„Gamantoje“ – intriguojančios „Penkios dimensijos“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 22
S. Laurinavičių,  I. Dūdėnaitę,  A. Martinaitį ir G. Andrijauskaitę pristatė A. Meškys.

S. Laurinavičių, I. Dūdėnaitę, A. Martinaitį ir G. Andrijauskaitę pristatė A. Meškys.

Šeštadienį „Gamantos“ galerijoje atidaryta penkių žinomų Lietuvos dailininkų – Editos Suchockytės, Gražvydos Andrijauskaitės, Inesos Dūdėnaitės, Sigito Laurinavičiaus bei Arvydo Martinaičio – darbų paroda intriguojančiu pavadinimu „Penkios dimensijos“.
Kaip parodos atidarymo metu sakė galerijos šeimininkas Alvydas Meškys, atidaryti parodą, kurioje eksponuojamus kūrinius galima ir įsigyti, visada smagu. Itin smagu, kai paroda atidaroma didžiausių švenčių išvakarėse, o tai, kad joje dalyvauja autoriai, kurių vardai skamba ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų, jau savaime šventė.
Antai grafikė E. Suchockytė kuria ofortus, monotipijas, piešia portretus ir šaržus, jos iliustracijos puikuojasi knygose. Menininkės kūryba balansuoja tarp techninės meistrystės ir lengvumo, joje dominuoja moterys, laumžirgiai ir katinai. Jos darbai vertinami ne tik Lietuvoje, dalis jų yra iškeliavę į skirtingus pasaulio kampelius: Kanadą, JAV, Olandiją, Prancūziją, Australiją, Vokietiją.
E. Suchockytės kolegė grafikė G. Andrijauskaitė yra prisipažinusi, kad jai artimiausia klasikinė grafikos kūrimo technika. Kiekvienas menininkės kūrinys, kuriame dažnai vaizduojami žaismingi personažai, tarsi pasakoja pasakišką, paslaptingą istoriją.
Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės institute tekstilės specialybės kursą baigusi Inesa Dūdėnaitė, kūrusi ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, šiuo metu dirba batikos, konceptualios tekstilės, grafikos, plakato, vizualinio dizaino, reklamos srityse.
Tapytojo Sigito Laurinavičius paveiksluose, pasak autoriaus, į visumą jungiamas realistinis vaizdavimo būdas ir sąlygiškos, abstrahuotos detalės, sąmoningai siekiant sugriauti atpažįstamos tikrovės iliuziją. Ji pateikiama kaip aiškiai perdirbto – užkoduoto ir atkoduoto – vaizdo rezultatas su galimais detalių „pažeidimais“ ir iškraipymais.
Palangiškiams jau pažįstamas tapytojas Arvydas Martinaitis – jo personalinė paroda šių metų sausio mėnesį buvo eksponuojama „Gamantoje“ – yra prisipažinęs esąs dailininkas abstrakcionistas.
„Vasarą iš natūros tapau peizažus ir natiurmortus, žiemą gi imu tapyti abstrakcijas“, – yra sakęs dailininkas, kurio tapybos darbų yra įsigiję dailės kolekcionieriai Lietuvoje, Norvegijoje, Anglijoje, Airijoje bei JAV.
„Gamantos“ galerijoje antrąkart kūrinius pristatantis A. Martinaitis į parodos atidarymą susirinkusiems svečiams, tarp kurių buvo ir kolegų dailininkų iš Palangos, Šventosios, Kretingos bei dailės kolekcionierių, sakė, jog išties malonu pristatyti parodą erdvėje, kurioje jaučiama tikra šventės dvasia.
„Parodos pavadinimą sugalvojo Sigitas. Man norėjosi labiau akcentuoti Kalėdas, tačiau dabar matau, kad „Penkios dimensijos“ puikiai atitinka vietos, laiko, erdvės ir artėjančios šventės dvasią. Ir mes – penki. Tik Edita atvykti negalėjo, tačiau perduoda nuoširdžiausius linkėjimus visiems“, – kalbėjo A. Martinaitis.
„Pats nežinau, kaip šis pavadinimas atėjo. Gal iš dalies jį lėmė tai, kad mes – penki: tokie skirtingi ir kažkuo panašūs. Gal ir visas „erdvėlaikis“ – penki autoriai kažkokiam laike kažkokioj erdvėj laukia Kalėdų“, – sakė S. Laurinavičius.
Visi keturi į parodos atidarymą atvykę autoriai pasidžiaugė galėję prieššventiniu laiku pabūti „kitokioje“, ne vasaros Palangoje, nueiti prie jūros, pabendrauti, pabūti kartu su svetingais ir vaišingais „Gamantos“ šeimininkais Alvydu ir Rita Meškiais.
„Maestro Mstislavas Rostropovičius yra sakęs, jog žmonės yra labiau linkę atpažinti, nei pažinti: tai, ką pažįstame, priimame kaip natūralų dalyką, pažinti reikia valios ir geranoriškumo. Mano akimis, šiandien, po šiuo stogu, šioje parodoje suteikiama galimybė pažinti mus, penkis dailininkus, mūsų darbus, mūsų tapatumą“, – kalbėjo S. Laurinavičius.
 

 

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Praėjusį antradienį įvyko atranka dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Atplėšus paraiškų dėžę, ištrauktos tik penkios paraiškos, o siūlomų vietų buvo virš penkiasdešimt.


Šeštadienį „Gamantos“ galerijoje atidaryta penkių žinomų Lietuvos dailininkų – Editos Suchockytės, Gražvydos Andrijauskaitės, Inesos Dūdėnaitės, Sigito Laurinavičiaus bei Arvydo Martinaičio – darbų paroda intriguojančiu pavadinimu „Penkios dimensijos“.


Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Palangos senosios kapinės, kaip ir visos kapinės Lietuvoje, Visų šventųjų – mirusiųjų pagerbimo – bei Vėlinių dienomis mirga žvakių liepsnelėmis. Čia palaidotus artimuosius lankantieji dažnai ne vien sustoja prie savo šeimų kapaviečių, bet ir pasivaikšto po kapines, nusilenkia čia amžino poilsio atgulusiems pažįstamiems, stabteli prie žymių žmonių kapų...


Palangos senosios kapinės, kaip ir visos kapinės Lietuvoje, Visų šventųjų – mirusiųjų pagerbimo – bei Vėlinių dienomis mirga žvakių liepsnelėmis. Čia palaidotus artimuosius lankantieji dažnai ne vien sustoja prie savo šeimų kapaviečių, bet ir pasivaikšto po kapines, nusilenkia čia amžino poilsio atgulusiems pažįstamiems, stabteli prie žymių žmonių kapų...


Startavo salės futbolo turnyras

„Palangos tilto” informacija, 2013 01 21 | Rubrika: Sportas

Ketvirtadienį Palangos sporto centro salėje startavo tradicinės atviros Palangos miesto salės futbolo mėgėjų pirmenybės, kuriose šiemet dalyvauja penkios komandos. Keturios iš jų jau išbandė jėgas.


Salės futbolo turnyre – ir „Palangos tilto“ komanda

"Palangos tilto" informacija, 2013 01 14 | Rubrika: Sportas

Nuo sausio 17-osios Palangos sporto centro salėje startuoja tradicinės atviros Palangos miesto salės futbolo mėgėjų pirmenybės, kuriose šiemet dalyvaus penkios komandos.


Kurorto jauniai pasiekė antrąją vietą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Palangos žiemos futbolo aikštėje vyko tradicinis pavasarinis futbolo turnyras Palangos sporto centro taurėms laimėti. Jame susitiko penkios jaunių komandos, pasiryžusios žūtbūt pasiekti pergalę. Palangiškiams pritrūko labai nedaug, jog pakiltų ant nugalėtojų pakylos, jie liko antri.


Mažieji futbolininkai išbandė savo jėgas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 12 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę centriniame stadione vykusiame futbolo turnyre Palangos sporto centro taurei laimėti intensyviai varžėsi dėl nugalėtojų vardo mažieji (2001 m. gimimo) futbolininkai, atvykę iš Žemaitijos miestų. Susirinkusios penkios komandos atskleidė visą savo augantį pasiryžimą bei neblėstantį norą nugalėti savo priešininkus.


Savaitgalį Sporto centro salėje įvyko Salės futbolo turnyras Palangos sporto mokyklos taurei laimėti, kuriame susirungė penkios komandos iš Palangos, Naujosios Akmenės, Gargždų, Vilniaus ir Šiaulių. Šeimininkams teko žaisti su stipriomis komandomis, tačiau visgi jie buvo nenugalimi ir užtikrintai užėmė garbingąją pirmąją vietą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas