„Sulaukę Europos Komisijos įvertinimo, šį rugsėjį Garbės ženklą į Palangą atvežė portugalas europarlamentaras Jose Mendes Bota. Vėliau jis savivaldybei atsiuntė knygą apie Portugalijos regioną, iš kurio jis yra kilęs“, – prisiminė meras Š. Vaitkus.

„Sulaukę Europos Komisijos įvertinimo, šį rugsėjį Garbės ženklą į Palangą atvežė portugalas europarlamentaras Jose Mendes Bota. Vėliau jis savivaldybei atsiuntė knygą apie Portugalijos regioną, iš kurio jis yra kilęs“, – prisiminė meras Š. Vaitkus.

Latvijos Seimo pirmininkės padovanotą kaklaraištį Š. Vaitkus perduos naujam Palangos merui

Linas JEGELEVIČIUS, 2017 11 06

Kai dauguma mūsų dovanų sulaukiame ypatingomis progomis, vienas žmogus Palangoje jų gauna nuolat. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus jų, įteiktų jam kaip miesto vadovui per įvairius oficialius susitikimus ir ceremonijas, jau nesuskaičiuoja ir svarsto mintį artimoje ateityje savivaldybėje įrengti specialią spintą-vitriną, kurioje būtų eksponuojamos Palangai įteiktos dovanos bei suvenyrai.

Sulaukė kaklaraiščio iš Latvijos Seimo pirmininkės
„Išties, jų, oficialių, per metus sulaukiu, ko gero, ne vienos dešimties – iš Palangos miestų partnerių vadovų, oficialių delegacijų vadovų, ambasadorių. Japonijos ir Gruzijos ambasadorių dovanos buvo bene paskutinės, kurių sulaukiau iš kitų valstybių atstovių“, – „Palangos tiltui“ sakė Š. Vaitkus.
Pasak miesto vadovo, dovanos dažniausiai būna knygos – apie Palangos svečių atstovaujamas valstybes, regionus ar miestus.
„Pavyzdžiui, sulaukę Europos Komisijos įvertinimo, Garbės ženklo, kurį už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Palangai skyrė dar pavasarį, šį rugsėjį jį į Palangą atvežė portugalas europarlamentaras Jose Mendes Bota. Vėliau jis savivaldybei atsiuntė knygą apie Portugalijos regioną, iš kurio jis yra kilęs“, – prisiminė meras.
Anot mero, dovanų jis susilaukiąs įvairiausių – nuo tušinukų iki lietsargių, paveikslų ir simbolinių raktų.
„Viską, ką gaunu, atiduodu Bendrajam skyriui – jie jas kaupia ir tvarko. Bet tokių dovanų jau sukaupta tiek, kad galvojame jas eksponuoti visiems miesto gyventojams – planuojame Savivaldybės fojė įrengti specialią spintą-vitriną. Knygas ketiname atiduoti miesto bibliotekai“, – sakė Š. Vaitkus.
Paklaustas, iš ko yra sulaukęs netikėčiausių ir įdomiausių dovanų, Š. Vaitkus sakė, kad jį nustebino gruzinai. „Jie savivaldybei padovanojo specialų ragą vynui gerti, – šypsojosi meras. – Jis taip pat – Bendrojo skyriaus specialistų rankose“.
O koks likimas laukia prabangaus vyno butelių ar delikatesų, mėsos ir sūrio gaminių?
„Laimei, kad tokių dovanų labai mažai gauname, – juokėsi meras. – Visi vyno buteliai ir sūriai keliauja ant savivaldybės šventinių renginių stalo. Tiesa, jų nedaug turime“.
Net kažkuris Seimo narys Savivaldybei yra padovanojęs tauriojo gėrimo butelį.
„Patikėkite, namuose nelaikau jokių dovanų, gautų oficialių susitikimų metu“, – patikino meras.
Jis vis tik prisiminė, kad vieną dovaną, kaklaraištį, gautą iš buvusios Latvijos parlamento pirmininkės, parsinešė namo.
„Bet jo dar nedėvėjau – atiduosiu naujam Palangos merui kada nors ateityje“, – juokėsi Š. Vaitkus.
Į klausimą, ką meras darytų, jeigu kada nors, kaip Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, sulauktų gyvos dovanos – šuniuko, meras atsakė pokštaudamas: „Perduotumėme kuriam nors skyriui auginti. Pavyzdžiui, Viešosios tvarkos skyriui“.
Jis džiaugėsi, kad kol kas dėl nė vienos Savivaldybės vardu sulauktos dovanos neteko jam pakliūti į keblią situaciją.
Tiesa, merui nuotaiką neseniai apkartino vienas kontraversiškai vertinamas miesto Tarybos narys, Tarybos posėdžių salės tribūnoje merui palikęs... plastmasinį dramblį.
Savivaldybės atstovė spaudai neatsakė, koks jo likimas...

Populiariausia Palangos dovana – suvenyrai su gintaro gabaliukais
Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas pastebėjo, kad suvenyrai, kuriuos įteikia įvairių institucijų atstovai, yra dovanojami Palangos miesto savivaldybei ir yra laikomi Savivaldybėje – Kultūros arba Bendrajame skyriuose, o Palangos miesto savivaldybei skiriami apdovanojimai, pavyzdžiui, Europos Tarybos garbės ženklas, Auksinės krivūlės ir panašiai, laikomi mero bei Administracijos direktoriaus kabinetuose.
Vedėjas prisiminė, kad šiais metais Palangos miesto savivaldybei buvo įteikta miesto partnerio Elato (Izraelis) miesto vėliava ir Elato miesto panoraminė fotografija, informacinių bukletų Palangos miestų partnerių užsienyje turistine tema, taip pat – įvairių įrėmintų fotografijų, paveikslų, knygų.
„Palangos miesto savivaldybės taryba, tvirtindama miesto biudžetą, kasmet numato lėšų reprezentaciniams suvenyrams. Visi suvenyrai įsigyjamai viešojo pirkimo būdu“, – sakė R. Trautmanas.
Anot jo, šiais metais už reprezentaciniams suvenyrams numatytas lėšas Savivaldybė įsigijo įvairių suvenyrų: Palangos miesto garbės piliečio ženklų, suvenyrus Palangos miestams partneriams – Elatui bendradarbiavimo sutarties pasirašymo proga, Svetlogorsko miestui 70-mečio proga, Oldenburgui Holšteine miesto šventės proga, Kobulečiui miesto šventės proga.
Taip pat buvo įsigyti mediniai suvenyrai „Stinta“ Stintų šventės dalyviams-svečiams, suvenyrai su gintaro gabaliuku dėkliuke ir užrašu „Palangos miesto savivaldybė“ arba „Palanga Town Municipality“, gintarinės girnelės bei gintariniai laiveliai su lietuvišku užrašu „Baltų vienybės diena 2017“.
Įsigyti ir suvenyrai, skirti mokytojams – už ilgametį pedagoginį darbą, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinei bendradarbiavimo sutarties pasirašymo proga, gintarinė girnelė – simbolis su užrašais „Baltų vienybės diena/Baltu vienybas diena“ ir Palangos herbu, kuris buvo perduotas Jelgavos merui kaip pereinamas simbolis.
Taip pat įsigyta ir DVD, skirtų konferencijai „Palangos žydai. Išnykusi miesto bendruomenės dalis“, mero taurės Paplūdimio baikerių festivaliui bei Kuršių regatos, vykusios Baltų vienybės dienos metu, dalyviams, taip pat – įvairūs smulkūs suvenyrai (Lietuvos vėliavėlės, metaliniai magnetukai su Palangos vaizdais, raktų pakabukai su užrašu „Myliu Palangą“ ir pan.)
„Užsienio svečiams šiais metais buvo įteikta įvairių suvenyrų. Gintaro gabaliukai dėkliuke įteikti Japonijos bei Izraelio ambasadoriams, JAV ambasados Lietuvoje kultūros atašė Althea Cawley-Murphree ir ekonomikos ekspertui iš JAV M. Wagner, Vyriausybės nariams, Svetlogorsko bei Bergeno miesto Riugene merams, šventės „Myliu Palangą 2017“ kviestiniams svečiams, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinei“, – pasakojo R. Trautmanas.
Gintariniai suvenyrai – girnelės įteikti Baltų vienybės dieną iš užsienio atvykusiems miestų partnerių atstovams, Ukrainos pasienio tarnybos vadovų delegacijai.
„Gintariniai laiveliai rėmeliuose su užrašu „Baltų vienybės diena 2017“ įteikti Latvijos Saeimos bei Lietuvos Seimo pirmininkams, Gintarinis laivelis rėmeliuose su užrašu „Palanga Town Municipality“ įteiktas Europos Tarybos Parlamentinės asamblėjos garbės nariui Jose Mendes Botai“, – vardijo skyriaus vedėjas.
O suvenyrai iš medžio su gintaro gabaliuku įteikti Elato miesto merui, Oldenburgo miesto Holšteine merui, Svetlogorsko miesto merui.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Kai dauguma mūsų dovanų sulaukiame ypatingomis progomis, vienas žmogus Palangoje jų gauna nuolat. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus jų, įteiktų jam kaip miesto vadovui per įvairius oficialius susitikimus ir ceremonijas, jau nesuskaičiuoja ir svarsto mintį artimoje ateityje savivaldybėje įrengti specialią spintą-vitriną, kurioje būtų eksponuojamos Palangai įteiktos dovanos bei...


Praėjusių metų rugpjūtį istorinei Palangos „Anapilio“ vilai buvo skirtas beveik 700 tūkstančių eurų (2,415 mln. litų) finansavimas. Ilgus metus nerenovuotas šimtametis kurorto pastatas pamažu bunda naujam gyvenimui. Jau kitą vasarą „Anapilis“ turėtų atgimti kaip Palangos muziejus. Vila pastatyta pastatyta XIX amžiaus pabaigoje, apie 1898 metus, ir laikoma viena...


Atviras laiškas Palangos miesto savivaldybės merui Šarūnui Vaitkui Griauti paprasčiau negu kurti


Palangos simboliu tapusi legendomis apipinta medinė vila „Anapilis“ netrukus pradės kilti naujam gyvenimui – penktadienį pasirašyta rangos darbų sutartis dėl šios vilos restauravimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams darbų.


Vieną iš gražiausių Palangos medinių vilų – grafų Tiškevičių laikus menantį „Anapilį“ – netrukus planuojama pradėti kelti naujam gyvenimui. Pernai parengtas šio pastato restauravimo ir pritaikymo kultūros poreikiams projektas, metų pabaigoje gautas statybos leidimas. O praėjusią savaitę paaiškėjo, jog restauravimo darbams bus skirta beveik...


Rytoj Palangoje – šio tūkstantmečio didžiausias miesto įvykis: po renovacijos bus iškilmingai atidarytas Kurhauzas. Bylojąs Palangos miesto istoriją, menąs Lietuvos didžiavyrių ir aukštuomenės žingsnius, piktavalių užsakymu padegtas,  beveik 10 metų stūksojęs ir vadintas gėdingu „vaiduoklio“ vardu, šios Palangos miesto savivaldybės...


„Anksčiau Šventosios turgus smirdėjo ir buvo atgrasu net koją į jį įkelti. Dabar tikrai matome šiuolaikišką ir jaukią turgavietę. Tikrai dabar dažniau į ją užsuksime“, – dalinosi pastebėjimais į Šventosios renovuotos turgavietės atidarymą atėję šventojiškiai ir miestelio svečiai. Nenutuokdami, kam išties reikėtų padėkoti...


Šildymo sezonas pasibaigė, bet UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau pradeda ruoštis naujam šildymo sezonui. Užpernai įsigaliojus Šilumos įstatymo dėl šilumos tiekėjo ir šilumos punktų priežiūros atskyrimo pasikeitimams, UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau penkis mėnesius, nuo gruodžio 1-osios, rūpinasi kurorto...


Palangoje J.Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje įsikūrė naujas restoranas „Jūros akis“. „Jis ypatingas tuo, jog yra  išsaugotas viso pastato autentiškumas. Jis atrodo lygiai taip pat kaip ir senovėje, kuomet priklausė grafui Tiškevičiui - pastatas tik atgaivintas naujam gyvenimui“,- pasakojo restorano savininkė Lilija Serapinienė.


Duobė merui – neįveikiama problema?

Aistas MENDEIKA, 2009 03 18 | Rubrika: Miestas

Jau keletą kartų Palangos miesto savivaldybės Tarybos opozicijai priklausantys politikai mėgino priversti merą Vytautą Stalmoką pasirūpinti, kad būtų sutvarkyta J.Janonio ir Jūratės gatvių sankryža – užtaisyta duobė, dabar sukelianti nemažai nepatogumų ir ratuotiems, ir pėstiems miestelėnams. Deja, merui to padaryti niekaip nepavyksta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius