangiškiams, vietoj to, kad leisti apskritai nemokamai statyti automobilius savo mieste, rinkliava dar didinama. Klausta, ar nebuvo svarstyti kokie nors būdai – kad ir vadinamoji „palangiškio kortelė“, kad kurorto gyventojai galėtų automobilius statyti nemokėdami rinkliavos. Tikinta, kad neva brangiausią kainą už 1 val. užsiplėšusi Palanga taip gadina kurorto įvaizdį.

Pasak A. Jokūbausko, kelti rinkliavą dėl to, kad, jo žodžiais tariant, būtų įvykdytas šiemet padidintas rinkliavų surinkimo planas, o to nebus padaryta, nes sugedo keli parkomatai, nedera – geriau būtų pastatyti tokius parkomatus kitose gatvėse, kurios būna kimšte užkimštos automobilių, pavyzdžiui, Užkanavės g.

 

Prestižinėj zonoj ir mokestis didesnis

E. Krasauskas priminė, kad problema dėl automobilių apmokestinimo ir visokių lengvatinių leidimų tęsiasi 30 metų ir dar daugiau. Buvę ir užtvarai, ir visokiausi leidimai, kuriuos išduodant susidarydavo įspūdis, kad vienas palangiškis turi iki 6 automobilių. Dabar gi ne mokestis yra esmė – kalbama apie ekologiją. Aikštelių mieste esama, o minima zona tokia, kad ją tikrai galima pėstute įveikti.

Pasak R. Kirstuko, prestižinėje kurorto zonoje mokestis turi būti didesnis – jei norima privažiuoti kuo arčiau jūros, už šią prabangą reikia ir atitinkamai susimokėti. Tačiau jis pritariąs ir A. Jokūbauskui: tikrai reikia plėsti parkomatų tinklą. Visos kitos kalbos kvepia populizmu.

Taškus sudėliojo Palangos meras Š. Vaitkus, priminęs, jog Vilniaus centre valandos rinkliava – 8 Lt. Be to, tiek sostinėje, tiek kituose miestuose rinkliava renkama visus metus, Palangoje gi – tik 4 mėnesius.

„Poilsiautojai gali savo automobilius palikti viešbučių, poilsinių aikštelėse ar kiemuose tų namų, kur jie apsistoję. Nėra būtinybės visur po kurortą automobiliais važinėti. O palangiškiai tikrai žino, kur galima automobilius pasistatyti“, – sakė meras.

Jis priminė, kad esama Palangoje aikštelių automobiliams statyti, kurios niekada nebūna užpildytos. Be to, rytų kvartale įrengta 400 vietų automobiliams prie daugiabučių statyti, bus įrengta dar 100. Kiemai, skirtingai nei kai kuriuose kituose Lietuvos miestuose Palangoje neapmokestinti, Vytauto g. taip pat yra atkarpos, kur trumpam laikui galima automobilius palikti nemokamai.

Balsų dauguma – 10 už, 3 prieš, 4 susilaikė – sprendimui pritarta.

Jūsų komentaras:

CAPTCHAšitoks ubagavimasis GĖDA! 2014-05-31 12:19 (. / IP: 86.100.63.40)
Nemokės!..ir taip daugelis aplenkia Palangą...Jei nuo milijoninių mokesčių atleidžiama stambiuosius "ryklius" (kaip Butingės naftos trem., viešb. susiv ."Palanga"...) tai po 3-6 Lt ubagautis GĖDA!..Teko girdėti, kad visos tokios rinkliavos yra NETEISĖTOS!...tuo labiau, kad išimties nėra net viet. gyventojams? Valstybės kontrolieriai turėtų paaiškinti...jei p.deputatams galvelėj šiš....

Taip pat skaitykite

Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.  Kiekvienais metais liepos mėnesio vidurio, kai turi vykti 1000 km lenktynės, vieni palangiškiai laukia su džiaugsmu bei lūkesčiais, kiti- su nerimu ir nepasitenkinimu, kad vėl reikės stoviniuoti automobilių grūstyse, su trukdžiais pasiekti savo gyvenamąją arba darbo vietą, keiksnojant vietinę valdžią. Tai kur tas aukso vidurys? Koks turi būti miesto valdžios vaidmuo, kad būtų...


Po ilgų diskusijų prieš įjungtą televizijos kamerą – vakar kurorto politikai tiek diskutavo net pačiais, regis, nereikšmingiausiais klausimais, kad sugebėjo sužlugdyti balsavimo procedūrą dėl vieno iš svarstytų Tarybos sprendimų projektų, – Palangos miesto tarybos nariai balsų dauguma nusprendė: norintys automobiliais privažiuoti kuo arčiau jūros...


Antrus metus iš poilsiautojų vietinę rinkliavą už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra renkanti Palangos savivaldybė vis dar panaši į bažnyčios šventoriuje išmaldos laukiantį elgetą. Kas kiek norės, tiek į delną ir įmes. Toks įspūdis susidaro stebint, kaip savivaldybė atlaidžiai administruoja vadinamos „pagalvės“ mokesčio surinkimą.


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Pastaruoju laikotarpiu itin padaugėjo automobilių vagysčių Palangoje. Žmonės baiminasi – vagysčių nemažėja, o tik daugėja. „Šiais metais Palangoje yra pavogta dvylika automobilių, o pernai per tą patį laikotarpį buvo pavogti tik trys automobiliai. Todėl vagysčių didėjimas yra akivaizdus“,- komentavo Palangos policijos komisariato kriminalinio skyriaus vyresnysis tyrėjas Viktoras Mockus.


Netylančios diskusijos dėl daugiabučių renovacijos sudomino norinčius užsidirbti. Daug palangiškių šią savaitę savo pašto dėžutėse rado kone primygtinį prašymą dalyvauti apklausoje dėl būsto renovacijos. Savo nuomonę apklausos rengėjai kvietė palangiškius išreikšti SMS žinute, kuri kainuoja daugiau kaip 7 Lt.  Kai kurie pasipiktinę palangiškiai žada kreiptis į prokuratūrą, kad būtų...


Šių metų pradžioje Savivaldybės biudžetinei įstaigai „Rinkliavų centras“ buvo perduota automobilių stovėjimo aikštelė, esanti Taikos g. 2, prie prekybos centro „Iki“, o aikštelė Šventojoje, Topolių ir Guobų gatvių sankirtoje, iki šiol buvo neeksploatuojama, tad įkainiai už automobilių statymą jose nebuvo nustatyti.


Ketvirtadienį posėdžiausianti miesto valdžia svarstys klausimą dėl rinkliavos mokesčio už automobilių stovėjimą kurorto gatvėse. Siūloma, kad nuo rugsėjo 1 dienos iki kitų metų gegužės 31 dienos palikti transportą nustatytose automobilių statymo vietose pusvalandžiui kainuotų 50 centų, o vienai valandai – 1 litas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas