KAS YRA ESTA?

KAS YRA ESTA?

2019 09 17

Kelionė į JAV neretai asocijuojasi ne tik su džiaugsmu, bet taip pat ir su papildomu stresu – gana dažnai manoma, kad gali tekti pildyti gausybę įvairių dokumentų, kurie padėtų gauti vizą, ir tik tuomet galima pasidžiaugti kur kas malonesniu kelionės planavimo procesu. Vis dėlto, šiandien kelionė į Ameriką reikalauja kur kas mažiau pastangų – Esta paraiška visus kelionės formalumus paverčia kur kas paprastesniais. Palanku yra tai, kad ši paraiška gali būti užpildoma tiesiog internetu, tad tokiu būdu sutaupoma tikrai nemažai laiko, ir tą atlikus belieka tik palaukti, ar bus suteiktas leidimas vykti. Žinoma, svarbu žinoti tai, kad galutinis sprendimas yra priimamas jau nuvykus į JAV – nei viza, nei Esta leidimas nesuteikia šimtaprocentinės garantijos, kad viskas pavyks sklandžiai.

Kiek tai kainuoja ir kaip užpildyti paraišką?
Esta paraiška yra pildoma nuotoliniu būdu, o duomenų, kuriuos tenka pateikti, yra ganėtinai daug. Vis dėlto, tikrai nereikėtų išsigąsti – įprastai paraiška yra užpildoma per maždaug 10-20 minučių, o tuomet yra patikrinami jūsų pateikti duomenys, ir nurodoma, koks sprendimas buvo priimtas. Esta leidimo gavimas kainuoja 14 dolerių – mokėjimui atlikti bus reikalinga kreditinė kortelė. Nors Esta paraiška gali būti užpildoma bet kuriuo metu, tačiau rekomenduojama užpildyti paraišką likus ne mažiau nei 72 valandoms iki kelionės pradžios. Reikėtų įvertinti tai, kad dėl tam tikrų aplinkybių leidimas gali būti nesuteiktas: taip gali nutikti dėl to, kad pateikėte melagingą informaciją, anksčiau buvote pažeidę leidime nurodytas taisykles, ir t.t.

Ką svarbu žinoti apie Esta paraišką?
Su Esta leidimu JAV galite išbūti ne daugiau nei 90 dienų, tačiau jos galiojimo trukmė yra dveji metai (per šį laikotarpį JAV galėsite apsilankyti ne vieną kartą). Labai svarbu tai, kad su šiuo leidimu Amerikoje išbūtumėte ne ilgesnį laikotarpį nei yra leidžiama, nes priešingu atveju kelerius metus jums gali būti uždrausta atvykti į šalį. Jei Esta paraiškos pildymo dieną jūsų paso galiojimo trukmė bus trumpesnė nei dveji metai, Esta leidimas galios tiek, kiek jūsų asmens tapatybės dokumentas.

Visa Waiver šalys ir joms taikomos lengvatos
Turbūt kiekvienas mūsų bent kartą pasvajojo apie galimybę nuvykti į Ameriką, tačiau tai gali atrodyti sunkiai įgyvendinama dėl įvairių taikomų apribojimų. Vis dėlto, Visa Waiver šalys gali pasidžiaugti taikomomis lengvatomis, kurios užtikrins, kad kelionė į Jungtines Amerikos Valstijas taptų gerokai sklandesnė. Lietuvos, Latvijos, Estijos ir daugybės kitų šalių piliečiai į JAV gali patekti tiesiog įsigiję kelionės bilietus ir užpildę Esta paraišką internetu. Ši bevizio režimo programa turėjo tikrai labai didelę įtaką kur kas laisvesniam keliavimui, todėl kelionės į Ameriką tapo gerokai populiaresnės nei buvo anksčiau. Visa Waiver programos šalių sąrašas yra nuolat kintantis, todėl didelė tikimybė, kad ateityje į jį pateks dar daugiau valstybių.

Kada Esta paraiškos nepakanka?
Nors Visa Waiver šalys į sąrašą įtraukė ir Lietuvą, tačiau mūsų šalies piliečiams kartais nepakanka vien tik Esta leidimo. Amerikos viza yra reikalinga tada, jei šalyje planuojama išbūti ilgesnį nei 90 dienų laikotarpį, jei numatytas kelionės tikslas neapsiriboja vien tik turistiniais ar verslo tikslais, jei keliaujama nepatvirtintu oro vežėju, ir t.t. Svarbu žinoti ir tai, kad tuo atveju, jei Esta paraiška buvo atmesta, vis tiek galima kreiptis dėl Amerikos vizos, ir galbūt šis prašymas bus patenkintas. Jei užpildėte Esta paraišką, nepamirškite patikrinti jos statuso – paraiška gali būti patvirtinta, vis dar laukianti patvirtinimo arba atmesta. Žinodami, kokia yra jūsų pateikto prašymo būklė, galėsite numatyti, kokių veiksmų imtis, ir nepradelsite to laiko, kada dar galėtumėte gauti vizą, jei prašymas gauti leidimą nebūtų patenkintas.
Taigi, jei vis svarstote nuvykti į Jungtines Amerikos Valstijas, turėtumėte žinoti, kad tą įgyvendinti tikrai nebus taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jums tereikės užpildyti paraišką internetu ir sulaukti, koks atsakymas buvo priimtas – tuomet beliks tik pasirūpinti kitomis kelionės detalėmis. Svarbiausia – nepamiršti laikytis Esta numatytų taisyklių, ir tai jums nesudarys jokių keblumų atvykti į JAV.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Geriausias įvertinimas visiems turėtų būti švarus ir tvarkingas miestas, tačiau, kad jis būtų toks, reikalingi dar darnesni ir operatyvesni atitinkamų Palangos tarnybų – „Palangos komunalinio ūkio“, Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus, Rinkliavų centro ir aplinkosaugininkų – veiksmai, įsitikinęs UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius...
Vanagupės gatvėje triūsia darbininkai, tad dar šiemet dalis šios gatvės taps gražesnė bei patogesnė tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems – atkarpose nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. ir nuo Vytauto g. iki Šilo g. bus atnaujinta asfalto danga bei šaligatviai dešinėje gatvės pusėje.


Kviečiame visus džiazo gurmanus į tarptautinio projekto (JAV-Lietuva) išskirtinį niujorkietiško džiazo koncertą.


Dėl rinkliavos užpulta Palanga sulaukė Nidos paramos

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 11 05 | Rubrika: Savaitės komentaras

Dėl vasarą žadamos įvesti transporto priemonės įvažiavimo rinkliavos iš visų pakampių pradėta puldinėti Palanga netikėtai sulaukė Neringos savivaldybės moralinės pagalbos. Kol kretingiškiai visą Lietuvą bando įtikinti, kad 5 eurai už teisę visą parą į didžiausią šalies kurortą važinėti nuosavu automobiliu yra nežmoniškai brangu, Nidos meras Darius Jasaitis...


Nesulaukusi norinčiųjų dalyvauti konkurse dėl reklaminių inžinerinių statinių: vitrinų, kolonų, skydų, o svarbiausia – transporto laukimo paviljonų, miesto valdžia apsisprendė pati biudžeto lėšomis įrengti bent jau dešimt autobusų stotelių ten, kur jų būta ir anksčiau. Ir tikisi už gautus iš reklamos ant stiklinių paviljonų sienelių pinigus įrengti ir daugiau...


Lietuvos kultūros sostinė Palanga žada įspūdingą, kultūrinių renginių turtingą rugsėjį. Pirmasis rudens renginys kurortą papuoš jau pirmąjį rudens savaitgalį – rugsėjo 7 d. bus minima Birutės parko diena.


Pinigų ištroškę darbdaviai, laiku nemokami atlyginimai, atleidimo lapeliai po dviejų savaičių bandomojo laikotarpio, darbuotojų išnaudojimas. Tai tik dalis to, su kuo susiduria Palangoje dirbantys sezoniniai darbuotojai. Apie tokį išnaudojimą galima išgirsti kiekvienais metais, tačiau ne iš pačių darbdavių, o iš darbu nusivylusių darbuotojų...


Kokia Palanga naktį, kai linksmybes tęsia daugiausiai įkaušę žaliūkai ir jų žavios, ir nelabai žavios palydovės? Kur Palangoje naktį geriau nekelti kojos? Ar galima kurorte naktį nusipirkti...  narkotikų? Kaip reaguoti, kai link tavęs bėga du augaloti vyrukai šūkaudami zulusų genties vyrukams labiau suprantamus riksmus? Naktis, praleista Palangoje naktį, - mano žurnalistinis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius