Įrengę naujas kapines užmiršome senąsias

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 06

Praėjo Vėlinės, kurios visus pamalonino šiltais, ramiais ir nelietingais orais.

Palangiškiai ir savo giminaičius kurorte palaidoję kitų šalies miestų gyventojai būriais plūdo į miesto kapines pagerbti čia amžinojo poilsio atgulusius artimuosius. Vėlyvą rudenį temsta anksti, tad nemažas žmonių srautas kapines lankė jau sutemus. Ir jei ne savotiškais oreantyrais tarnavusios šviečiančios žvakelės ant kapų, kapinių lankytojai būtų pasijutę, kaip nepermatome maiše.

 

Tamsoje paskendusiose kapinėse nebuvo galima įžvelgti takų. Apgraibomis teko ieškoti ir palaidotų artimų žmonių antkapių. Senyvi žmonės lėtai slinko takeliais, bijodami išsisukti koją užkliuvę už ištrupėjusių plytelių. Gerai, kad šiemet Vėlinių išvakarėse nelijo. Kitaip žmonėms tamsoje būtų tekę braidyti po balas.

Ar taip sunku būtų kapines apšviesti? Senosiose kapinėse yra keletas žibintų. Apšviestos yra ir neseniai atidarytos naujosios kapinės. O štai šalia senųjų kapinių plytintis didelis kapaviečių kvartalas vakarais skendi visiškoje tamsoje. Apšvietimo labiausiai pasigendama per Vėlines, kai sutemus kapai sulaukia didelio lankytojų srauto.

Bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus sakė, kad apšviesti kapines būtų galima labai lengvai ir greitai. Ir pinigų tam didelių nereikia. Tačiau jų visvien reikia atrasti. Dabar savivaldybėje formuojamas kitų metų biudžetas. Jame reikėtų numatyti ir kapinių apšvietimui skirtas lėšas. Kartu būtų galima atnaujinti kapinių takelių dangą, reiktų įrengti, nužvyruoti bei apšviesti ir prie vakarinio įėjimo esančią automobilių stovėjimo aikštelę.

Skiriant lėšas kapinių atnaujinimui reiktų prisiminti ir apšiurusią Laidojimo namų aplinką, išklypusias, sulaužytas šaligatvių plyteles. Gal vertėtų pasirūpinti ir šio pastato fasado bei vidaus padailinimu. Kiekvienam iš mūsų į amžinąją kelionę palydint draugą, kaimyną, giminaitį bent kartą per metus tenka apsilankyti šiuose Laidojimo namuose ir visi matėme varganą šio pastato būklę. Palangiškiai prie tokio vaizdo gal ir yra pratę, tačiau atvykę giminės iš kitų miestų ne.

Mes, gyvieji privalome pasirūpinti, kad savo gyvenimo kelionę baigę Palangos miesto gyventojai anapilin būtų palydėti su derama pagarba.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Išasfaltuotas kapines juosiantis keliukas

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 28 | Rubrika: Miestas

Artėjant Vėlinėms, ties Palangos miesto kapinėmis vyksta kapitalinis aplink kapines vedančio keliuko remontas. Ką tik išasfaltuota kelio danga, šią savaitę planuojama įrengti kelkraščius.


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai tvarko teritoriją ties S. Nėries gatvės 7 numerio daugiabučiu namu. O Sodų gatvės 26, 28, 30 numeriais pažymėtų namų aplinka jau atnaujinta: padidinta automobilių stovėjimo aikštelė, pastatyti nauji elektros stulpai su elektros energiją taupančiu LED...


Skelbimuose mirga pasiūlymai, kaip patogiai praleisti savaitgalį Palangoje, taip pat ieškantiems nuomai buto siūloma gyventi didžiausiame kurorte iki vasaros. O ką daryti ieškantiems ilgalaikės nuomos? Ar lengva mieste išsinuomoti būstą? Ypač jeigu jo ieško jauna šeima ar vieniša mama su vaikeliu? Kaip parodė „Palangos tilto“ žurnalistės...


Mūsų Palanga – nuostabus miestas-kurortas. Ypač jis išgražėjo per paskutiniuosius keletą metų. Atvažiavę svečiai, ypač rusų tautybės žmonės, gira mūsų miestą. Girdėjau net sakant: „Kaip gerai jūs padarėte, kad atsiskyrėte nuo mūsų...“


Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo galimybę pabendrauti su Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene, pasikalbėti apie Palangos mokyklas ir jose kylančias problemas bei apie švietimo sistemos pokyčius.


Vytautas Landsbergis, Lietuvos politikos ir Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų patriarchas, sako, kad pastebįs viešoje erdvėje daugiau žinių iš Palangos, ir „tai yra gerai“, prisipažįsta, kad beveik kiekvienais metais atostogauja Šventojoje, bet vengiąs „pigaus“ Palangos šurmulio. Europarlamentaras prisipažino, kad jau...


Alkanos stirnos siaubia Palangos kapines

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 04 25 | Rubrika: Miestas

Po sniegingos žiemos išalkusios stirnos suįžūlėjo: drąsiai šoka per senųjų miesto kapinių tvorą ir, mindžiodamos kapus, skabo našlaites, rožių ir tulpių žiedus. 


Įrengę naujas kapines užmiršome senąsias

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 06 | Rubrika: Miestas

Praėjo Vėlinės, kurios visus pamalonino šiltais, ramiais ir nelietingais orais. Palangiškiai ir savo giminaičius kurorte palaidoję kitų šalies miestų gyventojai būriais plūdo į miesto kapines pagerbti čia amžinojo poilsio atgulusius artimuosius. Vėlyvą rudenį temsta anksti, tad nemažas žmonių srautas kapines lankė jau sutemus. Ir jei ne savotiškais oreantyrais tarnavusios šviečiančios...


Palanga – kitų miestų ir miestelių žemėlapiuose

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 28 | Rubrika: Kultūra

J.Basanavičiaus, Dariaus ir Girėno, Taikos, Vilniaus, Laisvės, Pergalės, Vytauto gatvės... Kiek jų? Ar bent viename mieste nėra šiais pavadinimais pavadintų gatvių? Pasidomėjus, kur veda Palangos vardas, paaiškėjo, kad ne tik į aplinkines vietoves, bet ir kone per visą Lietuvą. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius