Fotomenininkai Palangoje kūrė „Pajūrio portretus“

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19
Plenero dalyviai surengė improvizuotą fotosesiją.

Plenero dalyviai surengė improvizuotą fotosesiją.

Po septynerių metų pertraukos Kurorto šventei trumpam – gaila, tik savaitei – atgimusiame Vasaros parodų paviljone tarp kitų septynių parodų šeštadienį pristatyta asociacijos Fotobienalė.LT surengto antrojo tarptautinio fotografų plenero, kurio šių metų tema – „Pajūrio portretai 2014“ paroda.

Beveik savaitę Palangoje viešėję per 30 fotomenininkų iš visos Lietuvos bei jų bičiuliai iš Sankt Peterburgo (Rusija) ir Grodno (Baltarusija) pačiose įvairiausiose kurorto vietose susitikinėjo su palangiškiais – žinomais ir mažiau žinomais ar net visai nežinomais Palangos gyventojais, kultūros bei meno žmonėmis, ir kūrė jų portretus. Autorių atrinktas nuotraukas eksponavimui parengė Fotobienalė.LT dizainerė Gintarė Grišmanauskaitė.

„Mintis šiemet surengti plenerą kilo po to, kai praėjusiais metais gegužę vykusio tarptautinio fotoseminaro dalyviai pradėjo skambinti mums ir ne tik teirautis, ar ir šiemet bus rengiamas fotomenininkų „festivalis“ Palangoje, bet netgi primygtinai siūlyti būtiniausiai jį rengti“, – parodos atidarymo metu sakė Fotobienalė.Lt prezidentas ir plenero sumanytojas Adas Sendrauskas.

Pasak palangiškio fotomenininko, pernai iš Lietuvos ir daugybės užsienio šalių – net Kinijos – atvažiavę fotografai savo nuotraukose „aprėpė“ daugybę temų. Šiemet nuspręsta apsiriboti viena – pajūrio portretais.

Pasak klaipėdiečio fotomenininko Ginto Survilos, pristačiusio parodai keturis darbus, jis fotografavęs pažįstamus Palangos žmones.

„Čia matote du architekto Kastyčio Aleknavičiaus portretus. Vienas jų sukurtas prieš 11 metų jo kabinete Smiltynėje, antras – šiomis dienomis. Man šie portretai įdomūs savo akimirkoje ir laike – jie parodo, kaip kinta žmogus, kaip jis gražiai tampa vyresnis. Kiti du portretai – Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės, kuri ir pati kaip žmogus, ir kaip grafikė man labai patinka“, – sakė G. Survila.

Pasidaliję įspūdžiais iš plenero fotografai, A. Sendrausko siūlymu, surengė improvizuotą fotosesiją, kurioje „apžaidė“ kolegų iš Kinijos sukurtus šios šalies žmonių portretus. Ir visa širdimi pritarė Fotobienalė.Lt prezidento žodžiams, jog toks gegužės mėnesį Palangoje vykstantis pleneras galėtų ir turėtų būti rengiamas kasmet.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


„Kad niekas nebenorėtų išvažiuoti iš Lietuvos“, – taip pajūrio moksleiviai apibendrino savo idėjų, skirtų Lietuvos šimtmečiui paminėti, pristatymą prieš savaitę kurorto viešbutyje „Prie parko“ įvykusiame Jaunimo sąskrydyje.  


Naujai pastatytoje Kretingos rajono Kūlupėnų bažnyčioje pašventintas Kristaus kančios kelio simbolis – stacijos. Tai garsios palangiškės dailininkės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės solidus darbas, kuris atskleidžia kasdienio mūsų gyvenimo sunkiai įveikiamus slenksčius.


Fotomenininkai Palangoje kūrė „Pajūrio portretus“

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

Po septynerių metų pertraukos Kurorto šventei trumpam – gaila, tik savaitei – atgimusiame Vasaros parodų paviljone tarp kitų septynių parodų šeštadienį pristatyta asociacijos Fotobienalė.LT surengto antrojo tarptautinio fotografų plenero, kurio šių metų tema – „Pajūrio portretai 2014“ paroda.


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


Nuo gegužės tryliktosios iki aštuonioliktosios Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje ilsisi, dirba ir patirtimi dalijasi tarptautinio spaudos fotografų, fotoklubų narių bei fotomenininkų iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos, ir egzotiškosios Kinijos desanto. Kultūros centre „Ramybė“ asociacijos „Fotobienalė LT“ kvietimu vykta...


Nuo gegužės tryliktosios iki aštuonioliktosios Lietuvos kultūros sostinė Palanga sulauks tarptautinio spaudos fotografų, fotoklubų narių bei fotomenininkų iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos, Azerbaidžano ir egzotiškosios Kinijos desanto. Kultūros centre „Ramybė“ asociacijos „Fotobienalė LT“ kvietimu vyks seminaras...


Ketvirtadienį, balandžio 18 d., „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamosios „Draugų“ ir specialiosios „Vaivorykštės“ klasių mokiniai dalyvavo mokinių saviraiškos festivalyje „Kuriu ne tik sau“, kuris vyko Kretingos Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje.


Nepraėjo nė savaitė, kai Bergene išsiskyrė prieš pusmetį užmezgusių draugystę šio vokiečių miesto ir Palangos delegacijos, o vokiečiai praėjusį ketvirtadienį su atsakomuoju vizitu atvyko į Palangą. Ne šiaip sau – vokiečiai palangiškiams klube „Ramybė“ pristatė žymaus Bergeno fotomenininko Jorgo Korkhauso ir palangiškio fotomenininko...


Šeštadienį kūrybinės grupės „Mostas“ galerijoje virė intensyvus darbas, kurio rezultatas – dovanos, pradžiuginsiančios onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Palangos menininkai susirinko visi draugėn tam, kad sukurtų įspūdingas šilko skareles.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas