Kaliningrado valdžios viešnagė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 09

Praėjusį šeštadienį Palangos miesto savivaldybėje buvo priimta Kaliningrado miesto savivaldybės oficiali delegacija, vadovaujama Vladimiro Kuzino. Susitikime su kaimyninės šalies savivaldos institucijų atstovais dalyvavo ir Lietuvos respublikos  generalinis konsulas Vaclavas Stankevičius.

 

Intensyvūs ir draugiški ryšiai

Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas svečiams trumpai papasakojo apie kurorte įgyvendinamus projektus, finansuojamus Europos Sąjungos lėšomis, bei kurorto vystymosi perspektyvas. Palangos turizmo informacijos centro vadovė Ala Valužienė, svečius nukėlusi į trumpą istorinį kurorto atsiradimo ekskursą, akcentavo, kad pastaruoju metu su Kaliningradu užsimezgę draugiški ryšiai itin intensyviai plėtojami. Anot jos, ne tik su Kaliningradu, bet ir su srities miestais kurortais Svetlogorsku ir Primorje.

 

Tikslas – pasisemti patirties

Kaliningrado savivaldybės delegacijos vadovas V.Kuzminas, padėkojęs už kvietimą dalyvauti Kalėdų eglės įžiebimo šventėje, sakė, kad malonu pasidalinti su kaimynais patirtimi. Anot jo, prie  Baltijos gyvenančių kaimynų, ypač buvusių Pabaltijos šalių, kultūra artimesnė, ir nepaisant to, kad keitėsi vėliavos bei šalių politinė padėtis, kaimyniniai ryšiai turi bendrų atskaitos taškų. Pasak V.Kuzmino, kaliningradiečius žavi ne tik Palanga, Neringa, bet ir organizuojamos įvairios tradicinės šventės. „Nors mes taip pat pradėjome dirbti ta linkme ir jau organizavome „Silkės dieną“, analogišką palangiškių „Stintų“ šventei, bet turime dar daug ko pasimokyti. Tad ir mūsų vizitas į Palangą ne vien poilsis, bet ir noras pažiūrėti bei pasisemti patirties“, - konstatavo delegacijos vadovas.

 

Plėtos vandens turizmą

Susitikime dalyvavęs Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade V.Stankevičius pabrėžė, kad Palangoje yra rengiami užsienio šalių aukščiausio lygio ministrų susitikimai, įvairios konferencijos. Kalbant apie paslaugų plėtrą, planuojama plėsti vandens turizmo paslaugas. Todėl Vyriausybė yra rezervavusi 175 mln. litų  Šventosios uosteliui atkurti. Pasak generalinio konsulo, pastarasis bus skirtas ypač populiarėjančiam jachtų turizmui bei mažiems laiveliams priimti. Taip pat V.Stankevičiaus teigimu, Lietuva buvo iniciatorė ir pasirašė sutartis dėl įvažiavimo leidimų per pasienio postus su Rusijos federacija, ties Ribačije, supaprastinimo.

Pasibaigus susitikimui, meras V.Stalmokas kaliningradiečiams atminčiai įteikė suvenyrus su Palangos miesto simbolika.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Penktadienį, rugpjūčio 23 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi ir su miesto mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Turkijos ambasadorius Gökhanas Turanas.


Vakar, gegužės 30 dieną, įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje socialdemokratė Svetlana Grigorian kartu su kolege socialdemokrate Renata Surblyte ir visuomeninio komiteto „Palangiškiai“ atstovu Eugenijumi Simučiu pranešė, kad veiklą Palangos miesto savivaldybės Taryboje vykdys susivieniję į opozicinę „Jungtinė Socialdemokratų ir komiteto...


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: Savaitės komentaras

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Palangos miesto savivaldybėje vienam mokiniui, skaičiuojant ugdymo ir mokyklų aplinkos išlaikymo lėšas, 2015 m. buvo skiriama 2190 eurų. Ši suma buvo vos mažesnė už mažųjų savivaldybių (vertinant pagal gyventojų tankį) vidurkį (2200 eurų), atskleidė Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Riugeno salos (Vokietija) sostinės Bergeno, su kuriuo Palanga palaiko glaudžius draugystės ir bendradarbiavimo ryšius, 400-ųjų metų miesto jubiliejaus šventėje dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės delegacija, kurioje buvo 13 žmonių. Palangiškių delegacijai vadovavo meras Šarūnas Vaitkus.


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Šiemet kovo mėnesio pabaigoje Palangos miesto savivaldybė ėmė įgyvendinti veiklos valdymo sistemos diegimą ir procesų optimizavimą, kuriuos finansuoja Europos Sąjungos 2007-2013 m. struktūrinių fondų parama pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą. Šiuo projektu, kurį ketinama galutinai užbaigti po dviejų metų, siekiama gerinti į rezultatus orientuotą savivaldybės valdymą. Šiuo...


Kaliningrado valdžios viešnagė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Palangos miesto savivaldybėje buvo priimta Kaliningrado miesto savivaldybės oficiali delegacija, vadovaujama Vladimiro Kuzino. Susitikime su kaimyninės šalies savivaldos institucijų atstovais dalyvavo ir Lietuvos respublikos  generalinis konsulas Vaclavas Stankevičius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius