Mokinių Palangoje mažėja, bet pirmokų – daugėja

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 08 18

Šiais mokslo metais, lyginant su praėjusias metais, Palangos mokyklos džiaugsis pirmaklasių pagausėjimu. Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Vargonienė sakė, kad šiais metais Palangoje planuojama sulaukti šimto penkiasdešimties pirmaklasių, o pernai jų buvo – 135. Palanga formuos vieną papildomą pirmokų klasę.

 

Išeis į pensiją

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Diana Miltenienė informavo, kad šiais metais planuojama atleisti kelias mokytojas, kurios jau turi išeiti į pensiją. Vieną planuojama atleisti iš Palangos Senosios gimnazijos, keturias - iš „Baltijos“ pagrindinės mokyklos ir dvi - iš Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos. Dar viena mokytoja iš Palangos Senosios Gimnazijos išeis spalio mėnesį, sulaukusi pensijos. Kadangi ji yra ir mokyklos direktoriaus pavaduotoja, todėl spalio mėnesį gimnazija galimai sulauks naujos mokyklos pavaduotojos.

„Tačiau naujų mokytojų į darbą priimti neplanuojama, nes mokytojų Palangoje buvo pakankamai daug. Dabar, išėjus kelioms mokytojoms į pensiją, didesnis darbo krūvis bus paskirstytas likusioms mokytojoms“, - pasakojo D. Miltenienė.

 

Palangos mieste moksleivių mažėja

2009 metais miesto mokyklose buvo 2272 mokinių. Šiais metais, anot D. Miltenienės, mokinių bus apie pusantro šimto mažiau negu praėjusiais metais.

„Migracijos tarnyba tvirtino, kad dauguma vaikų tėvų išvyksta gyventi bei dirbti į užsienį. Kartu jie išsiveža ir savo atžalas - taip mokyklos praranda mokinius, todėl priimti naujų mokytojų ir neketinama“, – kalbėjo D. Miltenienė.

Šiais metais rugsėjo mėnesį bus naujovių – Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla priims dvi pirmąsias klases, taip formuos tolimesnes pradines klases. Taip pat, vaikų tėvų prašymu, kuomet buvo renkami parašai, V. Jurgučio pagrindinė mokykla turės vieną trečią klasę, kuri bus perkelta iš Palangos pradinės mokyklos.

„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje šiemet bus dvi pirmokų klasės, nors pernai buvo suformuota tik viena. Palangos pradinėje mokykloje šiais metais rugsėjį laukiama trijų pirmų klasių - pernai pirmų klasių buvo tiek pat. Palangos Šventosios bendrojo lavinimo pagrindinė mokykla sulauks vienos pirmokų klasės, kaip ir praėjusiais metais.

 

Vyksta pertvarka

Palangos mokykla-darželis „Pasaka“ šiais metais nebekomplektuoja pirmų klasių.

2010-ųjų kovo 25 dieną Palangos Taryba priėmė sprendimą - nuspręsta, kad mokykloje-darželyje „Pasaka“ bus vykdoma vidaus struktūros pertvarka.

Anot N. Vargonienės, tai reiškia, kad nebebus priimamos naujos pirmos klasės, bus laukiama, kol likusieji vaikai taps vyresni, ir mokykla-darželis taps ikimokyklinio ugdymo įstaiga.

„Kadangi šiemet pirmų klasių „Pasaka“ nebepriima, viena mokytoja bus perkeliama į Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą, o kita - į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą pagal bendradarbiavimo trišalę sutartį. Pagal ją, pradinių klasių mokytojos iš mokyklos-darželio „Pasaka“ neliks be darbo“, - kalbėjo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė N. Vargonienė.

Šiuo metu ikimokyklinio ugdymo įstaigų Palangoje yra šešios. Po kelių metų prie jų jau bus prisijungusi ir „Pasaka“.

„Daugėja ikimokyklinio amžiaus vaikų, todėl dar viena tokia įstaiga bus naudinga Palangos miestui“, – pasakojo N. Vargonienė.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Galima abejoti vertinimo metodika, įtarti indekso rengėją, Vilniaus politikos analizės institutą (VPAI), šališkumu ir baksnoti į akivaizdžiai pagerėjusią Palangos infrastruktūrą bei teigiamus demografinius pokyčius, tačiau VPAI šią savaitę paskelbtame šių metų šalies savivaldybių gerovės indekse Palanga tarp 60 šalies savivaldybių užėme kuklią 19 vietą.


Populiarūs laikraščio „Palangos tiltas“ kavaryčiai-susitikimai šiais metais baigėsi šį antradienį, būriui palangiškių ir svečių atėjus į „Fotokava“ kavinę, mūsų kavaryčių partnerį. Siurbčiojant kavą ir vaišinantis meduoliais, kiekvienas pasidalino įsimintiniausiais šiais metais įvykiais – Lietuvai, Palangai, kiekvienam...


Skubančiame pasaulyje vis dažniau tėvai susimąsto, jog paskubinti gyvenimą reikia ir vaikams, tad karts nuo karto kyla diskusijų, gal verta vaikus pradėti leisti į mokyklą anksčiau, dar nesulaukus septynerių. Anksčiau į mokyklą leisti vaikus pasiūlymą pateikė ir dabartinė valdžia. O ar tai yra skatinama, ar peiktina, sunku išgirsti vieningą atsakymą, nuomonių esama įvairių.


Neįprastai karštą dieną kūno kultūros ženklo (KKŽ) normatyvus laikė neįprasta komanda – stipriausi gimnazijos sportininkai ir sportiškiausi Palangos miesto pradinukai.


 Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir savivaldybės Tarybos narys Nerijus Stasiulis lankėsi Vilniuje, kur susitiko su premjeru Algirdu Butkevičiumi. Susitikime dalyvavo ir Ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas, taip pat Lietuvos verslo paramos agentūros direktorė Diana Vilytė. Vėliau Palangos...


Palangos Kurhauzas visu grožiu nušvis dar šiais metais  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 08 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Palangos miesto savivaldybės, valstybinės įmonės „Lietuvos paminklai“ ir UAB „Pamario restauratorius“ atstovai pasirašė sutartį dėl Palangos Kurhauzo pastato mūrinės dalies pritaikymo visuomenės poreikiams darbų. Kurorto meras Šarūnas Vaitkus neabejoja, jog šiandieninės sutarties pasirašymas – didžiulis žingsnis link...


Prieš keletą dienų visi išlydėjo dar vienerius metus. Kiek gi šiemet palangiškių pasitiko naujuosius metus, galbūt miestelėnų sumažėjo? Palangos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vida Buivydienė pradžiugino, nes praėjusiais metais gimė daugiau kūdikių nei 2009 metais, deja, ir mirė daugiau. „Palangoje gyventojų skaičius išlieka daugmaž panašus – jis nesikeičia metai iš metų“, -...


Šiais mokslo metais, lyginant su praėjusias metais, Palangos mokyklos džiaugsis pirmaklasių pagausėjimu. Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Vargonienė sakė, kad šiais metais Palangoje planuojama sulaukti šimto penkiasdešimties pirmaklasių, o pernai jų buvo – 135. Palanga formuos vieną papildomą pirmokų klasę.


Šiais mokslo metais mokinių mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 02 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus mokslo metams ir nuvilnijus per miestą Rugsėjo 1-osios šventės akordams, tenka mokiniams krautis kuprines ir užsirašyti pamokų tvarkaraščius. Vasara užleidusi rudeniui vietą, atnešė kartu ir naujų darbų sąrašą, vienas iš jų ir pats svarbiausias mokiniams – kasryt keltis ir lėkti į mokyklas. Šviečiantys mokytojų veidai laukia sugrįžtančių ar naujai atėjusių mažųjų ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas