Bibliotekoje – užburiantis R. Baukaitės „Matymo kampas“

Bibliotekoje – užburiantis R. Baukaitės „Matymo kampas“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 10 06

„Kelias į vienatvę“, „Ramybės uostas“, „Apsisprendimas“, Sielų susitikimas“, „Staigmena“, „Belaukiant lietaus“, „Paslėptos mintys“ – taip ketvirtadienio vakarą gausiai susirinkę į Palangos viešosios bibliotekos salę klaipėdietės dailininkės, A. Brako dailės mokyklos dėstytojos Rimos Baukaitės talento gerbėjai parodos „Matymo kampas“ atidarymo metu įvardijo eksponuojamus darbus. Įvardijo, nes pati dailininkė, specialiai nerašiusi savo paveikslų pavadinimų, tik juos „sunumeravusi“, pakvietė tai padaryti. „Man pačiai įdomu, kokiu „kampu“ jūs pamatysite mano kūrinius“, - sakė R. Baukaitė.

Parodą atidaręs Palangos viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys pasidžiaugė, kad susitikti su dailininke atėjo toks gausus palangiškių bei svečių iš kitų miestų būrys. Pasidžiaugė ir tuo, kad jis pats ne šiaip pažįstamas su R. Baukaite – du metus iš eilės jam teko su dailininke bendrauti Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ rengtuose pleneruose. O jų metu jis įsitikinęs, kad R. Baukaitė – ne tik įdomi kūrėja, bet ir puiki pašnekovė bei bičiulė. Tačiau, pasak K. Rudžio, apie dailininkės kūrybą jis išmanąs nedaug, tad žodį perdavė dailininkei Redai Ščerbakovienei.

„Kai paroda prasta, jai eksponuoti reikia prestižinių salių, o į jos atidarymus kviečiami garsius vardus turintys žmonės. Kai paroda gera, kai ji savyje, kaip ir jos autorius, talpina viską: protą, tiesą, sąžinę, talentą ir kūrybingumą, – tokio „anturažo“ nereikia – kūriniai kalba patys už save. R. Baukaitė, kurios dešimtąją personalinę parodą čia matome, yra tvirtas ir aiškus žmogus, turintis ką pasakyti ir žinantis, kaip tai perduoti žiūrovui. O tai, ką ji išdarinėja pieštuku, išties yra aukščiausias grafito pilotažas. Daug žmonių, vadinančių save dailininkais, piešti nemoka. O Rimai galima pasakyti patį didžiausią komplimentą: tu tikrai moki piešti“, – kalbėjo R. Ščerbakovienė.

Kaip sakė Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijos Klaipėdoje direktorė Kristina Jokubavičienė, smagu matyti Palangoje taip gausiai parodos atidarymą susirinkusią publiką. Ir kiek įžeidu, kad pirmasis „Matymo kampo“ pristatymas vyksta ne Klaipėdoje, o Palangoje.

„Ak, tie kampai, ak, tas viesulas, vardu Rima, – šypsojosi K. Jokubavičienė. – Žiūriu ir džiaugiuosi, tiesiog skoniuosi jos pieštuko šuorais. Laimingi tie žiūrovai, kurie turi progą ir galimybę išvysti Tavo darbus, dar laimingesni tie vaikai, kuriuos Tu mokai. Tikėjausi šioje parodoje pamatyti tvirtus, „konstruktyvius“ darbus, ir labai apsidžiaugiau juose išvydusi ir daug netikėtų momentų, netikėtų motyvų, pagavusi tai, kas gimsta čia ir dabar. Žaviuosi, kaip gražiai Rima kopia į aukštumą“.

R. Baukaitės su parodos atidarymu atėję pasveikinti kolegos dailininkai ir dailės pedagogai pabrėžė dailininkės kūrinių intuityvumą, ekspresyvumą, pasiektas technologines aukštumas, perpintas emocionalumu. Pedagogės ugdytiniai ir jų tėveliai pabrėžė, jog R. Baukaitė – „superinė“ mokytoja, su kuria galima atvirai kalbėtis ne tik apie dailės dalykus, bet ir pasikalbėti apie širdies bei gyvenimo klausimus.

Pati autorė, padėkojusi visiems susirinkusiesiems, sakė, jog Palanga parodai „Matymo kampas“ pasirinkta ne atsitiktinai. Bendraudama su „Mosto“ dailininkais bei dalyvaudama pleneruose „Šventosios žemės atminties ženklai“ ji jau eksponavo savo kūrinius bendrose parodose, kurios buvo rengiamos Palangos viešosios bibliotekos salėje.

„Norėjau pasižiūrėti, kaip mano darbai „skambės“ šioje jaukioje ir kompaktiškoje erdvėje. Ir kartu pasitikrinti, kaip mano matymo kampą priims parodos žiūrovai. O kadangi esu mokytoja, parengiau ir „klasės darbus“. Specialiai neužrašiau paveikslų pavadinimų, tik numerius. O prie įėjimo stovi du krepšiukai su popieriumi ir rašikliais. Tad kviečiu visus ant tų popieriaus lapelių parašyti, koks, jūsų nuomone, pavadinimas tiktų vienam ar kitam paveikslui“, – pakvietė R. Baukaitė.

Tad įteikę gėlių puokštes parodos autorei, svečiai ilgai dar nesiskirstė: grožėjosi paveikslais, diskutavo prie jų, ir, slėpdami nuo kitų popieriaus lapelius, rašė juose tuos paveikslų pavadinimus, kurie gimė bežiūrint į R. Baukaitės „Matymo kampo“ kūrinius.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos lankytojai galės naudotis nemokama teisine pagalba, kurią nuotoliniu būdu teiks Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai. Rugpjūčio 29 d. 14 val. gyventojai ir miesto svečiai kviečiami į šventišką teisinės pagalbos atviros prieigos taško atidarymą bibliotekos interneto skaitykloje. Atidarymo metu...


  Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos  lankytojai galės naudotis nemokama teisine pagalba, kurią nuotoliniu būdu teiks Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai. Rugpjūčio  29  d. 14 val. gyventojai ir miesto svečiai kviečiami į šventišką teisinės pagalbos atviros prieigos taško atidarymą bibliotekos...


Tiesdami gėrio, grožio, šilumos ir artumo tiltus į suaugusiųjų ir vaikų širdis, Šventosios biblioteka ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ I „Bitučių“ grupės auklėtojos kartu su mamytėmis susibūrė į vakaronę paminėti Motinos dieną ir pristatyti projektą „Mamyte, pasek man pasakėlę“.


„Kelias į vienatvę“, „Ramybės uostas“, „Apsisprendimas“, Sielų susitikimas“, „Staigmena“, „Belaukiant lietaus“, „Paslėptos mintys“ – taip ketvirtadienio vakarą gausiai susirinkę į Palangos viešosios bibliotekos salę klaipėdietės dailininkės, A. Brako dailės mokyklos dėstytojos Rimos Baukaitės talento...


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Kristijonas Donelaitis 300“, skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko 300 metų jubiliejui. Parodoje eksponuojami 2011-aisiais ir 2012-aisiais Klaipėdos bei Kaliningrado tapytojų ir grafikų bei jų bičiulių iš kitų šalių kūriniai, kurti tiek plenere Tolminkiemyje, tiek kūrybinėse dirbtuvėse....


Kuo kvepėjo ir ką galėjai jausti, girdėti, regėti, prisiminti lapkričio keturioliktąją apypiečiui Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje?


Kaip Ravena pasisavino italų poetą Dantę iš Florencijos, taip Palanga bando pasisavinti poetą Joną Brazdžionį iš Pasvalio. Daug metų J. Brazdžionis gyveno ir dirbo Palangoje: buvo vakarinės mokyklos mokytojas, II vidurinės (dabar Palangos V. Jurgučio pagrindinė) mokyklos direktorius. Dabar, būdamas garbaus amžiaus, rašo eiles ir kreipiasi tiesiai į mūsų egzistencinę esmę...


Kam jau kam, o kurorto Vaikų bibliotekos darbuotojoms Nijolei Bagdonienei, Monikai Rukšėnienei ir Emai Udalcovienei priešžiemis – laikotarpis iki Kalėdų ir 2013-ųjų metų rūpestėliais ir darbais aktyvus, kaip ir vasaros rugpjūtis kaime, kai jau reikia nuimti derlių. Čia durys neužsidaro, renginys veja renginį.


Praėjusį trečiadienį Vaikų bibliotekoje itin smalsiomis akimis būrys lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikų stebėjo apsilankiusį lapiuką Bonį, kuris labai sumaniai mokė atpažinti, kas yra gerai, o kas blogai. Šį išmintingą vaikų draugą atvežė ir jį išradingai pristatė bendrovės „Gudragalvis“ kūrybinių projektų koordinatorė Jolanta Čepauskienė.


Artėjant „Žilvino“ sukakčiai – šventė bibliotekoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 02 10 | Rubrika: Kultūra

Antradienį, laukiant šią savaitę įvyksiančios jubiliejinės lopšelio-darželio „Žilvinas“ 20 metų sukakties, visus linksmai nusiteikusius darželinukus priglaudė ir Vaikų biblioteka. Joje smagiai šoko ir dainavo „Žilvino“ vaikai, padedami muzikos mokytojos metodininkės Ritos Paulauskienės, trokšdami padėti visiems susirinkusiems vaikams ir tėveliams pajusti artėjančios šventės kuriamą džiugią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius