Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.

Kad posėdis būtų teisėtas, jame turėjo dalyvauti bent vienu politiku daugiau. Nesant kvorumo tarybos posėdis tiesiog neįvyko, o darbotvarkėje numatytus klausimus svarstyti pasiruošę politikai buvo priversti išsiskirstyti. Tokio akibrokšto Palangoje jau seniai nebuvo. Kvorumu politikai žaisdavo tik prieš gerą dešimtmetį, kai tuomet taryboje buvusią trapią valdančiąją daugumą tokiu būdu erzindavo opozicija.

Tačiau šį kartą tarybos posėdį sugriovė per vieną dieną susirgę politikai, kurie, nors ir formaliai, priklauso valdančiąjai daugumai. Kas atsitiko, kad sėkmingai peržiemoję tarybos nariai pavasarį ėmė kristi kaip lapai? Gal iki kadencijos pabaigos likus metams kai kurie tarybos nariai pavargo ir nebemato savo darbo prasmės? Tuomet dar yra laiko ant stalo padėti savo mandatą ir užleisti vietą kitiems.

Neatvykimas į posėdį būtų atleistinas Mindaugui Skritulskui ir Remigijui Kirstukui, kurių ligos abejonių nekelia, nes jie gydosi ligoninėje. Vicemeras Saulius Simė ir Albinas Stankus turėjo atstovauti Palangai Seime, kuriame 75 metų sukakties proga buvo pagerbtas amžinatilsį signataras ir buvęs kurorto meras Algimantas Ulba.

Apie tai, kad nedalyvaus posėdyje, prieš dvi dienas pranešė Aleksandras Jokūbauskas, kuris ketvirtadienį, kaip advokatas turėjo dalyvauti teismo posėdyje. Tiesą pasakius, paskutiniu metu šis tarybos narys vis dažniau tarybos posėdžius iškeičia į advokato darbą. Jei vienas kitam taip dažnai ima trukdyti, ar ne laikas būtų A. Jokūbauskui mesti politiką?

Valstybės reikalai į tarybos posėdžius dažnokai sutrukdo atvykti ir švietimo viceministrei Genoveitai Krasauskienei, kuri, ją paskyrus į aukštą postą, dievagojosi, kad kartą per mėnesį dalyvauti tarybos darbe laiko visuomet atras.

Panašu, kad darbas Palangos taryboje ima varginti ir verslininką Vytautą Stalmoką, kuriam tarybos posėdžiai dažnokai sutampa su kelionėmis. Neatidėliotini reikalai iškilo Sondrai Kulikauskienei, kuri įspėjo vėluosianti iki 11 valandos. Vėlesnis jos dalyvavimas tarybos nebūtų išgelbėjęs.

Tačiau ir be šių tarybos narių posėdyje turėjo likti 13 politikų, kurių būtų užtekę. Tačiau Eleną Kuznecovą, Eimutį Židanavičių ir Artūrą Sabaliauską netikėtai palaužė ligos. Pastarasis politikas prieš posėdį aiškino Kretingos ligoninėje atliekantis kažkokią procedūrą ir iki posėdžio pradžios žadėjo atvykti į Palangą. Matyt, nespėjo. Kad kitą kartą nereiktų iš namų strimgalviais lėkti į posėdžius Palangoje, gal jam kituose rinkimuose reiktų siekti tarybos nario mandato Kretingoje, ten kur politikas, regis, faktiškai ir gyvena?

Įdomiausiai sirgo E. Židanavičius, kuris ketvirtadienį dar prieš posėdį mieste buvo pastebėtas vairuojant automobilį. Tą patį rytą paskambinęs į savivaldybę jis guodėsi, kad jam lyg ir suskaudo galvą.

Kur gi ne, kai iš vakaro jam reikėjo atlikti tiek daug darbų. Posėdžio išvakarėse E. Židanavičius skambino Alvydui Dočkui, kuris primygtinai buvo įkalbinėjamas susirgti kartu su juo. Doras politikas jautėsi sveikas, todėl ne itin viliojančio pasiūlymo atsisakė. Rasti bet kokią priežastį ir neateiti į tarybos posėdį E. Židanavičius siūlė ir Edmundui Krasauskui, tačiau garbės nepraradęs politikas pagal užsakymą sirgti taip pat nepanoro.

Ko E. Židanavičius siekė sargdindamas kolegas ir taip stabdydamas tarybos posėdį? Gal jis tai vėliau paaiškins viešai. Juo labiau, kad išgirsti tikrąsias piežastis norėtų nemažai palangiškių.

Šį ketvirtadienį taryba turėjo patvirtinti biudžeto programas, kurios nustatytu laiku turėjo būti pateiktos Finansų ministerijai. Miesto taryba buvo pasiruošusi patvirtinti viešąsias prekybos ir paslaugų teikimo vietas. Smulkieji verslininkai būtų anksčiau sulaukę konkurso, o laimėtojai – anksčiau pradėję prekiauti miesto gatvėse. Eilei žmonių ir kurorte investuoti norinčių įmonių nebuvo patvirtinti detalieji planai.

Ne bėda, visi palauks savaitėlę. Svarbu, kad laiku susirgti mokantys politikai savo tikslą pasiekė – pritrūkus kažkurio vienintelio tarybos nario, posėdis neįvyko ir visi darbotvarkės klausimai liko atidėti mėnesio pabaigai.

Tragedijos, aišku, nėra. Savaitei stabtelėję savivaldybės sprendimai bus įgyvendinti vėliau. Tačiau nepaisant visam miestui daromos žalos, savivaldybės tarybos darbo griovimo ir ardymo tendencija jau ryški. Tarp miesto vadovų ir atskirų tarybos narių prasidėjęs šaltasis karas iki savivaldos rinkimų tik stiprės.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Senosios gimnazijos direktoriui Algirdui Karačionkai, apsisprendusiam pasitraukti iš direktoriaus pareigų, Tarybos posėdyje praėjusį ketvirtadienį už ilgą ir nuoširdų pedagoginį darbą dėkojo visi į posėdį susirinkę


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


Rinkėjų išrinkti Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariai nedirba veltui. Jiems yra sumokama už darbo laiką atliekant Savivaldybės tarybos narių pareigas, o taip pat kompensuojamos vadinamosios kanceliarinės išlaidos. Galimybe atsisakyti kompensacijų už vadinamąsias kanceliarines išlaidas nuo kadencijos pradžios pasinaudojo kurorto meras Šarūnas Vaitkus....


Giedriaus Šatkausko mirtis tarybos nesuvienijo  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 05 30 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ketvirtadienis išaušo be Giedriaus Šatkausko. Vakar gedulingame miesto tarybos posėdyje jo vietoje plazdėjo uždegta žvakutė su velionio portretu. Netikėta, staigi tik 45 metus išgyvenusio žmogaus mirtis visada yra keleriopai skaudesnė, nei lėtas gesimas sunkios ligos patale. Ypatingai ji palietė tuos, šalia kurių palangiškis trečiadienį mirė. Kurie...


Regis, miesto Tarybos kadencijai skaičiuojant paskutinius darbo mėnesius, pabaigtuvių nuotaikos užvaldo ir valdančiąją koaliciją – pasikliaudami tyliu daugumos buldozeriu, ji užvakar, daug neaušindama burnos, „stūmė“ vieną miestui svarbų klausimą po kito. Tačiau užvakar buvo galima pastebėti ir kitką: į pavyzdingai „namų darbus“ atlikusios opozicijos pasiūlymus, nuomones kai kurie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius