Mirė palangiškis verslininkas Raimondas Karpavičius

Linas JEGELEVIČIUS, 2019 08 11

Raimondai, negaliu patikėti, kad Tavęs jau nėra...Vos prieš metus Tu mane priėmei savo jaukiuose namuose Nidoje, vaišinai riešutais, kurių neberasime Lietuvoje, pasakojai apie jų didelę naudą sveikatai. Žinoma, didžiausias „pasigardžiavimas“ buvo ne jie, o tas įsimintinas pusantros valandos pokalbis su tavimi – apie verslą, politiką, jų užkulisius, sveiką gyvenseną, Palangą...www.palangostiltas.lt perspausdina prieš metus žurnale "Lietuvos pajūris" skelbtą interviu su Tavimi.

Linas Jegelevičius
„Palangos tiltas“/ „Lietuvos pajūris“ redaktorius

 

 

Raimondas Karpavičius: Visiems gyvenime linkiu veikti, o ne dirbti

 

Žinomas Lietuvos verslininkas Raimondas Karpavičius, turintis patogius namus Palangoje, dabar daug laiko praleidžia Tenerifėje, kur jo „Marijampolės pieno konservai“ (gamyklą valdo UAB „Karpis“, kurioje R. Karpavičius turi 100 procentų akcijų) į vietos rinką įvedinėja pieno konservų smulkių pakuočių gamyklą. Šešiasdešimtmetį neseniai atšventęs vyras – žvalus ir kupinas energijos. „Būna, kad čia keliuosi ketvirtą valandą ryte, apie keturiskart per savaitę neriu į baseiną ir nuplaukiu iki kilometro. Kai turiu laiko, spėriai nueinu iki 10 kilometrų“, – sakė verslininkas žurnalui „Lietuvos pajūris 2018“.
– Ar rūpintis fizine ir psichologine savijauta – dalis jūsų gyvenimo būdo ar tiesiog būtinybė, juk įtampa ir stresas – nuolatinis jūsų, kaip verslininko, palydovas?
– Aš visą gyvenimą artimai „draugauju“ su sportu. Žaidžiau profesionaliai futbolą, buvau Klaipėdos „Atlanto“ žaidėjas.
Gyvenime aš linkęs pasikliauti Dievu, nors nesu religingas ir nesieju savęs su konkrečia konfesija. Mano pasaulėžiūroje yra po truputį visų tikėjimų. Juk ir pats žodis „tikėjimas“ susideda iš dviejų žodžių: „tik“ ir „ėjimas“. Tai yra pažinimas, ėjimas per gyvenimą. Turiu savo Angelą sargą, arkangelą Mykolą. Man taip ir astrologinis skaitymas teigia. Savo Angelui sargui padedant, einu per gyvenimą. Mano gyvenime nieko netrūksta, o pinigai nesukuria laimės.
Dievas mums duoda kliuvinių – bando mus, ar mes mokame su jais susidoroti, ar esame kantrūs. Kantrybė mano vertybių skalėje – itin aukštai. Beje, aš nedirbu – aš veikiu. Veikla ilsina, o darbas alina. Veikla apima daug įvairių sričių, o darbas – tik siaurą. Veikti – labiau gyvenimo būdas. Visiems linkėčiau veikti ir gyvenime rasti savo kryptį, o ne dirbti. Veikimas veda į meilę. Man abu dalykai – neatsiejami.
– Ką mėgstate skaityti?
– Skaitau įvairią literatūrą. Gaila, kad šiame amžiuje žmonės tik internete skaito. Skaitau Vydūną, Aivenhovą, ypač ryte, pamedituoju. Turiu Bobo Troubridžio knygą, kuri aiškina ligų kilmę. Skaitau ją ne dėl savo amžiaus – domiuosi sveika gyvensena, netradicine medicina, bendrauju su mokslininkais, tyrėjais.
– Kaip jums Tenerifėje sekasi pieno konservų smulkių pakuočių gamyba? Ar labai skiriasi kurortinio ispanų miesto verslo mentalitetas nuo lietuviško?
– Mes Ispanijos pieno produktų rinkoje dalyvaujame jau daug metų. Tik savo produktus ten pardavinėjome per vieną vokiečių kompaniją. Gamykla čia jau veikia. Tiesą pasakius, mintis pastatyti mums čia gamyklą šovė į galvą netikėtai, man atostogaujant čia. Ji mums yra svarbi vystant plėtrą į žemyną, Ispaniją ir Portugaliją. Per tiek metų čia jau gerai supratau vietos darbuotojų mentalitetą – priėmiau sprendimą, kad gamybos reikalus turi tvarkyti lietuviai. Rūpintis gamyklos technine dalimi vietos žmonės neturi pakankamai patirties.
Taip, vietinę prekybą jie puikiai išmano, tačiau ją būtina suderinti su lietuviškais ir europietiškais standartais.
Žmonės čia – labai geri ir draugiški, tačiau pirmenybė čia teikiama šeimai, vaikams, tėvams. Labai pagirtinos vertybės, tačiau darbas čia nėra prioritetas. Kai kuriuos vietinius darbuotojus nusiųsime praktiniams mokymams į Lietuvą. Taip pat nuolat vyksta vietinių darbuotojų mokymas čia esančioje įmonėje. Kol kas gamybos apimtys nėra didelės, bet turime daug rimtų užsakymų ir paskutiniam šių metų ketvirčiui. Dirbti čia yra sudėtingiau nei Lietuvoje, bet paprasčiau, kalbant apie konkurenciją – ji čia mažesnė, yra nustatytos tam tikros mokesčių ir subsidijų lengvatos. Tačiau ir Tenerifėje, kaip ir bet kur, reikia laikytis tam tikrų žaidimo taisyklių. Man tai savaime suprantama.
– Turite kietą stuburą, savo verslo mentalitetą ir filosofiją. Ne visiems, matyt, lengva prie jūsų prisitaikyti ar suprasti jūsų reikalavimus. Kaip atsirenkate žmones itin svarbioms pareigoms jūsų įmonėse?
– Visuose žmonėse ieškau vienintelio dalyko – doros. Jeigu ji yra, techninių dalykų galima išmokti, nors, žinoma, prekybiniai sugebėjimai turi būti genuose. Gal nuskambėsiu ekstravagantiškai, bet pasakysiu taip: reikalingų žmonių net neieškau, man juos atsiunčia dangus. Aš suformuoju mintį ir vaizdinį, kurie įsikūnija. Svarbiausia gyvenime yra pozityvi intencija, kuri suformuoja kryptį į laisvę ir suteikia visus reikalingus instrumentus tęsti kelionę – gyvenime ir versle.
Reikia būti nuolat pozityvioje kryptyje, nes ji traukia kitus pozityviai nusiteikusius žmones. Savanaudystė, vien tik savo interesų tenkinimas yra didžiausia destrukcija. Veikla kuria pinigus, pinigai turi tarnauti visiems, o ne vienam žmogui. Tik laimingi žmonės šalia gali auginti verslą. Tikro verslininko tikslas, mano įsitikinimu, turėtų būti ne pinigai, o dalyvauti užtikrinant socialinį teisingumą ir apjungti žmones krypčiai į laisvę. Atsiradus ženklesnių įplaukų iš mūsų rinkų Kinijoje, Honkonge, Didžiojoje Britanijoje, Kanaruose, darbo užmokestis mūsų įmonių grupėje bus padidintas ženkliai.
Aš labai pasitikiu žmonėmis, kurių intencijos – pozityvios. Net į Marijampolę (pieno konservų gamyklą) dabar, kol esu Tenerifėje, nedažnai nuvažiuoju. O kam? Juk žmonės dirba savo darbą – kryptingai.
– Jūs – laimingas žmogus?
– Taip, esu laimingas viduje, o gyvenime, neslėpsiu, yra visko.
– Kas jus suformavo kaip asmenybę ir verslininką?
– Skirtingai nei kitų, negalėčiau pasakyti, kad kas nors konkrečiai – mokykla, tėvai ar gatvė, o gal pokyčių laikmetis – mane suformavo tokį, kokį esu. Mane suformavo gyvenimas – eini per jį ir mokaisi. Beje, aš save vadinu jo mokiniu. Iki paskutinio atodūsio turi veikti ir mokytis. Galima būti pensininku, bet svarbiausia nesijausti pensininku. Gyvenime eisiu tol, kol man leis Dangus.
– Esate sėkmingai dirbančios, su milijoniniu pelnu įmonės savininkas. Ar jaučiate viską pasiekęs versle? Kokius iššūkius sau keliate?
– Aš vėl gi turiu savo požiūrį į tai. Man siekiamybė yra laisvė – absoliuti pasirinkimo laisvė, kuri veda į sandorą – su savimi, Dangumi ir kitais. Būtina suprasti priežastis. Jos yra atramos taškas. Deja, mes gyvenime dažniausiai dėmesį kreipiame į pasekmes. Pasekmės gimdo kitas pasekmes. Deja, mūsų sveikatos ir švietimo sistemos skirtos įveikti pasekmėms, ne priežastims. Tai – taisytina.
– Kuo pirmiausia vadovaujatės darydamas sprendimus?
– Vienas versle – ne karys. Turiu stiprią komandą, kuri dirba viena kryptimi, yra savo sričių žinovai. Man labai svarbi jų nuomonė. Žinoma, informaciją apie pieno rinką aš susirenku ir kitais kanalais – svarbu turėti kelis jos šaltinius. Bet man gausybė popierių, ekspertizės nepatinka – man turi būti skaičiai. Pateikti aiškiai, atspindintys įmonės veiklą ilgesnėje laiko perspektyvoje.
Versle svarbiausia atsidurti ten, kur reikia ir kada reikia. Versle labai svarbūs ir asmeniniai santykiai. Įprastai jie kuriami neoficialiai. Pavyzdžiui, šiandien (kalbėjomės šeštadienį) priimsiu Las Palmaso verslininkus, atvažiuos ir lietuvių – jiems pats kepsiu lietuviškus blynus su varške ir Zanavykų (Senolių) sūrį (juokiasi). Mūsų pieno produktai – labai geri ir vertinami.
– Ką siūlytumėte daryti, kad Lietuvoje pieno ir jo produktų kainos mažėtų? Juk nėra adekvatu, kad už pieną Lietuvoje mokame tiek, kiek Vakarų Europoje...
– Yra bendros pasaulinės tendencijos, su kuriomis nieko padaryti negalime. Lietuvos bėda, kad vietos prekybos centrai susirenka viską – net ir tai, kas jiems nepriklauso. Tikiu, kad artėja diena, kai tokių prekybos centrų-grobuonių hegemonija pasibaigs – jų veikla bus reglamentuota ir apribota, o prekyba smulkės. Nenormalu, kad tokioje mažoje valstybėje, kaip Lietuva, prekybos tinklai turi tiek galių. Tai – problema, kurios, deja, mūsų valstybė per 28 nepriklausomybės metus nesugebėjo išspręsti. Deja, mūsų gamintojai paklūsta prekybos tinklų reikalavimams – prekes gamina pagal jų užsakymą, dėl ko nukenčia jų kokybė.
– Esate buvęs profesionalus futbolininkas, dabar šio žaidimo – žinovas, skaidrumui futbole pasiekti įsteigėte „Futbolo sąjūdį“. Ar tikite, kad Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė kada nors kovos pasaulio futbolo čempionate?
– Kada tai bus, labai sunku šiandien pasakyti. Tikiu, kad tai kada nors įvyks.
Atsakysiu pradėdamas iš toliau. Pirmiausia, manau, kad pavojai Lietuvai yra gerokai didesni, negu šiandien daugelis mano. Nekalbu apie geopolitinius dalykus. Omeny turiu požiūrį į žmogų, į valstybės valdymą. Mes turime labai daug tarnautojų, tačiau nedaug gerų administratorių. O jų mums labai reikia. Lietuvos žmonių nusivylimas šalies valdymo sistema ir visa valdžia – didelis. Lietuviai yra dori ir darbštūs žmonės, tačiau matydami čia daug neteisybės, į viską numoja ranka ir palieka tėvynę.
Tačiau Lietuvos verslas – stiprus. Tik reikia kuo daugiau žmonių įtraukti į veikimą ir suteikti jiems galimybę pasirinkti, kuriuo keliu eiti. Aš visiems didžiuodamasis pasakoju, kad Lietuva 15 amžiuje buvo didžiausia Europos valstybė.
Būti mažu, nereiškia būti silpnu.
Pažiūrėkite, Urugvajaus ir Islandijos valstybės įrodė, kad ir mažos valstybės gali kovoti su futbolo grandais – tik mums reikia keisti futbolo kryptį. Kad futbolas taptų skaidresnis. Futbole, kaip ir valstybėje, ir, beje, prekybos tinkluose, apie kuriuos šnekėjome, yra išplitęs parazitavimas. Jį reikia išrauti su visomis šaknimis. Jis yra priežastis. Kai nebus jos, nebus ir tolesnių pasekmių, ir parazitavimo.
– Jūs – žinomas Lietuvos verslininkas, tačiau jūsų gyvenimas Palangoje – labai nepastebimas. Kodėl?
– Nėra tikslu taip teigti. Buvau aktyvesnis Palangos bendruomenės narys, kai Palangos parapijos klebonu buvo Algis Genutis. Dėl intensyvaus dalyvavimo versle, dabar mažiau laiko praleidžiu Palangoje. Kiekvienas žmogus turi būti bendruomeniškas. Tik būdami lašu vandenyne esame stiprūs – kaip individai, bendruomenė bei valstybė.
– Lietuva švenčia valstybingumo šimtmetį. Kokią Lietuvą matote po šimto metų?
– Lietuva bus tol, kol mes, pasitelkiant vandenyno analogiją, būsime jame. Jeigu išlaikysime savo dvasią – tvirtą ir užgrūdintą – būsime visada. Tik turime pasinaudoti savo protėvių galia ir neleisti ja kitiems manipuliuoti. Praeitis reikalinga tam, kad suprastumėme, kas esame. Lietuvai reikalinga tvara, tuomet ir klausimų apie jos išlikimą nekils. Ji yra mūsų išlikimo garantija. Tik kuomet žinome, kas esame, galime siekti ko norime.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHA2019-10-01 09:38 (IP: 193.219.163.150)

2019-09-25 22:59 (IP: 86.38.179.81)

Kathyrn 2019-08-31 09:28 (nicole221600@gmail.com / IP: 41.203.78.244)
Comment j'ai retrouvé mon mari Merci au Dr Eboh d'avoir ramené mon mari et apporté une grande joie à ma famille ??? Je m'appelle Kathryn Louise, mon ex-mari m'a larguée il y a deux semaines après que je l'ai accusé d'avoir vu quelqu'un d'autre et de l'avoir insulté. Je veux qu'il revienne dans ma vie mais il refuse tout contact avec moi. J'étais tellement perplexe et ne sais pas quoi faire. J'ai donc demandé de l'aide à Internet et j'ai vu comment un lanceur de sorts aidait les gens à récupérer leur ex. J'ai donc contacté le lanceur de sort et lui ai expliqué mon problème. et il a jeté un sort pour moi et m'a assuré de 48 heures que mon ex reviendra à moi et à ma plus grande surprise le troisième jour, mon ex est venu frapper à ma porte et implorer pardon. Je suis tellement heureuse que mon amour soit de retour et, pas seulement, nous sommes sur le point de nous marier. Encore une fois merci Dr Eboh, vous êtes vraiment talentueux et doué. holycurecenter@gmail.com est la seule réponse. Il peut être d'une grande aide et je ne cesserai pas de le publier car il est un homme formidable. Email: holycurecenter@gmail.com ou +2348053823815. holycurecenter@gmail.com ..

Amy 2019-08-19 17:25 (stanlookman@gmail.com / IP: 197.210.52.219)
Sveiki, aš ieškojau pagalbos, kaip susigrąžinti buvusį meilužį, kuris su manimi išsiskyrė prieš 2 metus .. Buvau patyręs traumą dėl išsiskyrimo ir beveik norėjau nusižudyti, bet dėkoju Dievui, kad turėjau kontaktą su Ilekhoji, dvasinis tėvas, padėjęs man susigrąžinti savo buvusį meilužį, daug ieškant pagalbos iš įvairių vietų. Kai aš susisiekiau su gydytoju Ilekhojie, aš jam viską paaiškinau. Jis man padrąsino ir pasakė, kad jis ketina paruošti man burtą, kuris padės man susigrąžinti buvusį meilužį per 48 valandas ir aš tikėjau jo žodžiais tariant, jam mane nukreipė draugas, kuriam jis padėjo, ir dabar mano buvęs meilužis grįžo ir mes laimingai gyvename kartu, kad susituoktume kitą mėnesį. Jei jums reikalinga bet kokia pagalba, pavyzdžiui, norint išsigydyti nuo ligos, pastoti E.T.C. Tada siūlau susisiekti su gydytoju Ilekhojie dabar per jo el. Pašto ID: gethelp05@gmail.com arba „WhatsApp jam“ tel. +2348147400259. Dėkojame, pone.

Taip pat skaitykite

Besimaudydamas jūroje mirė vyras

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 27 | Rubrika: Miestas

Antradienį, rugpjūčio 27 d., Palangoje mirė Baltijos jūroje maudęsis vyras. Kaip informavo Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas, 1964 metais gimęs vilnietis netoli kranto maudėsi su savo žmona. Moteris pastebėjo, kad vyrui sutriko sveikata ir pati jį ištraukė į krantą. 


Mirė palangiškis verslininkas Raimondas Karpavičius

Linas JEGELEVIČIUS, 2019 08 11 | Rubrika: Miestas

Raimondai, negaliu patikėti, kad Tavęs jau nėra...Vos prieš metus Tu mane priėmei savo jaukiuose namuose Nidoje, vaišinai riešutais, kurių neberasime Lietuvoje, pasakojai apie jų didelę naudą sveikatai. Žinoma, didžiausias „pasigardžiavimas“ buvo ne jie, o tas įsimintinas pusantros valandos pokalbis su tavimi – apie verslą, politiką, jų užkulisius, sveiką...


Rugpjūčio 1 d., 9.18 val., Klaipėdos apskrities policija gavo pranešimą iš Palangos miesto ligoninės apie tai, kad į Priėmimo skyrių galimai dėl narkotinių medžiagų perdozavimo paryčiais buvo pristatyta mergina, gim. 1999 m., kuri ligoninės Reanimacijos skyriuje mirė. © A.Didžgalvio nuotr. Merginą į ligoninę automobiliu „Audi A6“ atvežė vyras, gim. 1993 m....


Klaipėdos apygardos teismas padėjo tašką nuo 2012-ųjų vasaros besitęsiančioje istorijoje, kai Palangos miesto savivaldybės administracija buvo skyrusi 50 Lt baudą Vincui Nesteckiui už jo valdomame sklype vykdytą komercinę veiklą, neturint tam leidimo. Užuot sumokėjęs baudą, verslininkas nusprendė bylinėtis. Bet birželio 13-ąją teismas priėmė neskundžiamą nutartį – paliko...


Pavadinime įrašytos sparnuotos frazės reikšmė daugeliui yra žinoma: kalbama apie kokį nors politinį ar visuomeninį reiškinį, kuris išnykęs netrukus atsiranda kita forma, išlaikęs ankstesniojo reiškinio esmę. Senais laikais šiais žodžiais Prancūzijoje pro Versalio rūmų langus liaudžiai būdavo pranešama apie senojo karaliaus mirtį...


Žinomas Palangos verslininkas Vidas Buzas, beveik prieš pusantrų metų avarijoje pražudęs Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios kunigą jubiliatą Liudą Serapiną, teisme mielai vaikščiotų atbulomis – vakar teismo salėje, prieš posėdį, suko veidą į šoną, o prieš nosį išvydęs su kamera nusitaikiusį žurnalistą, puolė...


Palanga sėkmingai siekia tikslo draugauti ir bendradarbiauti su visomis savivaldybėmis, reprezentuojančiomis kiekvieną Baltijos regiono šalį – kovo 4 dieną Palangos miesto savivaldybės delegacija, kurią sudarė vicemeras Rimantas Garolis ir administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, Vokietijoje pasirašė draugystės ir bendradarbiavimo sutartį su šios šalies Riugeno salos...


„Tai – mano gyvenimo būdas, visas gyvenimas“, - pripažino palangiškis Deividas Budkovas, draugų dar vadinamas Pitu, praėjusį sekmadienį savo talentu iš televizoriaus ekrano pasidalinęs su visais Lietuvos gyventojais. Aštuoniolikmetis vaikinas savo aistra – važinėjimu BMX dviračiu – sugeba užkrėsti daugelį jaunuolių, pats skindamas itin svarbias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Užkanavės gatvėje nusišovė verslininkas

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 10 18 | Rubrika: Kriminalai

Pastaruosius metus Palangoje Užkanavės gatvėje gyvenantis 53 metų Algirdas Samušis  praėjusį trečiadienį savo namo rūsyje, manoma, nusišovė legaliai laikomu lygiavamzdžiu šaunamuoju ginklu „Germanica“. „Jis gyveno kartu su savo uošviu, kuris tos dienos rytą, apie 9 valandą 30 minučių, namo rūsyje išgirdo šūvį. Staiga nubėgęs ten pamatė savo žentą gulintį ant grindų be jokių gyvybės...


Iškritęs pro balkono langą Vilniuje, žuvo palangiškis

„Palangos tilto“ informacija, 2010 09 11 | Rubrika: Kriminalai

Ketvirtadienio vakarą praėjus kelioms minutėms po krepšinio rungtynių, kuomet Lietuvos rinktinė įveikė Argentinos komandą, policijai buvo pranešta, kad sostinėje iš Vilniaus universiteto bendrabučio Saulėtekio alėjoje iškrito žmogus. Vėliau paaiškėjo, jog tai 20-metis palangiškis, neseniai pradėjęs mokslus Vilniaus universitete.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius