„Lietuvos šalelėj – skamba mūs dainelė“

2018 03 02
„Lietuvos šalelėj – skamba mūs dainelė“

Eilių posmais Lietuvą sveikino Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai su gražia sukaktimi. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – ypatinga šventė, todėl įstaigos bendruomenė šiai šventei ruošėsi nuo rudens.
Mūsų ugdytiniai dalyvavo Palangos miesto inicijuotame projekte „Prie istorijos prisilietus“ ir gamino keraminę plytelę, kuri vėliau buvo įdėta į monolitinį suoliuką, atidengtą Nepriklausomybės aikštėje. Savo įstaigos langus puošėme trispalvėmis širdelėmis, koridorius apjuosė vaikų su tėveliais sukurtos tautinės juostos, grupėse vis daugėjo darbelių, skirtų Lietuvai, o visas darželis skambėjo nuo lietuvių liaudies dainų, jas keitė rateliai, eilėraščiai apie Lietuvą. Prisiminti ir Lietuvos simboliai – himnas, herbas, vėliava. Daug diskutuota apie tai, ką reiškia LAISVĖ, NEPRIKLAUSOMYBĖ. Susipažinome su Lietuvos regionų tarmėmis, lietuvių liaudies instrumentais, dalyvavome respublikinėje piešinių parodoje „Mano širdelėj – Lietuva“. Priešmokyklinės grupės vaikai dalyvavo viktorinoje „Ką aš žinau apie Lietuvą“, kuri vyko Palangos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ ir atstovavo Aukštaitijos regionui. Rugilė Kaminskaitė dalyvavo eilėraščių deklamavimo konkurse „Liejas žodžiai iš širdelės Lietuvos šalelei“, kuris vyko Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“.
Vasario 15 dieną visa tai vainikavo šventė „Lietuvos šalelėj – skamba mūs dainelė“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui. Pasipuošę tautiniais rūbais visų grupių vaikučiai, auklėtojos, tėveliai susirinko į papuoštą įstaigos salę paminėti šios neeilinės datos. Šventė prasidėjo iškilmingai skambant Lietuvos himnui. Visus sveikino renginio vedantieji – „Sraigelių“ grupės ugdytiniai ir jų auklėtoja Salomėja Dobromilskienė.
Spindinčiomis džiaugsmu akimis ir gera nuotaika vaikai apdainavo Lietuvą, smagiai sukosi rateliuose bei skyrė Tėvynei daugelį gražių žodžių. Dainomis džiugino ir įstaigos pedagogių ansamblis „Gilė“, o šventę vainikavo jungtinis pedagogių ir vaikų choras.
Iš salės šventės dalyviai buvo kviečiami į savo grupes, kuriose vaišinosi kastiniu, karštomis bulvėmis, varškės sūriu su juoda duona ir kmynų arbata. Prie vaišių stalų dar ilgai netilo kalbos: susirinkusieji dalijosi šventės įspūdžiais, prisiminė lietuvių tradicijas, aptarė, kaip paminės Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį.
Skambėjo dainos, eilės, pleveno trispalvės, veiduose neblėso šypsenos – tokia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventė buvo mūsų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“. Šiandien ypač svarbu mūsų visų laisvės, nepriklausomybės, vienybės siekis, todėl skatiname vaikus minėti tokias svarbias mūsų šaliai datas.

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“auklėtojos Raimonda VAINORĖ ir Daiva VAIDŽIŪNIENĖ

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„1,8 mln. eurų skamba įspūdingai, bet šiuo namu domimasi ir, manau, jį parduos“, –15min.lt sako nekilnojamojo turto agentė Ona Mackevičienė. Būtent tokios sumos, 1,8 mln. eurų, prašoma už erdvų apie 350 kv. m privatų namą Palangoje.


Aktyvus poilsis – geriausias atostogų planas

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 08 04 | Rubrika: Sportas

„Žmonės sportuoja“ – šis pavadinimas Palangoje skamba jau ne vienerius metus, tiksliau, ketverius. Ir žmonės jau žino, atpažįsta šią veiklą, kaip sakė šios idėjos iniciatorė Vilija Gečaitė, jau ir nebėra nedrąsu žmonėms užsiimti aktyvia veikla būryje viešose vietose. O taip būdavo pirmais metais. Vadinasi, žmonės, galima sakyti, prisijaukino...


Eilių posmais Lietuvą sveikino Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai su gražia sukaktimi. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – ypatinga šventė, todėl įstaigos bendruomenė šiai šventei ruošėsi nuo rudens.


Regis, dar visai neseniai laiškų rašymas ranka buvo įprastas ir nieko nestebinantis dalykas. Šiais laikais tai skamba tarsi tikra egzotika, o ypač jaunosios kartos atstovams. Ranka rašytų laiškų nebegauname, patys jų nerašome, o ką ir bekalbėti apie kadaise buvusius ir dabar tik romantiškai įsivaizduojamus pašto karvelius. Spalio 9-ąją...


„Paskolink pinigų, labai reikia. Atiduosiu rytoj“, – taip skamba draugo žinutė. O vėliau paaiškėja, kad tas draugas niekada pinigų neprašė. Įsivėlėte į panašią istoriją? Tikriausiai susidūrėte su tapatybės vagišiais.


„Neseniai lankėmės Ukrainoje. Patikėkite, Lietuvos vardas ten plačiai skamba. O po šios akcijos, į kurią, kaip matau, aktyviai įsijungė ir palangiškiai, Lietuvos vardas skambės dar plačiau“, – sakė TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius. Palangoje viešėjęs opozicijos lyderis su bendrapartiečiais vakar, paskutiniąją akcijos „Padėkime Ukrainos...


Jau metas įteisinti Palangos himną

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

Beveik prieš 190 metų poetas Silvestras Valiūnas (1769-1831) parašė žinomiausią savo kūrinį –eilėraštį „Biruta“. Patriotinio turinio eilės žaibiškai prigijo liaudyje, spontaniškai susikūrė melodija ir tapo giesme. Kaip himną ją giedojo Peterburgo ir Maskvos universitetų studentai lietuviai.Net didysis Lietuvos kultūros ir lietuvybės...


Liberalcentristams requiem skamba ne tik Vilniuje, bet ir Palangoje  6

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 12 07 | Rubrika: Savaitės komentaras

Po Seimo rinkimų į, regis, jau aklinai užkaltą Liberalų ir centro sąjungos karstą šią savaitė įmušta dar viena vinis.


„Didžiausias įspūdis – pačios Danijos Vyriausybės keliami uždaviniai ir tikslai. Įsivaizduokite – strateginiai planai dėliojami iki 2050-ųjų metų, o itin daug dėmesio juose skiriama atsinaujinantiems energijos šaltiniams. Dabar gal skamba kaip utopija, tačiau planuojama iki to laiko visą Danijoje sunaudojamą energiją gauti iš vadinamųjų alternatyvinių...


Šiuo metų laiku, kuomet rytmetį žadintuvas skamba tamsoje, o vakaras užklumpa vos parėjus iš darbo namo, vis dažniau mus apninka bloga nuotaika, nuovargis, liūdesys. Tampame abejingi, nedomina susitikimai su draugais, artimaisiais, jaučiamės išsekę, išvargę bei neišsimiegoję. Savaitgalio laukiame ne todėl, kad galėtumėme jį praleisti aktyviai, aplankyti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas