Studentė Gerda Rimkutė iš Mažeikių jau kelerius metus iš eilės atvyksta čia atostogauti.

Studentė Gerda Rimkutė iš Mažeikių jau kelerius metus iš eilės atvyksta čia atostogauti.

Jaunimo vasara Palangoje – nuo „tūsų“ iki darbo

Viktorija ŠIMKUTĖ, 2012 06 28

„Tūsai, plotai, vakarėliai“, – pirmieji žodžiai, kurie jaunimui „šauna“ į galvą, kai jie yra paklausti apie vasarą Palangoje. Šių dienų jaunimėlis atvykęs į Palangą stengiasi kuo daugiau pramogauti ir vis geriau leisti laiką – lankytis įvairiuose naktiniuose klubuose bei tuo pačiu ieškoti naujų pažinčių.

Tačiau kaip iš tikrųjų jaunimas leidžia savo vasarą Palangoje – nejaugi galvoje tik nesibaigiantys vakarėliai.

 

Šimtas litų mažokai

Studentė Gerda Rimkutė iš Mažeikių jau kelerius metus iš eilės atvyksta čia atostogauti. Mergina pasakoja, jog prieš metus su draugais suplanavo kelionę į Palangą ir tikrai nepasigailėjo.

„Vasarą čia tikrai nuostabu, juk svarbiausia pajūris, čia nuostabi gamta ir pažįstamų nemažai, o ką jau kalbėti apie naujas pažintis“, – su šypsena pasakoja Gerda.

Pašnekovė sako, jog pramogoms pinigėlių teko išleisti nemažai. „Nemeluosiu, suplanuoti gerą vakarą gali kiekvienas, tačiau jį įgyvendinti ne – šimto litų nepakanka“, – prisipažįsta Gerda.

Žinoma, norint vakare „pašėlti“ reikia šiek tiek ir pataupyti: „Mažiau valgėme, visgi esame studentai, todėl mums tai ne kliūtis, o ir patys gaminomės maistą namuose, nes kavinėse mums per brangu. Taigi, lieka daugiau pinigų vakaro linksmybėms“, – pasakoja studentė.

Gerda prisimena, jog kiekvieną atostogų dieną su draugais eidavo prie jūros. „Puikiai atsimenu, jog pasibaigus mūsų atostogoms, namo grįžome kaip „šokoladukai“, tokie įdegę saulėje, jog net patys stebėjomės“, – juokiasi mergina.

„Vakaro planas – gera nuotaika, netuščia piniginė, draugų kompanija bei geras naktinis klubas – ko daugiau gali ir norėti“, – šypsosi pašnekovė.

 

Pinigai sunkiai uždirbami

„Manau, įdomu, iš kur studentai turi pinigų tokioms atostogoms – atspėjote – tėveliai mūsų pinigų šaltinis“, – atvirauja Gerda. Mergina pasakoja, jog šią vasarą atvyko į Palangą dirbti ir užsidirbti. „Taupau kiekvieną uždirbtą centą, todėl pramogoms išleidžiu nedaug“, – sako Gerda.

Studentė sako: „Dirbu padavėja, o šis darbas nėra lengvas, todėl sunkiai uždirbtus pinigus taupau savo studijoms“.

Gerda pridūrė, jog kiekviena atostogų diena Palangoje tikrai nebus pamiršta, tačiau kitą vasarą su draugais planuoja važiuoti į Kretą – jei nebus tam kliūčių.

 

Palangiškiams rūpi darbas

„Retai kada sutiksi pramogaujantį palangiškį“, – sako studentas Simonas Vitkauskas, gyvenantis Palangoje. Simonas pasakoja, kad kiekvienas palangiškis, tarp jų ir jis pats, stengiasi užsidirbti, o geriausia tam – vasara. „Žinoma, milijono neuždirbam, tačiau visai vasarai pinigų tikrai užtenka“, – juokauja pašnekovas. Jis prisipažįsta, jog turi tikslą: uždirbtus pinigus išleis naujai mašinai. „Jei nedirbčiau, tai net neįsivaizduoju, ką veikčiau vasarą. Pinigų pramogoms reikia, tačiau iš tėvų kišenės gyventi nesinori“, – prisipažįsta Simonas. „Vienai dienai reikia mažiausiai dviejų šimtų litų – ryte eisi pusryčiauti į kavinę, per pietus irgi, ir dar vakare pavalgyti, o vėliau ir į klubą nueisi“, – sako Simonas.

„Žinoma, nedirbu nuolat, turiu laiko ir poilsiui. Laisvomis dienomis su draugais einame prie jūros, jog nebūtume balti kaip popieriaus lapai“, – juokauja studentas. Pašnekovas pridūrė: „Aišku, vakare mūsų laukia naktinis klubas, tačiau jei nereikia kitą dieną į darbą“. Simonas sako, jog vasarą nuolat laukia darbas, tačiau tai nėra kliūtis trumpoms vasaros linksmybėms. 

  Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai".


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šildymo sezonas – jau čia pat, todėl su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne kalbėjomės apie jį, o pokalbį pradėjome nuo malonaus „atradimo“: įmonė darboviete, o Palanga naujaisiais namais per metus tapo vilniečiams, telšiškiui ir kauniečiui. „Tampame mažu modeliu didelių tarptautinių įmonių, kuriose...


Jeigu šiandien susėstumėte pokalbiui prie kavos su Tomu Juliumi Žulkumi, miesto savivaldybės Tarybos nariu bei poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktoriumi, kalba, ko gero, pasisuktų apie tris dalykus: sėkmingą „Pušyno“ veiklą – „Kai kiti verčiasi per galvą, kad būtų kuo didesnis užimtumas, ypač ne sezono metu, pas mus laisvų...


Po rekordinių 2015-ųjų, kai per metus Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,2 mln. keleivių ir 50 tūkst. skrydžių, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartai neketina sustoti. Pusmečio statistika rodo, kad šiemet sausio-birželio mėnesiais per Lietuvos oro uostus jau skrido 2,2 mln. žmonių – t. y. 14,6 proc. daugiau negu pernai tokiu pačiu metu. Skrydžių skaičius per tą patį laiką ūgtelėjo...


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Žiemą Jonas Pirožnikas – ūkininkas ir medžiotojas, vasarą – Palangos gelbėtojų stoties vadovas, jos veidas. Ši vasara Jonui Palangoje – septintoji. Daugiau kaip 20 kilometrų nuo Šventosios iki Nemirsetos nutįsusiame paplūdimyje jis „ganys“ apie 60 gelbėtojų ir margą tūkstantinę poilsiautojų armiją. J. Pirožnikas mielai sutiko atsakyti į...


Europos Sąjungos (ES) iniciatyvų „Judus jaunimas“ ir „2013-ieji – Europos piliečių metai“ atstovai atvyksta susitikti su Lietuvos jaunimu ir supažindinti su studijų bei darbo užsienyje galimybėmis. Susitikimas vyks rugpjūčio 9-10 d. „Satta Outside“ festivalyje, Šventojoje.


Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus 7 nariai penktadienį grįžo iš Šiaulių. Saulės mieste vyko kasmetinis Lietuvos moksleivių sąjungos vasaros forumas „Jaunimo laisvalaikis, užimtumas ir galimybės“ kuriame jaunimas iš visos Lietuvos susirinko ne tik gerai praleisti laiką, bet ir pasimokyti bei įgauti naujų žinių, pasisemti idėjų.


„Tūsai, plotai, vakarėliai“, – pirmieji žodžiai, kurie jaunimui „šauna“ į galvą, kai jie yra paklausti apie vasarą Palangoje. Šių dienų jaunimėlis atvykęs į Palangą stengiasi kuo daugiau pramogauti ir vis geriau leisti laiką – lankytis įvairiuose naktiniuose klubuose bei tuo pačiu ieškoti naujų pažinčių. Tačiau kaip iš...


Vilniečių bendrovė „Pinus Proprius“ užsitęsusią bylą dėl detaliojo plano S.Neries g. 44 galiojimo teisėtumo pagaliau laimėjo. Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė pareiškėjo - Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro - prašymą atmesti kaip nepagrįstą. „Esame patenkinti sprendimu, dabar lauksime, ar teismo sprendimas bus apskųstas. Jei ne – tuomet pagaliau prasidės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas