Jaunieji palangiškiai varžysis dėl geriausio vaikiško elektromobilio vairuotojo titulo

Jaunieji palangiškiai varžysis dėl geriausio vaikiško elektromobilio vairuotojo titulo

2015 04 27

Gegužės 8-ąją startuosiančių pirmųjų Lietuvoje elektromobilių lenktynių „Pasikrauk su Energijos tiekimu: Vilnius–Palanga“ organizatoriai kartu su Susisiekimo ministerija, Lietuvos kelių direkcija ir Palangos savivaldybe paruošė siurprizą ir patiems jauniausiems Lietuvos eismo dalyviams.
Belaukdami didžiųjų lenktynių finišo Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, 4-10 metų berniukai ir mergaitės specialiai įrengtoje „drag“ ir slalomo lenktynių trasose susikaus dėl geriausio vaikiško elektromobilio vairuotojo titulo.
„Kartais galima išgirsti, kad dabartinė vairuotojų karta – prarastoji, nes eismo įvykių suvestinės byloja, jog nemažai eismo dalyvių turi nepakankamai gerus įgūdžius, linkę pažeisti taisykles. Žinoma, 100 procentų su šiais teiginiais nesutinku, tačiau dabar mes turime auksinę galimybę išugdyti naujai mąstančius vairuotojus, – deklaruodamas paramą pirmosioms elektromobilių lenktynėms ir jas vainikuosiančioms vaikų varžyboms kalbėjo susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. – Elektromobiliais Palangoje lenktyniausiantiems vaikams likimas lėmė gimti automobilizmo revoliucijos, – perėjimo prie elektros variklių, laikotarpiu. Jei nuo pat mažumės šiems piliečiams sugebėsime įdiegti teisingą supratimą apie vairavimą, saugaus greičio pojūtį, pagarbą kitiems eismo dalyviams, situacija mūsų keliuose netrukus pasikeis. Juolab, kad ir patys elektromobiliai neprovokuoja važiuoti greitai, o skatina energiją naudoti taupiai“.
Jau nuo šiandienos visi jaunieji pilotai gali susipažinti su būsimųjų varžybų taisyklėmis ir pradėti registraciją į lenktynes specialiai sukurtame interneto tinklalapyje www.minidrag.lt.
Tik 40 anksčiausiai užsiregistravusių turės galimybę išvairuoti organizatorių parengtus vienodus elektromobilius į lenktynių trasą Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje. Tačiau į gegužės 8 d. nuo 17 iki 20 val. vyksiančias elektromobilių lenktynes kviečiami ir pavėlavusieji pateikti paraiškas. Visi atvykę galės dalyvauti saugaus eismo konkursuose ir viktorinose, o jų tėveliai pasivaržyti specialioje „Formulės 1“ mechanikų rungtyje.
Beje, 18 metrų ilgio „drag“ trasoje varžysis ir „profesionalai“. Renginio kulminacija taps vaikų ir tėvelių lenktynės patobulintais elektromobiliais „MiniDrag Pro“ kategorijoje. Saugumo sumetimais greitis bus ribojamas iki 10 km/val., todėl nugalėtoją čia lems greita reakcija ir sugebėjimas neviršyti nustatyto greičio.
Vaikų lenktynėse bus naudojama profesionali laiko matavimo įranga, dirbs autosporto klubo „Žaibelis“ teisėjai ir saugos specialistai.
Mažųjų lenktynių nugalėtojai bus apdovanoti taurėmis, o visi dalyviai – atminimo dovanomis.
Su saugiu važiavimu ir elgesiu kelyje mažuosius supažindins ilgametę patirtį turintys efektyvaus vairavimo instruktoriai, „Žaibelio“ klubo automobilių sporto specialistai.

Palangos miesto savivaldybės inf.
 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Girto vairuotojo vairuojamas automobilis naktį iš sekmadienio į pirmadienį Palangoje rėžėsi į tvorą ir ją išvertęs vos nesugriovė namo. Apie incidentą socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė „Reidas TV“. 


Šis savaitgalis mieste pasižymės įvairių, didelio dėmesio vertų renginių gausa: rytoj, šeštadienį, kurorte jau ketvirtąjį kartą vyks socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“, mieste šurmuliuos ir tradicinio festivalio „Laumės juosta“ dalyviai, miesto stadione Lietuvos lengvosios atletikos čempionate varžysis geriausi šalies...


Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Savaitgalį Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo minimos Europos paveldo dienos, šiemet gavusios pavadinimą „Kultūros paveldas ir bendruomenės“. Į jas aktyviai ne pirmus metus įsitraukė ir jaunieji palangiškiai, besimokantys Palangos S. Vainiūno meno mokyklos. Jaunieji menininkai su mokytojais prie vilų „Mahorta“ bei „Buršteinas“...


Žygimantas MITKUS Jaunimo Europos komandos narys Vasario 18 d., 16 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61), Palangoje, įvyks nacionalinio projekto „Eurodebatai: viešojo kalbėjimo iššūkis“ renginys, kuriame miesto mokiniai susirungs savo idėjomis ir kalbomis apie imigracijos politiką bei skaitmeninės rinkos galimybes...


Praėjusį ketvirtadienį prie Ronžės upelio esančios stovėjimo aikštelės vaikštinėjo, dairėsi smalsuoliai – į aikštelę vienas po kito burgzdami suko jaunieji motociklininkai.


Gegužės 8-ąją startuosiančių pirmųjų Lietuvoje elektromobilių lenktynių „Pasikrauk su Energijos tiekimu: Vilnius–Palanga“ organizatoriai kartu su Susisiekimo ministerija, Lietuvos kelių direkcija ir Palangos savivaldybe paruošė siurprizą ir patiems jauniausiems Lietuvos eismo dalyviams.


Palangos sporto centro jaunieji futbolininkai (treneris Arūnas Macius), gimę 2002–2003 metais, sėkmingai baigė Lietuvos mokinių 2014/2015 metų futbolo 9x9 čempionato Vakarų regiono pirmo rato varžybas.


Penktadienio pavakare muzikinis klubas „Vandenis“ aidėjo nuo aplodismentų, skirtų talentingiausiems jauniesiems palangiškiams. Čia buvo įteiktos Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos stipendijos, skirtos paskatinti vaikus naujiems kūrybiniams ieškojimams ir pasiekimams, garsinant Palangos vardą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, o nominuotieji –...


R. Palaitis: Lenkijoje man suplėšė seno modelio vairuotojo pažymėjimą

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 14 | Rubrika: Miestas

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis perspėja, kad seno modelio vairuotojo pažymėjimus turintys vairuotojai iš Lietuvos užsienyje gali turėti nemalonumų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius