Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ lankytojus sveikino graži iš miško nužengusi pora.

Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ lankytojus sveikino graži iš miško nužengusi pora.

Įkvėpusios puoštis šventės praėjo, prisiminimai sklandys

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 01 12

Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį, sausio 8 dieną, visos miesto bendruomenės vardu padėkojo kurorto verslininkams, įmonėms bei organizacijoms, dalyvavusiems Gražiausio šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventinio akcento konkurse bei taip kalėdiniu laikotarpiu padėjusiems kurti išskirtinai šventinę nuotaiką Palangoje. Konkurso dalyviams įteiktos mero padėkos bei suvenyrai su gintaru.

Prieš šventes visi puošia ne tik savo namus, bet nori, jog švenčių nuotaika vyrautų ir jų darbo vietose, tad įstaigų darbuotojai belaukdami švenčių neretai parodo neeilinį savo kūrybiškumą. Belaukdami artėjančių švenčių aplankėme keletą įstaigų, kurios, beje, dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės paskelbtame gražiausio šventinio akcento konkurse. Nors didžiausios žiemos šventės praėjo, palikusios tik prisiminimus, paklaidžiokime dar po šventinę Palangą, kad šventinė nuotaka neapleistų kuo ilgiau. Juolab, kad neseniai padėkota visiems Palangą gražinusiems palangiškiams.

Pasakų personažai
Pirmiausia buvome užsukę į du lopšelius-darželius – „Gintarėlį“ ir „Pasaką“. Jau darželių prieigose nestigo šventinės nuotaikos.
Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė papasakojo, jog prie darželio įėjimo stovėję du pasakiški herojai, pagaminti iš eglišakių, tarsi ir įvedė į tikrą nykštukų namą, kur jų netrūksta visuose darželio kampuose.
„Toks ir buvo mūsų darželio bendruomenės sumanymas – sukurti nykštukų, ir kuo įvairiausių, buveinę. Tėveliai labai pasistengė, sukūrė tokių įspūdingų nykštukų, kad šypsena kyla vien į juos pažiūrėjus. Ir taip išmoningai sugalvojo. Šaunuolės ir mūsų auklėtojos, kurios su vaikučiais puošė savo grupes, galvojo, kaip čia įdomiau tą padarius. Tikrai sugalvojo įdomių būdų pasipuošti. O šiemet sudaryta mūsų komisija dar rinko ir pačias pačiausias eglutes. Išrinkome vaikiškiausią eglutę, kuri papuošta vaikučių nuotraukytėmis, tautiškiausia, kuriai trispalviai papuošalai numegzti, ir šilčiausia, kur ne tik eglutė, bet visas židinys šildo artėjant didžiosioms metų šventėms“, – dar prieš šventes sakė direktorė.
Įžengus į lopšelio-darželio „Pasaka“ teritoriją, į akis iškart krito išpuošti langai, o paskui ir miško gyvūnus buvo galima pamatyti.
„Kai pasipuošėm teritoriją, uždegėm su vaikais ir tėveliais ir žibintus, tuomet labai įspūdingas vaizdas buvo“, – pasakojo darželio bendruomenės atstovai.

Puošiasi kuo originaliau
Išradingumu negalėjo skųstis ir Palangos globos namų kolektyvas. Jie kasmet vis kitaip, vis išradingiau puošia įstaigą.
„Kasmet kyla vis naujų minčių, kaip pasipuošti, o kartais išsitraukiam ir senas pačių kurtas dekoracijas, vėl po kurio laiko būna įdomu jomis paįvairinti patalpas“, – šypsojosi šventinės nuotaikos nestokojusios globos namų darbuotojos Raimonda ir Vaida.
Pašnekovės papasakojo, jog kurti šventines dekoracijas nekainuoja daug, brangiausias būna laikas, tačiau tai puikus laiko praleidimo būdas. Globos namų gyventojai į tai pradžioj nenoriai įsitraukia, tačiau vėliau pasineria visu smagumu. Žinoma, labiausiai nudžiugina rezultatas, kai patys tokio net nesitiki. Darbų jie ir šiemet sukūrė labai originalių, dėmesį traukiančių.
Globos namuose buvo papuošta ne viena išskirtinė kalėdinė eglutė, pavyzdžiui, papuošta prisiminimų eglutė, kurios žaisliukai – užfiksuotos gyventojų akimirkos.
Dar viena eglutė tarsi fotosiena, prie kurios darbuotojai ir skatino nusifotografuoti. Globos namų darbuotojai ir patys kuria, ir džiaugiasi darbuotojų pastangomis. Štai, viena gyventoja – Jadvyga – siuvinėja paveikslus, ji išsiuvinėjo ir Kalėdų senelį, kuris papuošė valgyklos sieną. „Negaliu nesiuvinėt, turiu silpnybę, tai mano užimtumas“, – šypsojosi moteris.

Išradingų puošėjų – ir daugiau
Palangos reabilitacijos ligoninės direktorė Romantė Aleknavičienė aprodė, kaip jos vadovaujama įstaiga buvo pasipuošusi.
„Mes kasmet puošiamės, kaskart šventiniu laikotarpiu atvykusius pas mus pasitinka šventiniai akcentai. Vos įėjus visi pastebi šventines puokštes. Ir kiekviename aukšte personalas stengiasi pasipuošti kiekvienas pagal savo kūrybinius gebėjimus“, – prieš šventes sakė direktorė.
Itin išradingai Reabilitacijos ligoninės kolektyvas sugalvojo papuošti erdvę tarp laiptų. Per visus aukštus buvo nusidriekę sukurti langeliai. Kas kiekvieno lauks šiais metais, pravėrus kiekvienam savo langelį, dar tikrai sužinosime.
O štai valgykloj išradingas kolektyvas papuošė neįprastą eglutę, o tam, kad būtų jaučiama kalėdinė nuotaika ir valgant, vyr. padavėja Virginija Jakočiūnienėbuvo sukūrusi ir kalėdinę kompoziciją.
Išsipuošusių įstaigų ir norinčių tas puošmenas parodyti buvo ir daugiau. Štai, konkurse dalyvavo ir restoranai „Senoji Hansa“ bei „Žuvinė“. Šiemet spindinčių Kalėdų erdve tapusi „Kupeta“, savo stendą prie Savivaldybės puošė ir Palangos bendruomenė „Palangos santarvė“.
Moderniai pasipuošė ir Palangos senoji gimnazija. „Kaip ir dera gimnazijai – mokinių kūrybiškumas, šiuolaikiškumas, pastangų reikalaujantis šventiškos nuotaikos kūrimas naudojant paprastas, kasdieniškas medžiagas. Taip gimsta ir šventės, ir bendrystės, ir draugiškumo jausmas. Taip pajaučiamas ir gyvenimo džiaugsmas“, – sakė gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas.
O kas laimėjo, gal ne taip ir svarbu, tai ir nebuvo svarbiausia apdovanojant visus konkurso dalyvius, nes puošiamasi pirmiausia dėl savęs, dėl kolektyvo ir visų aplinkinių džiaugsmo.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Prieš šventes visi puošia ne tik savo namus, bet nori, jog švenčių nuotaika vyrautų ir jų darbo vietose, tad įstaigų darbuotojai belaukdami švenčių neretai parodo neeilinį savo kūrybiškumą. Belaukdami artėjančių švenčių aplankėme keletą įstaigų, kurios, beje, dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės paskelbtame gražiausio šventinio...


Nors nuo kovo 1-osios vykusių tiesioginių mero rinkimų bei rinkimų į savivaldybės Tarybą praėjo jau daugiau nei 10 dienų ir nugalėtojai jau seniai visiems aiškūs, nuo kai kurių politinei agitacijai numatytų stendų į palangiškius dar tebežvelgia kai kurių partijų plakatuose atspausti veidai, kviečiantys atiduoti už juos balsus. Kas tai – nepagarba rinkėjams ar patiems sau...


Ilgasis šv. Kalėdų savaitgalis praėjo ramiai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 29 | Rubrika: Miestas

Šių metų šv. Kalėdų šventės padovanojo kaip reta ilgą savaitgalį – net penkias išeigines dienas. Kol visa Lietuva ir, žinoma, Palanga šventė, specialiosios tarnybos dirbo. Tačiau mūsų mieste palangiškių saugumu ir sveikata besirūpinančių tarnybų atstovai minėjo, jog nors ir ilgos, šventės buvo gana ramios.


Kalėdų šviesos miestas Palanga puošiasi naujais šventiniais akcentais – šeštadienį, gruodžio 6 d., 17 val. J. Basanavičiaus gatvėje bus įžiebta kalėdinių eglių alėja.


Šiemet penkiasdešimties metų jubiliejų profesionalioje scenoje minintis maestro Stasys Povilaitis į jubiliejinį koncertą Vasaros estradoje kviečia palangiškius ir miesto svečius. Palangoje, kurioje ir prasidėjo jo, kaip dainininko karjera, per 50 metų pakylėjusi S. Povilaitį iki vienų mylimiausių ir populiariausių Lietuvoje lengvosios muzikos žanro atlikėjų, kurį myli, į...


Reikšmingi prisiminimai – į naują knygą

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2013 05 27 | Rubrika: Kultūra

„Lietuvai reikia meilės“, – vieną savo tekstą 2007 metais pavadino žinomas lietuvių kultūros istorijos tyrinėtojas, didžiojo tautos sielos sergėtojo ir filosofo, sveikos gyvensenos propaguotojo Vydūno gerbėjas, pasekėjas, Klaipėdos miesto ir Šakių rajono Garbės pilietis Bernardas Aleknavičius.


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Įvardintos sezono atidarymo šventės klaidos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 23 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas pakvietė Savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų vadovus aptarti praėjusios sezono atidarymo šventės renginius.


Sezono atidarymo šventės startui pasirengta

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 13 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas inicijavo visų kurorto specialiųjų tarnybų, atsakingų už šventės „Palanga 2009“ renginius organizatorių bei savivaldybės skyrių vadovų pasitarimą, kuriame aptarti klausimai, susiję su vasaros sezono atidarymu. Pasak mero, norint, kad šventė vyktų sklandžiai ir būtų užtikrintas svečių, poilsiautojų bei dalyvių saugumas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius