NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 03 03

Nauji vargonai: paskutinėmis vasario dienomis į Palangos parapiją atkeliavo nauji vargonai, kurių montavimo darbai Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje jau prasidėjo.

Planuojama, kad montavimo ir derinimo darbai bus baigti iki Šv. Velykų švenčių, o per Atvelykį ketinama surengti pirmąjį vargonų muzikos koncertą, tada bus ir naujųjų vargonų pašventinimas.

 

Piketas Klaipėdoje: sekmadienio popietę būrelis klaipėdiečių Minijos gatvėje prie Rusijos Federacijos generalinio konsulato surengė piketą. Protestuota prieš karinę Rusijos invaziją į Ukrainą.

„Ukraina, mes su jumis“, „Stop Russia“, „Šalin rankas nuo Ukrainos“ – tokius plakatus į piketą atsinešė protestuotojai.

Protesto dalyviai sakė taip reaguojantys į Rusijos karinės technikos pasirodymą Krymo pusiasalyje. Jie teigė, kad į Ukrainos vidaus reikalus neturėtų kištis nė viena valstybė.

Prie konsulato protestuotojai atsinešė Lietuvos trispalvę, atlapuose segėjo Ukrainos vėliavos spalvų juosteles. Protestas truko apie pusvalandį.

Tuo pačiu metu protestas vyko ir prie Rusijos ambasados Vilniuje.

Kovo 1 d. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kreipėsi į Rusijos Federacijos tarybą dėl sprendimo panaudoti Rusijos ginkluotąsias pajėgas Ukrainos teritorijoje, kol šioje šalyje normalizuosis visuomeninė politinė padėtis.

„Ukrainoje susiklosčius nepaprastajai situacijai, kilus grėsmei Rusijos Federacijos piliečiams, mūsų tėvynainiams, Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų kontingentui, dislokuotam pagal tarptautinius susitarimus Ukrainos teritorijoje (Krymo autonominė respublika), vadovaudamasis Rusijos Federacijos Konstitucija (...) kreipiuosi į Rusijos Federacijos tarybą dėl Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų panaudojimo Ukrainos teritorijoje, kol normalizuosis visuomeninė politinė padėtis šioje šalyje“, – sakoma Prezidento spaudos tarnybos pranešime.
Rusijos Federacijos taryba šeštadienį vienbalsiai palaikė Vladimiro Putino prašymą leisti karinę intervenciją Ukrainos teritorijoje, praneša unian.net.

 

Po 65 – lauk iš darbo? Siūloma leisti nutraukti darbo sutartį, kai darbuotojui sukanka 65-eri metai.

Tokį Darbo kodekso pataisos projektą įregistravo Liberalų Sąjūdžio atstovas Gintaras Steponavičius, siekdamas paskatinti jaunų specialistų įtraukimą į darbo rinką.

Dabartinis reglamentavimas, pasak Darbo kodekso pataisos autoriaus G. Steponavičiaus, neužtikrina kartų kaitos kai kuriuose sektoriuose, todėl jauni specialistai baigę mokslus priversti emigruoti.

Sociologas, Vilniaus universiteto profesorius Romas Lazutka tokį siūlymą vadina diskriminaciniu ir teigia, kad darbo kokybę lemia ne amžius, lytis ar tautybė, bet kompetencija ir darbo kokybė.

Pagal dabar galiojantį Darbo kodeksą amžius negali būti teisėta priežastis darbuotojui atleisti.

 

„Palangos tilto“, ve.lt, delfi.lt inf.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHAPo 65 lauk iš darbo?.. 2014-03-03 20:52 (. / IP: 86.100.63.40)
-gal nukvakusiems ar "trumpapročiams - lauk iš Seimo?...-Kai gaus atlygio 700-800 Lt tegul parodo, kaip gyventi?kaip paskirstyti kai maistui ir vaistams -nebelieka? ypač esant ir gyvenant vienam -pensininkui ar invalidui? Ar, iš mūsų pensijų pripampę seimūnai, žino, kaip tai atrodo realiai?..

Taip pat skaitykite


Artėjant naujiesiems mokslo metams suskumbama pasirūpinti mokykliniu kraiteliu – visomis mokyklinėmis priemonėmis, kurių gali prireikti prasidėjus dar vieniems, o gal pirmiems mokslo metams. O kad būtų kur sudėti visas priemones, pirmiausia reikia pasirūpinti kuprine. Kaip žinia, specialistai kasmet pataria kreipti dėmesį ne tik į kuprinės grožį, bet pirmiausia įsitikinti, kad ji...


Palangos valdžią rinksime pagal naujas taisykles

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 07 04 | Rubrika: Savaitės komentaras

Vos už 8 mėnesių Lietuvoje vyksiantys savivaldos rinkimai rinkėjams pažėrė nemažai naujovių, kurios šalies gyventojams leis tiesiogiai rinkti savivaldybių vadovus ir apribos partijų įtaką, formuojant savivaldybių valdžią.


Birželio viduryje iš statybininkų pastolių išsinėrę Tiškevičių rūmai jau švyti atnaujintais fasadais. O rudenį, kaip žadėjo „Pamario restauratoriaus“ direktorius Aldas Kliukas, bus baigti visi vidaus darbai. Lietuvos dailės muziejaus direktorius, Palangos miesto garbės pilietis Romualdas Budrys patikino, jog istorinis rūmų vaizdas bus atkurtas...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Į susitikimą ji atlėkė dviračiu. Ryškios aprangos detalės ją išskiria iš aplinkos, iškart galvon dingteli mintis, kad žmogus – meniškos sielos. Danguolė Baravykienė prisipažino, kad nelabai norėjo viešintis, sakė, neturinti kuo pasigirti, ir dabar visai kitoks etapas jos gyvenime.


Vasara prabėgo akimirksniu ir Palangos moksleiviai jau tuoj bus priversti malonų tinginiavimą paplūdimyje iškeisti į mokyklos suolą, pailsėjus ir ištroškus žinių vėl kibti į mokslus, galbūt vasaros įspūdžiais pasidalinti su tris mėnesius nematytais bendraklasiais ar mylimais mokytojais.


Jau keletą metų sėkmingai vykdytas skaičiavimo mintinai konkursas „Matmintinis“ šeštąjį kartą sutinka visus matematikos mylėtojus, pasiryžusius neprarasti kantrybės ir sumanumo iki konkurso pabaigos. Sausio 25 dieną prasidėjęs konkursas vilioja ne tik nuolatinius dalyvius, bet ir naujokus. Trečiąjį kartą savo jėgas bandys ir palangiškiai Mariam Varoneckaitė ir Abdulla Varoneckas, kurie...


Neseniai Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, Savivaldybės administracijos specialistas Robertas Trautmanas, Kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis, Turizmo informacijos centro vadovė Alla Valužienė bei muzikinio klubo „Vandenis“ šeimininkas Vytautas Gliaubertas Lietuvos Respublikos generalinio konsulo Vaclav Stankevič kvietimu svečiavosi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius