NAUJIENŲ PABIROS

„Palangos tilto” informacija, 2013 09 30
Šiandien 17 val. prie Lurdo Birutės parke bus kalbamas rožančius. / D. Sobeckio nuotr.

Šiandien 17 val. prie Lurdo Birutės parke bus kalbamas rožančius. / D. Sobeckio nuotr.

Konstitucijos egzaminas: šiandien Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija tradiciškai kviečia pasitikrinti žinias – laikyti Konstitucijos egzaminą. Kaip ir kasmet, norintiems laikyti egzaminą ir siekti aukščiausio įvertinimo, duris atveria Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybės. Čia egzaminą kviečiami laikyti visi norintys Lietuvos Respublikos piliečiai, taip pat teisinį išsilavinimą turintys ar dar tebestudijuojantys asmenys.
Konstitucijos egzamino pirmasis etapas vyks spalio 1 dieną (antradienį), 12 valandą. Palangiškiai savo žinias galės pasitikrinti Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje.
Pirmojo etapo dalyviai, teisingai atsakę į ne mažiau kaip 25 testo klausimus iš 30, turės teisę dalyvauti antrajame Konstitucijos egzamino etape, kuris vyks spalio 15 dieną (antradienį), 12 valandą. Antrajame etape teks atsakyti į 19 testo ir vieną atvirą klausimą. Nugalėtojais taps be klaidų arba teisingiausiai į klausimus atsakę dalyviai. Visi norintieji laikyti egzaminą, tačiau neturintys galimybės atvykti į biblioteką, galės jį laikyti internetu.
Laimėtojai bus apdovanoti spalio 29 d. prezidentūroje.


Rožinio mėnuo: spalio mėnesį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia kviečia tikinčiuosius rožinio maldai, kurios metu apmąstomos tikėjimo paslaptys. Visą mėnesį rožančius bažnyčioje bus kalbamas šiokiadieniais, 17.45 val., o sekmadieniais prieš Sumos Šv. Mišias – 11.30 val.
Šiandien, spalio 1 dieną, tikintieji tradiciškai kviečiami pradėti rožinio mėnesį prie Birutės parke esančio Lurdo. Čia 17 val. bus kalbamas rožančius, po to procesija grįš į bažnyčią vakaro Šv. Mišioms. Kartu su parapijiečiais ir parapijos kunigais melsis Telšių kunigų seminarijos klierikai, vadovybė ir abu Telšių vyskupai.


Sprogmenys: praėjusį pirmadienį Gintaro muziejų Palangoje restauruojantys darbininkai savo darbo vietą užleido išminuotojams. Iki šiol iš vakarų pusės koplyčios sienoje kyšojo svetimkūnis, primenantis bukąjį sviedinio galą. Žiniasklaidai paskelbus apie įtarimus, jog grafų Tiškevičių rūmų koplyčios sienoje dar nuo Pirmojo pasaulinio karo laikų gali būti įstrigęs artilerijos sviedinys, restauruotojų prašymu koplyčią patikrino Kaune įsikūrusio Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono atstovai.
1915 metais vokiečių karinis laivas iš jūros pusės išties buvo apšaudęs koplyčią, buvo apgriautas jos viršus. Esą ir 2008 metais miręs grafas Alfredas Tiškevičius muziejininkams buvo užsiminęs apie tai, kad koplyčioje galėjo likti nesprogęs sviedinys.
Išminuotojai sienoje išties rado sprogmenį. Tiesa, tai buvo Antrojo pasaulinio karo 105 mm sausumos artilerijos pabūklo sviedinys be trotilo ir sprogdiklio. Taip pat koplyčios sienoje aptikta nekenksminga prieštankinio sviedinio dalis.
Kaip „Palangos tiltui“ sakė operacijoje dalyvavusios Palangos PGT viršininkas Vidmantas Jarulis, nerimo sukėlęs nekenksmingas sprogmuo galėjo būti įmūrytas koplyčios sienon laikantis prietaro, neva bomba dukart į tą pačią vietą nepataiko.
Išminuotojams ištyrus sviedinius jie gali būti palikti Gintaro muziejuje, tik jau kaip eksponatai.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangoje lankėsi Kinijos respublikos ambasadorius Lietuvoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 8 d. Palangoje lankėsi Kinijos ambasadoriaus Shen Zhifei. Jis savivaldybėje susitiko su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi, administracijos direktore Akvile Kilijoniene, kitais savivaldybės atstovais. Ambasadoriui buvo pristatyta Palanga, investicijų joje galimybės.


Savaitgaly tiek Klaipėdoje vyko kvalifikacinis diržų laikymo egzaminas, kurio metu Palangos karatė mokyklos „Shodan“ auklėtiniai kėlėsi kvalifikaciją ir žengė dar vieną žingsnį juodo diržo link. Į egzaminą susirinko shodaniečiai sportuojantys ne tik Palangoje, bet ir Klaipėdoje, Kretingoje, Plungėje ir Telšiuose, o įvertinti jų žinias atvyko kvalifuokota Lietuvos karatė...


Tokio išbandymo karate ugdytiniams dar neteko patirti. Pirmą kartą daugiau nei 300 vaikų ir suaugusiųjų Palangos oro uoste demonstravo per metus pasiektus rezultatus – jie laikė karatė kyokushin diržų egzaminą, o kylančių ir besileidžiančių lėktuvų keleiviai tapo jų žiūrovais.


Rugsėjo 29 d., antradienį, 12 val., Palangos miesto bendruomenė kviečiama dalyvauti Konstitucijos egzamine. Visuotinėje teisinių žinių pasitikrinimo akcijoje taip pat kviečiami dalyvauti visi Lietuvos piliečiai. Egzamino užduotys bus parengtos skirtingoms tikslinėms grupėms: teisinį išsilavinimą turintiems ir jo siekiantiems piliečiams bei piliečiams, neturintiems ir...


Buvusiam lenktynininkui, dabar autoserviso įmonės savininkui ir naujajam partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyriaus pirmininkui Raimondui Abromui teks nelengva užduotis: neleisti žiežirboms, kilusioms keičiantis skyriaus pirmininkui, įsiplieksti, sutelkti skyrių bendram darbui ir, svarbiausia, užsitarnauti reiklių miestelėnų pasitikėjimą, kad mieste būtų daugiau tvarkos ir teisingumo....


Vakar į „Palangos tilto“ redakciją pristatyti laikraščio skaitytojams savo miesto viziją, jei būsią išrinkti merais, rinkosi tokio iššūkio nepabūgę politikai, kandidatuojantys į Palangos mero postą pirmąkart vyksiančiuose tiesioginiuose rinkimuose. Deja, iš septynių kviestųjų redakcijos duris pravėrė tik trys kandidatai: Centro partijai...


Nuo pirmadienio, po vidurnakčio, į Palangą atvykstantys autobusai suks į naująją autobusų stotį, įsikūrusią Klaipėdos pl., prie Statoil degalinės. Iškilmingas naujosios stoties atidarymas įvyks šiandien, penktadienį, 11 valandą, tad pageidaujantiems palangiškiams dar nevėlu atvykti į ceremoniją ir patiems dalyvauti šiame renginyje.


NAUJIENŲ PABIROS

„Palangos tilto” informacija, 2013 09 30 | Rubrika: Miestas

Konstitucijos egzaminas: šiandien Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija tradiciškai kviečia pasitikrinti žinias – laikyti Konstitucijos egzaminą. Kaip ir kasmet, norintiems laikyti egzaminą ir siekti aukščiausio įvertinimo, duris atveria Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybės. Čia egzaminą kviečiami laikyti visi norintys Lietuvos Respublikos piliečiai...


Nuo spalio 1 dienos įsigaliojo Leidimų įsigyti, laikyti, veisti, dresuoti agresyvius šunis ir prekiauti jais Palangos mieste taisyklės. Kaip pasakojo Palangos miesto Sanitarijos inspektorius Rolandas Martinkus, šios taisyklės buvo numatytos vyriausybės įsakyme, o savivaldybės privalo parengti projektą iki naujųjų metų. Nors didelio poreikio kurorte dėl šių šunų leidimų gavimo nebuvo...


Konstitucijos egzaminas palangiškių nesudomino

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 02 | Rubrika: Miestas

Ar Palangoje gyvena didžiausi pagrindinio šalies įstatymo, Konstitucijos, žinovai? Kažin. Spalio 25-ąją visuomet minima Konstitucijos diena. Šia proga spalio mėnesį visi Lietuvos gyventojai kviečiami išbandyti savo žinias, kiek gi jie išmano pagrindinį įstatymą, įtvirtinantį piliečių laisves ir teises. Tačiau Palangoje miestelėnai ne itin buvo linkę demonstruoti savo žinias ...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas