Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

Gražių kalbų darbai nekeičia

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 04 11

Dėl neįprastai šalto pavasario, kai balandžio viduryje ne visur dar ir sniegas ištirpęs, kai kam savivaldybėje gal sunku suvokti, kad iki vasaros pradžios liko tik kiek daugiau nei pusantro mėnesio.
Dar kelios ramios savaitės ir kurorto gatvėse ims gausėti automobilių, kurių keliamos transporto spūstys erzins bei piktins visą vasarą. Jau daugelį metų gatvėse vasarą matome tą patį vaizdą: automobilių paradas gatvių pakraščiuose, pėstieji ryja variklių išmetamuosius dūmus, transporto spūstys, avarinės situacijos nereguliuojamose sankryžose, o baigiantis darbo dienai kelis kilometrus iki namų palangiškiai dažnai įveikia tik per pusvalandį.
Per vasarą pakeiksnoję gatvėse tvyrantį transporto chaosą, rudenį miesto vadovai užsidega entuziazmu kažką keisti. Kuo oras šaltyn, tuo Palangos valdžios įkarštis vis labiau slopsta, o pavasarį iškęstų vargų niekas nebeatsimena. Taip vyksta kasmet. Ne išimtis ir šie metai. Nepaisant to, kad jau dvejus metus turime gerokai veiklesnę miesto valdžią nei iki šiol, gražių žodžių bei pažadų konkretūs darbai nepakeičia, nors tu ką.
Praėję dveji visiškos miesto Eismo saugumo komisijos neveiklos metai leidžia suprasti, kad realių pokyčių tobulinant eismo schemą sulauksime nebent po būsimų rinkimų. Vasarą eismo schemą mieste galintys pagerinti konkretūs būdai kurorto valdžiai spaudoje buvo išsakyti ne kartą. Savivaldybės vadovai ir miesto politikai apsimetė, kad neišgirdo ir net nemėgino viešai padiskutuoti dėl pateiktų pasiūlymų.
Dvejus metus apie eismo schemos studiją plepėjęs miesto eismu besirūpinantis vicemeras Saulius Simė pagaliau pranešė, kad paskelbtas konkursas eismo schemos specialiajam planui parengti. Tik kada jis bus baigtas? Įvertinti eismą mieste neįmanoma nepaskaičiavus transporto srautų. Kad realiai būtų pagrįsti eismo skirtumai vasarą ir žiemą, Palangos gatvėmis pravažiuojantys automobiliai turėtų būti skaičiuojami ištisus metus. Vėliau bus rašomos išvados ir pasiūlymai. Nežinia dar kiek laiko užtruks specialiojo plano tvirtinimas taryboje.
Žodžiu, pagal parengtas brangiai kainuosiančias mokslo vyrų rekomendacijas kitaip pradėsime važinėtis geriausiu atveju ne anksčiau kaip 2015 metų vasarą. Kai savivaldybėje jau sėdės pasikeitusios sudėties valdžia, kuri apie eismą mieste gali turėti savo supratimą.
Ko gero nujausdami tokią tolimą perspektyvą, pirmieji keisti eismo tvarką mieste suskato policijos pareigūnai, šiai vasarai siūlantys keistokas naujoves. Galima būtų nusistebėti, kodėl savo pasiūlymų neturi dvejus metus dirbanti Saugaus eismo komisija, bet ar iš ten susėdusių tinginių ir plepių gali ko nors doro sulaukti. Antai, spręsti Kretingos gatvės ir Klaipėdos plento sankryžos transporto pralaidumo problemą šiai komisijai buvo siūlyta dar praėjusių metų pradžioje. S. Simė iki šiol vis žada „pasižiūrėti“. Kas iš to jo žiūrėjimo, jei nežinoma nuo ko pradėti.
Bene pirmą kartą miesto visuomenei policijos siūlomus eismo pakeitimus pristačiusi Saugaus eismo komisija šiandien savo posėdyje mėgins juos įvertinti. Tačiau policininkų pasiūlymai vasarą mieste tvyrančio eismo chaoso nesprendžia. Ką duoda nuo Vytauto gatvės link jūros esančiose gatvelėse siūlomas įvesti vienos krypties eismas? Siaurose gatvelėse turėtų sumažėti avarinių situacijų, nes mašinoms nebereikės prasilenkti priešprieša. Bet iki šiol neteko girdėti, kad šis miesto kvartalas vasarą pasižymėtų dideliu avaringumu.
Pareigūnai tokiu būdu siūlo spręsti automobilių stovėjimo vietų problemą mieste. Girdi, tam vietos užteks visose vienos eismo krypties gatvelėse. Tačiau į ką pavirs arčiausiai jūros esanti kurorto dalis? Į didelę automobilių stovėjimo aikštę? Apie kokią ekologiją ir gryną kurorto orą reiktų kalbėti? Šiose gatvėse apskritai reiktų uždrausti automobilių stovėjimą. Kam jau taip svarbu kelis šimtus metrų pavažiuoti arčiau jūros, tegu moka po 5 litus už valandą Kastyčio ir Žvejų gatvių pabaigoje esančiuose praplatėjimuose.
Eismo problemų nesprendžia ir kita idėja: nakties metu apriboti įvažiavimą į miesto dalį nuo Vytauto gatvės iki jūros. Policijos tikslas yra aiškus: pasilengvinti sau darbą ir lengviau kontroliuoti naktį link jūros važinėjančius chuliganus, kurie čia atvyksta tik pasiausti. Pareigūnų argumentas, kad naktį uždraudus eismą bus ramiau ir tyliau, niekam tikęs. Naktinis gyvenimas čia verda dar smarkiau nei dieną, o garsiausią triukšmą kelia iš barų išeinantis įkaušęs jaunimas. Be to, automobilių judėjimo vis vien neišvengsime, nes ir naktį šioje miesto dalyje bus leidžiama važiuoti vietos gyventojams ir viešbučių svečiams.
Gerokai daugiau naudos vasarą duotų eismo apribojimas ištisą parą. Gal tuomet šis iš mašinų išsivadavęs kvartalas pagaliau virstų poilsiautojų pasivaikščiojimo vieta. Norint tai įgyvendinti mieste reikalingos naujos automobilių stovėjimo aikštelės, bet per 20 metų Nepriklausomybės metų Palangoje jų taip ir neatsirado. Pernai buvo kalbėta apie galimybę leisti automobilius į komunalininkų aikštelę prie Darbo biržos. Artėjant vasarai baigėsi net ir šios kalbos.
Autobusų stotį iškelti pasiryžę konservatoriai dabartinėje stoties vietoje aikštę žadėjo atiduoti automobilių stovėjimui. Buvo galvojama net apie daugiaaukštę aikštelę. Atrodytų, kol projektuojama būsimoji stotis, pats laikas čia būtų planuoti aikštelės įrengimą. Eina brangus laikas, iš savivaldybės – tyla. Matyt, sukrus tik tuomet, kai miesto centre nebeliks autobusų stoties. Tačiau tuomet iki idėjos realizavimo teks laukti pora metų. Jei ir vėl viskas nepasibaigs kalbomis. Juk Palangoje tuo jau nieko nebenustebinsi.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAagaaa 2013-04-16 10:32 (IP: 109.128.40.78)
turint tokia l turint tokia patogia LAIKO patikrinta urbanistine situacija su aut. stotim, tik paskutinis saviveiklininkas darys, kas db. siuloma/A.NASVYTIS: ;neapgalvoti teritoriju planawimo klausimai, atiduoti i tarybu rankas, gali tureti ne tik ekonominiu, bet ir POLITINIU pasekmiu/ \\\\\

sutinku 2013-04-13 10:05 (IP: 78.61.104.50)
su autobusu stoties iskelimu, bet koks tada ekologinis pagerejimas, jei iruos automobiliu stovejimo aikstele !!! Kiek tada apsilankys automobiliu ??? Kiek ju suks ratus aplink, kai nebus vietos stovejimui ??? O komunalininku aikstele stovi tuscia, padarytas ten balaganas, jiems pilnai uztenka Bangu gatveje esancios.Kiek jau butu pinigu iplauke ??? Arba kodel negalima isvalyti griuvesiu (buves "Jurates " klubas)ir ten iruosti laikina aikstele BRANGIA ??? O kodel rytine miesto dalis turi buti uzversta papildomomis masinomis, mes mokescius mokame tokius pat ???

Amžinai nepatenkinti 2013-04-12 19:44 (IP: 78.61.175.229)
dauguma Palangos senjorų. Kokiu klausimu bevyktų diskusijos - jie vis bamba ir bamba. Viskas aniems yra negerai, nors patys aktyvumo, tvarkant Palangą (neskaitant kritikos), neberodo. Puiki idėja-iškelti autobusų stotį iš miesto centro. Palanga yra didelis kaimas ir siūloma vieta stočiai yra labai patraukli visiems (tiek gyvenantiems centre, tiek ir mikrorajone).

AGAA 2013-04-11 21:32 (IP: 212.122.93.162)
rasei, tai ne vengt reik, o ruost senjorams ju vertas buvimo salygas

senbuwis 2013-04-11 21:28 (IP: 212.122.93.162)
vaikeliai, nejudinkit aut.stoties. kiek ju bliko/autobusu/ mums seniams labai patogu/ ziabkau, rasei apie pensininku Palanga/ tie su masinom be komisiju ant kopos uzvaziuos

Taip pat skaitykite

Lietuviai pamėgę Latvijos pajūrio kurortus nebe reikalo: gausu nemokamų, o jei mokamų, tai nebrangių pramogų vaikams bei suaugusiems, švarūs ir platūs paplūdimiai su įrengtomis poilsio ir sporto zonomis, mažiau žmonių, daugiau pigesnės nakvynės pasirinkimo variantų. Ieškantiems visiškos ramybės - atviri laukiniai Latvijos paplūdimiai, ramūs, jaukūs kaimeliai ir miesteliai...


Šis savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei 500 „Vaikai, nepykite, kad aš negaliu su jumis maudytis – man neleidžia,“- sakė prezidentė, kuri kartu su Palangos meru Š. Vaitkumi, jo šeima ir daugiau kaip puse tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos sušoko Palangos vasaros...


Savaitgalį lietų keis sniegas, oras atvės. Paskutinėmis darbo dienomis teks taikstytis su lietumi. Savaitgalį šalį pasieks kai kurių taip ilgai lauktas sniegas. Šeštadienį vietomis galima šlapdriba, termometrų stulpeliai kukliai kils virš nulio. Sekmadienį jau žnaibysis nedidelis šaltukas, snigs.


Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su VšĮ „Valstybės institucijų kalbų centru“ šių metų rugsėjo 26 d., minėdami Europos Komisijos 2001 m. paskelbtą Europos kalbų dieną, pirmą kartą kviečia vaikus ir jaunuolius dalyvauti šiai dienai paminėti skirtame piešinių konkurse. Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungai šis konkursas taps puikia...


Gražių kalbų darbai nekeičia  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 04 11 | Rubrika: Savaitės komentaras

Dėl neįprastai šalto pavasario, kai balandžio viduryje ne visur dar ir sniegas ištirpęs, kai kam savivaldybėje gal sunku suvokti, kad iki vasaros pradžios liko tik kiek daugiau nei pusantro mėnesio.


Viešosios tvarkos skyrius: daug gražių kalbų, mažai skaičių  34

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2013 02 11 | Rubrika: Miestas

Kiek surašyta savivaldybės taisyklių ir administracinių teisės pažeidimų protokolų? Kiek surinkta baudų? Ar tikrai skyriaus veikla pasiteisina? Metus laiko Palangos miesto savivaldybės administracijoje veikiančio Viešosios tvarkos skyriaus specialistai tvirtina, jog jų darbo rezultatai jau matosi, bet paklausti apie konkrečius skaičius, neskubėjo jų pateikti. Savivaldybės...


„Paskutinė rugsėjo pirmoji“ – vien išgirdus šią skambią frazę, daugeliui dvyliktokų suvirpa širdis. Dvyliką metų iš eilės, diena iš dienos ėję į mokyklas, kitais metais jie nebepravers savosios gimnazijos durų. Nors vasarą visi pailsėjo nuo mokyklos – dauguma dirbdami, bet abiturientai pirmąją mokslo metų dieną šiemet buvo...


Vasara prabėgo akimirksniu ir Palangos moksleiviai jau tuoj bus priversti malonų tinginiavimą paplūdimyje iškeisti į mokyklos suolą, pailsėjus ir ištroškus žinių vėl kibti į mokslus, galbūt vasaros įspūdžiais pasidalinti su tris mėnesius nematytais bendraklasiais ar mylimais mokytojais.


Atsižvelgiant į užklupusią visus lietuvius šilumą, Palanga jau visiškai pasiruošusi sutikti poilsiautojus. Ko gi daugiau bereikia – saulutėje įdegti jau galima, ir netgi stipriai, maudytis jūroje – taip pat, viešbučiai ir restoranai išskėstom rankom laukia atvykstančių turistų, o ir pramogų jau galima rasti. Tačiau, kaip papasakojo Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla...


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas