Konkursas „Juostų margumėlis“ – tautinio kostiumo metams paminėti

2017 04 27
Konkursas „Juostų margumėlis“ – tautinio kostiumo metams paminėti

Šventosios pagrindinėje mokykloje vykęs pradinių klasių mokinių dailės darbelių konkursas „Juostų margumėlis“ jau trečią kartą vienijo tęstinio tarpmokyklinio projekto „Kuriu, nes myliu“ dalyvius. Gražiausius darbelius – įvairiais būdais sukurtas tautines juostas –į Šventąją pristatė Palangos V. Jurgučio, „Baltijos“ ir Šventosios pagrindinių, Palangos pradinės, Kretingos raj. Darbėnų gimnazijos ir Piliakalnio pradinio ugdymo skyriaus pradinių klasių mokiniai.
Šio renginio tikslas – sudominti vaikus tautiniais rūbais, atkreipiant dėmesį į svarbiąjų detalę –ornamentais margintą juostą. Tautinės juostos Lietuvoje panaudojamos ir kaip dovanos, ir kaip interjero puošmena, ir kaip pagarbos ženklas minint jubiliejus, sukaktuves.
Paraginti mokytojų, pasitardami su tėveliais, mokiniai ne tik įvairiais būdais kūrė 50 cm ilgio margaspalves juostas, bet ir aiškinosi ornamentų simboliką, spalvų reikšmes.
Į parodą buvo pristatyti patys įspūdingiausi, kruopščiausiai padaryti darbeliai: jie švytėte švytipavasarine nuotaika, džiugina akis ir širdį. Kurdami tautinius ornamentus, vaikai ne tik lavino kūrybinius gebėjimus, siekė savitumo, bet ir mokėsi pagarbos tautos tradicijoms, įgijo supratimą apie tai, kas brangu lietuviams.
Parodos dalyviams – minėtų mokyklų mokiniams ir jų mokytojoms – už bendradarbiavimą vykdant projektą bus įteikti Šventosios pagrindinės mokyklos Padėkos raštai.

Mokytoja Rimantė TOLIUŠIENĖ

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos sanatorinės mokykloje vyko edukaciniai renginiai Pasaulinei baltosios lazdelės dienai paminėti.


Artėjant mokslo metams Palangos miesto savivaldybė kviečia nepasiturinčias šeimas pasinaudoti teise į nemokamą vaikų maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti.


Šventosios pagrindinėje mokykloje vykęs pradinių klasių mokinių dailės darbelių konkursas „Juostų margumėlis“ jau trečią kartą vienijo tęstinio tarpmokyklinio projekto „Kuriu, nes myliu“ dalyvius. Gražiausius darbelius – įvairiais būdais sukurtas tautines juostas –į Šventąją pristatė Palangos V. Jurgučio, „Baltijos“ ir...


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su VšĮ „Valstybės institucijų kalbų centru“ šių metų rugsėjo 26 d., minėdami Europos Komisijos 2001 m. paskelbtą Europos kalbų dieną, pirmą kartą kviečia vaikus ir jaunuolius dalyvauti šiai dienai paminėti skirtame piešinių konkurse. Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungai šis konkursas taps puikia...


Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentui Dainiui Kepeniui rugpjūčio 18 d. sukako 60 metų. Šia proga Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas D. Kepeniui įteikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Garbės ženklą.


Istorijų pasakojimo konkursas

Rengėjai, 2011 04 06 | Rubrika: Kultūra

Istorijų pasakojimo konkursas "Mano gyvenimo pasaka"


Praėjusių metų pabaigoje Seime vyko konferencija „Lietuvos tautinis paveldas: dabartis ir perspektyvos“. Šios konferencijos metu buvo įteikti tautinio paveldo produkto sertifikatai ir dviem Palangos miesto riešinių mezgėjoms Birutei Čepienei bei Mildai Zubernienei. Jų mezgamų riešinių sertifikavimas yra jų daugelio metų darbo įvertinimas.


Renginys ,,Kinijos Liaudies Respublikos poezija, fotografija ir kinofilmai Palangoje 2010“, skirtas KLR 60-mečiui paminėti ir Kinų Naujiesiems metams pasitikti 2010 m. vasario 12 d.


Piešinių konkursas!

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 03 04 | Rubrika: Sveikata

Skelbiamas vaikų ir jaunimo piešinių konkursas „Bijau aš dėl miškų ir upių“, skirtas pasaulinei Žemės dienai paminėti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas