Į kurorto Darbo biržą palangiškiai nesiveržė

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 04

Dėl privalomojo sveikatos draudimo mokesčio šalyje kilo ažiotažas, niekur nedirbantys ir neužsiregistravę žmonės, sužinoję, kad jiems už metus teks sumokėti 864 litus, užplūdo darbo biržas. Piliečiai suskato registruotis ir įgyti oficialų bedarbio statusą. Tačiau Palangos darbo biržoje, nors ir buvo jaučiamas pagyvėjimas, bedarbių antplūdžio nesulaukta.

 

Per tris dienas – 43 bedarbiai

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Darbo biržos direktorės pavaduotoja Roma Mažutienė, per pastarąsias tris dienas užsiregistravo 43 bedarbiai. Tad per dieną vidutiniškai tekdavo aptarnauti 14 žmonių. Be abejo, pasak pavaduotojos, dauguma jų yra palangiškiai. Beveik visi teigė, kad registruojasi dėl privalomojo sveikatos draudimo mokesčio. Dauguma aiškino, kad anksčiau nesiregistravo Darbo biržoje, nes savo noru buvo išėję iš darbo, o kai kurie buvo išvykę.

 

Antplūdžio nebuvo

Pasak R.Mažutienės, per šių metų sausį Palangos darbo biržoje užsiregistravo 191 bedarbis, per vasarį – 146, o kovą – 186 palangiškiai, per dieną būtų vidutiniškai septyni-devyni žmonės. “Nors buvo didesnis pagyvėjimas, tačiau paskutiniosiomis kovo dienomis Darbo birža didžiulio žmonių antplūdžio nesulaukė“, - konstatavo pavaduotoja.

Balandžio l dienos duomenimis, kurorto Darbo biržoje užregistruoti 1 tūkst.789 bedarbiai.

 

Kas nori, tas darbą susiranda

Tačiau, pasak pavaduotojos, Palangoje ir šiuo ekonominiu sunkmečiu pavyksta žmonėms, norintiems dirbti, susirasti darbą. Darbo biržos duomenimis, per šių metų pirmąjį ketvirtį nuolatinį darbą susirado 100 palangiškių. „Pagal terminuotas darbo sutartis įsidarbino 57, net 65 gyventojai įsigijo lengvatinius verslo liudijimus. Didžioji dauguma nuolatiniam darbui įsidarbino paslaugas teikiančiose bei prekybos įmonėse. Darbus susirado vairuotojai, virėjos, darbininkai, apsaugos darbuotojai. Tad kas norėdavo, tas ir įsidarbindavo“, - padėtį kurorto darbo rinkoje apibūdino R.Mažutienė.

Kalbant apie lengvatinius verslo liudijimus įsigyjančius bedarbius, praėjusiais metais buvo išduota per 535 taip vadinamų patentų prekiauti bei teikti patalpų nuomos paslaugas. Palangiškių tai pagrindinis smulkusis verslas. Tad, anot pavaduotojos, manoma, kad šių metų balandį norinčiųjų dirbti vasaros sezono metu vėl turėtų pasiekti praėjusiųjų metų lygį.

 

Projektas „Laikinieji darbai“

R.Mažutienė atkreipė dėmesį, kad Palangos darbo birža vykdo ESF finansuojamą projektą „Laikinieji darbai“, kuriame dalyvauja kai kurie kurorto viešbučiai. Šio projekto esmė ta, kad darbdaviams, patiriantiems ekonominius sunkumus, yra suteikta galimybė kompensuoti už įdarbinto asmens faktiškai atliktą darbo laiką. „Pavyzdžiui, jei kavinės ar viešbučio darbuotojas neužimtas visą darbo dieną, tai darbdavys gali jam pavesti tvarkyti aplinką ar kitą darbą. Už šiuos laikinus darbus darbdaviui bus kompensuojama pagal Vyriausybės tą mėnesį nustatytą  minimalų valandinį atlyginimą,“ - sakė R.Mažutienė.

Taip pat pavaduotoja akcentavo, kad miesto savivaldybės Taryba patvirtino Viešųjų darbų programą. Pagal ją numatyta įdarbinti apie 90 ieškančių darbo asmenų. Numatoma, kad įdarbintieji tvarkys kurorto aplinką, valys paplūdimius bei dirbs kitus darbus. Paskelbtas konkursas darbdaviams, pageidaujantiems dalyvauti šioje programoje. Pasak R.Mažutienės, pernai palangiškiai viešuosius darbus dirbo Botanikos parke, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ bei lopšelyje darželyje „Gintarėlis“.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Sparti darbo vietų kompiuterizacija lemia tai, kad vis didesnė visuomenės dalis susiduria su neigiamu sėdimo darbo poveikiu sveikatai. Ne išimtis ir urologija. Pasak Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų Urologijos centro gydytojo urologo Martyno Maniko, pastebima ir tai, kad dėl urologinių negalavimų kreipiasi vis jaunesnio amžiaus vyrai. Neretai pacientams sunku nupasakoti...


Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Jei darbo ieškantys asmenys negali įsidarbinti ar pradėti dirbti savarankiškai, nes neturi reikiamos kvalifikacijos ar trūksta įgūdžių, Klaipėdos teritorinė darbo birža siūlo dalyvauti profesinio mokymo programose. Klaipėdos teritorinė darbo birža ir viešoji įstaiga „Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras“ pasirašė bendradarbiavimo...


Praėjusį ketvirtadienį, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), kurį atidarant dalyvavo Palangos miesto vadovams bei administracijos darbuotojams, būsimųjų darbdavių atstovams, kurorto Darbo biržos kolektyvui bei kolegoms iš Klaipėdos,  taip pat ir tiems, kam skirtas naujasis centras – jaunimas.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Įsibėgėjus žiemai ir įsivyravus šaltiems orams pagausėjo darbo Jūrininkų ligoninės Palangos departamente dirbantiems medikams, priglaudžiantiems nuo šalčio besislepiančius nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčius žmones. Tuo tarpu kitos tarnybos – ugniagesiai, policija, „Palangos vandenys“ ir „Palangos šiluma“ – teigia, jog ši...


Į kurorto Darbo biržą palangiškiai nesiveržė

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 04 | Rubrika: Miestas

Dėl privalomojo sveikatos draudimo mokesčio šalyje kilo ažiotažas, niekur nedirbantys ir neužsiregistravę žmonės, sužinoję, kad jiems už metus teks sumokėti 864 litus, užplūdo darbo biržas. Piliečiai suskato registruotis ir įgyti oficialų bedarbio statusą. Tačiau Palangos darbo biržoje, nors ir buvo jaučiamas pagyvėjimas, bedarbių antplūdžio nesulaukta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius