Didesnis turizmo informacijos centras – didesni turistų srautai

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 10 27

Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų. Dabar mūsų patalpos yra 90 kvadratinių metrų ir dirbti yra žymiai lengviau“,- kalbėjo Palangos turizmo informacijos centro pavaduotoja Egidija Smilingienė.

 

ES projektas yra vykdomas pagal sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Projekto bendra vertė yra 285 325,00 litų, iš jų ES dalis - 242 526,00 litų. „Dabar patalpos yra jau praplėstos ir naujai suremontuotos, dar liko apie 32 tūkstančius ES paramos lėšų, už kurias bus įsigyta turizmo informacijos centrui skirta įranga – fakso aparatai, telefonai, skaitmeninis fotoaparatas, spausdintuvai, multimedijos projektorius, DVD grotuvas“, - pasakojo Palangos savivaldybės ekonominės plėtros skyriaus vyresnioji specialistė Inga Juozapaitienė.

Projektas atitinka bendrą priemonės ,,Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose” tikslą - ,,skatinti turizmo produktų ir viešosios turizmo infrastruktūros plėtrą regionuose”. Šio projekto tikslas: prisidėti prie viešosios turizmo infrastruktūros plėtojimo ir turistų aptarnavimo sąlygų gerinimo Palangoje.

„Kuomet patalpos yra didesnės, tuomet ir patiems turistams yra maloniau ateiti ir teirautis informacijos. Vasarą patalpose būna per ankšta, todėl kiti turistai tiesiog išeina ir lieka neaptarnauti. Manome, kad ES projektas mums padės pritraukti didesnį turistų skaičių“, - dėstė E. Smilingienė.

Palangos miesto savivaldybėje turizmas yra pagrindinė ūkio šaka, lemianti didžiąją dalį gyventojų pajamų ir didžiausią įtaką daranti savivaldybės biudžetui ir jo galimybes rūpintis miestiečių gyvenimo kokybe. Dėl paslaugų pasiūlos ir paklausos susidaręs didelis informacijos perdavimo - priėmimo poreikis, kurio iki ES struktūrinių fondų paramos Palangos turizmo informacijos centras negalėjo patenkinti.

„Iki šiol patalpose buvo prastas matomumas ir pasiekiamumas, patalpų plotas buvo per mažas tiek normaliai darbo aplinkai sukurti, tiek klientų aptarnavimui. Mums labai trūko ūkinės paskirties patalpų. Dabar galime džiaugtis puikiais rezultatais, patalpos padidėjo daugiau nei dvigubai, kas labai džiugina“, - kalbėjo Palangos turizmo informacijos centro pavaduotoja E. Smilingienė.

Šio projekto esmė - stiprinti Palangos kurorto turistinį patrauklumą, kelti Palangos turizmo informacijos centro veiklos kokybę, didinti vietinio ir atvykstamojo turizmo srautus bei ilginti turistų lankymosi kurorte trukmę.

Įgyvendinus projektą, pagerėjo Palangos turizmo informacijos centro matomumas ir pasiekiamumas, atsirado galimybė aptarnauti daugiau turistų, yra vykdoma veiksminga turizmo informacijos sklaida.

„Manome, kad šiuo projektu pagerėjo Palangos kurorto įvaizdis bei tikrai išaugs didesni turistų srautai. Projekto rezultatai orientuoti į Lietuvos bei užsienio turistus“,- pasakojo E. Smilingienė.

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą, turizmo informacijos centre per metus apsilankys apie 45 000 turistų.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Lietuvoje nerasime miesto ar miestelio be žydų kultūros ženklų. Palangoje žydai gyveno nuo XV a. antrosios pusės. 1487 m. Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė. XVII a. žydai sudarė nemažą Palangos gyventojų dalį, jie savo darbais stengėsi nedidelę gyvenvietę paversti klestinčiu miestu.


Jeigu visi keliai vasarą veda į Palangą, tai jie dažniausiai veda ir pro Palangos turizmo informacijos centrą (TIC), į kurį sezono metu plūsteli kurorto svečių virtinės. Paslaugių TIC darbuotojų įvairiaspalviai lankytojai teiraujasi visko: net prašo surasti tarpukariu Palangoje tariamai gyvenusius giminaičius. „Stengiamės pagal savo jėgas padėti visiems“, – sakė...


Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų baigia vykdyti Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.


VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro (KPVDPRC) Kurorto verslo skyriaus praėjusį penktadienį surengta konferencija „Darniojo turizmo plėtra Lietuvoje“ sukvietė visą būrį garbingų svečių – joje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė, Trakų rajono meras Vytautas Zalieckas...


Rusijos ir Baltarusijos turizmo verslo atstovai viešėjo Palangoje

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Paskutinėmis balandžio ir pirmosiomis gegužės dienomis Palangos turizmo informacijos centro (TIC) kvietimu Lietuvoje viešėjo turistinių turų operatoriai iš Maskvos, Kaliningrado, Smolensko ir Minsko. Svečiai buvo supažindinti su Vilniaus, Kauno, Trakų, Nidos, Druskininkų ir, žinoma, mūsų miesto turizmo infrastruktūra bei naujovėmis. Kaip sakė Palangos TIC direktorė Alla...


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos miesto savivaldybė nusprendė rekonstruoti Turizmo informacijos centro patalpas. Iš UAB „Palangos autobusų stotis“ bus nupirkta dalis ploto, kurio pirkimo procedūra jau pradėta. Šiuo metu kurorto svečių sutikimo vartai – Turizmo informacijos centras – glaudžiasi 40 kv. metrų patalpose, esančiose šalia Autobusų stoties.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius