Kas pasikėsins į konservatorių viešpatystę Palangoje?

Kas pasikėsins į konservatorių viešpatystę Palangoje?

Linas JEGELEVIČIUS, 2018 09 06

Vasara Palangoje vieniems – visuotinės atostogos, o kitiems – visuotinis „pinigų darymo“ metas.
Šis pavasaris ir vasara, o ir rudens pradžia, tiek atseikėjo tropikų karščių, kad jais galime varžytis ir su Ispanija.
Kad vasara ir karščiai visiškai nedera su politika, įrodo ir Palanga: net savivaldybės Tarybos posėdis birželį nevyko. Lipti vasarą „ant bačkos“ – tuščias reikalas.
Vygaudo Ušacko pareiškimas šią savaitę apie kandidatavimą kitąmet įvyksiančiuose prezidento rinkimuose, o taip pat ir SEB banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo ekonomisto Gitano Nausėdos pareiškimas apie išėjimą iš banko – ši žinia taip pat pasiekė pirmąją rudens savaitę – tik preliudija į ilgą ir įdomų politinį sezoną.
Juk kitąmet Lietuvoje vyks net trys rinkimai: vasarį ir kovą – į savivaldybių Tarybas ir tiesioginiai merų rinkimai, gegužę – prezidento, o gegužę ir birželį – Europos Parlamento.
Žinoma, mums Palangoje įdomiausi – pirmieji.
Ar pajėgs kas nors deramai mesti iššūkį jau trečios kadencijos sieksiančiam merui Šarūnui Vaitkui? Ar kurorto konservatoriai vėl visus „nušluos“ ir turės absoliučią daugumą Taryboje?
Akivaizdu, kad vasarą kurorto politikų mintys buvo apie ką tik nori, tačiau ne apie politiką.
Išskyrus Svetlaną Grigorian, „be penkių minučių“ naująją Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkę, Seimo nario Algirdo Butkevičiaus padėjėją Seime.
Kitiems ji labiau žinoma kaip žinomų kurorto verslininkų, kavinės „Armėniška virtuvė“ savininkų Artur Arakelyan ir Ingos Drakšaitės dukra.
O dauguma palangiškių su Svetlana, žavia moterimi ir įdomia politike, ko gero, pirmąkart susipažino į rankas paėmę „Palangos tilto“ vasaros žurnalą „Lietuvos pajūris 2018” – ji buvo mūsų viršelio herojė.
Kalbama, kad ji jame kai kam – konservatoriams? – labai nepatiko. Žurnalą padalijus Taryboje kiekvienam jos nariui, po pertraukos dalis jų atsidūrė Tarybos tualeto šiukšliadėžėje...
Iš patikimų šaltinių teko girdėti, kad kurorto konservatorių vadams nepatiko ir S. Grigorian vizitas į Telšius susitikti su naujuoju Palangos parapijos klebonu.
Mintis, matyt, tokia: „Išsišokėlė!”
Jau galiu nuspėti, kad, išvedant paralelę su buvusiu Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu Baraku Obama, bus vis labiau „kurstomas“ S. Grigorian gimimo klausimas.
Galiu pagūžčioti pečiais: koks skirtumas, kur – Palangoje ar Jerevane – gimė Svetlana?
Svarbiausia gi, ką žmogus daro ir kokias idėjas brandina, ar ne?
S. Grigorian palangiškius per „Palangos tiltą“ vasarą pakvietė siūlyti idėjas Palangai, buvo matoma socialiniuose tinkluose, per „Facebook“ pasveikino kurorto moksleiviją ir mokytojus su Mokslo metų diena.
Vis tik gan naivu tikėtis, kad ji galėtų rimčiau varžytis su konservatorių lyderiu, dabartiniu meru Šarūnu Vaitkumi.
Vienintelė kol kas pareiškusi apie dalyvavimą tiesioginiuose mero rinkimuose kitąmet, ji kol kas net „neįgnybo“ tvirtam kaip uolai merui. Nesudomino naujomis, „pagaunančiomis“ idėjomis, neįvardijo mero silpnų vietų, nedriokstelėjo vasarą išskirtiniais viešųjų ryšių „šūviais“.
Sakote, dar ne laikas?
Dabar – jau laikas!
Būkime realistai: turėtų dangus įgriūti ir (ar) STT turėtų gerokai papurtyti Palangą ir patį merą, kad imtų „klibėti“ mero betonu lietas įvaizdis ir reputacija.
Kita vertus, nepažeidžiamų žmonių – ir politikų – nėra, ypač šiais laikais, kai rinkimų kampanijas stipriai veikia viešoji opinija suformuota socialiniuose tinkluose, net melagingų žinių paskleidimas juose, ar kišimasis į rinkimus kitų šalių specialiųjų tarnybų.
Š. Vaitkaus milžiniškas privalumas rinkimuose – ne tik įspūdingas įdirbis per beveik aštuonerius metus mero poste, bet ir gerai išplėtoti viešieji ryšiai bei „į nagą“ paimta jų kontrolė. Savivaldybėje niekada nebuvo tiek daug asmenų, atsakingų už gerų žinių apie Palangą skleidimą.
Tad ar įmanoma konkuruoti su tokiu varžovu kaip Š. Vaitkus?
Galima!
Nes, pripažinkime, dalis palangiškių nori valdžioje matyti naujų veidų – ne Eugenijaus Simučio, „nukraujavusių“ kurorto liberalsąjūdiečių lyderio, Eimučio Židanavičiaus, mosuojančio jau naujo visuomeninio komiteto vėliava, ne Elenos Kuznecovos, atskilėlių nuo Socialdemokratų partijos pagrindu įsteigtos Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkės. Šarūno Vaitkaus veidas daliai palangiškių, tiesą pasakius, irgi jau yra pabodęs.
Tačiau ar Palanga turi alternatyvų jiems ir dabartiniam merui? Ar Palangoje yra santykinai naujų, įdomių veidų, kurie nesibodėtų politika ir būtų nepriklausomi, ypač nuo savivaldybės užsakymų ir nuotaikų?
Kol kas ne, bet, tikiu, toks veidas – jo ar jos – atsiras, net nebūtinai iš Palangos.
Jeigu mero Š. Vaitkaus pralaimėjimas tiesioginiuose mero rinkimuose skamba kaip iš fantazijos srities, partijų ir visuomeninių komitetų varžytuvėse kurorto konservatoriai tikrai negalės jaustis kitąmet itin užtikrintai.
Vien dėl to, kad daliai rinkėjų konservatoriai tiesiog nepatinka. Ypač po to, kai būdami valdžioje, jie gavo vadovaujamas pareigas savivaldybės ar valstybės valdomose įmonėse.
Kiek tokių Palangoje?
Chm. Paskaičiuokime...
Tačiau tradicinių partijų rinkimų sąrašai kažin ar labai nustebins. Galiu lažintis, kad kitąmet jie mažai skirsis nuo tų, kuriuos matėme prieš ketverius metus.
Dalis protingų žmonių Palangoje, kaip ir kitose mažosiose šalies savivaldybėse, tiesiog nedalyvauja politinėje veikloje, nes įstoję „ne į tą partiją“, bijo nukentėti.
Ar reikia pavyzdžių?
Daugiau galimybių „iššauti“ kitąmet, akivaizdu, bus visuomeniniams komitetams, kurių „banga“ jau kilo 2015 metais, jiems suteikus teisę dalyvauti savivaldybių Tarybų rinkimuose.
Žinoma, kokio nors Židanavičiaus vadovaujamas visuomeninis komitetas, subūręs, be kita ko, teistus, teisiamus ir/ar savivaldybės atleistus tipus ir tipelius, gali tikėtis tik riestainio su skyle, nors, žinoma, bus ir už jį balsuojančiųjų.
Tačiau, tarkime, hipotetiškai kol kas, tiesa, kad savivaldybės Tarybos rinkimuose dalyvaus ir visuomeninis komitetas, gal net keli, kurio lyderis – žinomas ir gerbiamas visoje šalyje žmogus? O nariai – Palangos naujakuriai, inteligentija, nepriklausomi žmonės?
Neabejoju, toks visuomeninis komitetas turėtų šansą sujaukti vandenis.
Kaip, matyt, ir Palangoje susikūręs valdančiųjų – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos – skyrius, kuris stiprina savo gretas kurorte.
Vis tik kol kas tai – tik pasvarstymai. Tačiau įdomiausias politinis metas jau ateina. Neabejoju, jis bus toks karštas, kaip ir praėjusi vasara.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHASkaitytoja 2018-09-21 07:35 (IP: 193.219.87.70)
Konkurencija sveikintinas dalykas. Tai dar labiau ragins pasitempti. O kas čia blogo, kad atsiranda jaunų, drąsių žmonių? Meras Šarūnas kovotojas, strategas, nepasiduodanti asmenybė savo darbais tai puikiai demonstruoja.Tad dabar tik mums spręsti link ko sukti...laukia įdomi kova.

Aleksandras J 2018-09-13 09:32 (IP: 90.131.47.210)
Linai, nu nu, šventasis tau neatleis.

Taip pat skaitykite

     K itąmet Lietuvoje vyks net trys rinkimai: vasarį ir kovą – į savivaldybių Tarybas ir tiesioginiai merų rinkimai, gegužę – prezidento, o gegužę ir birželį – Europos Parlamento. Žinoma, mums Palangoje įdomiausi  – pirmieji. Ar pajėgs kas nors deramai mesti iššūkį jau trečios kadencijos sieksiančiam merui Šarūnui...


  „Dėl didelio krūvio siūlau svarstyti kitas kandidatūras partijos skyriaus pirmininko pareigoms kitai dvejų metų kadencijai užimti. Man visų pareigų – jau šiek tiek per daug“, – toks buvo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininko ir Palangos miesto meroŠarūno Vaitkaus...


  Didžiausi Palangos konservatorių lūkesčiai ir niūriausios jų oponentų prognozės rinkimų į savivaldybės Tarybą naktį išsipildė su kaupu: kurortu meru, jau pirmajame ture, buvo išrinktas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, dabartinis miesto meras Šarūnas Vaitkus, o jo vadovaujami konservatoriai nušlavė kitas...


  Liaudies išmintis sako: ankstyva varna dantis krapšto, o vėlyva – akis.  Nežinia, kiek politinių partijų skyrių ir jų lyderių Palangoje gali prilygti varnoms – neabejotinai, tarp jų yra ir labiau kilmingų paukščių ar visai nušepusių žvirbliukų, bet savivaldybės Tarybos rinkimais Palangoje kol kas nekvepia, nors iki jų teliko tik pusantro...


Nors kalendorinė vasara jau pasibaigė, kurorto konservatoriams šis, pirmasis, rudens savaitgalis – pats karščiausias: rytoj skyriaus nariai balsuodami patvirtins Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus 44 kandidatų savivaldos rinkimų sąrašo lyderį ir kandidatą 2015-aisiais vyksiančiuose tiesioginiuose mero rinkimuose....


Vakar, prieš prasidedant Tarybos posėdžio darbotvarkės svarstymui, opozicijoje buvęs valdančiajai daugumai partijos Tvarka ir teisingumas (TT) narys Gediminas Valinevičius pareiškė, kad nuo šios dienos jis nebėra šios partijos narys ir palieka opozicijos gretas Palangos miesto Taryboje. O posėdžio pabaigoje konservatorius Dainius Želvys Tarybą informavo, kad G....


Vakar šalies premjeras Andrius Kubilius lankėsi Klaipėdoje, Kretingos rajone, o vizitą baigė Palangoje. Premjeras jau prieš mėnesį, dar neišrinkus naujojo Palangos mero, buvo suplanavęs šį vizitą. Ministrui pirmininkui lankantis Palangoje, bendrapartiečiai kurorte bandė įpiršti mintį, kad nuo šiol konservatorių pirmu smuiku grojanti nauja Palangos valdžia galėtų tikėtis didesnio...


Vienas didžiausias Palangos savivaldos rinkimų netikėtumų – vieno Palangos konservatorių sąrašo politinių sunkiasvorių Vaido Šimaičio kritimas iš antros priešrinkiminio sąrašo vietos į septintąją po rinkėjų reitingavimo. Likęs be Tarybos nario mandato, Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininko pavaduotojas viliasi, kad, geriausiu atveju, po...


Vakar įvykusiame Tarybos posėdyje, ko gero, ne tik šių eilučių autorius pasijautė tarsi stebįs naujos valdančiosios daugumos darbą – už opozicijoje esančių Palangos konservatorių pasiūlymus rankas nedrąsiai kėlė ir vis dar valdantieji liberalcentristai. Ar pastarieji pagaliau proto įgavo aiškiai iš po kojų slystant žemei? Nors konservatorių veidai vakar švietė, bet jiems nederėtų...


Liberalcentristai patys kuria šviesią konservatorių ateitį

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 09 27 | Rubrika: Miestas

„Litesko” korta ateinančiuose rinkimuose į Palangos miesto tarybą tampa kozeriniu tūzu.  Laiku jį ištraukę konservatoriai jau dabar gali dėlioti būsimos miesto tarybos valdančiosios koalicijos pasjansą.  Didžiausių Tėvynės sąjungos konkurentų - liberalcentristų pastangos rinkimuose bus lengvai mušamos tuo pačiu „Litesko” tūzu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius