Baltijos jūros pakrantę nušvietė šimtmečio laužai

Baltijos jūros pakrantę nušvietė šimtmečio laužai

2018 08 30

Šeštadienį Baltijos jūros valstybių pajūrį nušvietė laužų grandinė. Tai tarptautinio projekto „Senovinė ugnies naktis“ iniciatyva, prie kurios šiemet prisijungė ir Lietuva. Likus metams iki Baltijos kelio 30-mečio ir visoms trims Baltijos valstybėms švenčiant savo valstybingumo atkūrimo 100-mečius buvo įžiebti simboliniai draugystės ir vienybės šimtmečio laužai.
Organizatorių teigimu, daugiau nei 30 Lietuvos pakrantėje įžiebtų laužų buvo skirti šalies valstybingumo atkūrimo šimtmečiui ir jos sėkmės istoriją kūrusiems herojams, kurie išsaugojo valstybingumo tradicijas, ir tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.
Tarptautinio projekto metu skirtingose Baltijos pajūrio vietose – Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Suomijoje bei Švedijoje – iš viso buvo įžiebti net 492 laužai.
Lietuvoje renginys sulaukė didelio populiarumo – pasigrožėti nekasdieniais vaizdais, paklausyti koncerto ir pabūti tarp bendraminčių į Klaipėdos, Palangos ir Neringos paplūdimius atėjo daug gražaus jaunimo, šeimų su vaikais ir vyresnio amžiaus žmonių, kurie kartu šoko, dainavo, klausėsi chorų ir vietos meno kolektyvų atliekamų kūrinių, dalinosi šventės įspūdžiais
Klaipėdos miesto gyventojai ir svečiai susirinko prie pirmosios Melnragės ir Girulių paplūdimių gelbėjimo stočių. Šventės dalyvių gerą nuotaiką kurstė ir savo pasirodymus žmonėms dovanojo įvairūs uostamiesčio meno kolektyvai – mišrus choras „Cantare“, šokių kolektyvai „Vėtra“ ir „Žilvinas“, folkloro ansambliai „Šeimyna“ ir „Žemaičių alkierius“ ir kt.
Palangos ir Šventosios bendruomenės, meno kolektyvai taip pat labai noriai ir entuziastingai prisijungė prie renginio – prie laužų skambėjo muzika, dainos, meno kolektyvai kvietė palangiškius ir kurorto svečius pašokti, sudalyvauti įvairiose atrakcijose ir žaidimuose.
Palangos tiltas pasipuošė Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavomis.
Šimtmečio laužai liepsnojo Nemirsetoje, ties Šaipių kaimu, Karklės kaime, ties Olandų kepurės skardžiu, Kukuliškiuose, paplūdimiuose ties Pervalka ir Preila, centriniame Nidos paplūdimyje, Rusnėje – iškyšulyje, kur Nemunas išsiskiria į Atmatą ir Skirvytę, Kintuose – prie Marių, prie Kapstato ežero (Endriejavas), prie Girkalių kultūros centro, Būtingės geomorfologiniame draustinyje.
Šimtmečio laužus įžiebė ir mūsų tautiečiai JAV – už Atlanto lietuvių, latvių ir estų bendruomenių pastangomis laužai sužibo 4 skirtingose vietose.
Tikimasi, jog šis projektas taps simboliniu į ateitį kviečiančiu atsigręžti įvykiu. Baltijos pakrantė visuomet buvo ne tik lietuvių tapatybės dalis, tačiau politinės, ekonominės ir asmeninės laisvės simbolis – Lietuvos vartai į pasaulį. Projektu tikimasi atkreipti dėmesį į pakrantės bei Baltijos jūros reikšmę šaliai bei jos išsaugojimą ateities kartoms.
Iniciatyvos organizatoriai ir partneriai – Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Pajūrio regioninio parko direkcija, Klaipėdos ir Klaipėdos rajono, Palangos, Neringos, Šilutės savivaldybių, Rusnės ir Kintų miestelių vietos bendruomenės, Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centras, Nidos kultūros ir informacijos centras „Agila“.

„Palangos tilto“ inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Šeštadienį Baltijos jūros valstybių pajūrį nušvietė laužų grandinė. Tai tarptautinio projekto „Senovinė ugnies naktis“ iniciatyva, prie kurios šiemet prisijungė ir Lietuva. Likus metams iki Baltijos kelio 30-mečio ir visoms trims Baltijos valstybėms švenčiant savo valstybingumo atkūrimo 100-mečius buvo įžiebti simboliniai draugystės ir vienybės...


Paskutinį rugpjūčio šeštadienį Baltijos jūros pakrantę ties Palanga nušvies šimtmečio laužai, priminsiantys istoriją bei sukurs bendrumo jausmą. Šis projektas jau ne vienerius metus vykdomas daugelyje Baltijos valstybių, o Lietuva prie jo prisijungė, minėdama atkurtos Lietuvos šimtmetį. Prie Šimtmečio laužų visi kviečiami rugpjūčio 25 d. 20.30...


Rugsėjo 8-ąją palangiškiai ir miesto svečiai turės neeilinę progą pasigrožėti roko opera „Eglė“, kurią Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga dovanoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė bei Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. Nemokamus kvietimus galima užsisakyti jau nuo šiandienos (rugpjūčio 17 d.) 10 valandos.


Visoje šalyje šį savaitgalį netrūko renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Jų būta ir Palangoje, pasirūpinus, kad šventę pajaustų įvairaus amžiaus miestelėnai. Šventę jau ketvirtadienį pradėjo patys mažiausieji, padovanoję šimtmečio suoliuką. Vasario 16-oji praūžė, palikusi įvairiausių emocijų, tačiau kaip daugelis pastebėjo...


Vasario 6 d. Palangos viešojoje bibliotekoje moksleiviams pristatyta paroda „Palanga šimtmečio verpetuose. 1918–2018“. Tai valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo Palangos mieste programos dalis, skirta puoselėti lietuviškai tapatybei.


Palanga maudynėmis jūros vandenyje netolimoje ateityje galės vilioti ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku – trečiadienį Vyriausybė apsisprendė perduoti Palangos miesto savivaldybei jūros vandens siurblinę bei inžinerinius įrenginius, tai atveria galimybę ateityje tiekti jūros vandenį kurorte veikiančioms sveikatinimo, gydymo bei apgyvendinimo įstaigoms.


„Čia gamta derinama su menu“ – tokiu Botanikos parko architekto E. F. Andre šūkiu vadovaudamiesi Palangos kultūros centro specialistai dėliojo šventės programą. „Siekėme šeštadienį parką padaryti tokį, kuris atspindėtų ne vieną konkretų laikotarpį, o viso šimtmečio dvasią“, - sakė šventės organizatorė, Kultūros centro...


Baltijos jūros regiono šalių šventinių ambasadų veiklos pratęsimas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 09 | Rubrika: Kultūra

Visą mėnesį Palangoje vyko Baltijos jūros regiono šalių Kalėdų alėjos šventė, veikė dešimties Baltijos jūros regiono šalių šventinės ambasados.


Be jūros – lyg „žuvis be vandens“

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 21 | Rubrika: Kultūra

Aistringų žvejų, gyvenančių šalia jūros ir sukaupusių daugybės metų patirtį, aprėpiančią daugiau nei 60 metų, likę jau ne daug. Gyvybingumu trykštantys jūreiviai nejausdami baimės visais laikais stoja į kovą su įnoringąja jūra, o didžiausią malonumą patiria pagavę geidžiamą laimikį. Vienas iš senųjų žvejų Valdis Grišinas gyvena Šventojoje ir nekantriai laukia artėjančios Šv. Klemenso –...


Aplink Baltiją degė laužai...

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 26 | Rubrika: Miestas

Šiemet rugpjūčio 23-iąją, kaip ir prieš 20 metų, per Lietuvą, Latviją ir Estiją nusidriekė Baltijos kelias, o šiuos metus Seimas paskelbė Baltijos kelio 20-mečio metais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius