ELTA foto

ELTA foto

Buvusi Statybų inspekcijos vadovė L.Nalivaikienė pažeidė įstatymą veiksmais Palangoje

2017 11 23

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvusi Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) vadovė Laura Nalivaikienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme numatytą draudimą atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims kitose valstybės ar savivaldybių institucijose vienerius metus po to, kai pasibaigia valstybinė tarnyba (20 straipsnio 2 dalis).
Tyrimas atliktas Statybos inspekcijos bei Seimo narių Mykolo Majausko ir Radvilės Morkūnaitės pranešimų pagrindu. Tiriant nustatyta, kad L.Nalivaikienė, nustojusi eiti pareigas VTPSI ir nepraėjus vieneriems metams, atstovavo UAB „Elektros gelmė“ Palangos miesto savivaldybėje klausimais, kurie buvo priskirti jos tarnybinėms funkcijoms dirbant VTPSI. Duomenys rodo, kad susitikimas savivaldybės administracijoje vyko minėtosios bendrovės iniciatyva, į kurį pastarosios įgaliotinis pasikvietė ir L.Nalivaikienę. Pokalbio metu aptartas ginčas dėl Palangoje, Gedimino gatvėje, esančio sklypo detaliojo plano tvirtinimo bei taikos sutartis tarp UAB „Elektros gelmė” ir savivaldybės administracijos.Susitikime L.Nalivaikienė pateikė advokatų kontoros „Sorainen ir partneriai” vizitinę kortelę. Savivaldybės darbuotojų liudijimu, L.Nalivaikienė savo veiksmais ir pasisakymais suteikė jiems pakankamą pagrindą manyti, kad ji atstovauja UAB „Elektros gelmė” interesams. Po šio susitikimo savivaldybės administracija ir UAB „Elektros gelmė” pasirašė taikos sutartį, kurią patvirtino ir Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.
VTEK vertinimu, šioje situacijoje svarbu tai, kad L.Nalivaikienė, dirbdama VTPSI, turėjo pareigą kontroliuoti ir organizuoti VTPSI darbą, kai tuo metu jos pavaduotojo pareigas ėjęs asmuo, struktūrinių ir teritorinių padalinių vadovai bei darbuotojai teikė išvadas dėl minėtojo detaliojo plano bei ikiteismine tvarka nagrinėjo statytojo UAB „Elektros gelmė“ skundą.
Vadinamasis vienerių metų „atvėsimo“ reikalavimas yra pagrįstas objektyvia būtinybe valstybinėje tarnyboje dirbusiam asmeniui įsisąmoninti pakitusį statusą ir atsiradusius naujus privataus pobūdžio interesus. Ekonominio bendradarbiavimo plėtros organizacija pažymi, kad šio prevencinio laikotarpio taikymo tikslas – neleisti valstybinėje tarnyboje dirbusiam asmeniui pasinaudoti tarnybos metu įgyta informacija, praktinėmis žiniomis bei pažintimis.
Atlikdama tyrimą VTEK taip pat patikrino VTPSI darbuotojų telefoninių skambučių išklotines ir prašė atitinkamų šios įstaigos darbuotojų pateikti paaiškinimus. Surinkti duomenys rodo, kad L.Nalivaikienė domėjosi bendrojo pobūdžio klausimais: apie teisės aktų taikymą bei teisminę praktiką teritorijų planavimo ir statybos srityje, konsultavosi dėl informacinėje sistemoje pildytinų duomenų bei prašė nurodyti bendrą interesantų priėmimo VTPSI tvarką. Darbuotojai neneigė, kad jų buvo teirautasi ir apie konkrečius objektus, nurodant žemės sklypų adresus. Įvertinusi skambučių kiekį ir dažnumą, VTEK tokią situaciją vertina kritiškai. Tačiau VTEK nenustatė pakankamai objektyvių duomenų, kad L.Nalivaikienė būtų atstovavusi konkretiems juridiniams ar fiziniams asmenims VTPSI arba, bendraudama su buvusiais kolegomis, būtų siekusi daryti jiems įtaką dėl priimamų sprendimų. Taip pat VTEK neturi galimybės sužinoti pokalbių mobiliaisiais telefonais turinį, kadangi skambučiai VTPSI įrašomi tik tais atvejais, jei skambinama į fiksuoto ryšio tarnybinius telefonus. Neturėdama pakankamai duomenų teisiniam asmens veikos vertinimui, šios dalies tyrimą VTEK nutraukė. Tačiau pažymėtina, kad, paaiškėjus naujų aplinkybių, VTEK turėtų teisę tyrimą atnaujinti.

„Palangos tilto“, VTEK inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAAULAS 2019-08-28 21:00 (IP: 86.100.102.56)
ISKUR TIE NALIVAIKINAI STEPANOVAI KUZNNECOVAI KORYGINAI BURLEKOVAI STATORKIMONAI AZAZIM,AI KURMICOVAI DRACILOVAI KONCERVOVAI. .KUR MES GAVOM TU GRYNAVEISLIU LIETUVIU.? GAL CEMODAN VOKZAL MOSKOU?JUG TOKIA TVARKA. VISIEM SMAGU IR TIPO NEJAUCIA APOKALIPSES, GEDA LIETUVOS PATRIJOTAM.

Taip pat skaitykite

Palangos konservatoriai per savivaldos rinkimus pažeidė įstatymą dėl politinės reklamos ant dviejų automobilių, kurie oficialiai priklauso įmonėms, nusprendė Vyriausioji rinkimų komisija. VRK šią savaitę ant minėtų automobilių užklijuotą reklamą pripažino neteisėta nepinigine juridinių asmenų auka, tačiau šiurkštaus pažeidimo neįžvelgė. Pasak VRK išvados, nėra...


VTEK: Dainius Kepenis pažeidė įstatymą

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 15 | Rubrika: Miestas

Seimo narys Dainius Kepenis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus dėl savalaikio privačių interesų deklaravimo, posėdyje vienbalsiai nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Pagal VTEK pranešimą, Seimo narys D. Kepenis laiku ir tinkamai nedeklaravo narystės bei eitų tarybos nario pareigų asociacijoje...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Elena Kuznecova pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Palangos miesto savivaldybės Etikos komisija, įvertinusi tyrimo dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Eimučio Židanavičiaus elgesio atitikties Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvusi Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) vadovė Laura Nalivaikienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme numatytą draudimą atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims kitose valstybės ar savivaldybių institucijose vienerius metus po to, kai...


Statybos džiugina gyventojus, taip pat puošia Palangą. Deja, gyvenančių šalia statybos, ypač sezono laiku – nedžiugina. Dulkės, triukšmas, cementovežiai, traktoriai, kurie neduoda ramybės nuo ankstyvo ryto. Nelengva net praeiti siaura S. Nėries gatve, o dar sunkiau įvažiuoti į savo kiemą. Kada užgriozdintas įvažiavimas, tai nemaloniai mus „džiugina“. Visa...


Kieno pastangomis Palangoje buvo atstatytas miesto simbolis Kurhauzas?


Tarybos narys Danas Paluckas, kuris yra ir Kontrolės komiteto pirmininkas, mėgsta viešai paverkšlenti, kad valdžia ignoruoja komitetą ir jo veiklą, bet, pasirodo, D. Paluckas pats jau trečius metus iš eilės grubiai pažeidžia Savivaldos įstatymą, kuris numato, kad Kontrolės komiteto pirmininkas kiekvienų metų pabaigoje už savo veiklą atsiskaito savivaldybės Tarybai.


Trečiadienį, Nemirsetoje, buvo paskelbta europinius standartus atitinkančio kempingo statybų pradžia. Būsimųjų pastatų pamatų vietoje Palangos miesto meras Š. Vaitkus bei UAB „Klaipėdos apdaila“ direktorius M. Šlyžius įkasė kapsulę su laišku ateities kartoms.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, neseniai vadovavęs Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriui Remigijus Alvydas Kirstukas nesilaiko kai kurių mūsų šalyje galiojančių įstatymų. Taip gegužės 11 dieną nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, kuriai laikinai vadovauja Vytautas Andriulis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius