Kalėdinių žibintų šviesa Vlado Jurgučio mokykloje

Kalėdinių žibintų šviesa Vlado Jurgučio mokykloje

2016 12 15

Šiemet Palangos Vlado Jurgučio mokykloje tradiciškai gaminome žibintus, o vėliausurengėme jų parodą. Nusprendėme, kad tai bus tradicinis renginys, kuris vyks kasmet gruodžio 13 dieną, Šv. Liucijos, Šviesos dieną. Su mokiniais domėjomės, kokias šventes lietuviai švęsdavo advento metu.
Šv. Liucijos diena giliausias tradicijas turi Švedijoje, kur tradiciškai minima kaip šviesos grįžimo šventė, žiemos saulėgrįža. „Po tamsos visada ateina šviesa!“ – tokią šventų Kalėdų žinią skleidžia visoje Švedijoje minima Šv. Liucijos diena. Kuo vardu buvo lietuvių ugnies deivė? Tokį namų darbą turėjo atlikti mokiniai.
Skambant kalėdinei muzikai, ,,meno dirbtuvėlėse“ (spec. pedagogės Birutės Petrošienės, logopedžių Dalios Skuodienės ir Danguolės Petrauskienės kabinetuose) gamindami žibintus naudojome įvairias technikas (karpinius, vitražus, aplikacijas ir kt.). Kurdami mokiniai sužinojo apie tautodailę, meno technologijas, o tuo pačiu lavino smulkiąją motoriką, pasisėmė gerų emocijų.
Gruodžio 13 dieną aktyviausi žibintų gamintojai D. Armonas (1a), A. Stirblytė (2b), A. Valiukas (2b), E. Budreckas (4a), K. Brazauskaitė (5b), E. Budreckas (7c), D. Mažeika (7b) su specialiąja pedagoge B. Petrošiene, logopedėmis D. Skuodiene ir D. Petrauskiene skubėjo į „Baltijos“ mokyklą, kurioje organizavo žibintų parodą. Mus labai šiltai pasitiko mokiniai ir mokytojos Danutė Kuzmickienė, Ingrida Rimeikienė, Virginija Valančauskienė, logopedė Audronė Mažutienė, auklėtojos Jūratė Leonavičienė, Monika Afanasjevienė. Uždegėme žibintų žvakeles, išjungėme elektrinę šviesą ir džiaugėmės savo sukurtu stebuklu. Švelniai skambėjo kalėdinės giesmės, mirgėjo žibintų ugnelės, čežėjo saldainių popieriukai, traškėjo imbieriniai sausainiai. Mokiniai pasakojo, kaip gamino žibintus, kiek laiko užtruko. Suskaičiavome 51 žibintą. Visi pasidžiaugėme savo darbeliais. Už aktyvų dalyvavimą ir mokinių parengimą, gaminant kalėdinius žibintus, mokiniams ir mokytojams buvo įteiktos Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorės Laimutės Benetienės padėkos, o „baltijiečiai“ apdovanojo dalyvius nuostabiais angelų palinkėjimais.
,,Baltijos“ mokyklos mokiniai, sužinoję, kad Vlado Jurgučio mokykloje gruodžio 15 dieną vyks kalėdinė labdaros mugė „Gaunu pelną – dalinuosi su mūsų mažaisiais draugais”, padovanojo visus savo gamintus žibintus. Šioje mugėje surinktas lėšas paaukosime gyvūnų prieglaudai. Įgysime dar daugiau kompetencijų – verslumo, komunikavimo, socialinės, asmeninės.

Birutė PETROŠIENĖ


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Gruodžio 2 – 16 dienomis Palangos miesto savivaldybės II aukšto fojė bus eksponuojama meno kūrėjos Valentinos Kaubrienės kalėdinių autorinių darbų paroda. Kviečiame apsilankyti.    


Tūkstančiai šviesų vaikų rankose, nuotaikinga muzika ir, žinoma, fejerverkai – taip palangiškiai ir kurorto svečiai, susirinkę Grafų Tiškevičių alėjoje, šeštadienio vakarą įžiebė miesto eglę bei paskelbė gražiausių žiemos švenčių laukimo pradžią.Kaip visada, eglės įžiebimo šventėje sulaukta svarbiausio kalėdinio laikotarpio personažo...


Šiemet Palangos Vlado Jurgučio mokykloje tradiciškai gaminome žibintus, o vėliausurengėme jų parodą. Nusprendėme, kad tai bus tradicinis renginys, kuris vyks kasmet gruodžio 13 dieną, Šv. Liucijos, Šviesos dieną. Su mokiniais domėjomės, kokias šventes lietuviai švęsdavo advento metu.


Penktadienio vakarą dailės salone „Mostas“ skambant muzikai atidaryta tradicinė – jau keturioliktoji – kalėdinių atvirukų paroda. Šešiolika Palangos dailininkų čia pristatė apie 150 atvirukų, stulbinančių savo įvairove.


„Moste“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda  1

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2013 12 02 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda.


Skaitymas: šviesa ir džiaugsmas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 10 24 | Rubrika: Jūros vaikai

Antradienį Palangos savivaldybės viešojoje bibliotekoje, papuoštoje projekte-konkurse „Skaitymas: šviesa ir džiaugsmas“ dalyvavusių Palangos moksleivių piešiniais ir skambančioje vaikų balsais buvo pagerbti visi, dalyvavusieji konkurse, bei apdovanoti vietinio ir respublikinio turų laureatai.


Penktadienio vakarą dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė – jau vienuoliktoji – kalėdinių atvirukų paroda. Keturiolika Palangos dailininkų čia pristato per 120 atvirukų, stulbinančių savo įvairove.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Metai iš metų mokykla nebeįsivaizduojama be socialinio pedagogo, kuris padeda moksleiviams spręsti įvairias jiems iškilusias problemas, skatina teisingai elgtis, bando įgauti vaikų pasitikėjimą, kad jie nebijotų pasiguosti ir išsipasakoti. „Dažniausiai vaikai nepripažįsta, jog turi kažkokių problemų mokykloje, nemažai vaikų tiesiog gėdijasi pasakyti, jog iš jų tyčiojamasi ar šaipomasi....


Šventosios švyturio šviesa – jau pusę amžiaus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 10 | Rubrika: Sveikata

Lietuvoje stovi keturi jūriniai švyturiai – Klaipėdoje, Nidoje, Juodkrantėje ir Šventojoje. Pastarasis skaičiuoja jau šeštą dešimtį, tačiau iki šiol jūroje besiblaškantiems moja nuo kranto šviesomis. Vėjuotą ketvirtadienio popietę aplankytas jūreivių palydovas romantiškai žvelgė į tolį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius