Su mažaisiais mielai bendravo mylimas Kalėdų senelis.

Su mažaisiais mielai bendravo mylimas Kalėdų senelis.

Kurorte nušvito išskirtinė Kalėdų eglė

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 12 05

Šeštadienį, lyg taip būtų numatyta Kalėdų eglės įžiebimo šventės scenarijuje, kurortą užklojo sniego patalas. Jausdami artėjančių didžiųjų žiemos švenčių nuotaikas, vakare palangiškiai būriais traukė į centrinę miesto aikštę. Netrukus išvydo ir įžiebtą pagrindinį žiemos švenčių simbolį – išskirtinę eglę.
Gausiai susirinkusius palangiškius pirmiausiai dainomis pasveikino talentinga atlikėja Paulina Skrabytė su grupe „Lūžis“. Po jų į sceną žengė liepsnomis nešini Kauno „Ugnies teatro“ atlikėjai. Jie surengė įspūdingą šou, kuriuo liko sužavėti tiek ir mažieji, atskubėję pamatyti ne tik Kalėdų eglę, bet ir geriausią vaikų draugą – Kalėdų senelį, tiek ir jų tėveliai. Beje, Kalėdų senelis atvyko, ir ne bet kaip, o šventiškai išpuoštu dviračiu. Tai – itin mylima palangiškių transporto priemonė, neveltui Senelis pasirinko būtent tokį būdą keliauti.
„Jeigu jau toks ugnies šou neįstengė įžiebti eglutės, galbūt pavyks tai padaryti Palangos kameriniam chorui?“ – pakvietęs juos į sceną mąstė Kalėdų senelis.
Visgi nepavyko. Stvėręs telefoną ir juo ėmęs skambinti Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui, Kalėdų senelis tikėjosi išgirsti tik jo balsą, tačiau meras su visa šeima nepraleido galimybės pasveikinti visų tiesiogiai.
„Mere, kodėl neįsižiebia eglutė?“ – klausė Kalėdų senelis. Meras patikino, jog eglutei tikrai viskas gerai, netrukus ji tikrai įsižiebs. Kreipęsis į visus susirinkusius palangiškius, miesto svečius, savo šeimos bei Palangos miesto savivaldybės tarybos ir administracijos vardu meras palinkėjo, jog visų svajonės išsipildytų, kiekvieno širdyse būtų daug gėrio, kad kiekvienas jaustų savo artimojo palaikymą kiekvienoje situacijoje. „O mes labai labai mylime savo miestą, bendruomenę, visus palangiškius, ačiū, kad ir jūs mylite Palangą! O aš vaikams galiu pranešti ir labai gerą žinią. Šią savaitę Savivaldybė pasirašė sutartį ir netrukus Palangoje bus pastatytas didžiulis baseinas“, – džiugiai kalbėjo meras Š. Vaitkus.
Pasiūlius visiems drauge paskaičiuoti iki penkių, eglė įsižiebė. O kartu dangų nutvieskė ir įspūdingi fejerverkai. Šiemet Palangos žaliaskarė stebina išskirtine puošyba. Dvylikos metrų aukščio eglę puošia maždaug 20 tūkst. šviesos diodo švieselių bei netradicinės dekoracijos su žiemiškos Palangos vaizdais.
Šventė tuo nesibaigė – mažieji palangiškiai buvo kviečiami į Palangos koncertų salę paklausyti nemokamo „Tele Bim Bam“ koncerto.
Be to, skambant kalėdinei muzikai eglė dovanos įvairių spalvų ir mirgančių šviesų šokius. Šventiškai papuoštas ir muzikinis fontanas, kuris vietoj vandens srovių mirga girliandomis. Bėgančio vandens čiurkšlės efektą sukuria beveik 6 tūkst. diodinių lempučių.
Įžiebusi miesto eglę, Palanga pradėjo visą mėnesį truksiantį kalėdinių renginių ciklą „Kalėdų šviesos miestas“ ir miesto gyventojams bei svečiams siūlys gausybę visai šeimai skirtų renginių.
Jau sekmadienį mažieji palangiškiai buvo kviečiami apsilankyti Birutės parko sargo namelyje, kur jų laukė pagrindinis artėjančių žiemos švenčių veikėjas – Kalėdų senelis.
Kalėdų senio namelyje apsilankę vaikai kviečiami ne tik prisiminti geriausius per metus atliktus darbus, pažaisti, bet ir pasiklausyti Kalėdų senio pasakojimo apie tai, kas yra Kalėdos, su kokiais sunkumais Kalėdų senis susiduria, vežiodamas vaikams dovanas ir kitokių įdomių istorijų.
Be kitų renginių, laukiantieji švenčių kviečiami į Dovanų meistarnės užsiėmimus, parodas, labdaros renginius. Gausu visą gruodį Palangoje ir koncertų, kurie skambės įvairiose kurorto erdvėse: Koncertų salėje, Kurhauze, viloje „Anapilis“, Gintaro muziejuje, viešojoje bibliotekoje, miesto bažnyčioje ir kitur.
Kad pateisintų Kalėdų šviesos miesto vardą, palangiškiai pasistengė ne tik planuodami šventinius renginius – kaip ir kasmet, išskirtinis dėmesys skirtas kalėdiniam kurorto apšvietimui.
Palangos vardas yra neatsiejamas nuo gintaro, todėl renkantis kalėdines dekoracijas dėmesys buvo skirtas ne tik ornamentikai, bet ir spalvinei gamai – šventiniam kurorto papuošimui pasirinktos gintaro spalvos dekoracijos. Tad šiais metais kurortas kviečia švęsti gintarines Kalėdas.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAmuzika 2016-12-07 10:29 (IP: 82.135.197.57)
klaiki buvo. O mes su vaikuciais atejome pasiziureti eglutes iziebimo ir kaledines muzikos, o ne satanistines paklausyti

Babauškis 2016-12-06 19:06 (IP: 78.61.168.6)
o ne eglė...

Taip pat skaitykite


Šeštadienį, lyg taip būtų numatyta Kalėdų eglės įžiebimo šventės scenarijuje, kurortą užklojo sniego patalas. Jausdami artėjančių didžiųjų žiemos švenčių nuotaikas, vakare palangiškiai būriais traukė į centrinę miesto aikštę. Netrukus išvydo ir įžiebtą pagrindinį žiemos švenčių simbolį – išskirtinę eglę. Gausiai...


Šeštadienį, gruodžio 3 d., Palangoje pasklis kalėdinė nuotaika – 17.30 val. centrinėje miesto aikštėje bus įžiebiama Kalėdų eglė. Pasibaigus šiam žaismingam renginiui, Palangos ir Šventosios gyventojai kviečiami į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą grupės „Tele bim-bam“ koncertą.


Vakar vakarop Palangos koncertų salė nušvito mėlyna, balta ir raudona juostomis, Prancūzijos vėliavos spalvomis.


Palangos Kalėdų eglė, vietos gyventojus ir svečius stebinanti savo išskirtine forma, išrinkta viena iš gražiausių šalies šventinių žaliaskarių – naujienų portalo „Delfi“ surengtoje apklausoje kurorto eglė tarp visų šalies žaliaskarių užėmė antrąją vietą.


Palangos centrinėje aikštėje antradienį pradėta montuoti Kalėdų eglė, savo neįprastumu nustebinsianti ne tik palangiškius, bet ir kurorto svečius. Šis darbas užtruko tris dienas, o visu grožiu žaliaskarė nušvis rytoj, šeštadienį (lapkričio 29 d.), 17 val.


Šių metų kovą grafų Tiškevičių rūmus apjuosę statybininkų pastoliai jau nuimti: bendrovės „Pamario restauratorius“ darbininkai anksčiau nei planuota baigė restauruoti rūmų išorę ir intensyviai dirba jų viduje. Pirmadienį bendrovės direktorius Aldas Kliukas, pajuokavęs, jog iškilminga restauruotos grafų Tiškevičių rezidencijos atidarymo...


Šeštadienį Palangos miesto simbolis Kurhauzas nušvito nauja šviesa – įvyko pirmojo rekonstrukcijos etapo pabaigtuvių minėjimas ir šventiniai renginiai. Palangos Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, Tarybos narys Nerijus Stasiulis trumpai gan gausiai susirinkusiuosius supažindino su Kurhauzo istorija – nuo pat įkūrimo, miesto simbolį...


Pirmoji Lietuvos Kalėdų eglė nušvito Palangoje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 03 | Rubrika: Miestas

Penktadienio vakarą nebodami permainingo oro, iš dangaus papildavusio tai lietaus, tai krušos, į centrinę kurorto aikštę vaikais vedini rinkosi šimtai palangiškių, panorusių išvysti „Vienos eglutės istoriją“ bei pasidžiaugti Kalėdų eglės įžiebimo ceremonija.


Didžiausias Lietuvos kurortas Palanga šventinėmis spalvomis nušvis jau penktadienį, lapkričio 30 d. Pavakare, 17 val., centrinėje aikštėje bus įžiebta miesto eglė, tuo pačiu metu ryškiaspalvėmis lemputėmis bei švytinčiomis dekoracijomis sužibės visas Kalėdų šviesos miestas - Palanga.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius