Istorinio pastato vieta staigiai perleista viešbučiui

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 31

Pačiame Palangos centre, šalia Nepriklausomybės aikštės, kurioje yra muzikos ir šviesų fontanas, per dvi dienas išnyko istorinis kurorto pastatas, kuriame daugiau nei 70 metų dirbo miesto valdžia. Dar prieš Antrąjį pasaulinį karą pastatytą pastatą nugriovė naujieji jo šeimininkai – nekilnojamojo turto ir prekybos įmonių korporacijai „Vaivorykštė“ priklausanti Šiaulių bendrovė „Masada“.
Kurorto savivaldybės administracijai persikėlus į priešais esančias naujas patalpas, senoji savivaldybė už kiek daugiau nei pusę milijono eurų buvo parduota prieš trejus metus. Palangos senbuviams šis pastatas buvo gerai žinomas, nes jame dar nuo 1950-ųjų buvo įsikūręs tuometis miesto vykdomasis komitetas, o Lietuvai atgavus nepriklausomybę veikė kurorto savivaldybė. Prieš karą čia buvo dviejų aukštų namas, kuris priklausė vienai į Pietų Afrikos Respubliką emigravusiai žydų šeimai. Po karo pristačius trečiąjį aukštą, į pastatą įsikėlė banko skyrius ir miesto valdžia.
Įmonės „Masada“ direktorius Ramūnas Kiuras sakė, kad 23 arų ploto žemės sklype vietoj buvusio senojo pastato norima pastatyti apie 3 tūkst. kvadratinių metrų ploto prabangų 4 žvaigždučių viešbutį. Jame planuojama įrengti apie 50 numerių. Pirmajame aukšte numatomas restoranas, komercinės patalpos, konferencijų salė. Penktąjį būsimojo pastato aukštą planuojama skirti SPA zonai su baseinais ir treniruoklių sale. Pastato stogas bus atidengiamas, todėl SPA zona vasarą veiktų po atviru dangumi. „Norime viešbutį pastatyti neskubėdami, panaudodami moderniausias technologijas, todėl šiemet planuojamos pradėti statybos gali užtrukti iki ketverių metų“, – teigė R. Kiuras. Kaip prieš trejus metus teigė „Vaivorykštės“ korporacijos valdybos pirmininkas Anridas Vinkleris, šalia esanti graži aikštė su šokančiu fontanu būsimam viešbučiui neabejotinai sukurs pridėtinės vertės. „Bet kuriam viešbučio svečiui bus smagu sėdint kambaryje grožėtis pro langą atsiveriančiu šokančio fontano vaizdu. Poilsiautojai ir patys vakaroja mieste, todėl fontano muzika jiems neturėtų įkyrėti. Be to, šiuolaikinės technologijos patalpose leidžia gerai izoliuoti garsą“, – įsitikinęs A. Vinkleris.


Jūsų komentaras:

CAPTCHA2019-08-13 14:59 (IP: 5.176.29.172)

anksčiau ar vėliau 2019-04-09 21:32 (IP: 86.100.63.99)
bus nurodyta užsukti tuos fontano bumčikus, nes joks viešbučio gyventojas nepakęs to pigaus triukšmo.

... 2019-04-09 14:37 (IP: 195.182.92.36)
Per keturis metus... tai tokia vieta virs statybų aikštelė..? Čia tai bent investuotojas...

Palangiskis 2019-04-02 10:37 (valteriskesg@gmail.com / IP: 78.57.146.222)
Kazkas su tuo sklypu negerai, Baisu kas darosi Palangoje, tokioj vietoj statyti viesbuti!!!!!!!!

Taip pat skaitykite

Pačiame Palangos centre, šalia Nepriklausomybės aikštės, kurioje yra muzikos ir šviesų fontanas, per išnyko istorinis kurorto pastatas, kuriame daugiau nei 70 metų dirbo miesto valdžia. Dar prieš Antrąjį pasaulinį karą pastatytą pastatą nugriovė naujieji jo šeimininkai – nekilnojamojo turto ir prekybos įmonių korporacijai...


Įprasta stovėjimo vieta tapo draudžiama

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 06 15 | Rubrika: Miestas

Palangiškis Aloyzas, užsukęs į redakciją papasakojo, jog pakliuvo į ne itin sudėtingą, bet nemalonią situaciją. Su žmona atvykęs sekmadienį prie poliklinikos, esančios miesto centre, jis „užsidirbo“ baudą. Nepastebėjo naujai pastatyto sustoti draudžiančio ženklo, kuris, pasak palangiškio, ne itin ir yra matomoje vietoje.


Bet kurios autobusų stoties paskirtis – aiški, bet antrąjį gimtadienį švenčianti Palangos autobusų stotis išskirtinė – ji kai kuriems miestelėnams tapo ir susitikimų vieta.


Jau aštuntąjį kartą skelbiamas viešas aukcionas dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato Vytauto g. 73 bei jam priklausančių garažų, žemės sklypo pardavimo. Kol kas pirkėjo nepavyksta rasti, nors nekart buvo mažinama kaina. „Palangos tiltas“ domėjosi, kokios priežastys slypi, kad pastatas iki šiol neturi naujojo šeimininko....


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Apie palangiškės Dainos Eimanavičienės, gyvenančios Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, užsispyrimą bandant išsiaiškinti šiame name vykstančių statybų teisėtumą mūsų laikraštis jau rašė. Priminsime, moteris vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. Kol darbų mastai buvo nedideli,  D. Eimanavičienė nepuolė teirautis dėl vykdomų darbų...


U-17 taurės turnyre lietuviams – antroji vieta

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 09 01 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį kurorte baigėsi Lietuvos futbolo federacijos (LFF) U-17 taurės turnyras. Iki finalo prasibrovusi Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos nusileido Ukrainos futbolininkams ir užėmė antrąją vietą. Jauniesiems tautiečiams pergalė buvo ranka pasiekiama, tačiau Ukrainos rinktinei pasisekė dukart išlyginti rezultatus, o po dramatiškos baudinių serijos ir nugalėti.


Sudaryta Darbo biržos pastato priėmimo komisija

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje Seimo nario Prano Žeimio inicijuotame atsakingų institucijų vadovų pasitarime dėl Palangos Darbo biržos pastato likimo žiniasklaidos atstovų paprašyta nedalyvauti, nes tai esą  protokolinis pasitarimas, apie kurio rezultatus busią pranešta jam pasibaigus. Tačiau sutartu laiku posėdžiavusieji susitikti su žiniasklaida nebepageidavo.


Ruošiama sutartis dėl naujojo Savivaldybės pastato

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybai pritarus investiciniam projektui, pagal kurį naujosios Savivaldybės administracijos patalpos būtų nuomojamos, o ateityje išperkamos, pradėtos rengti konkurso sąlygos jam įgyvendinti.


Saviškiui prekybos vieta – be konkurso

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 14 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės Taryba, papildžiusi prekybos paslaugų schemą, ne konkurso tvarka numatė J.Basanavičiaus gatvėje, prie kavinės „1925“, kuri priklauso UAB „Senolių užeiga“ savininkui Vitoldui Veisui, teikti viešojo maitinimo paslaugas. Buvo siūlomas rinkliavos už leidimo išdavimą 3 tūkst. litų mokestis, tačiau jis sumažintas iki tūkstančio litų metams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius