Gerai savijautai užtikrinti – nemokamos sveikatinimo veiklos bei paslaugos

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 19

Palangos miesto gyventojai raginami rūpintis savo sveikata ir gera savijauta bei aktyviai dalyvauti nemokamose sveikatinimo veiklose, kurias organizuoja Palangos visuomenės sveikatos biuras (PVSB), minintis dvejų metų veiklos sukaktį.
Plati veikla
PVSB direktorė Miglė Mikalauskaitė pabrėžė, jog pagrindinis Biuro veiklos tikslas – rūpintis savivaldybės gyventojų sveikata, vykdyti visuomenės sveikatos priežiūrą, siekiant mažinti gyventojų sergamumą ir mirtingumą, gerinti gyvenimo kokybę, teikiant kokybiškas visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas.
Įgyvendinant užsibrėžtus tikslus, miesto gyventojai kviečiami į teorinius ir praktinius sveikos gyvensenos užsiėmimus, treniruotes, paskaitas, vykdomos ankstyvosios intervencijos bei kitos programos, projektai. „Biuras taip pat vykdo savivaldybės visuomenės sveikatos stebėseną – renka ir analizuoja visuomenės sveikatą charakterizuojančius rodiklius, informuoja visuomenę apie rezultatus. Be to, vykdome vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą kurorto ugdymo įstaigose. Pirmos pagalbos ir higienos įgūdžių mokymas – taip pat viena iš mūsų veiklų“, – pabrėžė direktorė.
Trys amžiaus grupės
Siūlomos PVSB sveikatinimo veiklos nukreiptos į tris amžiaus grupes: vaikus, darbingo amžiaus žmones ir senjorus. Ugdymo įstaigose visuomenės sveikatos specialistai nuolat organizuoja sveikos gyvensenos pamokėles ir renginius, bendradarbiauja su tėvais ir pedagogais rūpindamiesi vaikų sveikata. „Koordinuojame 14–21 metų jaunuoliams skirtą ankstyvosios intervencijos programą, kuria siekiama motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis“, – sakė M. Mikalauskaitė.
Jos planuose – dar įvairesnių sveikatinimo paslaugų pasiūla kuo didesnei gyventojų aprėpčiai. „Suaugusiems esame numatę per mėnesį pasiūlyti bent tris skirtingų rūšių treniruotes, kurios vyktų reguliariai, nors kartą per savaitę. Taip siekiame gyventojams padėti atrasti sau patrauklią fizinę veiklą, kuri turėtų tapti neatsiejama jų gyvenimo būdo dalimi. Taip atsirado jogos ore treniruotės, kvėpavimo terapijos užsiėmimai, futbolo treniruotės, bachata šokiai, mankštos su TRX diržais, kardio tenisas ir daugelis kitų veiklų, kurias vykdėme, vykdome ar vykdysime ateityje“, – sakė M. Mikalauskaitė.
Didelė paslaugų įvairovė
Vasarą palangiškiai ir kurorto svečiai, norintys gyventi aktyviai bei sveikai, išties turi iš ko pasirinkti: VSB siūlo jogą po atviru dangumi, vadinamąsias antigravitacines treniruotes Palangos vasaros parke, meditaciją su gongo garsais Palangos Birutės parke, kūno mobilumo ir kontrolės treniruotes Palangos gelbėjimo stotyje, ties 60-ąja rampa, jėgos ir lankstumo treniruotes Palangos sporto centro stadione, korekcines mankštas – jos taip pat vyksta stadione, pilates treniruotes Palangos Birutės parke. Norintieji kviečiami žaisti kardio tenisą Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ teniso aikštelėje, arba į paplūdimio tinklinio varžybas ir meno terapiją sveikatingumo ir meno festivalyje „1000 saulių“. Šiais metais dar suplanuota šiaurietiško vaikščiojimo užsiėmimai, linijinių šokių pamokos, treniruotės su stepais, zumba treniruotės, užsiėmimai su afrikietiškais būgneliais, vandens aerobika ir kitos veiklos.
Kiekvienam – pagal poreikius
Aktyvūs gyventojai kviečiami ir į paskaitas: su psichoterapeutu – apie priklausomybę, taip pat – apie cukrinį diabetą, užkrečiamąsias ligas ir vakcinas, praktines paskaitas su burnos higienistu, taip pat į paskaitų ciklą „Fizinio aktyvumo reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai“.
Norintieji gali pasinaudoti ir kitomis paslaugomis: atlikti savo kūno masės analizę, sužinoti raumenų, riebalų kiekį savo organizme, pasikonsultuoti su biuro specialistais sveikos gyvensenos klausimais. Vyksta paskaitos su kompetentingais lektoriais aktualiomis sveikatos temomis.
Ilgalaikėje sveikatinimo programoje „Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa“ PVSB darbuotojos dirba su 40-55 metų vyrais ir 50-65 metų moterimis, kurių širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra didelė.
Dėmesys informacijos skleidimui
„Gyvename skaitmeniniame amžiuje, todėl džiaugiamės ne tik realiai sudalyvavusiais veiklose dalyviais, bet ir išaugusia socialinių tinklų bendruomene. Savo internetiniuose namuose www.palangosvsb.lt skelbiame ne tik veiklų tvarkaraščius, naudingą informaciją, kurią verta žinoti kiekvienam, bet ir organizuojame įvairiausius konkursus, kurių nugalėtojus apdovanojame vertingais prizais. Kviečiame į Biurą užsukti ir palangiškius, ir kurorto svečius. Kiekvienam atrasime ką pasiūlyti. Visos mūsų teikiamos paslaugos yra nemokamos“, – sakė M. Mikalauskaitė“.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos miesto Savivaldybė kviečia palangiškius dalyvauti susitikime su energetikos ekspertais ir sužinoti daugiau apie saulės energijos teikiamą naudą, šilumos siurblius bei dujinius katilus ir jų efektyvumą.


Palangos miesto gyventojai raginami rūpintis savo sveikata ir gera savijauta bei aktyviai dalyvauti nemokamose sveikatinimo veiklose, kurias organizuoja Palangos.visuomenės sveikatos biuras (PVSB), minintis dvejų metų veiklos sukaktį.  PVSB direktorė Miglė Mikalauskaitė pabrėžė, jog pagrindinis Biuro veiklos tikslas – rūpintis savivaldybės gyventojų sveikata, vykdyti visuomenės...


Pėsčiųjų saugumui užtikrinti – iškilios perėjos

"Palangos tilto" redakcija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Siekiant labiau užtikrinti pėsčiųjų saugumą, trijose miesto pėsčiųjų perėjose verda baigiamieji darbai, tad jau netrukus vietoje įprastų pėsčiųjų perėjų vairuotojus pasitiks iškiliosios. Vairuotojus apie tai perspės kelio ženklai. Pokyčiai vairuotojų ir pėsčiųjų lauks Plytų g. bei Vasario 16-osios g. sankryžoje, taip pat – Medvalakio g. ties sankirta su Pavėsio taku ir Ganyklų...


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos lankytojai galės naudotis nemokama teisine pagalba, kurią nuotoliniu būdu teiks Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai. Rugpjūčio 29 d. 14 val. gyventojai ir miesto svečiai kviečiami į šventišką teisinės pagalbos atviros prieigos taško atidarymą bibliotekos interneto skaitykloje. Atidarymo metu...


Balandžio 28 d. Palangos botanikos parke vyko XII-asis sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata“ („Cura te Ipsum“), skirtas medicinos darbuotojų dienai paminėti, kurį organizavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų institutas (LSMU NI) ir LSMU NI Palangos klinika. Sulaukėme daugiau nei šimto dalyvių, atvykusių ne tik iš Palangos...


Balandžio 30 dieną kurorte vyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos instituto organizuojamas sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata“, skirtas Medicinos darbuotojų dienai pažymėti. Renginys vyko Birutės parke, į kurį susirinko nemažai sveikuolių ir norinčių rūpintis savo sveikata.


Į posėdį susirinkusi Palangos miesto savivaldybės bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba, vadovaujama Palangos mero pavaduotojo Rimanto Mikalkėno, aptarė vaiko teisių apsaugos situaciją kurorte bei galimus kylančių problemų sprendimo būdus. Posėdyje, kurį inicijavo Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS), dalyvavo vicemeras R. Mikalkėnas, Savivaldybės...


Dvylika Palangos šaulių aktyviai prisijungė prie IX-ojo sveikatinimo renginio „Pasirūpink ir savo sveikata“, skirto Medicinos darbuotojų dienai pažymėti.


Saugumui Palangos gatvėse užtikrinti – stebėjimo kameros  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 08 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėjo veikti 15 didelės raiškos vaizdo stebėjimo kamerų, kurių perduodamas vaizdas visą parą stebimas policijos komisariato patalpose įrengtame Kontrolės centre. „Tai bus didelė pagalba ir paspirtis policijos pareigūnams, siekiantiems užtikrinti saugumą mieste“, - sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius