Mokytojai dėl laiko ir lėšų stygiaus mitinge nedalyvavo

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015 09 10
Mokytojai dėl laiko ir lėšų stygiaus mitinge nedalyvavo

Ketvirtadienio rytas buvo neramus Seimui ir Vyriausybei – po langais vyko profesinių sąjungų mitingas prieš naująjį Darbo kodeksą. Socialiniam modeliui besipriešinančios profesinės sąjungos tikisi atkreipti dėmesį į naująjį kodeksą, kuris mažina darbuotojų teises, tačiau, darbdavių manymu, naujieji pakeitimai – dar vienas žingsnis darbo santykių liberalizavimo link. „Palangos tiltas“ pasidomėjo, ką apie naująjį kodeksą mano palangiškiai.

Neramus metas mokykloms
Palangos senosios gimnazijos darbuotojų profsąjungos komiteto pirmininkės Rimos Dargienės teigimu, mitingas labai reikalingas. „Kuomet visi tyli, valdžia daro ką nori. Reikia kalbėti ir stengtis surasti dialogą visais įmanomais būdais. Gaila, jog mūsų mokyklos atstovai dėl laiko ir lėšų stygiaus mitinge nedalyvaus, tačiau mitingą palaikome. Daugelis punktų mūsų netenkina – ribojamos socialinės garantijos, ruošiamasi trumpinti atostogų laiką. Tai išties nėra malonūs dalykai. Galbūt verslui bei darbdaviams tas kodeksas ir tinkamas, tačiau tokiai įstaigai kaip mokykla – tikrai ne. Visa tai neigiamai veikia mūsų nuotaiką – neturime naujo mokyklos direktoriaus, o čia dar į pasaulį ateina naujas Darbo kodeksas. Tad visko laukiame su nerimu, nežinome kaip toliau reikės gyventi“, – susirūpinimo neslėpė R. Dargienė.

Naujasis Darbo kodeksas palankus ne tik darbdaviams
Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys Danas Paluckas tikina, jog jei yra pateikti tokie pasiūlymai, vadinasi, jie reikalingi. „Jeigu Darbo kodeksas siūlomas, tai tikriausiai, jis yra teisingas. Negalėčiau teigti, jog Palangos miesto darbdaviai yra pakankamai su juo susipažinę – žinote, per darbų gausą tikriausiai nebuvo tam laiko, tačiau tikiuosi, jog susipažinę su siūlymais, įžvelgs, kas jame yra gera“, – teigė D. Paluckas.
Anot jo, žmonėms įstrigo pakeitimas dėl atleidimo iš darbo. „Be abejonės, derėtų atsižvelgti ir į patį darbdavį, kad jis turėtų galimybių – rinka kinta labai sparčiai. Žmogus darbą visada gali atrasti – svarbu, kad būtų noras. Mano įsitikinimu, mes pamažu europietiškai einame į Europą“, – sakė pašnekovas.

Netenkina situacija švietimo srityje
Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Palangos miesto skyriaus pirmininkas Nerijus Vaišvilas tikino, jog kai kuriems reikalavimams profsąjungų konfederacija pritaria, tačiau kritikos strėlės sminga į tuos Darbo kodekso pakitimus, kurie nėra visai suderinti su profesinėm sąjungom. „Didžiausi ginčai kyla dėl socialinių garantijų, dėl įspėjimo termino trumpinimo atleidžiant iš darbo, dėl išeitinių išmokų. Mūsų mokytojų asociacijos netenkina situacija švietimo srityje. Visa, kas buvo suderėta valstybiniu lygmeniu per pastarąjį pusmetį, nutilo, nurimo, o tai jau turėjo būti pasirašyta iki rugsėjo pirmos dienos, tačiau kol kas niekas nevyksta. Viskas nukeliama į ateitį. Dialogas vyksta sunkiai. Gaila, kad ministrė tik iš pradžių gražiai kalbėjo, tačiau tik atsisėdus į kėdę, viskas pasikeitė“, – apmaudo neslėpė N. Vaišvilas.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Jau gerokai perkopusi 80 metų, žinoma Palangos kurorto mokytoja Kostancija Strikienė dar važinėjo automobiliu bei elegantiškai mynė dviračio pedalus, tačiau jau daugiau kaip metus gera nuotaika trykštančią senjorę galima pamatyti už indiškos rikšos, miniatiūrinio automobiliuko, vairo.


„Pajutau, jog esu toje vietoje, kur man ir dera būti“, – apie pasirinkimą dirbti mokytoja kalbėjo V. Jurgučio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Eglė Survilaitė. Tai – pirmoji pedagoginė jaunos mokytojos patirtis, kuri, kaip ji pati sakė, ją džiugina ir kasdien skatina tobulėti. Su ja kalbėjomės apie viską. Darbšti, kruopšti, neseniai tik...


Šiuolaikinį vaiką nustebinti sunku, bet viena pramoga garantuos jo sukoncentruotą dėmesį. Ir tai ne kompiuteriniai žaidimai, bet animaciniai filmukai.Kurį laiką Palangoje gyvenęs animatorius Antanas Skučas pripažino, kad lietuviškų filmukų rinka – itin siaura, bet jam pavyko rasti joje vietą. Jis kuria įvairaus pobūdžio filmukus, kurie ne tik džiugina, bet ir pamoko. O...


Ketvirtadienio rytas buvo neramus Seimui ir Vyriausybei – po langais vyko profesinių sąjungų mitingas prieš naująjį Darbo kodeksą. Socialiniam modeliui besipriešinančios profesinės sąjungos tikisi atkreipti dėmesį į naująjį kodeksą, kuris mažina darbuotojų teises, tačiau, darbdavių manymu, naujieji pakeitimai – dar vienas žingsnis darbo santykių liberalizavimo...


Žemės mokestis: dar nesurinkta ir pusės planuotų lėšų

„Palangos tilto“, Klaipėdos AVMI inf., 2013 11 21 | Rubrika: Miestas

Jau kelinti metai iš eilės tiek palangiškiai, tiek visos Klaipėdos apskrities gyventojai nesumoka žemės mokesčio iki nustatyto termino. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) duomenimis, iki lapkričio 15-osios apie pusė gyventojų, kuriems iki šios dienos privalu sumokėti žemės mokestį, to dar nepadarė.


Turbūt nesuklysime teigdami, kad patys mažiausieji – lopšelinukai ir darželinukai, – itin myli mokytojus, kurie moko juos dainuoti. Tačiau pasirodo, jog dainuoti mažiausiuosius mokantys pedagogai dainai suburia ne tik savo auklėtinius, bet ir kolegas. Geriausias to įrodymas – praėjusį penktadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vykęs antrasis...


Jubiliejų švenčiančiai mokytojai K. Strikienei – miesto vadovų sveikinimai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 14 | Rubrika: Miestas

Ilgametė S. Vainiūno meno mokyklos darbuotoja, mokytoja K. Strikienė penktadienį sulaukė išskirtinio dėmesio – meno mokykloje pasibaigus koncertui, skirtam Sausio 13-ajai paminėti, 80 metų jubiliejų švenčiančią pedagogę garbios sukakties proga pasveikino miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.


Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 03 | Rubrika: Miestas

Toks klausimas kartais kyla rugsėjo pirmąją stebint mokytojus, kuriems mokiniai neša gėles. Su visa pagarba Palangos pedagogams – jaunų veidų jų tarpe nėra labai daug. Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?


Ateinančiais metais Palanga taps Lietuvos kultūros sostine. Tai, kad mūsų miesto paraiška laimėjo Kultūros ministerijos skelbtą projektą, sužinota dar 2011-aisiais. Tačiau, nors laiko iki 2013-ųjų liko nedaug, darbų padaryta mažiau, nei planuota. O visai neseniai sužinota, kad Palangai bus skirtas triskart mažesnis finansavimas, nei nurodyta konkursą laimėjusio projekto sąmatoje.


Jau visai arti ta valanda, kai mokyklų koridoriuose vėl sučirškės skambutis. Mokytojai ir mokiniai po greitai prabėgusios vasaros sugrįš į klases pailsėję, įdegę ir pasiruošę mokslo metams. O kaip mokyklos pasiruošė sutikti  mokinius?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas