Badaujantys gyvūnai traukia į miestą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 02 03

Praėjusį pirmadienį vienos J.Basanavičiaus gatvėje esančios kavinės darbuotojai pastebėjo jų darbovietės vidiniame kieme besisukiojančią lapę. Išsigandę, kad laukinis gyvūnas nebūtų agresyvus, jie paskambino į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, tačiau pagalbos sulaukė tik vakarop. Žvėrelis buvo išgabentas Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ darbuotojų.

 

Pasak kavinės barmenės Sonatos Drazdauskaitės, lapė šioje teritorijoje prasiblaškė nuo 11 val. iki 16 val., kol atvažiavo policijos pareigūnai ir tarnyba „Nuaras“. Net du kartus kreipęsi į Maisto ir veterinarijos tarnybą, kavinės darbuotojai kantriai laukė pagalbos, o nedidelis, išsigandęs žvėrelis pasislėpė po kavinės puošmena – laivu.

Svetimoje erdvėje besiblaškantis laukinis žvėrelis netrukus su policijos pareigūnų ir „Nuaro“ tarnybos pagalba buvo ištrauktas ir išvežtas į Klaipėdą. Pasak „Nuaro“ darbuotojų, lapė nugabenta į Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybą, bus patikrinta ir, jei ji sveika po keturiolikos dienų paleista. Tačiau antradienio ryte išsekusi lapė nugaišo. Priežasčių tarnybos darbuotojai dar įvardinti negalėjo.

Pasak gamtininkės Lidijos Umbrasienės, gyvūnai yra nualinti šaltos žiemos, nes neberanda maisto, tenka jo ieškotis net ir jiems pavojingose vietose. Dėl šaltos žiemos padarinių kenčia ir paukščiai. Gamtininkė papasakojo ir apie prie vieno restorano nugaišusį pilkąjį garnį. „Žmonės jam duodavo duonos, tačiau jam reikia žuvies, o jos užšalusioje upėje nebuvo, tad paukštis tiesiog stovėjo“, - pasakojo L.Umbrasienė. Kaip teigė gamtininkė, šiuo metų laiku kasdien susiduriama ir su gražiais, ir su liūdnais įvykiais. Vieni gyvūnai ar paukščiai prisitaiko ir išgyvena, o kiti nugaišta.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo pasitarimą su Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų atsakingais darbuotojais, savivaldybės vyr. gydytoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistais ir aptarė maisto tvarkymo reikalavimų vykdymo aktualijas...


Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.


„Palangos tilto“ laikraščio balandžio 11 dienos numeryje straipsnis („Šunų vedžiotojų sąmoningumas auga: 53 iš 60-ies turėjo maišelius kakučiams surinkti“, – red. past.) apie augantį šunų vedžiotojų sąmoningumą nepaliko manęs abejingos.


Ketvirtadienį, gruodžio 4 d., Palangos globos namai minės veiklos 20-mečio jubiliejų. Ta proga šios įstaigos darbuotojai bei gyventojai visus palangiškius kviečia į šventinius renginius – prisiminti 20-mečio kelią, pasidžiaugti įstaigos veiklos rezultatais ir tiesiog pabūti kartu. Esami ir buvę Globos namų darbuotojai, o taip pat ir visi norintys...


Šiemet į Palangą pasitikti Naujųjų metų atvyko neįprastai daug žmonių. O kur daug žmonių – ten ir triukšmas bei dažnai agresija. Kokie buvo pirmieji skambučiai pagrindinėse Palangos pirmosios pagalbos įstaigose – greitojoje pagalboje, policijoje, gaisrinėje ar Palangos komunaliniame ūkyje?


Ieškote darbo Palangoje vasaros pabaigoje? Jus dar mielai priims padavėjos, pagalbinės virtuvės darbuotojos ar administratorės pareigoms, tačiau tik iki spalio mėnesio. Tiesa, didelio atlyginimo jau nesitikėkite.


Vasaros sezono metu vidaus kavinės tampa nebeįdomios kurorto svečiams, visus traukia gaivus oras ir pietavimas lauko kavinėse. „Tokiai karštai vasarai, kaip praėjusiais metais, vidaus kavinės praktiškai neegzistavo, galiu pasakyti, kad kažkur 95 procentai kavinės pelno sudaro lauko kavinės pinigai“,- pasakojo „Baras 21“ savininkas Audronius Macius.


Įvyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“

Palangos miesto VMVT Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Marija Valauskienė, 2011 05 06 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus salėje, pažymint 250-ąsias veterinarijos profesijos metines, vyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“.


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 11 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Badaujantys gyvūnai traukia į miestą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 02 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį vienos J.Basanavičiaus gatvėje esančios kavinės darbuotojai pastebėjo jų darbovietės vidiniame kieme besisukiojančią lapę. Išsigandę, kad laukinis gyvūnas nebūtų agresyvus, jie paskambino į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, tačiau pagalbos sulaukė tik vakarop. Žvėrelis buvo išgabentas Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ darbuotojų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius