KAS YRA ESTA?

KAS YRA ESTA?

2019 09 17

Kelionė į JAV neretai asocijuojasi ne tik su džiaugsmu, bet taip pat ir su papildomu stresu – gana dažnai manoma, kad gali tekti pildyti gausybę įvairių dokumentų, kurie padėtų gauti vizą, ir tik tuomet galima pasidžiaugti kur kas malonesniu kelionės planavimo procesu. Vis dėlto, šiandien kelionė į Ameriką reikalauja kur kas mažiau pastangų – Esta paraiška visus kelionės formalumus paverčia kur kas paprastesniais. Palanku yra tai, kad ši paraiška gali būti užpildoma tiesiog internetu, tad tokiu būdu sutaupoma tikrai nemažai laiko, ir tą atlikus belieka tik palaukti, ar bus suteiktas leidimas vykti. Žinoma, svarbu žinoti tai, kad galutinis sprendimas yra priimamas jau nuvykus į JAV – nei viza, nei Esta leidimas nesuteikia šimtaprocentinės garantijos, kad viskas pavyks sklandžiai.

Kiek tai kainuoja ir kaip užpildyti paraišką?
Esta paraiška yra pildoma nuotoliniu būdu, o duomenų, kuriuos tenka pateikti, yra ganėtinai daug. Vis dėlto, tikrai nereikėtų išsigąsti – įprastai paraiška yra užpildoma per maždaug 10-20 minučių, o tuomet yra patikrinami jūsų pateikti duomenys, ir nurodoma, koks sprendimas buvo priimtas. Esta leidimo gavimas kainuoja 14 dolerių – mokėjimui atlikti bus reikalinga kreditinė kortelė. Nors Esta paraiška gali būti užpildoma bet kuriuo metu, tačiau rekomenduojama užpildyti paraišką likus ne mažiau nei 72 valandoms iki kelionės pradžios. Reikėtų įvertinti tai, kad dėl tam tikrų aplinkybių leidimas gali būti nesuteiktas: taip gali nutikti dėl to, kad pateikėte melagingą informaciją, anksčiau buvote pažeidę leidime nurodytas taisykles, ir t.t.

Ką svarbu žinoti apie Esta paraišką?
Su Esta leidimu JAV galite išbūti ne daugiau nei 90 dienų, tačiau jos galiojimo trukmė yra dveji metai (per šį laikotarpį JAV galėsite apsilankyti ne vieną kartą). Labai svarbu tai, kad su šiuo leidimu Amerikoje išbūtumėte ne ilgesnį laikotarpį nei yra leidžiama, nes priešingu atveju kelerius metus jums gali būti uždrausta atvykti į šalį. Jei Esta paraiškos pildymo dieną jūsų paso galiojimo trukmė bus trumpesnė nei dveji metai, Esta leidimas galios tiek, kiek jūsų asmens tapatybės dokumentas.

Visa Waiver šalys ir joms taikomos lengvatos
Turbūt kiekvienas mūsų bent kartą pasvajojo apie galimybę nuvykti į Ameriką, tačiau tai gali atrodyti sunkiai įgyvendinama dėl įvairių taikomų apribojimų. Vis dėlto, Visa Waiver šalys gali pasidžiaugti taikomomis lengvatomis, kurios užtikrins, kad kelionė į Jungtines Amerikos Valstijas taptų gerokai sklandesnė. Lietuvos, Latvijos, Estijos ir daugybės kitų šalių piliečiai į JAV gali patekti tiesiog įsigiję kelionės bilietus ir užpildę Esta paraišką internetu. Ši bevizio režimo programa turėjo tikrai labai didelę įtaką kur kas laisvesniam keliavimui, todėl kelionės į Ameriką tapo gerokai populiaresnės nei buvo anksčiau. Visa Waiver programos šalių sąrašas yra nuolat kintantis, todėl didelė tikimybė, kad ateityje į jį pateks dar daugiau valstybių.

Kada Esta paraiškos nepakanka?
Nors Visa Waiver šalys į sąrašą įtraukė ir Lietuvą, tačiau mūsų šalies piliečiams kartais nepakanka vien tik Esta leidimo. Amerikos viza yra reikalinga tada, jei šalyje planuojama išbūti ilgesnį nei 90 dienų laikotarpį, jei numatytas kelionės tikslas neapsiriboja vien tik turistiniais ar verslo tikslais, jei keliaujama nepatvirtintu oro vežėju, ir t.t. Svarbu žinoti ir tai, kad tuo atveju, jei Esta paraiška buvo atmesta, vis tiek galima kreiptis dėl Amerikos vizos, ir galbūt šis prašymas bus patenkintas. Jei užpildėte Esta paraišką, nepamirškite patikrinti jos statuso – paraiška gali būti patvirtinta, vis dar laukianti patvirtinimo arba atmesta. Žinodami, kokia yra jūsų pateikto prašymo būklė, galėsite numatyti, kokių veiksmų imtis, ir nepradelsite to laiko, kada dar galėtumėte gauti vizą, jei prašymas gauti leidimą nebūtų patenkintas.
Taigi, jei vis svarstote nuvykti į Jungtines Amerikos Valstijas, turėtumėte žinoti, kad tą įgyvendinti tikrai nebus taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jums tereikės užpildyti paraišką internetu ir sulaukti, koks atsakymas buvo priimtas – tuomet beliks tik pasirūpinti kitomis kelionės detalėmis. Svarbiausia – nepamiršti laikytis Esta numatytų taisyklių, ir tai jums nesudarys jokių keblumų atvykti į JAV.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Susirinkimas gyventojų sprendimo nepakeitė

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 05 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę rašėme, kaip Sodų gatvėje gyvenanti Birutė Intienė negailėjo priekaištų jų namą administruojančiai UAB „Palangos butų ūkis“. Antradienį įvykęs abiejų pusių susirinkimas sukėlė karštą diskusiją, iš kurios tik viena tapo aišku – gyventojai nori keisti namo administratorių.Dvi ryškias sentencijas apie savijautą yra palikęs šviesios pagarbos, fanatiškai talentingas Palangos-Anaičių apylinkių augintinis, pirmasis dabar vertinamo menininkų sambūrio „Mostas“ prezidentas Edvardas Žiba.


Įsiminkite šį vardą ir pavardę: Justė Veronika Jocytė. Ji – viena perspektyviausių Palangos jaunųjų krepšininkių. Ji neseniai grįžo iš tarptautinės Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) organizuotos Europos perspektyviausių krepšininkų stovyklos Slovėnijoje. Justė Veronika atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.  


Vienuoliktus metus profesionalios komedijos gerbėjus džiuginantis, intensyviai po visą Lietuvą gastroliuojantis „Domino“ teatras ir šią vasarą lankysis pajūryje, tik šįkart jau išskirtinėje erdvėje – modernioje, puikią garso ir šviesų kokybę užtikrinančioje, draugiškoje palangiškiams ir miesto svečiams Palangos koncertų salėje.


Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Šalkauskienė buvo pagerbta, kai jai Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo (VKIF) atstovai Vyriausybėje vykusio renginio metu įteikė garbės raštą Lietuvos šimtmečio proga.Ji buvo vienintelė mokytoja iš Palangos, nusipelniusi tokio pagerbimo.


Palangos Birutės parkas šių metų vasaros sezonui ir vėl apdovanotas Mėlynąja vėliava – taip apsisprendė Mėlynosios vėliavos programos Tarptautinė taryba. Mėlynoji vėliava – ženklas, patvirtinantis, kad šis paplūdimys atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus.


Trečiadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje palangiškiai suteikė galimybę pamatyti Kiniją ir ten nesilankiusiems. Būrelis keliautojų fotografijų pagalba vaizdingai perteikė tai, kas jiems labiausiai paliko įspūdį viešint šioje šalyje.  


Jau šį sekmadienį, 14val., Kurhauzo salėje, Jonas Šarkus su Vilniaus teatru „Atviras ratas“ rodys spektaklį „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“, skirtą Palangos „Grubiojo“ teatro 25-mečiui.


Balandžio 11-13 d. Palangos miesto ugdymo įstaigų vadovai vyko į Estiją dalyvauti tarptautiniame kvalifikacijos tobulinimo seminare „Rezultatais grįsto mokymo patirtis Estijos švietimo įstaigose“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius