Kurorto svečių – daugiau nei visada, bet didžioji dauguma buvo šykštūs

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-08-31
Peržiūrėta
1960
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie krizę, bet jos šešėliai persekiojo ir kurorto verslo įmones, ir Palangos svečius bei jų įpročius.

 

Gavo mažiau pelno

Anot baro „Safari“ savininko Antano Dargio, šie metai, lyginant su praėjusiais metais, atnešė mažiau pelno.

 „Šių metų gegužės ir birželio mėnesių apyvarta buvo beveik lygi nuliui. Buvo ne itin geras oras, todėl pelno nebuvo. Liepa ir rugpjūtis buvo geresni, nes ir oras buvo palankus poilsiautojams“, - pasakojo A. Dargis.

„Manau, kad šios vasaros karštymetis labiausiai buvo palankus laikinoms kavinėms, įsikūrusioms prie jūros. Žmonės visą dieną leisdavo pliaže, todėl ten ir valgydavo, ir gerdavo. O į J. Basanavičiaus gatvę per kaitrą nelabai kas norėjo eiti“, - sakė baro direktorius Vaidas Dargis.

Į barą dauguma žmonių ateidavo pavalgyti tik dienos pietų, kurių kainos svyravo nuo 8 iki 10 litų, į kompleksinius dienos pietus įeina gėrimas, sriuba bei karštas patiekalas.

„Stebėjome visą sezoną, kad žmonės taupo ir renkasi tik nedaug kainuojančius valgius, pavyzdžiui, blynus už 1 litą ir 90 centų. Mažai paklausūs buvo brangesni patiekalai ir niekam nebuvo įdomu, kad brangesnių patiekalų porcijos buvo didelės. Manau, kad į Palangą anksčiau atvykdavę žmonės turėjo daugiau pinigų nei dabar“, - teigė V. Dargis.

Šiais metais kavinė susilaukė nemažai ir užsienio svečių, kurių daugiausiai buvo iš Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos. Anot V. Dargio vokiečiai mėgsta atvykti ir rudenį, todėl dar laukiama baro lankytojų.

 

Padaugėjo lankytojų nuo penkių iki šešių šimtų

Barui „Volungė“, įsikūrusiam Virbališkės take, šie metai buvo palankesni pelno atžvilgiu. „Manau, kad būtent karštymetis leido barui užsidirbti šiemet daugiau, nors kainas išlaikėme tas pačias, kaip ir praėjusiais metais. Tik užsieniečių mažai susilaukėme, nes esame atokiau nuo centrinių gatvių“, - kalbėjo baro „Volungės“ savininkas Vytautas Staponas.

Jis palygino: „Jei pernai per dieną apsilankydavo apie penkis šimtus žmonių, tai šiemet susilaukdavome apie šešis šimtus perdien“.

„Volungė“ veikia ne tik sezono metu, todėl turi pastovią klientūrą, kuri išsilaiko ne tik vasaros, bet ir žiemos metu. Baras išlaikė tuos pačius padavėjus bei barmenus.

V. Stapono pastebėjimu, žmonės šiais metais buvo taupesni ir rinkosi pačius pigiausius patiekalus.

 

Susilaukė mažiau lankytojų

„Edeno sodo“ vadovas, Šventosios parapijos klebonas Vidmantas Gricius teigė, kad šiais metais žmonių grupių susilaukė mažiau. „Mes priimame tik grupes, o ne pavienius asmenis, todėl šių grupių buvo mažiau nei praėjusiais metais. Žinoma, daugiausia susilaukėme katalikiškos visuomenės grupių užsakymų: tikybos mokytojų, bažnytinių chorų ir panašiai“, - kalbėjo V. Gricius.

Anot „Edeno sodo“ vadovo, šiais metais buvo susilaukta ir nemažai sportininkų, tačiau dauguma užsisakinėjo tik pigiausius patiekalus.

Palangoje Vytauto gatvėje įsikūrusios kavinės „Ararat“ savininkė Ania Karapitian teigė, kad šiais metais žmonių susilaukė žymiai mažiau nei praėjusiais metais.

 „Šiais metais gryno pelno beveik nebuvo, išlaidos beveik neviršijo pajamų. Ateidavo nemažai pasiturinčių žmonių, tačiau net ir jie skaičiuodavo kiekvieną centą“, - pasakojo kavinės savininkė.

 

Iki šiol jaučia krizę

Anot moters, šiais metais kavinei „Ararat“ ypač pasijautė krizė. „Taupydama aš pati dirbau savo kavinėje įvairius darbus ir pastebėjau, kad žmonės labai skaičiuoja pinigus, arbatpinigių padavėjai susilaukė žymiai mažiau nei praėjusiais metais“, - kalbėjo A. Karapitian.

Verslininkė pasakojo, kad šiais metais populiariausias patiekalas buvo kompleksiniai pietūs, nes jų kaina buvo nedidelė.

 „Pastebėjau tendenciją, jog poilsiautojai maisto produktus pirkosi parduotuvėse ir, matyt, gamindavosi maistą namuose. Jei pastebėjote, šiais metais net didieji prekybos centrai būdavo tiesiog „iššluoti“. Manau, kad dėl to kavinės tapo mažiau lankomos“, - kalbėjo „Ararat“ savininkė.

Ji teigė, kad ji, kavinės savininkė, labiau dirba „dėl idėjos“, o ne dėl pelno.

 „Tenka mokėti didelius mokesčius, o kur dar darbuotojų atlyginimai? Visi tik „plėšia“ šimtais: vieni  - už elektrą, kiti – už muziką. Kaip bus kitais metais? Kainų mažinti daugiau nebegalime, nes mažesnė kaina neatitiks mūsų patiekalų maisto kokybės. O nemažindami kainų prarandame nemažai klientų“,- svarstė moteris.

Nors teigiama, kad šį sezoną kurortas susilaukė daugiau svečių nei anksčiau, bet dauguma buvo itin taupūs.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šis tęstinis projektas sudaro galimybes gerinti visuomenės saugumą, stiprinant projektą įgyvendinančių įstaigų tarpusavio bendradarbiavimą, tobulinti įstaigose dirbančių ir betarpiškai visuomenės saugumą užtikrinančių darbuotojų įgūdžius.


Palangos miesto savivaldybės bei kurorto Viešbučių ir restoranų asociacijos bendradarbiavimo dėka Ukrainos karo pabėgėlių, apsistojusių kurorte, mokyklinio amžiaus vaikai galės nemokamai maitintis ir Velykų atostogų metu. 


Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Palangos kurorto verslo skyrius šiemet švenčia savo 20-metį. „Profesinis mokymas Lietuvoje išgyvena tikrą atgimimą. Tą liudija kasmet vykstančio bendrojo priėmimo rezultatai bei augantis stojančiųjų skaičius. Didžiausias ir populiariausias Lietuvoje – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, kuris turi ir...


Palangos globos namuose koronaviruso persirgo ar dar tebeserga pusė globotinių, tačiau absoliuti dauguma senelių, kurių amžiaus vidurkis yra apie 85 metus, persirgo lengva koronaviruso forma arba neturėjo pastebimų ligos simpromų.


Praėjusį savaitgalį Palanga atidarė kurortinį sezoną, kuris oficialiai tęsis iki rugsėjo 15-osios, bet reikliausi kurorto vertintojai, ko gero, pagrįstai bambėjo, kad sezono atidarymas nebuvęs toks, kokio tikėtasi.


Birželio mėnesį neįprastai oro temperatūra pakilo iki +30, vandens - iki 18 laipsnių šilumos. Tokius birželio karščius sinoptikai vadina teigiama anomalija ir žada karštesnę bei sausesnę nei įprastai vasarą. Žmonės kol kas labiau džiaugiasi nei piktinasi pirmąja šilumos banga, o Palangos verslininkai trina rankomis – poilsiautojai jau plūsta prie jūros ir...


Savaitgalį praūžė Palangos kurorto sezono atidarymo šventė „Myliu Palangą!“, kurios kurorto verslininkai labai laukia – miesto svečiai paprastai plačiai atveria savo pinigines. Kokia miesto kavinėms, restoranams ir viešbučiams buvo ši šventė? Ar buvo susilaukta daug svečių? Ar turistai nepabūgo lietaus šventės metu?


Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie...


Palangoje, jos „auksinėje“ vietoje, paplūdimyje prie tilto, prekybos paviljonų vietų atidavimas ne pagal didžiausią konkurse pasiūlytą sumą, o pagal tai, kas prie prekyvietės pasiūlys geriausią sporto ar neįgaliųjų reikmes tenkinančią programą, jau seniai įplieskė kurorto verslininkų ir politikų (ar teisingau – politikų – verslininkų) ginčus ir svaidimusis kaltinimais korupcija. Nors abi...


Vakar Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai surengė apskritojo stalo diskusiją. Joje kurorto verslininkai išsakė parlamentarams problemas dėl padidinto pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei prašė palengvinti mokestinę naštą. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai Pranas Žeimys, Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės tarybos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius