NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 03 03

Nauji vargonai: paskutinėmis vasario dienomis į Palangos parapiją atkeliavo nauji vargonai, kurių montavimo darbai Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje jau prasidėjo.

Planuojama, kad montavimo ir derinimo darbai bus baigti iki Šv. Velykų švenčių, o per Atvelykį ketinama surengti pirmąjį vargonų muzikos koncertą, tada bus ir naujųjų vargonų pašventinimas.

 

Piketas Klaipėdoje: sekmadienio popietę būrelis klaipėdiečių Minijos gatvėje prie Rusijos Federacijos generalinio konsulato surengė piketą. Protestuota prieš karinę Rusijos invaziją į Ukrainą.

„Ukraina, mes su jumis“, „Stop Russia“, „Šalin rankas nuo Ukrainos“ – tokius plakatus į piketą atsinešė protestuotojai.

Protesto dalyviai sakė taip reaguojantys į Rusijos karinės technikos pasirodymą Krymo pusiasalyje. Jie teigė, kad į Ukrainos vidaus reikalus neturėtų kištis nė viena valstybė.

Prie konsulato protestuotojai atsinešė Lietuvos trispalvę, atlapuose segėjo Ukrainos vėliavos spalvų juosteles. Protestas truko apie pusvalandį.

Tuo pačiu metu protestas vyko ir prie Rusijos ambasados Vilniuje.

Kovo 1 d. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kreipėsi į Rusijos Federacijos tarybą dėl sprendimo panaudoti Rusijos ginkluotąsias pajėgas Ukrainos teritorijoje, kol šioje šalyje normalizuosis visuomeninė politinė padėtis.

„Ukrainoje susiklosčius nepaprastajai situacijai, kilus grėsmei Rusijos Federacijos piliečiams, mūsų tėvynainiams, Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų kontingentui, dislokuotam pagal tarptautinius susitarimus Ukrainos teritorijoje (Krymo autonominė respublika), vadovaudamasis Rusijos Federacijos Konstitucija (...) kreipiuosi į Rusijos Federacijos tarybą dėl Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų panaudojimo Ukrainos teritorijoje, kol normalizuosis visuomeninė politinė padėtis šioje šalyje“, – sakoma Prezidento spaudos tarnybos pranešime.
Rusijos Federacijos taryba šeštadienį vienbalsiai palaikė Vladimiro Putino prašymą leisti karinę intervenciją Ukrainos teritorijoje, praneša unian.net.

 

Po 65 – lauk iš darbo? Siūloma leisti nutraukti darbo sutartį, kai darbuotojui sukanka 65-eri metai.

Tokį Darbo kodekso pataisos projektą įregistravo Liberalų Sąjūdžio atstovas Gintaras Steponavičius, siekdamas paskatinti jaunų specialistų įtraukimą į darbo rinką.

Dabartinis reglamentavimas, pasak Darbo kodekso pataisos autoriaus G. Steponavičiaus, neužtikrina kartų kaitos kai kuriuose sektoriuose, todėl jauni specialistai baigę mokslus priversti emigruoti.

Sociologas, Vilniaus universiteto profesorius Romas Lazutka tokį siūlymą vadina diskriminaciniu ir teigia, kad darbo kokybę lemia ne amžius, lytis ar tautybė, bet kompetencija ir darbo kokybė.

Pagal dabar galiojantį Darbo kodeksą amžius negali būti teisėta priežastis darbuotojui atleisti.

 

„Palangos tilto“, ve.lt, delfi.lt inf.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHAPo 65 lauk iš darbo?.. 2014-03-03 20:52 (. / IP: 86.100.63.40)
-gal nukvakusiems ar "trumpapročiams - lauk iš Seimo?...-Kai gaus atlygio 700-800 Lt tegul parodo, kaip gyventi?kaip paskirstyti kai maistui ir vaistams -nebelieka? ypač esant ir gyvenant vienam -pensininkui ar invalidui? Ar, iš mūsų pensijų pripampę seimūnai, žino, kaip tai atrodo realiai?..

Taip pat skaitykite

Vartant prieš ketvirtį amžiaus – 1992 metais redaguoto „Palangos“ savaitraščio komplektą, žvilgsnis užkliuvo už detektyvinę, tačiau gerai pasibaigusią istoriją priminusių mūsų paviešintų tekstų. Tekalba... jie patys.


Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia neilgai trukus suspindės atnaujintu grožiu – jau parengti projektiniai maldos namų tvarkybos darbų pasiūlymai, dar šiais metais bus gautas statybą leidžiantis dokumentas, o kitąmet planuojama imtis bažnyčios atnaujinimo.


Šių metų liepos 10 dieną sukako 15 metų, kai Palangoje, pastate, kurio adresas – S. Daukanto g. 16, duris atvėrė Antano Mončio namai-muziejus. Būtent tą dieną čia oficialiai atidaryta nuolatinė šio menininko kūrinių ekspozicija, kuri pati yra verta kultūros vertybės statuso. O 2010-ųjų sausį pastatas, kuriame įsikūrė Antano Mončio namai-muziejus įrašytas į Lietuvos...


Šeštadienį Šventoji jau penkioliktąjį kartą pagerbė žvejus – čia vyko nuo 1999 metų organizuojama Žvejų šventė. Į paplūdimį ar jau iš jo traukiančius poilsiautojus viliojo Šventosios uostelio teritorijoje įsikūrusi amatininkų mugė, kuršių ir baltų papuošalų paroda.


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Trečiadienį, Nemirsetoje, buvo paskelbta europinius standartus atitinkančio kempingo statybų pradžia. Būsimųjų pastatų pamatų vietoje Palangos miesto meras Š. Vaitkus bei UAB „Klaipėdos apdaila“ direktorius M. Šlyžius įkasė kapsulę su laišku ateities kartoms.


  Seimo rinkimai Pajūrio rinkimų apygardoje visus varžovus surikiavo kai kam galbūt į nelabai tikėtą rikiuotę: pirmasis – Seimo narys Pranas Žeimys (surinko 14,87 proc. balsų) , antra – „darbietė“ Genoveita Krasauskienė (14,60 proc.) , trečia – Liberalų Sąjūdžio atstovė Alina Velykienė (11,94 proc.), ketvirtas – socialdemokratas Danas Paluckas (10,87...


Gyventojų pajamų ir turto deklaravimo naujovės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities Valstybinė mokesčių inspekcija ir vietos mokesčių administratorius – Palangos skyrius spaudos atstovus supažindino su gyventojų pajamų, turto deklaravimo naujovėmis. Pristatyme dalyvavo Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotoja Gražina Rimkienė, Palangos skyriaus vedėja Aldona Kaminskienė, Švietimo ir konsultavimo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Barkienė...


Moksleivių projektas pristatytas Prancūzijoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Kovo 17-23 dienomis Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pedagogės svečiavosi Prancūzijoje, kur pristatinėjo COMENIUS daugiašalį projektą „Palikite mums sveiką pasaulį“. Antrus metus vykdomas projektas sulaukė didžiulio „Baltijos“ mokyklos mokinių dėmesio, tad nuolat atrasdami įvairių pasaulio apsaugojimo būdų, jie aktyviai plėtojo šią temą. Pedagogės pristatė šių metų kryptį –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius