Kurorto švietimo darbuotojai ignoruoja miesto valdžios priimtus sprendimus

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 10 13

Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.

 

Nusižengiama tvarkai

„Nusižengiama ne tik miesto politikams, tėvams, vaikams, bet ir pačių priimtai tvarkai,- konstatavo miesto savivaldybės tarybos narė Salomėja Slaboševičienė.

Politikė atkreipė dėmesį, kad miesto savivaldybės švietimo skyrius nepriminė ir nereikalavo laikytis Tarybos sprendimo nepriimti daugiau mokinių tėvų prašymų nei numatyta komplektuoti klasių bei nukreipti juos į kitas mokyklas.

Kaip aiškino Švietimo skyriaus specialistų aiškinimu, bendrojo lavinimo mokyklų direktoriai tik mokslo metų pradžioje pateikė informaciją apie gautus tėvų prašymus. Be to, nevienodam mokinių pasiskirstymui įtakos turėjo ir migracija.

 

Nuostoliai biudžetui

Pasak S.Slaboševičienės, kai prasideda klasių komplektavimas, tiek Švietimo skyrius, tiek mokyklų vadovai  imasi saviveiklos. Kokią tiesioginę įtaką tai turi biudžetui, nebe svarbu.  „Mano skaičiavimu, dėl šešių perteklinių  klasių komplektų biudžetas patiria apie 200 tūkst. litų nuostolio. Įstaigų vadovai savivaliauja ir todėl turim papildomai finansuoti padidėjusį klasių komplektų skaičių. Tokiu būdu, nebepakanka Mokinio krepšelio ir sumos susidaro grėsmingos“, - sakė politikė.

 

Nukenčia  ugdymas

S.Slaboševičienės teigimu, tai atsiliepia ne tik finansinei padėčiai, bet ir ugdymui. Pasak jos, padėtis netoleruotina, kai Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje klasėse po 20 mokinių, neliko jaunimo klasių, o mokinių neturinčių motyvacijos ir nelankančių mokyklos skaičius didėja. Tuo pačiu, trūkstant lėšų, nukenčia mokymosi proceso kokybė dirbant tiek su gabiaisiais, tiek su silpnaisiais mokiniais. „Nenormalu, kuomet papildomam ugdymui skirta vos viena valanda, o fakultatyvams apskritai lėšų nebelieka“, - piktinosi ji.

 

Pareikalauta atsakomybės

Miesto savivaldybės tarybos narės nuomone, privalu situaciją įvertinti ir pareikalauti tiek iš Savivaldybės administracijos, tiek iš įstaigų vadovų atsakomybės, įgyvendinant miesto tarybos sprendimą, kuriame aiškiai patvirtinta mokinių priėmimo į miesto bendrojo lavinimo mokyklas tvarka. Taip pat S.Slaboševičienė pasiūlė įpareigoti kurorto savivaldybės administracijos direktorių atlikti tarnybinį patikrinimą.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Vakar, gegužės 30 dieną, įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje socialdemokratė Svetlana Grigorian kartu su kolege socialdemokrate Renata Surblyte ir visuomeninio komiteto „Palangiškiai“ atstovu Eugenijumi Simučiu pranešė, kad veiklą Palangos miesto savivaldybės Taryboje vykdys susivieniję į opozicinę „Jungtinė Socialdemokratų ir komiteto...


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Palangos miesto savivaldybėje vienam mokiniui, skaičiuojant ugdymo ir mokyklų aplinkos išlaikymo lėšas, 2015 m. buvo skiriama 2190 eurų. Ši suma buvo vos mažesnė už mažųjų savivaldybių (vertinant pagal gyventojų tankį) vidurkį (2200 eurų), atskleidė Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Atviras laiškas Palangos miesto savivaldybės merui Šarūnui Vaitkui Griauti paprasčiau negu kurti


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Artimiausiame miesto Tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas dėl miesto mokyklų pedagoginių pareigybių, dėl bendrojo lavinimo mokyklų, gimnazijos, mokyklos-darželio, ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų darbuotojų etatų normatyvų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius