Ispanijoje Lietuvai medalį kala ir palangiškis

Ispanijoje Lietuvai medalį kala ir palangiškis

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 09 11

Antrą savaitę vakarais visa Lietuva gyvena vos ne prigludusi prie televizorių ekranų.

Ispanijoje vykstantis pasaulio krepšinio čempionatas ir jame Lietuvos nacionalinę rinktinę lydinti sėkmė krepšiniu privertė domėtis net ir tas moteris, kurios iki šiol nesuprasdavo, kodėl už taiklų metimą gali būti skiriami ne du, o trys taškai.

Ketvirtadienio vėlų vakarą šalies gatvės bus lyg iššluotos, nes mūsų vyrai žais svarbiausias rungtynes su nenugalėta JAV rinktine, kurios prilygsta finalui. Mažiausia pergalės kaina – pasaulio čempionato sidabro medaliai, kokių Lietuvos krepšininkai dar neturėjo.

Ar geografine prasme nedidelė, tačiau krepšinio pasaulyje didi Lietuva sugebės įveikti gigantą? Kai atsiversite šį laikraščio numerį, tai jau bus žinoma. Tačiau istorinių rungtynių dieną reikia pasakyti, kad nors JAV rinktinė šiame čempionate dar nėra nugalėta, tačiau ji nėra nenugalima.

Oficialiose pasaulio čempionato ir olimpinėse žaidynėse nuo 1992 metų Lietuva su amerikiečiais buvo susitikusi 9 kartus ir net du kartus juos nugalėjo. Įdomu tai, kad 1992 metų Barselonos olimpinėse žaidynėse rezultatu 76:127 amerikiečių sutriuškinta Lietuva vėlesniuose susitikimuose šį skirtumą mažino vis labiau. Atlantos olimpinėse žaidynėse 1996 metais JAV komandai nusileidome jau tik 22 taškų skirtumu – 82:104.

Vėliau amerikiečiai Lietuvos jau niekuomet nebetriuškino. Priešingai, po dviejų metų pasaulio čempionate Graikijoje mes juos įveikėme 84:82. Sidnėjaus olimpiadoje su JAV Lietuva žaidė du kartus. Vieną kartą grupės varžybose nusileidome 9 taškais, o kaip ir dabar, su amerikiečiais susitikus pusfinalyje, nuo pralaimėjimo Lietuvai juos išgelbėjo tik rungtynių pabaigoje netaikliai Šarūno Jasikevičiaus švystelėtas tritaškis – 83:85.

Antrą kartą JAV buvo nugalėta 2004 metais Atėnuose – 94:90, o rungtynėse dėl trečiosios vietos nusileidome vos 8 taškų skirtumu – 96:104. Dar kartą Lietuvai kelią į finalą JAV rinktinė užkirto 2010 metų praėjusiame pasaulio čempionate Turkijoje. Tuomet pusfinalyje pralaimėjome 74:89.

Užpernai Londono olimpinėse žaidynėse čempionais tapusiems amerikiečiams iš visų jos varžovų Lietuva sugebėjo pasipriešinti geriausiai. Grupės varžybose Lietuva pralaimėjo mažiausiu 5 tašku skirtumu – 94:99. Net Ispaniją finale JAV įveikė didesne persvara – 107:100.

Ar pavyks JAV rinktinę „pakramsnoti” ketvirtadienį? O gal net ir trečią kartą perkąsti?

Pavyzdį, kaip reikia kovoti prieš iš anksto paskelbtus favoritus Lietuvos rinktinei parodė prancūzai, parklupdę čempionato šeimininkus ispanus. Ispanijos krepšinio „auksinė” karta, kuriai susitikimas su JAV buvo numatytas tik pasaulio čempionato finale, dabar gali suprasti, kaip 2011 metais jautėsi Europos čempionato šeimininkė Lietuva, ketvirtfinalyje vos 2 taškų skirtumu pralaimėjusi Makedonijai.

Grupės varžybose ispanų net ir sutriuškinta Prancūzija pademonstravo, kad žaidžiant širdimi ir tikint pergale neįveikiamų varžovų nėra. Ar tokio tikėjimo užteks Lietuvos vyrams?

Tokio tikėjimo Lietuvos rinktinei prireiks net ir pralaimėjus pusfinalį. Kovoje dėl bronzos jų lauktų Ispanijoje pirmąją sensaciją sukūrusi Prancūzija, arba lemiamam mūšiui pakilusi Serbija. Tie patys gerai pažįstami varžovai mūsų lauktų ir patekus į finalą. Reikia tikėtis, kad ketvirtadienio naktį Lietuva sukurė antrąją, dar garsesnę sensaciją.

Lietuvos rinktinės sėkmė priklausys nuo to, kaip per likusias lemiamas dvejas pasaulio čempionato rungtynes seksis žaisti mūsų rinktinės lyderiams. Palangiškiai didžiuojasi, kad vienu iš mūsų komandos pergalių kalvių yra šventojiškis Reinaldas Seibutis. Rinktinei netekus Manto Kalniečio, bei buksuojant komandos įžaidėjams Adui Juškevičiui ir Šarūnui Vasiliauskui, R. Seibučiui atiteko pagrindinio rinktinės žaidimo dirigento vaidmuo.

Dar labiau džiugu, kad apie R. Seibutį, kuris jau yra išplaukęs į plačiuosius krepšinio pasaulio vandenis, negalime pasakyti, kad jis yra tik kilęs iš Palangos. Realiai jau seniai Palangoje nebegyvenantis sportininkas ryšių su savo gimtuoju miestu nėra nutraukęs iki šiol.

Pernai Palangos bažnyčioje jis priėmė santuokos sakramentą, o šiemet rado laiko dalyvauti šį pavasarį vykusiame naujos Palangos krepšinio arenos atidaryme.

Tai, kad jis sutiko simboliškai dalyvauti rinkimuose į kurorto savivaldybės tarybą, įrodo, kad ir savo gyvenamąją vietą R. Seibutis yra deklaravęs Palangoje.

Tad sėkmės tau, palangiški, Ispanijoje. Kalk kuo aukštesnės prabos medalį ne tik Lietuvai, bet ir savo gimtąjam miestui.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Mirė palangiškis verslininkas Raimondas Karpavičius

Linas JEGELEVIČIUS, 2019 08 11 | Rubrika: Miestas

Raimondai, negaliu patikėti, kad Tavęs jau nėra...Vos prieš metus Tu mane priėmei savo jaukiuose namuose Nidoje, vaišinai riešutais, kurių neberasime Lietuvoje, pasakojai apie jų didelę naudą sveikatai. Žinoma, didžiausias „pasigardžiavimas“ buvo ne jie, o tas įsimintinas pusantros valandos pokalbis su tavimi – apie verslą, politiką, jų užkulisius, sveiką...


Aktyvus palangiškis kovoja dėl savo gatvelės

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 10 04 | Rubrika: Miestas

Beržų take, esančiame tarp Kretingos ir Vasario 16-osios gatvių, gyvenantis Vitoldas Čepulis papasakojo, jog jau ne kartą į Savivaldybę kreipėsi dėl jų gatvelėje besilaikančio vandens po lietaus. „Smarkiau palijus, mūsų gatvėje susikaupia didžiulės pelkės, o vanduo bėga į kiemus. Juk norisi gyventi tvarkingai, visi stengiamės, tvarkomės, o štai pati gatvė nėra itin geros...


Ryškiai mėlynos spalvos pastato Palangoje, Vytauto gatvėje, nesupainiosi su niekuo kitu. Palangiškiams ir poilsiautojams jis visada siejosi su fotografija – čia kone nuo nepriklausomybės pradžios veikė fotoateljė, studija, foto reikmenų parduotuvė, kai kurie poilsiautojai kasmet užsuka įsiamžinti ir dabar – nes tai vienintelė likusi studija Palangoje. Tačiau dabar ji...


Paviliotas Indijos palangiškis

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 09 12 | Rubrika: Sveikata

Šiuo laikmečiu, kai visi nuolat skuba, veikla veja veiklą, sunku tampa sugaudyti mintis, tuomet svarbu atrasti ramybę ir atsipalaidavimą. Ne visi žmonės be pagalbos sugeba patirti šį jausmą. Šioje srityje daug naudingų patarimų gali suteikti palangiškis Arūnas Dobilaitis. Jis vasaros metu pajūryje buria draugėn jogos mėgėjus, taip pat atlieka masažus –...


Žodžiais sunkiai nusakomos „erdvios“ asmenybės Palangą ir jūrą ypatingai mylėjusio aukštaičio, iškiliojo Lietuvos intelektualo, valstybininko ir švietėjo, patriotiškojo literato Juozo Tumo-Vaižganto (1860–1933) memorialinis butas-muziejus Kaune irgi yra neeilinė vieta, kur susibėga ir XXI amžiaus talentai, asmenybės, poetinės (ir ne tik!) srovės...


Ispanijoje Lietuvai medalį kala ir palangiškis

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 09 11 | Rubrika: Savaitės komentaras

Antrą savaitę vakarais visa Lietuva gyvena vos ne prigludusi prie televizorių ekranų.


Palanga jau turi unikalų proginį medalį

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvos kultūros sostinė Palanga, šiemet, be kitų sukakčių, švenčianti ir miesto 760-ąjį gimtadienį, garbingus, miestui bei kultūrai nusipelniusius asmenis apdovanos specialiai šiai progai išleistu unikaliu medaliu, kurio autorius – žymus Lietuvos medalių kūrėjas, profesorius Petras Gintalas.


Turtingiausiu lietuviu sąrašo sudarytojai tituluoja Saulių Karosą, užsiimantį bankininkyste, medicina ir naftos verslu. Jo turtas vertinamas 3,8 mlrd. litų. Antras sąraše – vienas iš mažmeninės prekybos lyderio Baltijos šalyse „Maxima LT“ akcininkų Nerijus Numavičius (3,2 mlrd. litų). Trečia vieta skirta vaistų ir chemijos pramonės bei...


„Tai – mano gyvenimo būdas, visas gyvenimas“, - pripažino palangiškis Deividas Budkovas, draugų dar vadinamas Pitu, praėjusį sekmadienį savo talentu iš televizoriaus ekrano pasidalinęs su visais Lietuvos gyventojais. Aštuoniolikmetis vaikinas savo aistra – važinėjimu BMX dviračiu – sugeba užkrėsti daugelį jaunuolių, pats skindamas itin svarbias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Iškritęs pro balkono langą Vilniuje, žuvo palangiškis

„Palangos tilto“ informacija, 2010 09 11 | Rubrika: Kriminalai

Ketvirtadienio vakarą praėjus kelioms minutėms po krepšinio rungtynių, kuomet Lietuvos rinktinė įveikė Argentinos komandą, policijai buvo pranešta, kad sostinėje iš Vilniaus universiteto bendrabučio Saulėtekio alėjoje iškrito žmogus. Vėliau paaiškėjo, jog tai 20-metis palangiškis, neseniai pradėjęs mokslus Vilniaus universitete.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius