NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 03 17

 Vėtra: savaitgalį į Lietuvą sugrįžusi žiema ir ją atlydėjęs stiprus, gūsingas vėjas, vietomis siekęs 27 m/s, gyventojams pridarė didelių nuostolių. Stiprus vėjas laužė medžius, plėšė stogus, griovė kaminus ir kitaip gadino gyventojų turtą.

„Šeštadienį siautusi vėtra pridarė nemažai bėdų – ir tą dieną, ir visą sekmadienį valėme išlaužytas šakas, – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Steponas Šeputis.

Pasak S. Šepučio, vėtra laužė ne tik šakas: Kęstučio g., netoli Meilės al., virtęs medis apgadino suoliuką ir šiukšlių dėžę, buvo išverstas medis ir S. Daukanto gatvėje, netoli S. Dariaus ir S. Girėno g., Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios šventoriuje vėtra nulaužė didelę seną eglę. Nukentėjo ir Šventojoje augantys medžiai: šeštadienį komunalininkai pašalino Šventosios g. išverstą liepą bei kitoje miestelio vietoje išverstą eglę.

„Paplūdimiuose daug žalos nepadaryta, tačiau tilto prieigos ir takai buvo smarkiai smėlio užpustyti“, – sakė S. Šeputis.

Daug darbo dėl vėtros turėjo ir Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai. Kaip informavo inspektorė Sandra Vasiliauskaitė, gelbėtojai buvo kviečiami septynis kartus.

Kovo 15 d., 14.08 val. gautas pranešimas, jog Liepojos pl. Palangos – Šventosios atkarpoje ant važiuojamosios kelio dalies guli nuverstas medis. Nuvykus į vietą, paaiškėjo, jog ant kelio guli stora medžio šaka, kurią gelbėtojai pašalino. 14.46 val. pranešta, jog prie namo Žvejų g. 13 ant gatvės guli nuverstas medis. Gelbėtojams bešalinant audros padarinius, šalia nuvirto dar vienas medis, kuris taip pat buvo supjaustytas ir patrauktas. 15.56 val. pranešta, jog nuo Saulėtekio tako 8 ir 12 namų vėtra nuplėšė skardas, kurios pavojingai pakibusios. Nuo vieno stogo atplaišos nukeltos, kitoje vietoje – pritvirtintos. 16 val. gautas pranešimas, jog prie Šventosios ir Darbėnų kelių sankryžos nuvirto storas medis, tuo pat metu pranešta apie nuvirtusią pušį Šventojoje, Jūros g. Abu medžiai supjaustyti ir pašalinti.

Paskutinis iškvietimas gautas jau sekmadienį – 10.21 val. pranešta, kad prie Palangos miesto ribą žyminčio ženklo, esančio Darbėnų kelio šalikelėje, ant elektros laidų užgriuvęs medis. Medį gelbėtojai patraukė, laidai pažeisti nebuvo.

Kaip informavo bendrovės „LESTO” atstovas ryšiams su visuomene Ernestas Naprys, sekmadienį šeštą valandą ryto be elektros energijos buvo likę 1 tūkst. 600 vartotojų Kretingos rajone bei Palangoje. Iš viso buvo užfiksuota 40 gedimų. Pirmadienį iki 6 ryto dar 4 vartotojai neturėjo elektros, popiet visi gedimai jau buvo pašalinti.


 


 

Krymas: Krymo vyriausiosios rinkimų komisijos vadovas Michailas Malyševas pranešė, kad 96,77 proc. visų sekmadienį atėjusių balsuoti žmonių pritarė pusiasalio prisijungimui prie Rusijos, rašo „Reuters“.

M. Malyševo teigimu, iš viso savo valią atėjo pareikšti daugiau kaip 81 proc. visų balsavimo teisę turinčių piliečių, iš kurių 96,77 proc. pasisakė už pusiasalio prisijungimą prie Rusijos, o 3 proc. norėjo likti Ukrainos sudėtyje autonomijos teisėmis.

Kijevo ir Vakarų šalių vyriausybės referendumą pusiasalyje atmetė kaip neteisėtą ir antikonstitucinį, tuo tarpu Maskvos atstovai tvirtina, kad krymiečiai – kurių daugumą sudaro etniniai rusai ir rusakalbiai, – turėjo teisę apsispręsti dėl savo pačių likimo.

Vakarai pagrasino ekonominėmis ir politinėmis sankcijomis, jei Ukrainai iki šiol priklausęs pusiasalis atsiskirs ir taps Rusijos dalimi.


 


 

Euras: Lietuva pradeda oficialias konsultacijas dėl euro įvedimo nuo 2015 metų. Šalies finansų ministras R. Šadžius ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas vakar Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto („Econ“) narius supažindino su naujausia informacija apie Lietuvos ekonomiką ir pristatė Lietuvos pasirengimą kitąmet įsivesti eurą.

„Susitikimas Europos Parlamente itin svarbus tuo, kad jį galima laikyti oficialia konsultacijų dėl euro įvedimo Lietuvoje procedūrų pradžia. Europos Sąjungos Taryba šių metų liepą po konsultacijų su Europos Parlamentu turėtų priimti galutinį sprendimą, ar Lietuva atitinka euro įvedimo kriterijus“, – LB pranešime sakė V. Vasiliauskas.

Europos Komisija ir Europos centrinis bankas birželį ES Tarybai turėtų pateikti vertinimus apie Lietuvos pažangą, įgyvendinant ES sutarties įsipareigojimą įsivesti eurą. Lietuvai, kaip ir kitoms euro neįsivedusioms šalims, taikoma išimtis įstojus į ES laikinai naudoti nacionalinę valiutą. Ši išimtis panaikinama, kai šalis atitinka būtinas euro įvedimui sąlygas.

Euro šalininkai teigia, kad jo įvedimas sumažins skolinimosi kaštus, paskatins investicijas ir giliau integruos Lietuvą į ES struktūras. Kritikai nuogąstauja dėl kainų augimo ir Lietuvos indėlio į finansinės pagalbos fondą.


 

„Palangos tilto“, Delfi inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės meras Priekabiai vertinti valdžios veiksmus, abejotinus – kritikuoti ir siūlyti savąjį, galbūt geresnį problemos sprendimo būdą. Tokia yra ar bent jau turėtų būti valdžios oponentų užduotis. Deja, kai kurie Palangos miesto savivaldybės taryboje esantys oponuojantys politikai, panašu, kad visiškai nenutuokia...


Nuotaikas neramiame pasaulyje gerai atskleidžia ir Palangos oro uostas.


Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui, Palangos daugiabučių namų rajonuose burzgia statybų technika – čia intensyviai tvarkoma gyvenamoji aplinka bei atnaujinamos gatvės. „Vasarą nenorėta pradėti gatvių tvarkymo darbų daugiabučių namų rajonuose, kad nebūtų sukeliama papildomų nepatogumų nei vietos gyventojams, nei jų svečiams. Dabar, pasibaigus aktyviajam...


Seimui priėmus Rinkimų įstatymo pataisas, nuo šiol juose gali dalyvauti ir visuomeniniai judėjimai.   Mąstydami apie artėjančius savivaldos Tarybų rinkimus, tokia įstatymo galimybe pasinaudojo ir būrelis palangiškių, susijungusių, kaip skelbiasi vietos žiniasklaidoje, į iniciatyvinę grupę. Ji netrukus virs visuomeniniu judėjimu, bet pakeliui link jo, kaip numato...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Pirmą kartą į Jungtinę Karalystę išvykau prieš aštuonerius metus. Pamenu, kaip atsisveikinau su jūra ir Palanga. Tuo metu didžiausias mūsų šalies kurortas jau ruošėsi žiemos miegui, o seni šaligatviai ir apgriuvę pastatai nė iš tolo nerodė jokių prisikėlimo ženklų. Mano miestas skendėjo tamsoje ir nežinomybėje visomis prasmėmis. Ne tik...


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba pritarė, kad nuo ateinančių metų sausio pirmosios bus uždrausta rūkyti Meilės alėjoje, naujajame vaikų parke, Birutės parke bei mūsų kurorto teritorijoje esančioje mėlynosios vėliavos paplūdimio atkarpoje.


Palangos miestą puošiantį Skulptūrų parką nuolat lanko žmonės, ten atsipalaiduoti ir pailsinti ne tik kūną, bet ir sielą stabteli ne tik palangiškiai, bet ir poilsiautojai. Būtent tokia mintis ir sukosi sumanytojų galvose, ėmusių jį formuoti ir šiuo metu jau džiuginančio skulptūrų įvairiapusiškumu, talentingų skulptorių atskleistomis originaliomis idėjomis. Bet taip buvo ne visada, reikėjo...


„Gintarėlio“ vaikai ieškojo sveikatos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ mažieji auklėtiniai buvo mokomi saugoti sveikatą sportuojant, tad jie mielai ėmęsi veiklos sukūrė ypatingą renginį, pavadintą Sporto ir sveikatos savaitės švente „Ieškome sveikatos“. Sveiko gyvenimo būdą propaguojančiame darželyje aktyviai sportuodami vaikai patyrė džiaugsmą šią veiklą paįvairindami judriais žaidimais, o ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius