NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 03 17

 Vėtra: savaitgalį į Lietuvą sugrįžusi žiema ir ją atlydėjęs stiprus, gūsingas vėjas, vietomis siekęs 27 m/s, gyventojams pridarė didelių nuostolių. Stiprus vėjas laužė medžius, plėšė stogus, griovė kaminus ir kitaip gadino gyventojų turtą.

„Šeštadienį siautusi vėtra pridarė nemažai bėdų – ir tą dieną, ir visą sekmadienį valėme išlaužytas šakas, – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Steponas Šeputis.

Pasak S. Šepučio, vėtra laužė ne tik šakas: Kęstučio g., netoli Meilės al., virtęs medis apgadino suoliuką ir šiukšlių dėžę, buvo išverstas medis ir S. Daukanto gatvėje, netoli S. Dariaus ir S. Girėno g., Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios šventoriuje vėtra nulaužė didelę seną eglę. Nukentėjo ir Šventojoje augantys medžiai: šeštadienį komunalininkai pašalino Šventosios g. išverstą liepą bei kitoje miestelio vietoje išverstą eglę.

„Paplūdimiuose daug žalos nepadaryta, tačiau tilto prieigos ir takai buvo smarkiai smėlio užpustyti“, – sakė S. Šeputis.

Daug darbo dėl vėtros turėjo ir Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai. Kaip informavo inspektorė Sandra Vasiliauskaitė, gelbėtojai buvo kviečiami septynis kartus.

Kovo 15 d., 14.08 val. gautas pranešimas, jog Liepojos pl. Palangos – Šventosios atkarpoje ant važiuojamosios kelio dalies guli nuverstas medis. Nuvykus į vietą, paaiškėjo, jog ant kelio guli stora medžio šaka, kurią gelbėtojai pašalino. 14.46 val. pranešta, jog prie namo Žvejų g. 13 ant gatvės guli nuverstas medis. Gelbėtojams bešalinant audros padarinius, šalia nuvirto dar vienas medis, kuris taip pat buvo supjaustytas ir patrauktas. 15.56 val. pranešta, jog nuo Saulėtekio tako 8 ir 12 namų vėtra nuplėšė skardas, kurios pavojingai pakibusios. Nuo vieno stogo atplaišos nukeltos, kitoje vietoje – pritvirtintos. 16 val. gautas pranešimas, jog prie Šventosios ir Darbėnų kelių sankryžos nuvirto storas medis, tuo pat metu pranešta apie nuvirtusią pušį Šventojoje, Jūros g. Abu medžiai supjaustyti ir pašalinti.

Paskutinis iškvietimas gautas jau sekmadienį – 10.21 val. pranešta, kad prie Palangos miesto ribą žyminčio ženklo, esančio Darbėnų kelio šalikelėje, ant elektros laidų užgriuvęs medis. Medį gelbėtojai patraukė, laidai pažeisti nebuvo.

Kaip informavo bendrovės „LESTO” atstovas ryšiams su visuomene Ernestas Naprys, sekmadienį šeštą valandą ryto be elektros energijos buvo likę 1 tūkst. 600 vartotojų Kretingos rajone bei Palangoje. Iš viso buvo užfiksuota 40 gedimų. Pirmadienį iki 6 ryto dar 4 vartotojai neturėjo elektros, popiet visi gedimai jau buvo pašalinti.


 


 

Krymas: Krymo vyriausiosios rinkimų komisijos vadovas Michailas Malyševas pranešė, kad 96,77 proc. visų sekmadienį atėjusių balsuoti žmonių pritarė pusiasalio prisijungimui prie Rusijos, rašo „Reuters“.

M. Malyševo teigimu, iš viso savo valią atėjo pareikšti daugiau kaip 81 proc. visų balsavimo teisę turinčių piliečių, iš kurių 96,77 proc. pasisakė už pusiasalio prisijungimą prie Rusijos, o 3 proc. norėjo likti Ukrainos sudėtyje autonomijos teisėmis.

Kijevo ir Vakarų šalių vyriausybės referendumą pusiasalyje atmetė kaip neteisėtą ir antikonstitucinį, tuo tarpu Maskvos atstovai tvirtina, kad krymiečiai – kurių daugumą sudaro etniniai rusai ir rusakalbiai, – turėjo teisę apsispręsti dėl savo pačių likimo.

Vakarai pagrasino ekonominėmis ir politinėmis sankcijomis, jei Ukrainai iki šiol priklausęs pusiasalis atsiskirs ir taps Rusijos dalimi.


 


 

Euras: Lietuva pradeda oficialias konsultacijas dėl euro įvedimo nuo 2015 metų. Šalies finansų ministras R. Šadžius ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas vakar Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto („Econ“) narius supažindino su naujausia informacija apie Lietuvos ekonomiką ir pristatė Lietuvos pasirengimą kitąmet įsivesti eurą.

„Susitikimas Europos Parlamente itin svarbus tuo, kad jį galima laikyti oficialia konsultacijų dėl euro įvedimo Lietuvoje procedūrų pradžia. Europos Sąjungos Taryba šių metų liepą po konsultacijų su Europos Parlamentu turėtų priimti galutinį sprendimą, ar Lietuva atitinka euro įvedimo kriterijus“, – LB pranešime sakė V. Vasiliauskas.

Europos Komisija ir Europos centrinis bankas birželį ES Tarybai turėtų pateikti vertinimus apie Lietuvos pažangą, įgyvendinant ES sutarties įsipareigojimą įsivesti eurą. Lietuvai, kaip ir kitoms euro neįsivedusioms šalims, taikoma išimtis įstojus į ES laikinai naudoti nacionalinę valiutą. Ši išimtis panaikinama, kai šalis atitinka būtinas euro įvedimui sąlygas.

Euro šalininkai teigia, kad jo įvedimas sumažins skolinimosi kaštus, paskatins investicijas ir giliau integruos Lietuvą į ES struktūras. Kritikai nuogąstauja dėl kainų augimo ir Lietuvos indėlio į finansinės pagalbos fondą.


 

„Palangos tilto“, Delfi inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palanga kužda: buvęs Palangos meras ir Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis dalyvaus miesto savivaldybės Tarybos ir tiesioginiuose mero rinkimuose kovo 3-ąją. Teigiama, kad kandidatu į merus R. Palaitį kels visuomeninis rinkimų komitetas „Palangiškiai“. Šis komitetas įsikūrė į šipulius sudužusio kurorto liberalsąjūdiečių skyriaus pagrindu. R. Palaitis to...


Mažame Palangos kurorte dažniausiai sunku ką nors ilgai išsaugoti paslaptyje, tačiau rinkimams į savivaldybės Tarybą kovo 3-iąją besirengiančių partijų Palangos skyrių ir visuomeninių komitetų vadai savo rinkimų programas – pažadus ir įsipareigojimus palangiškiams – kol kas laiko už septynių užraktų. Nors šios politinės kampanijos dalyviai visus dokumentus...


Tūkstančiai šviesų vaikų rankose, nuotaikinga muzika ir, žinoma, fejerverkai – taip palangiškiai ir kurorto svečiai, susirinkę Grafų Tiškevičių alėjoje, šeštadienio vakarą įžiebė miesto eglę bei paskelbė gražiausių žiemos švenčių laukimo pradžią.Kaip visada, eglės įžiebimo šventėje sulaukta svarbiausio kalėdinio laikotarpio personažo...


Palanga už gerumą apdovanos netirpstančia Gintarine snaige

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 16 | Rubrika: Kultūra

Ar galima išmatuoti gerumą? Palangos miesto savivaldybė kviečia bendruomenę – ne tik kurorto, bet ir kitų miestų gyventojus – pabandyti tai padaryti, į pagalbą pasitelkiant simbolinę Gintarinę snaigę. Būtent ji taps simboliu, kuris gruodžio 8 d. vyksiančio šventinio renginio metu už žmogiškumą ir gerumą bus įteikiamas labiausiai to vertiems palangiškiams...


Netrukus Palangos miesto Garbės piliečių sąrašą gali papildyti dar vieno kilnaus žmogaus pavardė – šią savaitę įteikti parašai-prašymai miesto mero Šarūno Vaitkaus patarėjui Pranui Žeimiui miesto Garbės piliečio vardą suteikti Vidmantui Griciui, kuris iki iškėlimo į Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato parapiją Klaipėdos rajone...


Kartais pareigingai stoviu gatvėje ant šaligatvio laukdama, kada pro mano nosį prašvilps autobusas, ir aš saugiai galėsiu pereiti gatvę. Tačiau kartais, nė neatsigręždama, skuodžiu į kitą gatvės pusę. Žinau, kad taip rizikuoju savo gyvybe... Šis nutrūktgalviškasjausmas - suspėsi ar nesuspėsi - atsirado visai nesenai, ir tai yra rizikinga: gali nebesuspėti...


Kūrybinei grupei „Mostas“ šie metai – jubiliejiniai. Ir nors, kaip patys prisimena, mažai kas anuomet tikėjo, kad itin skirtingi menininkai ilgai išsilaikys drauge, jie įrodė, kad yra tvirta šeima. Būtent šis žodis – „šeima“ – ir skambėjo kiekvieno mostiečio lūpose, uždarant ir aptariant Prano Domšaičio...


Kurorte siautėjo uraganinis vėjas

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 10 25 | Rubrika: Miestas

Lietuvoje trečiadienį siautė stiprus vėjas, sujaukęs miestus ir sukėlęs nerimo gyventojams. Palangoje didelių bėdų išvengta, – nenukentėjo nei žmonės, nei jų turtas, tačiau darbo tarnyboms netrūko – virto medžiai, prilaužyta daug šakų, pavieniams gyventojams buvo nutrūkęs elektros tiekimas. Dar ir vakar komunalininkai uoliai plušėjo, siekdami sutvarkyti vėjo...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius