Erasmus+– neįkainojama patirtis, pažinimo džiaugsmas ir nenumatytų nuotykių skonis

Palangos tiltas, 2018-05-03
Peržiūrėta
2093
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Erasmus+– neįkainojama patirtis, pažinimo džiaugsmas ir nenumatytų nuotykių skonis

Erasmus+ – tai Europos komisijos programa, padedanti gerinti mokymosi kokybę bei skatinanti bendradarbiavimą tarp įvairių kultūrų žmonių. Ji leidžia dalytis sukaupta praktika bei naujovėmis ir skatina moksleivius pažinti pasaulį už mokyklos ribų. Šios programos projekte „DARE – Democratic Actions Rule Europe“ (Demokratiniai veiksmai valdo Europą) nuo 2017 metų spalio mėnesio dalyvauja Palangos senosios gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Jie turi galimybę dalintis sukauptomis žiniomis apie demokratiją, toleranciją, solidarumą, aktyvų pilietiškumą bei kritinį mąstymą su mokiniais iš Bulgarijos.
Palangos senosios gimnazijos tikslas – į projekto veiklą įtraukti kuo daugiau gimnazistų. Nors mobilumų veikloje (partnerių susitikimuose mokymo ir mokymosi tikslais) projekto partnerių šalyse dalyvaus tik po 16 mokinių iš kiekvienos mokyklos, į Senojoje gimnazijoje vykdomas veiklas turėtų įsitraukti daugiau kaip 100 gimnazistų, kurie jau klausėsi lektorių, kūrė filmukus, plakatus, pristatymus, dalyvavo diskusijose ir dalyvaus projekto veikloje kitais mokslo metais – projektas truks iki 2019 metų rugsėjo mėnesio.
Gimnazistai bei jų mokytojai jau visus metus plėtė savo akiratį projekto pasiūlytomis temomis, įsitraukdami į begalę mokykloje vykstančių renginių. Anglų kalbos mokytojos Audra Kaklienė ir Aušrinė Janušienė pristatė inovatyvius mokymo ir mokymosi metodus Palangos miesto anglų kalbos mokytojams, vedė pamokas vyresnių klasių gimnazistams apie propagandą, prisidėjo prie Tolerancijos savaitės gimnazijoje renginių – mokiniai kūrė filmukus ir plakatus apie draugystę, klausė kunigo Sigito Žilio bei LCC lektoriaus Emilijaus Griciaus paskaitų apie meilę, pagarbą, kritinio mąstymo svarbą. Šios savaitės metu savo kurtą filmuką pristačiusios IIIB klasės gimnazistės Agnė Knietaitė ir Viltė Mickutė iškėlė iš pažiūros paprastą, tačiau tik nedaugeliui įkandamą klausimą: kas visgi yra toji draugystė ir kaip galima ją apibūdinti?
Per mokslo metus gimnazistai, projekto dalyviai, pristatė daugybę pateikčių ir supažindino gimnazijoje besimokančius su pirmuoju Lietuvos Seimu, demokratinių tradicijų vystymusi Lietuvoje, stereotipais, gyvuojančiais visuomenėje, rinkimų bei švietimo sistema, partizaniniu judėjimu ir dar daug kitų demokratijos raidai Lietuvoje svarbių temų. Geografijos mokytojo Nerijaus Vaišvilo vadovaujami mokiniai gilino žinias apie Europos Sąjungą. IID klasė šiemet aktyviai dalyvavo socialinėse pilietinėse akcijose Palangos mieste, ID klasės mokiniai susipažino su tėvų ir senelių darbovietėmis, vyko debatai jaunimui demokratijos tvarumui jautriomis temomis. Istorijos mokytoja Ilona Pociuvienė ir bibliotekos vedėja Aurelija Jazbutienė vedė pamokas žmogaus teisių tema IID klasei. A.Janušienės ir A.Kaklienės mokiniai kūrė demokratijos žodynus Lietuvos 100-mečio proga. Projekto „DARE“ dalyviai sutartinai tvirtina, kad tokia veikla ugdo toleranciją, aktyvų pilietiškumą, iškelia gebėjimo dirbti komandoje svarbą bei augina taikų bei geranorišką Europos pilietį. O mokytojos Jūratės Vaišvilės dėka visa projekto Erasmus+ veikla prieinama Senosios gimnazijos tinklapyje. ,,Jos kūrybiškumas ir estetikos pojūtis rimtas ir sudėtingas projekto temas nuspalvina švelniais meniškais potėpiais“, – džiaugėsi projekto koordinatorė, mokytoja A. Kaklienė.
Šiemet jau įvyko du projekte dalyvaujančių šalių mokytojų susitikimai Palerme ir Sofijoje. Jie leidžia dalytis gerąja praktika, stiprina mokytojų profesines kompetencijas, kelia jų kvalifikaciją. Kaip teigia mokytoja A. Kaklienė, projektas suteikia galimybę mokytojams dalintis patirtimi su užsienio kolegomis.
Dalyvavimas Erasmus+ projekte – tai ne tik veikla gimnazijoje ir Palangos mieste, tai galimybė pažinti kitas šalis. Tokia proga – tai kelionė į Bulgariją, kuri įvyko balandžio 16-20 dienomis. Išvykos į Bulgariją metu IID klasės gimnazistai Dominykas Rėkus ir Marius Gruzdys kitų šalių moksleiviams pristatė partizaninį judėjimą Lietuvoje, lietuvių patriotines dainas „Lietuva brangi“ bei „Trys milijonai“. Vaikinai teigė, jog besiruošdami prezentacijai ir patys pagilino istorines žinias bei suprato, kokie svarbūs tekstai ir muzika, vienijant lietuvių tautą bendram tikslui. Kartu į Sofiją vykusios A.Knietaitė ir V.Mickutė pristatė Lietuvos švietimo sistemą, pažvelgusios į ją kitu kampu – iš moksleivio perspektyvos.
Apibendrindamos projekto veiklą siūlome dar šiltus su neslepiamu jauduliu papasakotus Viltės įspūdžius: ,,Apie Erasmus+ programą buvome girdėję nemažai, tačiau kad patys dalyvausime joje – nesitikėjome. Balandžio 15 dieną sukrauti lagaminai ir jaudulys mus lydėjo į Bulgariją. Vardai vaikų, į kurių šeimas pateksime, neramino, jie skambėjo svetimai ir keistai. Tačiau viskas apsivertė aukštyn kojomis, tik nusileidus ir išvydus spiečių žmonių, laukiančių mūsų – lietuvių. Tada laukė kelias į „namus“, kur pasijutome svetimi tik keletą minučių – bulgarų šeimos mus priėmė kaip savus. Šilti apkabinimai, plačios šypsenos, arbata ir klausimai anglų kalba ar gestais ir mimika išbaidė mūsų jaudulį. Per septynias dienas pristatėme savo šalį, jos istoriją, dainas. Tačiau nemažai ir apkeliavome: muziejai, kraštovaizdis, kalnai, kuriuos pro langus matėme visą kelionę, Juodoji jūra. Nuostabą kėlė, kad tiek žmonių vienoje vietoje, skirtingų kalbų maišalynė, bet visi radome bendrą kalbą, dalinomės istorijomis ir mokėmės bulgariškai, itališkai ir portugališkai. Vakarus leidome visi drauge – kuo toliau, tuo lengviau darėsi bendrauti, anglų kalba nebekišo kojos, net tarpusavyje šnekėjome angliškai, kartais užmiršdami, kad galime ir lietuviškai. Viskas tapo labai sava: gatvės, kuriomis vaikščiojome, maistas, kurį valgėme, šeimos, su kuriomis gyvenome. Dienos pralėkė greičiau nei norėjome. Nuotraukos vargu, ar perteiks, kaip puikiai ten jautėmės. Svarbiausia – radome draugų, su kuriais galimybė vėl susitikti bus menka. Paskutinę dieną visi kartu vakarieniavome, šokome tradicinį bulgarišką šokį, dainavome, juokėmės ir galiausiai supratome – tai paskutinė diena. Atsisveikindami liejome ašaras, dalinomės numeriais ir pažadais, kad dar susitiksime“.

Agnė KNIETAITĖ, Viltė MICKUTĖ
Palangos senoji gimnazija, IIIB klasė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šešis metus iš eilės Palangos kultūros ir jaunimo centro rudenį organizuojamas menų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“ išaugino šaunų bičiulių klubą.


Saulėtą balandžio 20 d. rytą Šventosios pagrindinės mokyklos kiemas aidėjo ne nuo vaikų juoko, bet nuo sirenų gausmo.


Šią vasarą savo kelionėms po Lietuvą rinkitės neatrastus Žemaitijos kampelius — Kretingos ir Skuodo rajonus.


            Jau aštunti metai vykstantis nacionalinis mokinių konkursas „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“ šiais metais kvietė kurti pamokas-filmukus apie draustinius. Palangos senosios gimnazijos mokiniai, kurie per patyriminę veiklą su biologijos mokytoju Edvinu Piktuižiu susipažino su  šalia esančias saugomomis teritorijomis, taip pat dalyvavo šiame...


Erasmus+ – tai Europos komisijos programa, padedanti gerinti mokymosi kokybę bei skatinanti bendradarbiavimą tarp įvairių kultūrų žmonių. Ji leidžia dalytis sukaupta praktika bei naujovėmis ir skatina moksleivius pažinti pasaulį už mokyklos ribų. Šios programos projekte „DARE – Democratic Actions Rule Europe“ (Demokratiniai veiksmai valdo Europą) nuo 2017 metų...


Verbų sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonas Marius Venskus,prisiminęs vaikystę, pasakojo,jog ir jam mažam yra tekę paragauti tėvų kadagio šakelės skonio. Šiandien valstybė nebetoleruoja tokių liaudies tradicijų, tačiau,anot kunigo,posakis„ne aš plaku – verba plaka“išlieka.


Šventosios miestelio sąsajų su kaimynine Latvija liudininkai –senieji šventojiškiai, latvių, dar prieš keletą šimtmečių apsigyvenusių šiame pajūrio ruože, palikuonys.Kaip jie čia įsikūrė, padėtų suprasti ištrauka iš M. Balčiaus „Šventosios žemupio istorijos“:„Pagal 1410 metų Torunės taikos sutarties ir...


Skaitymas: šviesa ir džiaugsmas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 10 24 | Rubrika: Jūros vaikai

Antradienį Palangos savivaldybės viešojoje bibliotekoje, papuoštoje projekte-konkurse „Skaitymas: šviesa ir džiaugsmas“ dalyvavusių Palangos moksleivių piešiniais ir skambančioje vaikų balsais buvo pagerbti visi, dalyvavusieji konkurse, bei apdovanoti vietinio ir respublikinio turų laureatai.


Benamių džiaugsmas – apleisti pastatai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 27 | Rubrika: Miestas

Daugelį metų palangiškių bei miesto svečių akis badantys pastatai-vaiduokliai „nekaltai“ atrodo tik iš išorės. Į niekieno neprižiūrimus ar apleistus namus neretai įsisuka benamiai, kurie po savęs palieka tonas šiukšlių, keliančių grėsmę aplinkinių namų gyventojams. Apie sąvartynu tapusį buvusį skalbyklos pastatą Ganyklų g. 8 „Palangos...


Rudens sukeltas džiaugsmas

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 10 09 | Rubrika: Kultūra

Visą praėjusią savaitę lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vyko rudens šventė skambiu pavadinimu „Rudenėlio takais“. Šios šventės metu buvo siekiama mažuosius išmokyti pamatyti rudens grožį ir jo paliktas dovanas, iš kurių gimsta meno kūriniai. Vaikai uoliai nešė, ką rado juos supančioje aplinkoje, ir lipdė įvairiausias jiems galvon šovusias būtybes.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius