Gatvės apklausa

Klausimas: Ar jaučiate Europos Sąjungos pagalbą savo mieste ir šalyje? Ar balsuosite kitąmet gegužės 26 dieną įvyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose?

– Aš manau, kad įstojimas į ES mūsų mažai gimtinei, Lietuvai, yra be galo naudingas. Anksčiau būdami maži, sunkiai įstengdavome susitvarkyti savo miestus, gatves, greitkelius, o dabar ES mums stipriai padeda. Kiek žinau, Palangoje, padedant Europos Sąjungai, buvo pastatyta ir Koncertų salė, ir Sporto arena. Man atrodo, mes visi Lietuvoje tapome labiau europieški – tolerantiški, universalesni, mokame daugiau kalbų.

- Samanta, 21 metų studentė, Palangos batutų parko administratorė

– Įstojus į ES, atsirado galimybė laisvai judėti nesukant galvos dėl įvairių vizų ir skirtingų valiutų. Jei anksčiau keliaudavai po Olandiją, reikdavo turėti guldenų, jei po Prancūziją – Prancūzijos frankų, Lenkijoje – latų, Vokietijoje – markių, o Lietuvoje – litų. O dabar viskas yra žymiai patogiau. Man svarbu, kad ES kelia didelius reikalavimus kelionių paketų pardavėjams, o keleiviams yra numatytos įvairios teisės ir kompensacijos. Kaip oro baliono pilotui, man labai svarbu, kad Europos Sąjunga visapusiškai padeda oreiviams. Žinoma, kad balsuosiu kitais metais Europos parlamento rinkimuose. Kiekvienas pilietis turėtų išreikšti savo nuomonę.

- Mindaugas, 41 metų оro balionų pilotas iš Palangos

– Man didžiausi mūsų narystės Europos Sąjungoje privalumai yra tie, kad galime daug kur keliauti be vizų ir naudotis bendra valiuta, euru. Be to, labai gerai, kad Briuselis suteikęs daug garantijų keliaujant. Tikrai balsuosiu Europos Parlamento rinkimuose. Visada stengiuosi ateiti ir atlikti savo pilietinę pareigą. Nors labiau aš jaučiuosi išdidžia lietuve, jaučiuosi ir tikra europiete!

- Lina, 29 metų, dirba bibliotekoje

– Jaučiuosi europiete! Labai džiaugiuosi, kad ES skiria nemažas lėšas projektams, kurie gerina mūsų gyvenamąją aplinką, suteikia žmonėms didesnę galimybę vystyti savo verslus. Smagu, kad tokiai mažai šaliai kaip Lietuva yra skiriama daug dėmesio bei padedama finansiškai. Žinoma, kad reikės balsuoti Europos Parlamento rinkimuose, nes su protingai išrinktu parlamentu mūsų gyvenimas Europoje tik gerės.

- Auksė, 29 metų „bagažinių turgelio“ bendraturtė
Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius