Gelbėtojai Palangoje išsirinko geriausius

Vytenis MIŠKINIS, 2012 08 16
Gelbėtojai Palangoje išsirinko geriausius

 

Lietuvos pajūrio gelbėtojų čempionatas jau antrą kartą subūrė gelbėtojus iš Klaipėdos, Palangos, Šventosios ir Nidos, kurie varžėsi įvairiose rungtyse dėl geriausiųjų vardo.

 


Pirmadienio popietę prie centrinės Palangos gelbėjimo stoties susitiko penkios komandos. Visi gelbėtojai noriai bendravo tarpusavyje ir dalinosi šios vasaros įspūdžiais.
„Šios varžybos yra naudingos dėl to, jog gelbėtojai turi galimybę pabendrauti tarpusavyje, pasidalinti patirtimi“, – pabrėžė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.
Praėjusiais metais po penkių rungčių daugiausiai taškų turėjo klaipėdiečių komanda, šiemet jie liko tik treti. Pergalę pelnė Nidos gelbėtojai, o antroje vietoje liko palangiškiai.
Rungtys varžybose buvo labai įvairios. Gelbėtojams teko įrodyti savo miklumą bėgant paplūdimiu, jėgą, parodyti plaukimo sugebėjimus bei skęstančiųjų gelbėjimo įgūdžius.
Ypač daug emocijų buvo pirmojoje rungtyje. Joje vienu metu bėgo penki gelbėtojai, kurių už 35 metrų laukė trys vėliavėlės, du iš jų, nesugebėję sugriebti vėliavėlių, iškrisdavo. Kova buvo tokia įtempta, jog kelis kartus atrodė, kad pasibaigs muštynėmis.
Sunkiausia pasirodė rungtis, kurioje gelbėtojams reikėjo nubėgti maždaug 600 metrų ir nuplaukti jūra dar virš pusės kilometro. Keli gelbėtojai iš Klaipėdos nepaskaičiavo savo jėgų ir nesugebėjo įveikti distancijos, juos J. Pirožnikas turėjo ištraukti iš jūros vandens motociklu.
„Šioje distancijoje buvo ką veikti. Bangavimas ten gerokai didesnis nei atrodo čia, o kai praplaukdavo vandens motociklas, bangos pakildavo taip, kad išvis nieko nematydavai. Vanduo irgi buvo labai šaltas, nuo praėjusios savaitės jis nukrito keturiais laipsniais“, – apie distanciją atsiliepė rungtyje dalyvavę gelbėtojai.
Pernai šį čempionatą pirmą kartą organizavo klaipėdiečiai, šiemet iš jų estafetę perėmė palangiškiai.  Beje, tai nėra visiška naujovė, čempionatas yra rengtas ir anksčiau, tačiau kažkodėl ši tradicija ilgam laikui buvo pamiršta. Kitąmet planuojama rengti varžybas Nidoje.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Praėjusį savaitgalį, vasario 26-27 d., šeimas subūrė Palangos miesto šeimų tinklinio turnyras, skirtas tinklinio skyriaus 40-mečiui paminėti. Į jį susirinko 18 komandų, sudarytų iš dviejų šeimos narių. Kaip teigė šio turnyro organizatoriai Irena ir Rimas Švaniai, planuojama kasmet suburti tinklinio mėgėjus, taip turnyras taps tradiciniu.


Palangos paplūdimyje varžėsi gelbėtojai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 08 16 | Rubrika: Miestas

Vakar prie Palangos gelbėtojų stoties vyko Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas. Jame varžėsi keturios gelbėtojų komandos iš Klaipėdos, Palangos ir Neringos. Susikaupusių, ryžto nugalėti neslepiančių gelbėtojų susirinko apie šimtą. Ir viena buvo aišku nuo pradžių: tikrai nugalės gelbėtojai.


Vasario 24 dieną lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ susirinko liaudies tradicijas puoselėjantys Palangos vaikai – respublikinio vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis“ dalyviai.


Ne kokį orą žadantis gegužės 13-tosios rytas neramino visus motosportą mylinčius Palangos, Klaipėdos, Kretingos jaunuolius. Kad ir koks jis bebūtų, trejetas vadovaujančių gimnazistų ir jų draugai nuo ankstyvo ryto triūsė Palangos sporto centro sporto arenos automobilių aikštelėje – statė teisėjaujančių ir organizuojančių palapines, sirgalių ir žiūrovų sėdimas vietas, ruošė...


Poilsiautojų saugumu paplūdimyje rūpinsis septyniasdešimt profesionalų, apsirūpinusių modernia technika gelbėtojų. Jau šį sekmadienį, gegužės 15 d., pajūrio gelbėtojai pradės budėti paplūdimiuose. Palyginti su praėjusia vasara, šiais metais tiek gelbėtojų, tiek poilsiautojų laukia naujovė – be kasmet veikiančių gelbėjimo postų, įrengti ir trys nauji, pratęstas ir...


Praėjusį antradienį Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai minėjo savo profesinę šventę – šv. Florijono ugniagesių globėjo dieną – Kretingoje. Buvo aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, vėliau ugniagesiai dalyvavo šventinėje rikiuotėje...


Gelbėtojai Palangoje išsirinko geriausius

Vytenis MIŠKINIS, 2012 08 16 | Rubrika: Miestas

Lietuvos pajūrio gelbėtojų čempionatas jau antrą kartą subūrė gelbėtojus iš Klaipėdos, Palangos, Šventosios ir Nidos, kurie varžėsi įvairiose rungtyse dėl geriausiųjų vardo.


Tai, jog Palangoje netrūksta talentų, menka paslaptis. Jaunieji menininkai ne kartą apie save pranešė ne vien Lietuvos miestams, bet ir pasauliui. Praėjusį trečiadienį Palangos meras Šarūnas Vaitkus su Savivaldybės admininistracijos direktore Akvile Kilijoniene pasveikino su iškovota pergale ir padėkojo už nuolatinį Palangos vardo garsinimą solistei Sigitai...


Senoji gimnazija – geriausiųjų šimtuke

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 04 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę savaitraštis „Veidas“ paviešino septintąjį kartą sudarytą visų Lietuvos gimnazijų ir vidurinių mokyklų reitingą. Palangos senoji gimnazija pateko tarp šimto geriausiųjų, atsidūrusi 85 vietoje ir penkiomis pozicijomis pagerinusi praėjusių metų reitingą. Lyderio pozicijas šiemet užima Kauno technologijos universiteto gimnazija, išstūmusi pirmos vietos nugalėtoją Vilniaus licėjų....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas