„Bočiai” šventė „Kalatinio” 50 metų gimtadienį

„Bočiai” šventė „Kalatinio” 50 metų gimtadienį

Irena Neniškytė, ansamblio dalyvė, 2013 04 29

Palangos tautinių šokių ansamblis „Bočiai” buvo pakviesti į Šiaulių tautinių šokių ansamblio „Kalatinis” gimtadienio  šventę „50 metų šokio sūkuryje”. Abu ansambliai – tarsi broliai dvyniai. Jie bendraamžiai, abu turi ne tik šokėjų, bet ir instrumentines bei vokalo grupes, dalyvauja įvairiuose festivaliuose, šalies dainų šventėse, konkursuose. 2011 metais respublikiniame liaudiškų šokių konkurse  „Pora už poros” abiems ansambliams buvo skirtos pirmosios vietos. „Bočiai” tai laiko didele garbe, nes „Kalatinį” daugelis ansamblių laiko pavyzdžiu. Nors abu ansambliai savo forma ir panašūs, tačiau savo turiniu skiriasi. Jų savitumą ir išskirtinumą lemia skirtingi šalies regionai, dialektas ir atsirandanti tautinių spalvų bei atspalvių įvairovė. Tai ansamblio vadovams ir diktuoja darbo kryptį, pasirenkant kūrinių repertuarą.
Šventiniam koncertui „Kalatinio” šokėjai, net 42 metus vadovaujami gabios baletmeistrės Vandos Verkulienės, paruošė turiningą ir įdomią programą. O, jau 20 metų vadovaujamos Birutės Prokopavičienės dainininkės atliko toli gražu ne kiekvienam ansambliui  „įkandamus” kūrinius. Pati vadovė pripažįsta, kad visuose renginiuose pavyksta deramai „sublizgėti”. Ir tai, žinia, ne tuščios pagyros, o atkaklaus ir nepertraukiamo darbo rezultatas. Anot B. Verkulienės, repeticijos, dainų šventės, koncertai tapo kiekvieno dalyvio gyvenimo dalimi. Gal todėl „Kalatinis” visada būna „ant bangos”? 2006 m. jis buvo nominuotas geriausiu tautinių šokių ansambliu šalyje ir buvo apdovanotas „Aukso paukštės” statulėle.
Šalia svečių – tautinių ansamblių iš Šiaulių, Ginkūnų, Radviliškio, Panevėžio, Šakių, Tauragės – Palangos „Bočiai” (vadovė Janina Serapinienė) „Kalatinį” sveikino ne tik šiltu žodžiu, gėlėmis, bet ir trankiu šokiu bei skambia daina (vadovas Rimas Tranauskas).
Po garbių miesto, vyriausybinių organizacijų ir kitų ansamblio gerbėjų sveikinimų, smagioje vakaronėje išryškėjo neginčijama tiesa: šokis ir daina žmones suartina. Gal todėl, kad per pozityvias emocijas gimsta daugiau supratimo ir tolerancijos, taip kyla noras bendrauti, tobulėti?


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos pulsas

2018 01 18 | Rubrika: Miestas

Nemokamos šokių treniruotės Treniruotės vyks kiekvieną šeštadienį 11 val. Palangos senojoje gimnazijoje, Jūratės g. 13, Mažojoje aktų salėje (3 aukšte). Pirmoji šokių treniruotė vyks sausio 20 d. Būtina išankstinė registracija. Registruotis galima telefonu 8 624 57 998 arba el. paštu stiprinimas@palangosvsb.lt


Mažas mūsų kaimynystėje miestelis sulaukia dėmesio ne tik vasarą, bet ir žiemą. FK „Gintaras“ organizuoti turnyrai sukvietė į Šventąją virš 200 vaikų bei jų tėvelių iš Telšių, Klaipėdos, Gargždų, Plungės, Mažeikių. Dėl daugybę gražių apdovanojimų varžytis atvyko netgi svečiai iš Latvijos – Vainotes, Grobinos, bei Liepojos. ...


Kur važiuoti švęsti didžiausių metų švenčių atostogų metu? Į Londoną ar Maskvą? Palangos miesto savivaldybės Tarybos narysMindaugas Skritulskas su žmona Ramune pasirinko Rusijos sostinę.


„Jau seniai beskambėjo mūsų daina, jau seniai besėdėjom per visą naktį, jau seniai betylėjom ir buvo gerai, jau seniai taip reikėjo vėl susieiti“, – ši Virgio Stakėno daina, kurią dainavo ne tik ansamblis „Atgaiva“, bet ir visi šeštadienio popietę į kavinę „Luiza“ susirinkę Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“...


Praėjęs savaitgalis buvo neeilinė šventė Palangoje Paliepgiriuose gyvenančiai Anelei Šileikienei – ji sulaukė garbingo šimto metų jubiliejaus.


Artėjant euro įvedimui „Palangos tiltas“ pasidomėjo, kaip kurorto verslininkai ruošiasi šiai permainai: kokios nuotaikos dėl euro įvedimo? Kaip tam ruošiasi kavinės, restoranai, viešbučiai? Kaip keitėsi kainos? Ar verslininkai jas kėlė? Kiek kainuos kasos aparatų pertvarkymas? Kokias klientų nuotaikas verslininkai jaučia?


„Palangos tilto“ šachmatų turnyro nugalėtojas - V. Gelžinis

„Palangos tilto” informacija, 2013 01 21 | Rubrika: Sportas

Praėjusį sekmadienį įvyko „Palangos tilto“ ir Palangos šachmatų klubo šachmatų mėgėjų turnyras. Jame dalyvavo 14 šachmatų lentos meistrų.


Tikrus politikų santykius atskleidžia internetas  8

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 01 17 | Rubrika: Savaitės komentaras

Viešumoje - draugiški rankų paspaudimai ir tikinimai, kad bendrai miesto labui dirba vieninga konservatorių ir liberalų komanda. Tuo pačiu metu internete abi politinės jėgos viena kitą anonimiškai drabsto purvais.


Daugelyje Lietuvos miestų šunų vedžiojimo aikštelės nebėra naujiena. Jose augintinių šeimininkai gali laisvai vedžioti savo šunis, nepiktinant kaimynų, jog teršiama aplinka po jų langais. Palangoje tokių aikštelių nėra ir kol kas jų įrengimas – nenumatytas, tačiau kaip patikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, pamažu žengiama šia linkme.


Jaunieji kurorto futbolininkai viešėjo Liepojoje

"Palangos tilto" informacija, 2010 08 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos futbolo komanda, gimę 2001 metais, buvo išvykusi į Liepoją, kur išbandė jėgas draugiškose futbolo rungtynėse. Vaikai svečiavosi „Metalurgo“ sporto bazėje, susipažino su Liepojos vaikų treniruočių sąlygomis. Atvykę palangiškiai maloniai nustebo, nes kaip paminėjo mažųjų sportininkų treneris Romas Zubernis, anksčiau Liepojoje futbolas buvo tiesiog pamirštas, o...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius