Kišenių tuštinimas tęsiasi...

Aistas MENDEIKA, 2009 10 17

Prasidėjęs šildymo sezonas dėl Palangos valdančiųjų aplaidumo smarkiai papurtys miestelėnų pinigines. Tačiau kai kuriems jos jau ištuštėjo – Palangos miesto savivaldybės Socialinės rūpybos skyriuje ypatingai pagausėjo vienkartinės paramos prašančių gyventojų. Viena iš dažniausiai pasakomų priežasčių, dėl kurios gyventojai prašo finansinės pagalbos, yra daugiabučių namų stogų remontas.

 

Ne vienas palangiškis, gyvenantis daugiabučiame name, kurio administravimu užsiima UAB „Palangos butų ūkis“, vieną gražią dieną gavo popieriaus lapelį su skaičiais. Pasirodo, jog žmonėms reikia sumokėti nemažas sumas už namo stogo remontą. Kai kurie miestelėnai teigė anksčiau negirdėję, jog kažkas ruošiasi kažką remontuoti ir už tai reikės sumokėti. Kiti sakė, kad buvęs namo gyventojų susirinkimas, kuriame jie pritarę stogo remonto būtinybei, tačiau mokėti tikslios pinigų sumos lyg ir neįsipareigoję. Tačiau gautuose popieriaus lapeliuose, kuriuos pavadinti sąskaitomis sunku, aiškiai parašyta, kiek kuriam buto savininkui reikia sumokėti.

Paaiškėjo, jog bendrovės „Palangos butų ūkis“ vadovai nusprendė pasirūpinti palangiškių gerove. Vargu ar kas nors suabejotų, kad daugiabučių namų, statytų dar sovietmečiu, stogus verkiant reikia remontuoti. Tačiau ar kiekvienas gyventojas sutiks tai daryti dabar, kai už lango ne tik žvarbūs vėjai, bet ir aštrius nagus rodantis sunkmetis.

Tačiau UAB „Palangos butų ūkis“ tai nė motais. Nuspręsta – padaryta. Ne taip jau seniai, žinoma, ne be mūsiškės Savivaldybės valdančiųjų pagalbos, daugiabučių namų administravimo mokestis padidėjo apie 20 kartų. Lyg ir turėjo būti skelbiamas naujas konkursas, mat jį laimėti juk galėjo kokia nors kita įmonė, ne „Palangos butų ūkis“... Palangiškiai kantrūs – pašurmuliavo ir nutilo. Nesunku atspėti minėtos bendrovės vadovų šiandieninę nuomonę – dar kartą pašurmuliuos ir... sumokės.

UAB „Vitės valdos“, kuriai priklauso ir UAB „Palangos butų ūkis“, generalinis direktorius Remigijus Valentinavičius „Palangos tiltui“ teigė, kad daugelio daugiabučių namų stogus remontuoti būtina, todėl buvo rengiami visuotiniai susirinkimai, kuriuose prašyta gyventojų pritarimo. Suprantama, padaryti taip, kad susirinktų visi butų savininkai, beveik neįmanoma. Be to, pagal LR Civilinį kodeksą pakanka, kad susirinktų daugiau nei pusė. Jei ir tai nepavyksta padaryti, galima surinkti parašus vaikščiojant pas kiekvieną buto šeimininką asmeniškai.

Būtent taip ir padaroma. Žmogui pakanka pasirašyti susirinkimo protokole ar savo parašu patvirtinti, jog jir pritaria stogo remonto būtinybei, ir netrukus sužino apie, jog jo piniginė pastebimai palengvės. Neaišku tik už ką tiek, kodėl tiek, o ne mažiau, ir t.t. Niekas nesiteikia parodyti nei darbų sąmatų, nei ką darbininkai turėtų padaryti, nei daugelio kitų dalykų.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangoje pradėtas šildymo sezonas  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 07 | Rubrika: Miestas

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymu bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, nuo spalio 7 d. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradėtas 2019–2020 metų šildymo sezonas.


Pasibaigus šildymo sezonui dauguma gyventojų gali lengviau atsikvėpti. Šaltasis metų laikotarpis gerokai patuština kišenes, o šiemet šildymo sezonas dar buvo ir labai ilgas. Palangiškių teiravomės, koks, jų akimis, buvo šis šildymo sezonas – pigesnis ar vis dėlto brangesnis. UAB „Palangos šilumos tinklai“...


Kodėl kai kuriems gyventojams vėlavo birželio sąskaitos už karštą vandenį? Kodėl pasirašant šilumos ir karšto vandens tiekimo sutartis su iš „Litesko“ miesto šilumos ūkį perėmusia savivaldybės įmone UAB „Palangos šilumos tinklai“, reikia pateikti pažymą, kiek gyventojų yra deklaravę gyvenamą vietą bute? Ar bus galima...


Lietuvos Respublikos Seimas 2014 m. gruodžio mėnesį priėmė Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo (toliau – Įstatymas) ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo pakeitimus – būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų, kaip ir socialinės pašalpos, teikimas perduotas...


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


Kurorto daugiabučių gyventojų nenorinti iš savo glėbio paleisti ir nepaisydama jų valios perduoti namus administruoti palangiškių pasirinktam naujam administratoriui „Palangos komunaliniam ūkiui“, UAB „Palangos butų ūkis“ ir toliau bando žmonių bei teismo kantrybę. Praėjusį antradienį turėję įvykti trys Palangos miesto apylinkės teismo posėdžiai buvo...


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


Ketvirtadienį į valdžion išrinktuosius kurorto politikus trijų Palangos daugiabučių gyventojų vardu kreipęsis Pranas Gelžinis prašė jų pagalbos. Aštuoniolika metų kaimynai negali sutarti dėl įvažiavimų į Ganyklų g. 29, 35, 37, 41 namų kiemus bei aikštelę, o bandymai spręsti ginčą administraciniu būdu – parengus kvartaliuko koncepciją – gyventojų...


Kišenių tuštinimas tęsiasi...

Aistas MENDEIKA, 2009 10 17 | Rubrika: Miestas

Prasidėjęs šildymo sezonas dėl Palangos valdančiųjų aplaidumo smarkiai papurtys miestelėnų pinigines. Tačiau kai kuriems jos jau ištuštėjo – Palangos miesto savivaldybės Socialinės rūpybos skyriuje ypatingai pagausėjo vienkartinės paramos prašančių gyventojų. Viena iš dažniausiai pasakomų priežasčių, dėl kurios gyventojai prašo finansinės pagalbos, yra daugiabučių namų stogų remontas.


Prašančiųjų socialinės paramos daugėja

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 18 | Rubrika: Miestas

Gilėjanti ekonominė krizė ir bedarbystė ne vieną miestelėną verčia varstyti valdiškų įstaigų duris. Netekę darbo žmonės ne tik kreipiasi į miesto valdžią, politikus, bet ir prašo padėti išsiaiškinti įstatymų vingius žiniasklaidos dėl konkrečios paramos gavimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius