Druskininkų gatvėje vyksta intensyvūs darbai, siekiant apšviesti kai kuriuos daugiabučių kiemus.

Druskininkų gatvėje vyksta intensyvūs darbai, siekiant apšviesti kai kuriuos daugiabučių kiemus.

Druskininkų gatvėje bus daugiau šviesos

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 12 15

Druskininkų gatvės kai kurių daugiabučių namų kiemai sutemus paskęsdavo tamsoje, tačiau ši situacija netrukus pasikeis. Čia įrenginėjamas apšvietimas ir ketinama iki gražiausių žiemos švenčių darbus baigti. Be apšvietimo šioje gatvėje atnaujinami ir šaligatviai. Panašu, jog modernėja ir dar viena kurorto gatvė.

Šventes pasitiks šviesiau
Prasidėjus darbams Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus socialiniame tinklepaminėjo, jog Druskininkų gatvėje daugiabučiai namai statyti daugiau nei prieš 40 metų, tačiau tuomet nebuvo įrengtas kiemų apšvietimas ir atskleidė džiugią žinią: dar šiais metais šių namų gyventojai šventes pasitiks šviesiau.
Išties Druskininkų gatvėje sutemus kai kuriuose daugiabučių namų kiemuose iki šiol vyravo tamsa, nes kai buvo pastatyti šie namai, o jie statyti, kaip minėta, prieš kelis dešimtmečius, kiemų apšvietimas nebuvo įtrauktas į projektą.
„Žmonėms, žinoma, tamsa sukelia nepatogumų. Ir nesaugu patiems vakare vaikščioti, o ir automobilius laikyti“, – teigė Palangos miesto mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas.
Vicemeras atskleidė, jog kiemų apšvietimo pageidavo ir patys gyventojai, bet buvo numatyta ir Savivaldybės darbų planuose. Kaip žinia, Savivaldybė pastaruoju metu intensyviai tvarkė aktyviausiai gyvenamas gatves, tam, kad palangiškiams kiltų kuo mažiau nepatogumų. Tad padaugėjo automobilių stovėjimo vietų, sutvarkyti kai kur išklerę šaligatviai ir važiuojamosios gatvės dalys.
„Prieš tai buvo tvarkoma Bangų gatvė, o po jos atėjo eilė ir Druskininkų gatvei“, – sakė vicemeras.

Sunkiausia dalis – pats darbas
Sunkiausia dalis, anot R. A. Mikalkėno, atliekant tokius darbus, nėra lėšų skyrimas, jų ieškojimas, sunkesnis yra pats darbas, nes darbininkams viską reikia atlikti rankiniu būdu. „Kadangi elektros kabeliai tiesiami po žeme, būtina iškasti tranšėjas, o tai nėra lengvas darbas. Kai kur teko išardyti šaligatvius. Pavasarį šias vietas reiks užsodinti žolėmis“, – kalbėjo mero pavaduotojas.
Laimei, jog šiemet itin permainingas oras visgi suteikia galimybę darbininkams atlikti patikėtas užduotis. Svarbiausia, kaip teigė vicemeras, spėti iškasti tranšėjas ir nutiesti elektros kabelius, vėliau lauko temperatūra didelės reikšmės nebeturės.
Druskininkų vadinamasis kvartalas yra vienas iš seniausių kurorte. Tad nieko keisto, jog, be visų kitų laiko paliestų pokyčių, susidėvėjo ir šaligatviai. Šie darbai taip pat intensyviai vykdomi. „Vienoje gatvės pusėje šaligatviai buvo geri, tačiau kitoje – ne, šaligatvių plytelės buvo subyrėjusios. Tokiais šaligatviais žmonėms jau nepatogu vaikščioti“, – teigė vicemeras.
Atliekamais darbais džiaugėsi ir sutikti palangiškiai, kurie apie netrukus juos paliesiančias permainas greit sužinojo. Pasak jų, vakarais bus kur kas saugiau išeiti į savo kiemą, o ir automobilius palikti neapšviestuose kiemuose nebūdavę itin saugu.

Septyniuose kiemuose
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Faustas Juozapaitis teigė, jog išties Druskininkų gatvėje esančiuose daugiabučių kiemuose trūko šviesos tamsiais vakarais. „Iki Kalėdų suspėsime atlikti darbus“, – tikino direktoriaus pavaduotojas.
Jis papasakojo, jog tam, kad 7 kiemuose sušvistų šviesa, bus nutiesta apie 600 metrų kabelių, pastatyta 20 šviestuvų su atramom ir LED lemputėm.
Visi šie darbai kainuos apie 25 tūkst. eurų.
„Kai kurie Druskininkų gatvės daugiabučiai namai yra renovuojami, o kai šie darbai bus baigti, tuomet bus tvarkomi ir jų kiemai“, – sakė. F. Juozapaitis.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAAčiū 2016-12-16 00:28 (Aciu / IP: 78.57.230.163)
Ačiū savivaldybei

Taip pat skaitykite

Praėjusį mėnesį Verslo ir lyderystės akademijos „Invorpore“ organizuotoje dviejų dienų stovykloje „Visraktis“ susirinkę jaunieji pajūrio savanoriai dalijosi, ką jiems reiškia savanorystė, sėmėsi patirties iš kitų bei mokėsi pažinti save ir kitus. Savo įspūdžiais viešai sutiko pasidalinti Klaipėdos „Asmenybės ugdymo centro“ projektų...


Į redakciją užsukęs miestelėnas Gintaras Raulinaitis išsakė nuogąstavimus dėl kertamų medžių Vytauto gatvėje praėjusią savaitę. Pamatęs, jog medžiai virsta, jis ne juokais susirūpino ir ėmė skambinti pavojaus varpais. „Jeigu nesustabdysime, galiausiai bus iškirsti visi medžiai Vytauto gatvėje“, – kalbėjo jis. Tačiau Palangos miesto savivaldybės administracijos...


2017 m. Lietuvoje kilo 9394 gaisrai. Palyginti su 2016 m., jų sumažėjo 6,4 proc. Pernai gaisruose žuvo 103 žmonės (2016 m. – 101), iš jų – 3 vaikai (5), o 181 gyventojas (204) patyrė traumų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 152 žmones, iš jų 15 vaikų gyvybes, 721 pastatą, 117 transporto priemonių, 499 gyvūnus.


Į redakciją užsukęs Algirdas Jonas Rauba, gyvenantis Druskininkų gatvėje, pasidžiaugė, kaip puikiai tvarkoma aplinka jo gyvenamojoje teritorijoje. „Gražu žiūrėti. Jauni vyrukai taip spėriai darbuojasi, jie turėtų greit viską sutvarkyti“, – sakė jis.


Kasmet prieš didžiąsias metų šventes Palanga nušviečiama įvairiausiomis spalvomis. Pasirinkus tam tikrą temą, ji atitinkamai ir išpuošiama. Džiaugiasi palangiškiai, gero žodžio negaili ir atvykę svečiai. Nors, kaip minėjo jau kelintus metus Palangą puošiančios įmonės „Adam Decolight“ direktorius Nerijus Chmieliauskas, visokių...


Druskininkų gatvės kai kurių daugiabučių namų kiemai sutemus paskęsdavo tamsoje, tačiau ši situacija netrukus pasikeis. Čia įrenginėjamas apšvietimas ir ketinama iki gražiausių žiemos švenčių darbus baigti. Be apšvietimo šioje gatvėje atnaujinami ir šaligatviai. Panašu, jog modernėja ir dar viena kurorto gatvė.


Šią savaitę prakaitą liejo kurorto vandentiekio įmonės UAB „Palangos vandenys“ darbininkai – antradienį trūko 500 metrų vandentiekio magistralė Vytauto gatvėje, šalia miesto savivaldybės, o ketvirtadienį trasa plyšo toje pačioje gatvėje šalia „Palangos tilto“ redakcijos. „Vandens sistemai šioje gatvėje yra apie 30-40 metų...


Statistika nedžiugina: pernai Palangoje gerokai išaugo užregistruotų pranešimų apie įvykius, padaugėjo nusikalstamų veikų, dėl kurių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Nusikalstamumas auga visoje Lietuvoje. Mūsų miestas gali pasidžiaugti bent tuo, kad praėjusiais metais gerokai padidėjo ištirtų nuskalsitamų veikų procentas.   Įkurtuvės bus Vakar Palangos...


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 14 | Rubrika: Miestas

Jau penktą rugsėjį Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų, prie kurių susėdę kurorto gyventojai – skirtingo amžiaus įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai – aptars prabėgusią vasarą, pasidalins kurortinio sezono įspūdžiais, naujais planais bei projektais. Taip kitą šeštadienį, rugsėjo 22 d., bus minima visai šeimai...


Ganyklų gatvėje degė sunkvežimis

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 17 | Rubrika: Kriminalai

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Palangoje, Ganyklų gatvėje, liepsnojo sunkvežimis „Scania R144LA“. Įtariama, kad transporto priemonė buvo padegta, tačiau vykstantis tyrimas turėtų patikslinti aplinkybes.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius