Kultūros naujienos

2018 03 02
Kultūros naujienos

Dalyvavo viktorinoje „Žodis – ne žvirblis“
Vasario 27 dieną Palangos viešojoje bibliotekoje vyko viktorina „Žodis – ne žvirblis“. Palangos viešoji biblioteka jau antrus metus mini Tarptautinę gimtosios kalbos dieną ir ta proga kviečia moksleivius pasitikrinti lietuvių kalbos žinias. Šį kartą jėgas išbandė Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos ir Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos penktokai.
Viktoriną sudarė 2 etapai: pirmajame – lietuvių kalbos užduotys, o antrajame – literatūros užduotys. Labiausiai galvas pasukti teko atliekant literatūros užduotis, kuriose reikėjo prisiminti ne vieną lietuvių rašytoją ir lietuvių autorių kūrinius.
Po atkaklios kovos 1-ąją vietą užėmė „Baltijos“ pagrindinės mokyklos komanda, pavadinimu „Baltijiečiai“, jie surinko 65 taškus. 2-ąją vietą užėmė V. Jurgučio pagrindinės mokyklos komanda „Žinynas“ (63 taškai), 3-iąją – tos pačios mokyklos komanda „Rašalo galia“ (62 taškai). Pirmosios vietos nugalėtojams saldų prizą įsteigė Palangos miesto savivaldybė, o kitoms nugalėtojų komandoms buvo įteiktos knygos, kad ir toliau gilintų savo žinias ir puoselėtų gimtąją kalbą.
Dėkojame „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokytojoms Lidai Janulienei ir Astai Dobrovolskienei ir V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytojoms Aurelija Kiesienei ir Eglei Survilaitei ir sveikiname nugalėtojus!

Bibliotekos inf.

Kviečia į nemokamas veiklas
Kviečiama registruotis į nemokamas projekto „Kompleksinių paslaugų šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“ veiklas.
Norint dalyvauti veiklose bei sužinoti išsamesnę informaciją apie veiklas, prašoma kreiptis į Bendruomeninius šeimos namus, adresu Kretingos g. 7A, Palanga, tel. +370 657 56939, el. p. bsnpalanga@gmail.com

Kojinaičių mezgimo akcija
Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia prisijungti prie kojinaičių mezgimo akcijos „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli!“ Akciją organizuoja ir koordinuoja asociacija „Padedu augti“ kartu su „Kūdikio dienoraščiu“ bei Lietuvos savivaldybių asociacija. Kviečiama megzti Lietuvos vėliavos spalvų kojinaites, skirtas pasveikinti šiemet gimusius mažylius ir palikti jiems jaukų prisiminimą.
Raginama prisidėti prie šios gražios iniciatyvos ir numegztas kojinaites iki birželio 15 d. pristatyti į Biurą (Gintaro g. 33A, 206 kab.).Vėliau, bendradarbiaujant su akcijos organizatoriais, kojinaitės bus perduotos gimdymo namams.
Taip pat kojinaites galite siųsti asociacijai „Padedu augti“, Radvilėnųpl. 1B, 50264 Kaunas.
Kojinaičių pėdutės ilgis turėtų būti 9-10 cm, pageidautini siūlai – vilna, merino vilna, spalvos – Lietuvos vėliavos. Vėliava gali būti išmegzta ir ant auliuko.
Lietuvoje kasmet gimsta virš 30 000 naujagimių, kviečiame visus mezgėjus prisijungti, megzti, kad kuo daugiau mažųjų Lietuvos piliečių būtų pasveikinti!

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Kultūros naujienos

2018 03 02 | Rubrika: Kultūra

Dalyvavo viktorinoje „Žodis – ne žvirblis“ Vasario 27 dieną Palangos viešojoje bibliotekoje vyko viktorina „Žodis – ne žvirblis“. Palangos viešoji biblioteka jau antrus metus mini Tarptautinę gimtosios kalbos dieną ir ta proga kviečia moksleivius pasitikrinti lietuvių kalbos žinias. Šį kartą jėgas išbandė Palangos...


Kultūros naujienos

2018 02 23 | Rubrika: Kultūra

B.Mockuvienės paroda bibliotekos interneto skaitykloje Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje eksponuojama „Palangos fotoklubas 750“ narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Barstytiukūleeėrkėtuokėjkulatee“. Parodos autorė – aktyvi ansamblio ,,Bočiai“ šokėja, kolektyvo akimirkų fotografė, aistringa keliauninkė.


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Birželio 6-9 dienomis Strasbūre vyko Europos Parlamento (EP) plenarinė sesija. Jos metu buvo svarstomi ir Lietuvai aktualūs klausimai, kuriuos turėjo galimybę išgirsti ir „Palangos tiltas“.


Vakar, pirmadienį, kurorte vyko Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Valstybinės kultūros paveldo komisijos išvažiuojamasis posėdis, kurio metu buvo apžiūrėti Palangos kultūros paveldo objektai. Išvažiuojamojo posėdžio metu kurorte lankėsi LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, komiteto narė Marija Aušrinė...


Palangoje – šimtas trylika kultūros vertybių

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 09 | Rubrika: Kultūra

Iki praėjusių metų Palangos savivaldybės teritorijoje buvo 111 kultūros vertybių, registruotų Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre. Pernai į jį įrašyti dar du objektai: Birutės al. 46 esanti Lietuvos karininkų ramovės vila, regioninio reikšmingumo kultūros vertybės statusas suteiktas 1969 m. pastatytam architekto Algimanto Lėcko projektuotam viešbučiui...


Jeigu pavyks įgyvendinti sprendimą, kuriam po ilgų ir karštų diskusijų vakar pritarė Palangos miesto tarybos nariai, mūsų miesto gyventojai ir svečiai galės grožėtis unikalia Pabaltijo ir Skandinavijos šalyse analogų neturinčia skulptūrų iš smėlio ekspozicija bei grožėtis jų kūrimo procesu, o mažieji, ir ne tik jie, iki vaikų parko galės atvažiuoti pramoginiu traukinuku....


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Dar du objektus ruošiamasi į jį įrašyti artimiausiu metu. 60 jų yra saugomi valstybės arba jie turi kultūros paminklo statusą, 51 objektas yra tik įtrauktas į kultūros vertybių registrą. Kas gi valdo minėtąsias vertybes?


Iki praėjusių metų Palangos savivaldybės teritorijoje buvo 109 kultūros vertybės, registruotos Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre. Pernai į jį įrašyti dar du objektai: gegužės mėnesį įregistruota ant Šventosios upės kranto nuo 1931 m. stovinti Švč. Mergelės Marijos, Jūrų žvaigždės koplyčia, o spalį kultūros vertybe pripažintas prie Kunigiškių karjero...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas