Asta Krikščiūnaitė.

Asta Krikščiūnaitė.

Festivalis „Klasikos balsai“ Gintaro muziejų Palangoje papuoš ypatingomis spalvomis

Palangos m. savivaldybės informacija, 2013 06 21

Kiekvieną vasarą Gintaro muziejų Palangoje praturtina klasikinės muzikos garsai – į grafų Tiškevičių didybę menančius rūmus sukviečia tarptautinis klasikinės muzikos festivalis „Klasikos balsai“.

Dvelkia ramybe
Šurmulinga ir pramogų gausa kunkuliuojanti Palanga kviečia į ramybe bei jaukumu dvelkiančius koncertus Gintaro muziejuje – visą vasarą čia vyks festivalio „Klasikos balsai“ koncertai. Festivalio metu skambės žinomiausi klasikinės muzikos kūriniai, kuriuos atlieka tiek Lietuvos muzikantai, tiek profesionalūs atlikėjai iš užsienio.
Po muziejaus Židinio menės skliautais jau netrukus susipins klasikinė muzika, poezija, šokio menas, bus pristatomas monospektaklis.
Jau rytoj, birželio 22 d., čia skambės didinga barokinė muzika. Į viduramžius klausytojus nukels ansamblis „Musica Humana“ (meno vadovas ir dirigentas – prof. Algirdas Vizgirda).
Kitą savaitgalį, birželio 29 d., festivalis „Klasikos balsai“ pakvies pasimėgauti teatralizuota programa „Vasariški lyros garsai“.

Tradicijos ir kokybė
Festivalis „Klasikos balsai“ palangiškiams ir kurorto svečiams pirmiausia asocijuojasi su išskirtinės kokybės koncertais bei tradicijų tęstinumu. Ir tai nestebina, nes atlikėjai ir kolektyvai šiam festivaliui itin kruopščiai rengiasi bei itin atsakingai dėlioja programas.
Ištikimi festivalio „Klasikos balsai“ gerbėjai žino, jog organizatoriai kasmet pateikia malonių staigmenų. Ne išimtis ir šie metai – festivalio programa parengta atsižvelgiant į tai, kad Palanga šiais metais tapo Lietuvos kultūros sostine.

Įvairialypė programa
Sveikindami Palangą su itin garbingu Lietuvos kultūros sostinės titulu, festivalio dalyviai deda ypatingai daug pastangų, kad jų dovanojamos akimirkos klausytojams ilgam išliktų atmintyje.
Tad be kitų aukšto lygio renginių, liepos 5 d., Valstybės dienos išvakarėse, palangiškiai ir svečiai bus pakviesti į „Miestų pynę“ – programą, parengtą siekiant paminėti, jog Palanga yra labai aktyvus, su daugeliu Europos miestų besibičiuliaujantis kurortas. Šio koncerto metu skambės įvairių Europos šalių autorių kūriniai saksofonui ir fortepijonui, juos atliks pasaulyje pripažinti muzikantai Linn Persson (saksofonas, Švedija) ir Christopher Hästbacka (fortepijonas, Švedija).
Paminėdami Lietuvos kultūros sostinės metus, „Klasikos balsų“ organizatoriai liepos 20 d. klausytojus pakvies leistis ir į meno kelionę su palangiškiais. „Palangiškiai Palangai“ –  išskirtinis projektas, kurio metu trys kurorto menininkai – Tadas Girininkas, Audronė Juozauskaitė, Andrius Rekašius – dovanos boso, fortepijono ir marimbos muzikos garsus.

Išskirtinė aura
„Klasikos balsų“ gerbėjai kaskart su malonumu laukia vakaro, kai galės pasidabinti puošnesniais drabužiais bei jaukioje, grafų Tiškevičių didybę menančioje aplinkoje pasinerti į klasikinės muzikos pasaulį. Tad nerūpestingai praleidę dar vieną atostogų dieną ar baigę dienos darbus, palangiškiai ir poilsiautojai noriai renkasi klasikinės muzikos koncertus.  
Koncertai Gintaro muziejuje – ilgametė festivalio „Klasikos balsai“ tradicija. Tiek šio renginio organizatoriai, tiek patys muzikantai pripažįsta, jog šie grafų Tiškevičių rūmai, ypač – Židinio menė, kurioje ir vyksta koncertai, turi išskirtinę aurą. Tad muzika čia skamba ypatingai.

Ypatingai nusiteikę

Muzikuoti šioje salėje atlikėjams labai patinka dar ir todėl, kad ypatingai nusiteikę ateina ir klausytojai. Ir tai nestebina – juk grafų Tiškevičių rūmuose juos pasitinka kitokia aplinka nei įprastose koncertų salėse.
Birutės parko, kuriame įsikūręs Gintaro muziejus, aplinka taip pat atitinkamai nuteikia žiūrovus – įstabaus grožio Birutės parko ramybė, rožynų apsuptis bei aromato dvelksmas nuteikia pakiliai bei pripildo gerų emocijų. Tad žiūrovai, ateidami  į koncertus, kartu atsineša ir kultūringą ramybę.
Po koncerto klausytojai turi progą neskubėdami pasivaikščioti vienu iš gražiausių Rytų Europoje parku – tai taip pat suteikia žavesio bei sustiprina teigiamas emocijas, patirtas „Klasikos balsų“ koncerto metu.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite


Jau birželio 7-10 dienomis, trečius metus iš eilės, vasaros sezoną Šventojoje atidarys paplūdimio baikerių ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“. Baikerius vienijantis festivalis sutraukia lankytojus iš visos Europos ir su dideliu trenksmu atidaro vasaros sezoną Šventojoje.


Į Palangą atvykęs svečias privalo padaryti bent du dalykus – pasigrožėti Baltijos jūra nuo tilto ir užsukti į Palangos gintaro muziejų. Apsilankyti muziejuje – ne pramoga, atšausite, bet Palangos gintaro muziejus – išskirtinis. Buvusioje grafų Tiškevičių rezidencijoje 1963 metų rugpjūčio 3 dieną įkurtas muziejus turi kuo nustebinti kiekvieną lankytoją....


Ketvirtą kartą Lietuvos pajūrį stebinsiantis tarptautinis M. K. Čiurlionio festivalis visada pasiūlo ryškiausių Lietuvos ir užsienio klasikos žvaigždžių.  


Šeštadienį, rugsėjo 7 d., į paskutinį šių metų koncertą kviečia festivalis „Klasikos balsai“. Neužmirštamą vakarą klausytojams dovanos kūrybingų menininkų tandemas – styginių kvartetas „Art Vio“ ir perkusijos virtuozas Pavelas Giunteris. Publikai bus pristatoma programa romantišku pavadinimu – „Rudens...


Rytoj, šeštadienį poezijos ir muzikos gerbėjų laukia ypatingas vakaras – į išskirtinį renginį, vyksiantį po Palangos gintaro muziejaus skliautais, ir vėl pakvies koncertų ciklas „Klasikos balsai“.


Trečiadienį Palangoje prasidės tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanosiantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


Kiekvieną vasarą Gintaro muziejų Palangoje praturtina klasikinės muzikos garsai – į grafų Tiškevičių didybę menančius rūmus sukviečia tarptautinis klasikinės muzikos festivalis „Klasikos balsai“.


Į sakralinės muzikos vakarus kviečia festivalis „Ave Maria“

Festivalio organizatorių inf., 2012 08 02 | Rubrika: Kultūra

Jau ketvirtą rugpjūtį pajūrio kurortų gyventojus ir svečius iš kasdienio šurmulio ištrūkti kvies vienintelis Palangoje sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“. Jis unikalus tuo, kad yra skirtas Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje esančiam paveikslui „Švč. Mergelė Marija su vaikeliu“. Jau keletą metų festivalis...


Sakralinės muzikos festivalis įsibėgėjo

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 18 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo atidarytas Sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“, kuris tęsis visą likusią savaitę. Tądien su parapijiečiais atsisveikino ir visų mylimas klebonas Algis Genutis, ištarnavęs kurorto bažnyčioje septynerius metus. Pradėjęs festivalį, kuris atsirado pernai jo ir VšĮ „Cantus firmus“ iniciatyva, jis pabaigė savo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius