Apie baseino projektavimo bei statybos darbus pasakojo UAB „Conresta“ vadovas L. Laukaitis, meras Š. Vaitkus ir Administracijos direktorė A. Klijonienė.

Apie baseino projektavimo bei statybos darbus pasakojo UAB „Conresta“ vadovas L. Laukaitis, meras Š. Vaitkus ir Administracijos direktorė A. Klijonienė.

Baseinas – jau ne iliuzija: bus po dviejų metų

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 12 01

Netrukus prasidės ilgai palangiškių ir kurorto svečių laukto baseino su sveikatingumo centru statybos. Tai patvirtino trečiadienį Palangos miesto savivaldybėje pasirašyta sutartis su rangovu – UAB „Conresta“.

Darbai – pasibaigus žiemai
„Koncertų salė buvo vienas etapas, atsirado patogi erdvė renginiams, tačiau Palangoje dar labai trūksta vandens pramogų, kad atvykę kurorto svečiai ne sezono metu turėtų ką veikti“, – kalbėjo Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, pabrėžęs, jog projektavimo ir statybų darbų sutarties pasirašymas – Palangai itin laukta ir reikšminga žinia.
Ketinama statyti baseiną su 25 metrų ilgio plaukimo takais, SPA ir pirčių kompleksais. Darbai prasidės vos pasibaigus žiemai.
„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie visuomenei svarbių objektų, tokių, kaip šis. Mes su Palangos miesto savivaldybe kuriame ne pirmą projektą, atlikome Palangos koncertų salės darbus, tad galiu drąsiai teigti, jog Palangos savivaldybės atstovai sėkmingai ir operatyviai sprendžia visus iškilusius klausimus. Tad neabejojame, jog ir šis projektas bus įgyvendintas sėkmingai ir laiku“, – kalbėjo UAB „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis.
Numatyta, jog baseinas su sveikatingumo centru bus pastatytas per trejus metus, tačiau manoma, kad tiek laiko neprireiks – tikima, jog baseinas duris visuomenei atvers jau po dvejų. „Viskas priklauso nuo finansavimo, o visa kita, manau, rangovai, tikrai padarys greitai ir kokybiškai. Tad mūsų pagrindinė užduotis yra užtikrinti finansavimą, kad darbai sėkmingai būtų vykdomi“, – ankstesne projekto pabaiga tikėjo meras.
L. Laukaitis neatmetė galimybės, jog jau kitąmet visi kartu vėl susėdę aptarinės jau baigtą projektą, pasak jo, tai galimas variantas, tačiau, žinoma, sunkiau įgyvendinamas. „Aišku, toks noras yra. Kuo greičiau baigiamas projektas, tuo geriau, mažėja pridėtinės statybiniams darbams reikalingos išlaidos“, – šyptelėjo rangovų atstovas, pabrėžęs, jog toks terminas yra įmanomas.
Darbus atliks UAB „Conresta“ kartu su dar dviem įmonėmis – UAB „JAS“ ir UAB „KRS“.

Vaikai turės galimybę išmokti plaukti
Kaip akcentavo meras Š. Vaitkus, šis baseinas yra labai lauktas ir labai reikalingas Palangai, juk kurorte gyvenantys vaikai, kuriems jūra vos už kelių žingsnių, neturi galimybės mokytis plaukti. „Jūroje vasaros metu nelabai išmoksi plaukti, o gyvenant prie jūros – tai itin svarbu. Daug nedidelių miestų jau pasistatė baseinus, o mes iki šiol negalėjome pasigirti tokiu objektu, – atkreipė dėmesį meras. – Džiugu, jog nuo šiol mūsų vaikai turės galimybę lankyti baseiną ir mokytis plaukti. Ir, žinoma, šis naujas traukos objektas skatins ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų užimtumą. Į koncertą turime galimybę nueiti, o ką veikti toliau? Aišku, Palanga yra toks miestas, kuriame įsikūrę viešbučiai gali pasiūlyti naudotis pirčių kompleksais ar kitokiomis vandens pramogomis, tačiau tikriausiai ne visi sau gali leisti tokias pramogas“.
Meras pažadėjo, jog pasibaigus statyboms bus sprendžiamas ir kainos klausimas, ji, pasak mero, nebus didelė.
Jis taip pat akcentavo, jog visiems palangiškiams, kurie itin pasigenda viešosios pirties, bus suteikta galimybė naudotis pirtimi numatytomis dienomis.

Svarbi sąlyga – ir ekonominis naudingumas
Baseino su sveikatingumo centru, kuris išdygs maždaug hektaro ploto teritorijoje tarp Kretingos g. bei Klaipėdos pl. sankryžos ir Virbališkės tako, projektas bus parengtas iki gegužės. Planuojama, kaip minėta, kad projektavimo ir statybos darbai užtruks iki dvejų metų. Baseino projektavimas ir statybos kainuos per 4,5 mln. eurų, tam bus panaudotos Savivaldybės ir valstybės lėšos.
Apie 5 tūkst. kv. metrų ploto pastate bus įrengtos kelios patalpų grupės. Baseinui skirtoje dalyje atsiras 25 m ilgio 8 takelių baseinas bei vyresniems nei 7 metų vaikams mokytis plaukti skirtas baseinas, taip pat – persirengimo patalpos. Sveikatingumo centro patalpose, kurių bendras plotas – iki 1500 kv. metrų, bus įrengtos pirtys, sveikatingumo baseinai suaugusiems ir vaikams (numatant hidromasažo ir kitus vandens pramogų elementus), sūkurinės vonios, treniruoklių salė, persirengimo patalpos. Baseine (neįskaitant žiūrovų) ir sveikatingumo komplekse vienu metu galės lankytis 250 lankytojų.
Naujajame pastate bus numatytos ir patalpos pramogoms, inventoriaus nuomai, prekybai ir maitinimui, taip pat – administracinės patalpos. Į baseino, sveikatingumo centro (kartu su komercine zona) bei administracines patalpas bus suprojektuoti atskiri įėjimai.
Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pabrėžė, jog viena iš svarbiausių būsimo pastato projektavimo sąlygų – ekonominis naudingumas, tad baseinas su sveikatingumo centru gali būti ir žemesnis, nei sklypo detaliajame plane leidžiamas maksimalus pastato aukštis.
Šalia baseino su sveikatingumo centru pastato bus suprojektuoti privažiavimai, automobilių stovėjimo aikštelės, išspręsti mažosios architektūros elementų, teritorijos ir pastato fasado apšvietimo ir kiti klausimai.
Visa pastato bei teritorijos infrastruktūra bus pritaikyta ir žmonėms, turintiems judėjimo ar regėjimo negalią. Ypatingas dėmesys bus skiriamas ir pastato įvaizdžio formavimui, taip pat – urbanistinei darnai tarp projektuojamo pastato ir jo aplinkos.
Fasadų apdailai bus naudojamos Palangos miesto architektūrai būdingos spalvos, derančios prie aplinkos kraštovaizdžio.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangoje atidarytas modernus baseinas

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 02 | Rubrika: Miestas

Palangoje penktadienį, kovo 1 d. duris atvėrė visuomenės ilgai lauktas modernus baseinas su sveikatingumo centru, tad jau šį savaitgalį palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami išbandyti bei įvertinti naująjį objektą. Neabejojama, kad baseinas, atitinkantis tarptautinius standartus, puikiai pasitarnaus ne tik plaukti besimokantiems Palangos mokinukams, bet ir...


Palangos miesto baseinas su sveikatingumo centru jau netrukus – kovo 1 d. – atvers duris lankytojams. Modernus, kurorto visuomenės ilgai lauktas objektas yra puikiai pritaikytas sporto reikmėms – čia bus rengiamos ne tik kūno kultūros pamokos bei plaukimo treniruotės Palangos miesto mokiniams, bet ir galės vykti įvairaus lygio plaukimo varžybos, taip pat – ir...


Žinomas šalies ekonomistas, Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas Sigitas Besagirskas tvirtina, kad šalies ekonomika pasiekė augimo ciklo piką. „Tendencijos šiais metais nekilnojamojo turto rinkoje rodo, kad netrukus jį pakeis leidimasis. Tik koks jis bus: „minkštas“ ar „kietas“ kaip 2008-aisiais?“ – sakė jis....


Baseinas – jau ne iliuzija: bus po dviejų metų

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 12 01 | Rubrika: Miestas

Netrukus prasidės ilgai palangiškių ir kurorto svečių laukto baseino su sveikatingumo centru statybos. Tai patvirtino trečiadienį Palangos miesto savivaldybėje pasirašyta sutartis su rangovu – UAB „Conresta“. Darbai – pasibaigus žiemai „Koncertų salė buvo vienas etapas, atsirado patogi erdvė renginiams, tačiau Palangoje dar labai...


Kaip ir daugumoje vienmandačių apygardų, Seimo narys Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje nepaaiškėjo. Antrajame rinkimų ture po dviejų savaičių dėl mandato susikaus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Vaidotas Bacevičius ir socialdemokratas Antanas Vinkus. Vakar gydytojas ir ambasadorius A. Vinkus gavo 26,17 procentų dalyvavusių rinkėjų...


Palangoje bus statomas baseinas – paskelbtas rangovo konkursas

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 21 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybė paskelbė miesto baseino su sveikatingumo centru statybos rangovo konkursą, o projektui planuojama skirti iki 5 milijonų eurų. Kaip skelbiama centriniame viešųjų pirkimų portale, baseinas bus statomas Kretingos gatvėje, 3 aukštų komplekso bendras plotas sieks iki 5,5 tūkst. kv. metrų.  


Į Palangą atgabentas pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 03 | Rubrika: Miestas

Į Palangą atkeliavo pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų, kurio galingumas – 5 megavatai. Jis bus įrengtas Klaipėdos plente.


„Jeigu išties būtų galima įgyvendinti tai, ką siūlo investuotojai, Palanga tikrai nušluostytų nosį Druskininkams“, – juokavo Palangos miesto tarybos nariai bei Savivaldybės administracijos vadovai, trečiadienio vakarą besirinkdami į sporto ir rekreacijos centro Palangoje, sąlyginiu adresu Klaipėdos pl. 34, detaliojo plano koncepcijos pristatymą.


Praėjusiame miesto tarybos posėdyje buvo patvirtinta žemės sklypo Vanagupės g. 40 detaliojo plano koncepcija, pagal kurią vietoj „Lino“ baseino atsiras daugiafunkcinis kompleksas su sanatorijų ir viešbučių korpusais, sporto bei konferencijų centrais. Beje, būsimasis baseinas, kuriame bus naudojami terminiai vandenys, bus vienintelis toks Lietuvoje.


Kastuvu gatvėje besidarbuojantis meras – neįgyvendinama iliuzija

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 02 15 | Rubrika: Miestas

Na, nesiseka miesto valdžiai su savo pažadais. Lepteli garsiai, o po to – tyliai į krūmus. Pavyzdžiui, užsimojo meras Palangoje žiemą čiuožyklą įrengti. Kelias dienas vargo komunalininkai, lentas kalė, vandenį pylė, tačiau netrukus paaiškėjo, kad čiuožyklai pasirinkta vieta miesto aikštėje nėra tinkama. Vietoj visiems suprantamos čiuožyklos gavosi kelis tūkstančius litų kainavęs ledu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius