Mažieji palangiškiai skatino palaikyti tvarką mieste

Mažieji palangiškiai skatino palaikyti tvarką mieste

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 03 07

„Surinkime šunelių išmatas“, „Nereikia piktintis, reikia tvarkytis!“, „Mano šuniukas turi maišiuką“, - tokie ir panašūs šūkiai praėjusį trečiadienį nuvilnijo Palangos pagrindine gatve. Šią akciją sumanė ir ją sėkmingai įgyvendino Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė. Sutikti mieste palangiškiai pagyrų iniciatyviam darželio kolektyvui negailėjo.

 

Kaip papasakojo lopšelio-darželio direktorė Biruta Mazrimienė ir pavaduotoja ugdymui Birutė Remeikienė, prie akcijos prisijungti buvo siūloma visoms švietimo įstaigoms, tiek darželiams, tiek ir mokykloms. Nors pradžioje, kaip pastebėjo pedagogės, kvietimas prisijungti didelio palaikymo nesusilaukė, visgi vėliau į šią iniciatyvą ėmė žiūrėti labai palankiai. „Mažiesiems geriausias pavyzdys būtų, jei prisijungtų mokiniai“, - pabrėžė pedagogės.

Entuziazmo netrūko nei miesto gatve žygiuojančioms pedagogėms, nei mažiesiems jų auklėtiniams. Skanduodami, jog „norime švarių takelių, norime švarių pievelių“, jie susilaukė palankaus atgarsio. Prisijungę žmonės sveikino už ryžtą ir išties parodytą pavyzdį, jog neužtenka vien pakalbėti, reikia ir veikti.

Palangoje šunelius auginančius žmones nėra numatyta bausti už paliktus ekskrementus, tad kai kurie tuo ir naudojasi, tačiau kaip pabrėžė direktorė B.Mazrimienė, būtina pradėti nuo savęs ir neieškoti kaltų, o pirmiausia pažvelgti į savo veiksmus. Šiuo tikslu vedini „nykštukiečiai“ ir judėjo miesto gatvėmis. „Mes esame patys mažiausi, arčiausiai žemės, norime švarios aplinkos“, - vaikų vardu kalbėjo direktorė.

Siekdami užsibrėžto tikslo – 2010-2011 metais plėtoti ekologinį ugdymą – pedagogai šiuo savo žingsniu įvykdė savo plano dalį. Pedagogės savo ruožtu supažindino su ekologija, įvairiais veiksmais demonstravo, kaip dera saugoti gamtą ir kodėl privalu tai daryti. Kaip pripažino pedagogės, vaikams tai įspūdį paliko, juo labiau, jog šią idėją geranoriškai palaikė ir tėveliai.

„Mūsų auklėtoja Milda Borniauskienė iškėlė šią mintį, užuot kalbėję apie tvarką mieste grupėse, sumanėme pademonstruoti veiksmais“, - apie įvykusią akciją papasakojo pedagogės.

Centrinėje miesto aikštėje apsukę ratą mažieji su savo auklėtojomis, šalia Jūratės gatvės esančioje pievelėje „pasodino“ savo pačių kurtas popierines gėlytes, spalvotus vabaliukus ir drugelius, siekdami parodyti, jog pievose dera vešėti būtent tokiam grožiui, o ne šunelių ekskrementams. Kaip žinoma, Palangoje iki 2015 metų ketinama įrengti šunų ekskrementams skirtų dėžių, vedžiojimo aikštelių, o iki šio laiko galbūt pasikeis ir žmonių požiūris į mieste palaikomą tvarką. Tik visi bendrai veikdami gali pasiekti tenkinančių rezultatų.


Jūsų komentaras:

CAPTCHApalangiškė 2012-11-13 09:50 (IP: 86.100.60.125)
Šaunuoliai nykštukiečiai. Pritariu- už švarią Palangą be šuns kakučių.

Taip pat skaitykite

Šiandien, rugsėjo 27 d., miesto savivaldybės Taryba atleido „Gintarėlio“ direktorę Iloną Milkontę iš direktorės pareigų. Tačiau direktorė tikina turinti jai palankų Darbo inspekcijos sprendimą ir jau kreipėsi į prokuratūrą dėl jos atleidimo.


Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė ramiai atostogauti negali – Savivaldybės administracija dėl jos veiklos vykdo tyrimą, tačiau administracija detalių apie jį neteikia. „Kadangi klausiate pirmieji, būsite pirmieji, kuriems kitą savaitę atsakysime,“ – prieš dvi savaites „Palangos tiltui“ sakė mero patarėja...


Kretingos rajone esančiuose Kūlupėnuose stūkso visai jaunutė bažnyčia, į ją parapijiečiai pirmą kartą rinkosi vos kiek daugiau nei prieš trejus metus. O šios bažnyčios nė nebūtų, jeigu ne susitelkusi bendruomenė, troškusi savos bažnyčios ir tie, kurie padėjo įgyvendinti viziją. Ne visi galbūt žino, kad prie šios bažnyčios gerokai prisidėjo ir palangiškiai:...


Antradienio popietę Kurhauze klegėjo mažiausieji palangiškiai – meno kūrėjai. Čia iškilmingoje ir šventiškoje aplinkoje apdovanoti jau aštuntą kartą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriaus iniciatyva, tautodailininkės Jolantos Liutikienės sumanymu surengto konkurso-parodos „Su gintarinėm Šv. Kalėdom...


Paskutinį rugsėjo penktadienį į Palangos vaikų lopšelį-darželį „Gintarėlis” rinkosi ikimokyklinėse mūsų miesto, Klaipėdos, Kauno bei Mažeikių įstaigose dirbantys pedagogai. Čia vyko respublikinė konferencija „Tautiškumo ugdymas ikimokyklinėse įstaigose”, kuri tapo gražiu ir prasmingu pusmetį „Gintarėlyje” trukusio pilietinio ir tautinio...


Ko reikia, kad vaiko dingimas iš darželio virstų pamoka?  1

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 06 25 | Rubrika: Savaitės komentaras

Visos Lietuvos visuomenę sujaudino istorija apie Palangos vaikų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ keletai valandų pradingusį trijų su puse metų berniuką Juozapą. Smalsus ir aktyvus vaikas netrukdomai išėjo iš darželio teritorijos, keturias valandas klaidžiojo po miestą, šnekučiavosi su suaugusiais nuėjęs į bažnyčią, kalbino centre esančios kavinės...


Vasara? Nenoriu palikti savo darželio!

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 05 31 | Rubrika: Miestas

Šiemet vasara Palangoje prasidėjo savaite anksčiau – gegužės 26-ąją. S.Vainiūno meno mokyklos koncertų salėje mudu su žmona Vlada Marija didžiulę sielos palaimą sykiu su kitais išgyvenome, stebėdami su kitais Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ tradicinį renginį „Vaikyste, nusijuok“, skirtą Šeimos dienai ir vaikų išleidimui į...


„Surinkime šunelių išmatas“, „Nereikia piktintis, reikia tvarkytis!“, „Mano šuniukas turi maišiuką“, - tokie ir panašūs šūkiai praėjusį trečiadienį nuvilnijo Palangos pagrindine gatve. Šią akciją sumanė ir ją sėkmingai įgyvendino Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė. Sutikti mieste palangiškiai pagyrų iniciatyviam darželio kolektyvui negailėjo.


Pastaruoju metu kurorte vis aktyviau diskutuojama, kaip sukurti modernesnį kurortą ir jame geresnį gyvenimą žmonėms. Natūralu, jog metams bėgant ir situacijai menkai tesikeičiant žmonėms patikėti kažkuo geresniu pernelyg sunku. Apie dabartinę Palangą su „Palangos tiltu“ sutiko padiskutuoti Palangos miestą jau daugelį metų garsinantys, nepaisant jos klestėjimo ar nuosmukio, žymūs palangiškiai.


Mažieji palangiškiai – „Dainų dainelėje“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį, balandžio 22 dieną, mažieji kurorto dainininkai – lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtinė Adrija Burbaitė, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtinis Laurynas Bauža bei Moksleivių klubo narė Ieva Gabrytė dalyvavo respublikiniame vaikų ir moksleivių „Dainų dainelės“ konkurse, kuris per Lietuvos televiziją bus transliuojamas gegužės 23 dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius