Meras Tarybos „galiorkai“: „Jūs buvote neteisūs!”

Meras Tarybos „galiorkai“: „Jūs buvote neteisūs!”

Linas JEGELEVIČIUS, 2017 12 01

Vakar įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 18 miesto politikų – nedalyvavo konservatoriai Mindaugas Skritulskas, Saulius Simė ir socialdemokratas Danas Paluckas.
Gavęs teisę pasisakyti, Eugenijus Simutis, liberalsąjūdietis, „tėvelių vardu“ informavo, kad sunku privažiuoti prie Pradinės mokyklos. Tarybos narys siūlė laikinai eismą Virbališkės take padaryti vienos juostos. Meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad klausimą svarstys Saugaus eismo komisija.
Pateikus svarstyti sprendimo projektą dėl žemės nuomos mokesčio lengvatos suteikimo UAB „Palangos šilumos tinklai“, Tarybos narys Eimutis Židanavičius klausė, kaip padarytų įtaką šilumos kainai, jeigu UAB „Palangos šilumos tinklai“ negautų mokesčio lengvatos 17 234 eurų.
Pranešėja sakė, kad kaina būtų tuomet didesnė apie 5,5 euro cento už 1 kilovatvalandę.
E. Simutis siūlė nepritarti sprendimo projektui.
„Seni žmonės, kurie kūrenasi malkomis ar dujomis, negauna lengvatų. Nesąžininga, kad viena įmonė gauna lengvatas. Negalima lengva ranka iš miesto biudžeto nuimti 17 tūkstančių eurų“, – sakė E. Simutis.
Savo trigrašį įkišo ir E. Židanavičius, pareiškęs, kad šilumos kaina mieste sumažėjo dėl įmonės mokestinių lengvatų.
Posėdžiui vadovavęs meras Š. Vaitkus reagavo į tokius „galiorkos“ pasamprotavimus: „Vėl girdžiu demagogiją, pakartosiu, ką sakiau nekart anksčiau: Taryboje yra kenkėjų. Kalba eina apie 80 procentų gyventojų, kurie gyvena daugiabučiuose namuose ir neretai sunkiai gyvena, miestas ieško įvairių galimybių, kaip tą dalią palangiškiams palengvinti. Ar norėtumėme, kad gyventojams būtų vėl didesnė šilumos kaina? Kolegos, nepolitikuokite visuomenei jautriais dalykais“.
„Ar jūs, mere, manote, kad 20 procentų gyventojų turi išlaikyti 80 procentų gyventojų?“ – neatlyžo E. Simutis.
Konservatorius Dainius Želvys sakė, kad 17 000 eurų negali daryti įtakos šilumos kainai: „Čia – mažmožis“.
Taryba suteikė „Palangos šilumos tinklams“ žemės nuomos mokesčio lengvatą.
Taryba patvirtino patikslintą miesto biudžetą.
„139 000 eurų mažinamos išmokos socialiniams poreikiams. Džiugu, kad mieste mažėja socialiai remtinų žmonių“, – pakomentavo Elena Kuznecova.
Svarstant klausimą dėl Koncertų salės koncesijos sutarties, ji prašė patvirtini, kad sutarties šablonas nesikeis su pasirašyta sutartimi. „Nes iki šiol koncesininkas nėra įvardintas“, – sakė E. Kuznecova.
Meras sakė, kad Finansų ministerija beveik du mėnesius tikrino koncesijos sutartį ir didelių pastabų jai neturi.
„Buvo visokių kai kurių mūsų Tarybos narių priekaištų dėl sutarties. Džiaugiamės, kad savivaldybei pavyko visiems įrodyti, kad visi kritikai klydo. Pavyzdžiui, jūs, Simuti, sakėte, kad mes niekada nerasime koncesininko. Šiandien jums sakau: „Jūs buvote neteisūs“. Palanga formuoja naują praktiką: ne savivaldybė moka koncesininkui, o koncesininkas moka savivaldybei. Nemirsetos kempinge, kuris jau turi koncesininką, prasidėjo trečiojo etapo statybos“, – sakė meras Š. Vaitkus.
Komentuodamas, kad Palanga investuoja į Koncertų salės garso kokybę, E. Židanavičius retoriškai klausė, ar ūkiška į jį „įdėti“ šimtus tūkstančių eurų.
Pranešėja sakė, kad nė vienoje naujoje pasaulio koncertų salėje garsas nėra iškart nepriekaištingas.
„Į garso kokybę investuoja visos koncertų salės, – pritarė meras Š. Vaitkus. – Didžiuojuosi, kad salė yra pastatyta ir tokia. Kiekvieną daiktą galima ir reikia tobulinti. Nieko nėra bloga, kad uždirbome pinigų ir investuojame – garsas Koncertų salėje po investicijos bus tik geresnis. Mums jo labai reikia artėjant Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatui“.
Taryba patvirtino laidojimo ir kapinių lankymo tvarkos aprašą. Jame numatyta ir kapavietės identifikavimo tvarka.
E. Židanavičius domėjosi, kokia bus laidojimo kolumbariume tvarka. Pranešėja sakė, kad ji nesikeičia nuo 2012 metų.
„Kolumbariumas turėjo atsirasti kapinių pradžioje ar jų viduryje“, – samprotavo E. Židanavičius.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHAPalanga Palanga 2017-12-21 13:44 (IP: 87.118.201.120)
Labai retai paskaitineju, kas cia vyksta Palangoje. Siaip is tikruju Pqlangos valdzia- elementarus juokdariai ir artistai. Tik daznam zmogui tai visai nejuokinga.

kimp 2017-12-07 09:10 (IP: 86.100.77.116)
Ogo, primena gudzius sovietmecius, kas isdryso priestarauti partijai, kas trukdo CK igyvendinti partijos sviesu rytoju.

ir durnam aišku 2017-12-04 10:58 (pupuliukas@gmail.com / IP: 86.100.63.84)
Taigis, vieša paslaptis, kad meras ir jo aplinka yra šio laikraščio akcijų savininkai. tad jei vargšai žurnalistai nerašys kaip merui reikia, juos tiesiog atleis.

PALANGA 2017-12-03 23:50 (IP: 188.69.193.170)
Pritariu. Vaitkus zmogus, kueiam as nepatikeciau ne tik savo vaiku ateities, bet ir nenoreciau, kad jis butu atsakingas uz mano kaimynu ar pazistamu vaikus. Tai zmogus- vaiksciojanti reklama.! O tiketi reklama- tai butu , lyg butum bukagalvis. P.s. gaila, kad Pslangos tiltas lyg suniukai seka paskui savo pona..

I gr. neįgali 2017-12-02 17:25 (IP: 78.60.133.222)
Jei kas ir yra demagogas, tai mūsų meras. Kai kalbat apie 80 proc., prisiminkit kad neįgaliems ir visai nusenusiems už soc. paslaugas sugebėjot pakelti kainą iki 4,59 eu už val. Daugelis yra priversti atsisakyti. Todėl ta savo nevykusia koncertų sale ir sukištais milijonais džiaukitės tyliai. Ne mūsų savivaldybei kalbėti apie jautrumą.

Vytis 2017-12-01 16:24 (IP: 78.57.233.115)
80 proc morejau parasyti

Vytis 2017-12-01 16:21 (IP: 78.57.233.115)
80 procentu palangiskiu dekingi, kad aypiginot sildyma, kad nekyla vandens ir komunaliniai mokesciai, vandens net mazeja. O ta geliorka ( litaip politinis uzribis) su savo isvedziojimais ir sapaliojimais eina kulturingai pasakius sieno raveti...8 proc Palangiskiu gyvena daugiabuciuose ir Jiems kiekvienas centas svarbu. O Mero pastangos buvo ypac maomas perimant silumos tinklus, skirtingai nuo kitu

atia, arogantiški debilai 2017-12-01 13:00 (nuopisos@gmail.com / IP: 86.100.63.84)
Palangoje mažėja na tik socialia remtinų žmonių. Po Naujųjų metų mieste neliks minios gyventojų. Jie gyvens ir dirbs čia, bet oficialiai bus laikomi emigrantais. Tai visi tie, kurie nesugebės "nusipirkti" gyvenamosios vietos deklaravimo mieste. Pagrindas gyvenamosios vietos deklaravimui - nuomos sutartis. Kad ją sudaryti, nuomotojui turi nupirkti verslo liudijimą ir kompensuoti kitus su tuo susijusius mokesčius. O tada už nuomojamą plotą mokėsi tiek pat, kaip ir poilsiautojas. Tik tas atvažiuoja savaitgaliui, o palangiškis tokias sumas turės mokėti ištisus metus. Atia, arogantiški debilai ir goduole Palanga!

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius